vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

90 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, JohnDag, ΨΗΛΟΣ

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

@ΤΖΙΒΑΣ35 Ο fumytank mini 3 είναι συμβατός με τα ανταλλακτικά του gs air της eleaf. Εδώ έχει αντιστάσεις 0.75 και 1.5 ohm αλλά δεν είναι αυθεντικές eleaf. Ρίξε μια ματιά στα review. Αν αποφασίσεις να αγοράσεις βάλε των κωδικό santaclaus έχει 15% έκπτωση αυτές τις ημέρες. Τα μεταφορικά είναι δωρεάν χωρίς ελάχιστο ποσό παραγγελίας. Το site είναι αξιόπιστο και τέλος υπολόγισε οτι θα παραλάβεις χονδρικά σε περίπου ένα μήνα.

Τώρα αν θες πραγματικά οικονομία έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι υπάρχουν στην αγορά έτοιμες αντιστάσεις ($13.38 τα 70 κομμάτια) που το μόνο που χρειάζεται είναι να τις βιδώσεις σε έναν επισκευάσιμο ατμοποιητή  και να περάσεις μία λωρίδα βαμβάκι. Καλώς ήρθες στο club!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2016, 09:57 από κεραμιδόγατος »

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Ο fumytank mini 3 για εμένα είναι η καλύτερη φτηνή λύση, καλό ντουμάνι και καλή γεύση.
Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι 2ml.
Για αντιστάσεις μπορείς να τις βρεις και με 2.50 ευρώ, πιο οικονομικά δύσκολα για Ελλάδα!
Επισκευασιμες δεν γίνεται στον συγκεκριμένο έτσι και αλλιώς!
Ευχαριστώ καταρχάς για την απαντηση. Θα μπορουσες να με πεις απο που μπορω να τις βρω 2.5 ευρω? Γιατι όπου και αν κοιταξα παντου μόνο 3 ευρω την βρισκω. Και απο εξω δεν μπορεσα να βρω πουθενα σε 1 και 1.1 ohm για το συγκεκριμενο ατμοποιητη εκτος αν παιρνει και αλλες αντιστασεις

κεραμιδόγατος αυτες τις αντιστασεις απο το fasttech τις εχεις δοκιμασει εσύ? και κατι ακομα απο 1.0 ohm σε 1.5 ohm τι διαφορες θα δω?Δεν με νοιαζει ποσο θα περιμενω αρκει να ειναι ενταξει και μην παρω τιποτα καμμενες 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2016, 00:14 από ΤΖΙΒΑΣ35 »

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
παιδια διαβασα ολο το νημα ακρη δε βρηκα με ενδιαφερει τσιγαρισια και η γευση κοιταω για triton mini nautilus mini cubis pro δεν θελω πολυ ψηλο

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
θα σου πρότεινα ναύτιλο mini ή triton mini
o ναυτιλάκος είναι σταθερή αξία για τσιγαρίσιες αλλά έχει το μειονέκτημα οτι γεμίζει από κάτω

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
το θεμα ειναι να βγαζει γευση

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Ναυτίλος για σιγουριά, δεν μπορείς να πάρεις περισσότερη γεύση απο ατμοποιητή εμπορίου!

Ευχαριστώ καταρχάς για την απαντηση. Θα μπορουσες να με πεις απο που μπορω να τις βρω 2.5 ευρω? Γιατι όπου και αν κοιταξα παντου μόνο 3 ευρω την βρισκω. Και απο εξω δεν μπορεσα να βρω πουθενα σε 1 και 1.1 ohm για το συγκεκριμενο ατμοποιητη εκτος αν παιρνει και αλλες αντιστασεις

κεραμιδόγατος αυτες τις αντιστασεις απο το fasttech τις εχεις δοκιμασει εσύ? και κατι ακομα απο 1.0 ohm σε 1.5 ohm τι διαφορες θα δω?Δεν με νοιαζει ποσο θα περιμενω αρκει να ειναι ενταξει και μην παρω τιποτα καμμενες
Μπότσαρη με Δελφών έχει ένα μικρό ατμομάγαζο, δεν έχει σελίδα για να μπεις να δεις.
Το έχει μια πολύ καλή γυναίκα η Ελένη, είναι πολύ εξυπηρετική, σήμερα να φανταστείς τις πήγα 4 ατμοποιητές για αποστείρωση και με κέρασε και ένα 30ml liqua.
Eγω απο εκεί τις παίρνω 2.50 ευρώ

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2016, 13:47 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
για γεύση +1 στον ναύτιλο κι από εμένα,αν και με τον triton mini δεν μπορώ να πώ οτι απογοητεύτηκα στον τομέα αυτό
ο ναύτιλος εκτός από το γέμισμα από κάτω,έχει συγκεκριμένες οπές-θέσεις για την ρύθμιση του αέρα,αν και νομίζω θα σε καλύψουν




Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
μαλλον εκει θα καταληξω ο vivi nova τι λεει λενε οτι ειναι τσιγαρισιος και με καλη γευση

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
με vivi nova ξεκίνησα,μια χαρά ατμοποιητής ήταν για τσιγαρίσιες αλλά πολύ παλιός πλέον

κυκλοφορούν και πολλές version,δυο διαφορετικούς που είχα αγοράσει την τελευταία φορά,είχαν πρόβλημα με διαρροές

κατά την γνώμη μου δεν αξίζει να ασχοληθείς με τόσο παλιό ατμοποιητή,αν δοκιμάσεις αυτούς που ανέφερες και έναν vivi nova θα καταλάβεις την διαφορά σε γεύση και κυρίως απόδοση

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Μπότσαρη με Δελφών έχει ένα μικρό ατμομάγαζο, δεν έχει σελίδα για να μπεις να δεις.
Το έχει μια πολύ καλή γυναίκα η Ελένη, είναι πολύ εξυπηρετική, σήμερα να φανταστείς τις πήγα 4 ατμοποιητές για αποστείρωση και με κέρασε και ένα 30ml liqua.
Eγω απο εκεί τις παίρνω 2.50 ευρώ
Χρόνια Πολλά και ευχαριστώ πολυ για την πληροφορια.Να σε ρωτησω ξερεις αν εχει και αντιστασεις fumytech?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2016, 01:23 από ΤΖΙΒΑΣ35 »

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Έχει, 3 ευρώ!  :)

Εν τω μεταξύ την καλύτερη τζούρα την παίρνω απο τον Atlantis με 1.8 αντίσταση!

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2016, 13:48 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος vasilisgs

  • **
  • 211
  • Φύλο: Άντρας
Συμφωνω απολυτα, ειδικα με την 1.8 μεταμορφωνεται αο ατμοποιητης...την μαμα την πεταξα και δεν ξανα αγοραζω με τιποτα λογο καταναλωσης πρωτα απο ολα και λογο αποδοσης. Με την 1.8 ομως και πλουσιο ντουμανι εχουμε κσι 4 ρυθμισεις με ισο σφιχτη τζουρα θελουμε.
Πολυ παρεξηγημενος ατμοποιητης παντως μαλλον γιατι κανενας δεν τον δοκιμαζει με την 1.8!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2016, 03:49 από Cruiser79 »

Καλή Χρονιά συνατμιστές.

Θα εξειδικεύσω την ερώτηση του χρησιμότατου αυτού θέματος στα δικά μου μέτρα και ζητώ τη βοήθειά σας.

Είμαι της τσιγαρίσιας τζούρας (MTL) όπως καταλαβαίνετε. Εκτός όμως από αυτό είμαι και στο 100% VG (φυτική γλυκερίνη) αφού η PG δεν μου αρέσει καθόλου - μου προκαλεί ερεθισμό στο λαιμό και με δυσκολεύει στην αναπνοή. Τελευταία κατόπιν δοκιμών διαπίστωσα ότι ακόμα και 10% pg με ενοχλεί.

Ατμίζω υγρά 100% VG κυρίως vapormania και λιγότερο natura.

Το πρόβλημα είναι ότι οι τσιγαρίσιες αντιστάσεις είναι κάπως ασύμβατες με τα υγρά αυτά (όπως μου έχουν πει) με αποτέλεσμα να χάνουν γρήγορα την απόδοσή τους και να καίγονται / μπουκώνουν.

Ξεκίνησα πριν 10 μήνες με τον DELTA19 ο οποίος μου έβγαλε το λάδι.. Τώρα έχω τον TRITON MINI και τον δουλεύω μόνο με αντίσταση ναυτίλου στο 1.8. Οι δικές του δεν αποδίδουν καθόλου καλή γεύση κατα τη γνώμη μου.

Το γέμισμα από πάνω είναι μεγάλη ευκολία βέβαια αλλά.. δεν είναι δυνατόν να γεμίζουμε 3-4 φορές την ημέρα.

Σε καταστήματα που ρώτησα μου είπαν πως ο Triton 2 λόγω του ότι παίρνει αντιστάσεις με μεγαλύτερες οπές αντέχει καλύτερα τα VG υγρά. Μου πρότειναν και τον VAPORESSO GAURDIAN με το ίδιο σκεπτικό + τις κεραμικές κεφαλές. Γνωρίζετε αν ισχύει αυτό;

Επίσης ο Guardian πρέπει να έχει κλειστή σχετικά τη ροή αέρα για να γίνει τσιγαρίσιος ή αρκεί η 1.4 αντίσταση;
Ρωτάω επειδή δεν θεωρώ επιλογή να κλείνω τον αέρα για να πετύχω τσιγαρίσια τζούρα.

Ακόμα, μου έχουν πει πως τα υγρά που περιέχουν νερό καταστρέφουν τις αντιστάσεις. Ισχύει αυτό;

Οπότε θα ήθελα τα φώτα σας καθώς ψάχνω μεγαλύτερο ατμοποιητή (όσο υπάρχουν ακόμα) που να αποδίδει καλά 100% VG υγρά, και να είναι τσιγαρίσιος με ανοιχτή τη ροή του αέρα. Το να γεμίζει από πάνω δεν με απασχολεί και τόσο.

Υ.Γ. Είναι δυστυχώς κατάντια κάποιοι ευρωπαίοι καρεκλοκένταυροι να αποφασίζουν να γεμίζουμε το τσιγάρο μας 3 φορές τη μέρα, και να διπλασιάζουν σχεδόν το κόστος του υγρού επιβάλλοντας φόρους και μπουκάλια μόνο 10ml.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
δεν γνωρίζω πολλά από εργοστασιακούς ατμοποιητες γιατί χρησιμοποιώ από την αρχή επισκευάσιμους
μια πρόταση είναι να "νοθεύεις" τα υγρά σου με λίγο WFI (ενέσιμο ύδωρ) ώστε να γίνονται πιο λεπτόρρευστα
με ένα 5-10% (ξεκινα από 5 % και δες πως θα πάει)
δεν πιστεύω πως το νερό καταστρέφει τις αντιστάσεις

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πάντως με Nautilus X και υγρά 70/30 αλλάζω κάθε 15 μέρες περίπου και αυτό όχι ότι έρχεται καμμένο αλλά για να είμαι σίγουρος! Δεν είναι τόσο σφιχτός όσο ο μίνι αλλά είναι πάρα πολύ καλός και γεμίζει από πάνω!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113861 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505735 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8719 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154033 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567989 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243144 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293315 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13791 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios