vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Buliwyf, aalex, Milarepa

Twitter

[ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #225 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 15:56 »
Λιάκουρα συμφωνω με τις αποψεις σου στο ποστ 87 που αναφερεις και την απαντηση στο ερωτημα στο τελος την δεινεις εσυ στη 2η παυλα απο τους σκοπους που μεσω φορουμ δεν μπορουμε να επιτελεσουμε.

Καταλαβαινω ομως και τα υπολοιπα παιδια σε αυτο το νημα που μονο απο ενα τετοιο ποστ δεν μπορουν να "βγαλουν" τους στοχους/σκοπους της Ενωσης. Περιμενουν να δουν πολλες αποψεις και που κινειται/τι πιστευει ο υπολοιπος ατμιστικος κοσμος, στην τελικη τελικη αν θελει ο κοσμος να δημιουργηθει ενας τετοιος συλλογος. 10 νοματαιοι και 10 κουκοι δεν φερνουν την ανοιξη, οποτε το να περιμενεις να δεις τι ανταποκριση θα εχεις ειναι λογικο πριν προχωρησεις..

Και εγω θα περιμενα να δω πολυ μεγαλυτερη ανταποκριση, εστω στο επιπεδο συμφωνω/διαφωνω (ποσο μαλλον και ιδεες-αποψεις πανω σε αυτο). Εγω ανεφερα παραπανω την δικη μου προσεγγιση στον στοχο της Ενωσης, εσυ την δικη σου και καποιοι αλλοι την δικη τους (οπως ανεφερες οι γνωμες ειναι πολλες), οποτε το λογικο επομενο βημα ειναι αφου ακουστουν αρκετες απο αυτες, τα ατομα που θα ειναι ιδρυτικα να τις μαζεψουν, να τις αξιολογησουν και να βγαλουν το ζουμι.... αυτο που θα ειναι οι σκοποι της Ενωσης. Μετα απο αυτο το βημα ανακοινωνουν την ιδρυση και παρουσιαζουν τους σκοπους και τις προυποθεσεις για τα μελη.

Ακομη δεν εχουμε φτασει εκει και τα παιδια που παιρνουν την πρωτοβουλια μαζεουν και αξιολογουν τις γνωμες μας. Ειναι λιγο οξυμωρο να το ζητας απο τωρα αυτο που δεν εχει ιδρυθει καν, εκτος και αν σκοπευεις/μπορεις να εισαι απο τα ιδρυτικα μελη. Αν ισχυει το τελευταιο τοτε φανταζομαι πως θα εισαι στην ομαδα των ατομων που θα τα κουβεντιασουν απο κοντα αυτα.


Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #226 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 16:02 »
Καλο θα ειναι καποος που μπορει και κανει κειμενα
να συμπτυξει τις αποψεις,
οποτε να μιλαμε επι συγκεκριμενου σχεδιου.
Μολις τελειωσουμε και συνφωνησουμε για τους σκοπους,
να παμε και στα μεσα για την επιτευξη τους κτλ

Μετα να αρχισουμε την εντονη προσπαθεια
για την προσελκυση και αλλων μελων.

Αποσυνδεδεμένος rita

  • **
  • 143
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #227 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 16:54 »
Έχω ένα θέμα ακόμα-εάν θέλετε να σκεφτείτε.
-να μην καταλήγουν τα hlektr.Τσιγάρα στα φαρμακεία-όπως είναι μεγάλο θόρυβος τώρα στην Γερμανία.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #228 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 17:08 »
Είναι πολύ εύκολο να κατηγορείς τους άλλους, και το κάνετε.
Έχω καταθέσει πρόταση για τους σκοπούς εδώ και καιρό (απάντηση #87).
Δεν συζητήθηκαν όμως.

Προσωπικά πάντως μεσα σε όλα τα μηνύματα, έχασα το συγκεκριμένο αν και το παρακολουθώ το thread.
και συμφωνω με αυτό, όπως νομίζω οτι συμφωνούν όλοι όπως και με την πρόταση του Νίκου.
Απο κεί και πέρα, εδω παλεύουμε να δουμε απο ποιούς και ΑΝ υπάρχει ενδιαφέρον για τη σύσταση συλλόγου κατ'αρχήν, και εσυ πετάς ένα δεύτερο πληθυντικό, διαχωρίζοντας εαυτόν απο "μάς" (ποιοί είμαστε οι εμείς????)
Εγω είμαι ατμιστής μόλις απο τις 22 νοεμβρίου. Δεν εχω μεν κανένα σκοπό να επιστρέψω στο κτ αλλα δεν το βρίσκεις λογικό να αφήνω χώρο στους παλαιότερους και καλύτερα γνωρίζοντες τα πράγματα (όπως εσυ) να κινηθούν?
Αν εσύ θελεις να ρίξεις μιά καθ όλα πολύ καλή πρόταση, και να μην συμμετέχεις σε τίποτα άλλο, έχει καλώς.
Ολοι μπορούμε να ρίξουμε τιςπροτάσεις μας, οι οποίες ξερουμε εκ των προτέρων οτι θα διαφέρουν μόνο σε σημεία. Αλλα πρίν γίνει αυτό, κοιτάμε να δουμε αν υπάρχει γενικό ενδιαφέρον.
Και όταν σε ενα φόρουμ που απ ότι ακούω εχει 3500 εγγεγραμμένους, ακούγεται ενδιαφέρον μόνο σε καμμιά 20ριά, φαντάζει εξ αρχής καταδικασμένο.
Οσο για την πρότασή σου, σύμφωνοι! Αλλα μηπως την υπέβαλλες στο επίσημο όργανο, το οποίο αδιαφόρησε? Δεν υπαρχει. (ακόμα, ελπίζω)
Αν μας ενδιαφέρει, όλους μας, ας μήν θέτουμε εαυτόν στην "απ έξω" οικειοθελώς.
Και όλα αυτά χωρίς την παραμικρή ειρωνία και μομφή, σε διαβεβαιώ.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 20, 2011, 17:23
και λέγοντας αυτό, Να διαφωνώσω με το δεύτερο σκέλος του Λιάκουρα, περι πίεσης για νομικό πλαίσιο που να το θέτει ως μορφή θεραπείας απο το κάπνισμα.
Αφ ενός κατ εμέ, η απεξάρτηση απο το κτ είναι "παρενέργεια", ακόμα και αν όλοι μας σχεδόν για αυτόν τον λόγο το ξεκινήσαμε. Ετσι ομως μπλέκουμε με όλο το πλαίσιο που προσπαθεί να περάσει ο ΕΟΦ αυτές τις μέρες. Εξάλου για μένα και γιαπολλούς που ΔΕΝ θελουν να κόψουν το κάπνισμα, το άτμισμα ειναι η "ασφαλής" και υγειηνότερη ενναλακτική, πρωτίστως και όχι δευτερευόντως. Φοβάμαι δηλαδή οτι θα ανοιξουμε μετωπο κατ αυτόν τον τρόπο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2011, 17:23 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #229 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 19:51 »
Τα δικαστικα εξοδα ειναι κοντα στα 250 ευρω + αμοιβη του δικηγορου.
Γραφεια μπορει να ειναι και το σπιτι καποιου μελους.
Οσο για λογιστη υπαρχει ο ταμιας,
εαν φθασουμε να χρειαζομαστε επαγγελματια λογιστη,
θα εχουμε μεγαλουργησει,
οποτε η αμοιβη του,
σταγονα στον ωκεανο.

έχω γυναίκα δικηγόρο !!
Χρειάζεσαι λογιστή, διότι κάθε χρόνο έχει ισολογισμό.
Ναι, δυστυχώς χρειάζεσαι έδρα, η οποία δεν μπορεί να είναι το σαλόνι. Εάν είναι σπίτι, θα πρέπει ο χώρος να είναι αποκλειστική χρήση και περισσότερο από 15 τ.μ.
Περισσότερα http://tean.teikoz.gr/fitites/egrafa/fakelos_apofoiton/diadikasies_idrusis_sillogou.pdf

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #230 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 20:01 »
Ας αφησουμε τα τυπικα,
τα ουσιαστικα μετρανε.
Για τα τυπικα υπαρχουν λυσεις.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #231 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 20:36 »
Σκοποι Ενωσης

1 Η αποτροπη καθε νεου απο το καπνισμα και το ατμιζμα.
2 Η προσπαθεια για να πεισουμε καθε καπνιστη του στενου περιβαλλοντος μας αρχικα να γινει ατμιστης με σκοπο την απεξαρτηση του απο αυτες τις συνηθειες, και η γενικοτερη προσπαθεια αποτροπης του καπνισματος.
3 Η προσπαθεια για επιτευξη ποιοτικου ελεγχου και προδιαγραφων ολων των προιοντων που χρησιμοποιουμαι  συσκευων και υγρων .
4  Η προσπαθεια αποφυγη καθε τελους και φορου στις συσκευες και στα υγρα ατμιζματος.
5 Η προσπαθεια γα την προμηθεια των υλικων σε οσο το δυνατον καλυτερες τιμες.
6 Η προσπαθεια μας για προστασια μας απο καθε κακοβουλο επικριτη της συνηθειας μας και της δυσφημιση μας.
7 Η προσπαθεια μας για συνεργασια με τα ΑΕΙ με σκοπο  να εχουμε τεκμηριωμενες αποψεις για τις συνεπειες του ατμισματος σε συγκριση με αυτες του καπνισματος.


Αυτε ειναι οι πρωτες σκεψεις μου για τους σκοπους της ενωσης Ειναι σιγουρο οτι λειπουν αρκετα  και αν εχετε την διαθεση να προσθεσετε τις αποψεις σας

8. Η προσπαθεια για προβολη και ενημερωση σε διαφορα ΜΜΕ για το τι πιστευει ο συλλογος.

συν τα οσα γραφει ο Λιακουρας......


Καποιες προσθετες σκεψεις για το μεχρι σημερα.


Α. Βλεπω οτι η βασικη 20αδα συμπληρωθηκε. Πολυ καλως λοιπον, προχωραμε για συγκροτηση.
Εκεινο που μενει, ειναι η συλλογη με ονοματα και η συσταση κατασταστικου και εδρας και καταθεση στο πρωτοδικειο.

Β. Για την μη συμμετοχη αρκετων μελων, πραγματι ολα τα τυπικα (αλλα και σημαντικα ειτε θελουμε ειτε οχι) τα αρχιζουν λιγοι... πολυ λιγοι θα ελεγα.... δεν προσδιδει μπολικο κουραγιο να συμφωνησω με οσους τους προβληματισε το θεμα. Ωστοσο θα πρεπει να ξερουν οτι αν μερικοι μεινουν απεξω, καποιοι θα αποφασισουν για αυτους χωρις αυτους. Επισης θα πρεπει να δουλευτει το θεμα οτι μελη του συλλογου θα εχουν αλλα ωφελη απο εμπορους ειτε απο ελλαδα ειτε απεξω....
Παρολα αυτα, το μεγαλυτερο ποσοστο θα μεινει εκτος να παρακολουθει, αν περιμενει κανεις απο 3000 μελη του φορουμ οι μισοι να γινουν μελη του συλλογου, χασατε κυριοι....
Στην καλυτερη περιπτωση να φτασει το 10% και αυτο καποια στιγμη.
Και αυτο γιατι το να εισαι σε ενα φορουμ, δεν δεσμευει τιποτα και κανενα, ειτε απο ευθυνες ειτε απο ανωνυμια ειτε απο οτι αλλο.
Ωστοσο εγω σεβομαι ολα τα παραπανω, και δεν εχω τετοιες προσδοκιες.
Και οι 20 μια χαρα παλικαρια μου φαινονται (και οι φιλες μεσα, δεν τις ξεχναω...)
και εχω μπολικη ορεξη να πορευτουμε με αυτους για αρχη.


Οποτε για να συνοψισω,
οσοι μαζευτηκαμε (συν αν βρεθει καποιος ακομα)
φτανουμε και περισευουμε για να βαλουμε μια πρωτη μαγια και να παρει μπροστα η υποθεση.
Εγω παντως νιωθω πολυ καλα που θα ειμαι απο τα ιδρυτικα μελη αυτου  του συλλογου,
και ειμαι πολυ περηφανος που θα βαλω το προσωπικο μου λιθαρακι.
Θελω να πιστευω οτι το ιδιο αισθανονται και οι υπολοιποι 19.....


Αντιατμιστες φυλαχθητε,
ερχεται ο συλλογος ατμιστων.....

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #232 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:02 »
Τα τυπικά είναι 2.000 Ευρώ, δηλαδή 100 Ευρώ ο καθένας..

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #233 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:26 »
Εαν κανουμε ενωση για 20 ατομα, δεν αξιζει τον κοπο.
Η προσπαθεια ειναι να γινουμε 100-200 σε ολη την Ελλαδα,
απο την ιδρυσηι εως και  την δημοσιευση του καταστατικου.
Σκεψου και εσοδα απο εκδηλωσεις.
Αν και λες μεγαλο ποσο, 2000 για ιδρυση, κανε την διαιρεση.
Αυτα δεν ειναι ομως της παρουσης.
Ας συμφωνησουμε στους σκοπους, τα μεσα, τα μελη ,
πως θα λειτουργουμε  Πανελλαδικα και τα αλλα ειναι ευκολα.
Τα λεφτα μπορει να τα φερει και μια ενδιαμεση εκδηλωση,
μεταξυ ιδρυσης και δημοσιευσης του καταστατικου.
Ας μην μιλαμε λοιπον για τα ευκολα, αλλα για τα δυσκολα.
 

Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #234 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:33 »
ανοιξτε ενα sticky τοπικ (με την βοηθεια του Atmos) με Donations. δεν γνωριζω πως γινεται, αλλα γινεται.
ετσι θα μπορουν και τα υπολοιπα μελη να συνεισφέρουν οσο μπορουν, και οι αμεσα εμπλεκομενοι με τον συλλογο θα βοηθηθούν στο να μαζευτει το ποσό. βρειτε ενα προσωπο κοινης αποδοχης να διαχειριζεται αυτον τον τραπεζικο λογαριασμο, και να αναφερεται σε ολους σας για την πορεια του.
σκοπο ειχα αναφερει κι εγω (ως απλος ατμιστης τοτε) και στο πρωτο μυνημα αυτου του τοπικ. μην κολλατε και πολυ σ αυτο, οσο στην ουσια του τι θελετε να κανετε.

καλη σας επιτυχια!  :thumpup:

Σταυρος

υ.γ. παλι παρατυπία εκανα, αλλα για την βοηθεια της κουβεντας και μονον.  :)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #235 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:41 »
Σταυρο εαν γινει η ιδρυτικη συνελευση,
εκλεγεται Προεδρος και Ταμιας,
οποτε αυτοι ειναι υπευθυνοι.
Αλλα παλι με τα λυμενα διαδικαστικα  ασχολουμαστε.



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2011, 21:57 από Νικος »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #236 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:17 »
Είπα να ξεχωρίσω ποιοί έχουν τις περισσότερες αναρτήσεις, για να κάνουν κάποια συνεννόηση με τους αντμίν, αλλα μετά το μετάνοιωσα! Δεν ξερω αν θαπρεπε να γίνει ή αν είναι δυνατόν να γίνει κάποια συνενόηση για καποιο "χώρο" στο φόρουμ. Και δεν ξερω αν θα ήταν και δόκιμο.
Μακρυγορώ.
Τι θα καμωμε παιδάκια? Κλείνωμε κανα ραντεβουδάκι, διαδικτυακό ή δια ζώσης, ή οτι θετε τεσπα, αφου ετσι κι αλλιως 20 μαζευτήκαμαν?
Η να κανουμε μια αναρτηση μαλλον ξεχωριστή, με τις όποιες θεσεις της κυοφορούμενης ένωσης, η οποία να συζητηθεί απο τους 20 (αρχικά τουλάχιστον), και καταλήγοντας να καταλήξουμε και στα υπόλοιπα? λεω ξεχωριστή αναρτηση για να μην μπλέκουμε με την ήδη υπάρχουσα και τα όποια οφφ τόπικ της αφου τελικά καπου φαίνεται να καταλήγουμε.
Οσοι συμφωνουν περικαλώ να σηκώσουν το δεξί τους ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος Adreas

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #237 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:28 »
Δεν θέλω να είμαι ιδρυτικό στέλεχος,όταν δήλωσα και είπα ''count me in'' πίστευα ότι τις επόμενες μέρες θα έβλεπα καμια 100 αρια τουλάχιστον ακόμα να δηλώνουν ενδιαφέρον.
Count me out λοιπόν και όταν δω μαζική συμμετοχη ok.
20 άτομα μια τρυπα στο νερό θα κάνουμε και sorry αλλα είναι γιορτές και δεν έχω καθόλου καιρό για χάσιμο.Άμα την φτιάξετε πείτε μου απλά τι χρειάζεται να τσοντάρω για να γίνω μέλος.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #238 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:33 »
Δεν μαζευτηκαν 20 απο Αθηνα,
αρα οι υπολοιποι πρεπει να ερθουν απο ολη την Ελλαδα
εως και απο την Βοστωνη. για την ιδρυτικη συνελευση.
Το θεμα με το forum ειναι κανονισμενο απο καιρο
και ο Ατμος μας ειπε οτι οταν χρειαστει θα μας παραχωρησει χωρο.
Καλο ειναι να περναμε μια αναγνωση το θεμα.
Θελουμε και αλλα μελη και αποψεις για το καταστατικο.
Απευχομαι να  μπει ενας φορος 200% στο η/τ,
και τοτε να δειτε πως θα τρεχουμε, κατοπιν εορτης,
οπως εκαναν και οι επαγγελματιες του κλαδου με την απαγορευση.

 :) :) :) :) :)
 

Ανδρεα,
πιστεψε η μεγαλυτερη ικανοποιηση ειναι η συμμετοχη στην ιδρυση.
Η αρχικη δυσκολη προσπαθεια.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: [ΠΡΟΤΑΣΗ] Ενωση Ελληνων Ατμιστων Ε.ΕΛ.Α.
« Απάντηση #239 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 22:59 »
Σωστός Νίκο, αλλιώς είσαι "πρασινοφρουρός"
Το παράξενο είναι πως για ατμιστικό καφέ, μαζεύονται 20 άτομα!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4698 504085 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:18
από Buliwyf
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153412 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567388 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292640 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1299 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 739 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13424 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis