vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

147 επισκέπτες, 5 χρήστες
infernity, Milarepa, camber, Blackwolf, manoslykos

Twitter

OBS Engine

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 24, 2017, 15:33 »
χτες, 5ο γέμισμα στον 25άρη με διπλό ντεκ, ξεκίνησε πάλι να πετάει υγρό. καινούργιο στήσιμο σήμερα μετά από πλύσιμο, πάλι υγρά.
ντάξει, μπανάκι υπερήχων και πούλημα. δεν είναι κατάσταση αυτή. κοντεύουμε να κλείσουμε μήνα και δεν υπάρχει καμία ατμιστική απόλαυση. μόνο γκρίνια από τον κάτοχο του, ασχολήθηκα κι εγώ και δεν καταφέραμε κάτι θετικό. δεν είμαι guru αντιστάσεων, αλλά δεν είναι και ο πρώτος μου επισκευάσιμος.
δεν ξέρω πώς τα πάνε οι άλλες εκδόσεις του obs engine , δεν τους έχω δοκιμάσει, αλλά επιμένω στην προσωπική μου άποψη. ο συγκεκριμένος ατμοποιητής (25άρης με διπλό ντεκ) δεν δουλεύει σωστά και δεν τον προτείνω σε κανέναν.
κρίμα, γιατί ήταν πολλά υποσχόμενος.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 24, 2017, 16:47 »
Ασχετα με το προβλημα, καθε ποτε αλλαζεται βαμβακια?

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 24, 2017, 17:17 »
από 2 στησίματα μέσα σε μια μέρα, μέχρι και ένα στήσιμο που κράτησε 3 μέρες/5 γεμίσματα.
δοκιμάσαμε 3 διαφορετικές μάρκες βαμβάκι. στην τελευταία περίπτωση (3 μέρες) είχε πάρει χρώμα το βαμβάκι αλλά όχι σε σημείο να 'χει γίνει κάρβουνο το σύρμα. υποθέτω ότι θα έβγαζε άλλα 2 γεμίσματα.
σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνεις ελιοτ, αλλά δεν μας έχει κάτσει καλά, δυστυχώς.
τώρα καταλαβαίνω το "δεν τα βρήκαμε" που διαβάζω καμιά φορά σε αγγελίες.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 24, 2017, 17:24 »


Παντα υπαρχει το δε μου κανει, οπως και παντα υπαρχει η περιπτωση για ελλατωματικο εξαρτημα.
Πιστευω ομως (απο το πληκτρολογιο παντα) οτι κατι με τα βαμβακια δε γινετε σωστα.
Αν δε βαριεσαι καντου αλλο ενα στησιμο με αρκετο αφρατεμενο βαμβακι στις τρυπες αλλα να μην ακουμπαει στο κατω ντεκ, εκει που τελειωνει το πλακακι με τις τρυπες τροφοδοσιας το κοβεις.

Αποσυνδεδεμένος NeOSL

  • **
  • 186
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 24, 2017, 17:27 »
συμφωνώ με την πρώτη πρόταση.
θα μου το δώσει αύριο και θα κάτσω να ασχοληθώ.
και πάλι ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.


Αποσυνδεδεμένος ελιοτ

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #95 στις: Απριλίου 24, 2017, 20:22 »
Μην ευχαριστεις, ατυπη υποχρεωση μας ειναι να προσπαθουμε ο ενας να λυσει το προβλημα του αλλου.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #96 στις: Απριλίου 25, 2017, 22:46 »
Λοιπον μετα απο μερικα στησιματα,κυριως αλαγες στο βαμβακι,το μονο που παρατηρησα,και ισως λυνει το προβλημα της πλυμηρας,ηταν ο τροπος που γεμιζα.Το λεω και για το φιλο neosl,που εχει το ιδιο προβλημα,να το δοκιμασει,μπας και αυτο φταει
Δηλαδη ο τροπος που τοποθετεις την πιπετα για να γεμισεις στο ανοιγμα.Χρησιμοποιω την πιπετα,και τα μπουκαλακια απο το supreme.Exω κανει γυρω στα πεντε γεμισματα χωρις υγρα στο στομα.Βαζω την ακρη της πιπετας,οσο πιο σφηνωτα παει,αριστερα,οπως βλεπουμε το "σωληνα",(στη σχισμη που γεμιζει) και οχι στο σωληνα καθετα. Ετσι το γεμιζα,πριν,και ενω φαινεται οτι το υγρο παει κανονικα μεσα στο τανκ,μαλλον αυτο δημιουργουσε τα προβληματα.
Να σημειωσω οτι το γεμιζω υπο γωνια οχι ξαπλωτο.
Θα δειξει!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2017, 22:54 από ikaros1 »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #97 στις: Απριλίου 27, 2017, 12:11 »
χτες, 5ο γέμισμα στον 25άρη με διπλό ντεκ, ξεκίνησε πάλι να πετάει υγρό. καινούργιο στήσιμο σήμερα μετά από πλύσιμο, πάλι υγρά.
ντάξει, μπανάκι υπερήχων και πούλημα. δεν είναι κατάσταση αυτή. κοντεύουμε να κλείσουμε μήνα και δεν υπάρχει καμία ατμιστική απόλαυση. μόνο γκρίνια από τον κάτοχο του, ασχολήθηκα κι εγώ και δεν καταφέραμε κάτι θετικό. δεν είμαι guru αντιστάσεων, αλλά δεν είναι και ο πρώτος μου επισκευάσιμος.
δεν ξέρω πώς τα πάνε οι άλλες εκδόσεις του obs engine , δεν τους έχω δοκιμάσει, αλλά επιμένω στην προσωπική μου άποψη. ο συγκεκριμένος ατμοποιητής (25άρης με διπλό ντεκ) δεν δουλεύει σωστά και δεν τον προτείνω σε κανέναν.
κρίμα, γιατί ήταν πολλά υποσχόμενος.
  Συμπεράσματα αυτού του τύπου μάλλον δεν βοηθάνε φίλε μου.
Εχω 6 engine ( νορμάλ, μίνι, νάνο)
Όλοι μα όλοι λειτουργούν άψογα.
Υγρά σου πετάνε διότι δεν έχεις αρκετό βαμβάκι στις τρύπες.
Πλημμυρίζουν δηλαδή όταν τους γεμίζεις και κλείνοντας τα υγρά αυξάνεται η πίεση στο τάνκ.
Αλλά και σε αυτή την περίπτωση υπάρχει μία πρόχειρη λύση.
Ξεβίδωσε τον άτμο από το μοντάκι, βγάλε το ντρίπ τιπ και κρατώντας ανάποδα τον ατμοποιητή, τίναξέ τον με δύναμη, όπως τινάζουμε ένα θερμόμετρο.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #98 στις: Απριλίου 27, 2017, 18:29 »
Εγώ δεν έχω πλημμύρα αλλά έχω μερικά σκασίματα, ειδικά όταν είναι κρύος. Κάπου διάβασα ότι θέλει πιο λίγο βαμβάκι απ' ότι έχουμε συνηθίσει. Θα δοκιμάσω να τον στήσω έτσι και θα αναφέρω.

Αποσυνδεδεμένος Sniaf

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #99 στις: Απριλίου 28, 2017, 01:55 »
παίδες μια ερώτηση ! όπως είπα είναι ο 1ος μου επισκευάσιμος και δεν έχω γνώσης πολλές !
τον έστησα με clapton 26ga+30ga στα 2.5 mm 5 σπείρες βγήκε στα 0.6ohms
αυτό που ρωτάω είναι γενικό γιατί  θέλω να παίξω και να δοκιμάσω λίγο !
τη σύρμα προτιμάτε σε πόσα mm ? πόσες σπείρες και τι ohms σας βγάζει
*για τον engine nano

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #100 στις: Απριλίου 28, 2017, 10:16 »
Ότι βάλεις από χοντρά σύρματα θα παίξει μια χαρά. Δοκίμασε να στήσεις σε 3.5mm πυρήνα. Έχει αρκετή διαφορά στην γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Sniaf

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #101 στις: Απριλίου 28, 2017, 14:18 »
Του εβαλα alien συρμα μια χαρα παει . μονο θεματακι γενικα αυτες της μερες μαζευει λιγο υγρο κατω στο σημειο που βιδωνεται το ντεκ γυρω γυρω 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2017, 21:04 από Sniaf »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #102 στις: Απριλίου 28, 2017, 22:02 »
Engine και διαρροές, ειδικά εκεί που λες, είναι αδύνατον.
Ή δεν τον βιδώνεις καλά, ή έχει κοπεί κάποιο O-ring.

Αποσυνδεδεμένος Sniaf

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #103 στις: Απριλίου 29, 2017, 01:08 »
Μάλλον το o-ring θα έχει κάποιο θέμα ! αύριο που θα γυρίσω θα βάλω καινούργιο να το δοκιμάσω . να τονίσω πως δεν πλημμυρίσει η στάζει  απλά περιμετρικά γύρω είναι υγρό . 

Αποσυνδεδεμένος xristos99

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OBS Engine
« Απάντηση #104 στις: Απριλίου 29, 2017, 05:52 »
Ποιος από αυτούς έχει πιο σφιχτή τζούρα και στήνεται και με μόνη αντίσταση; πήρα χθες το ijoy combo και με κουράζει επειδή παρά είναι πνευμονικος. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem