vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

179 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

SMOK TFV8

Αποσυνδεδεμένος Napakos

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #120 στις: Μαρτίου 02, 2017, 15:52 »
καλησπρα.τελικα μ την rba δεν μπορεσα να την ευχαριστηθω.τι λιγο τι πολυ βαμβακι η γευση ακομα μου φαινται ατονη.κλαπτον συρματακι 0,3 -0,6 ευρως αντιστασεων που δοκιμασα απο 50-70 βατ υποτονικη γευση και πολλα πολλα σκασιματα.στις τελευταιες προσπαθειες τα σκασιματα βελτιωθηκαν βεβαια αλλα η γευση υποτονικη σε σχεση παντα με τις εργοστασιακες.διαροες δεν ειχα παρολο που τον ειχα κ στο αυτοκινητο και ξαπλα πολλες φορες.υπαρχουν αλλοι που χρησιμοποιουν την rba του ωστε να εχουν το ιδιο θεμα?αλλιως φταει το υγρο που χρησιμοποιω.ειναι 70βι τζι 30 πι τζι!δεν βγαζω αλλη ακρη.μπορει να φταει και το βαμβακι ? κοτομπικον δουλευω.δεν ξερω.οι εργοστασιακες κορυφη οι κεφαλες κ για να πω την αληθεια πιο πολυ ευχαριστιεμε την v8 στα 95-100 βατ παρα την q4.βεβαια γουστα ειναι αυτα ..

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #121 στις: Μαρτίου 02, 2017, 18:50 »
παντως παιδες σε οποιον σκεφτεται να το αγορασει δεν ειναι για καθε μερα ....μεγαλη καταναλωση υγρου, πολλα βατ για να παρεις sweet spot , παρεξηγησημα μεγαλα συννεφα  :laugh1:. Εγω το κανω κανα δεκαλεπτο τη μερα εξω παντα και αυτο για χαβαλε περισσοτερο.. α επισης με την rba εχω μονιμα διαρροες βαριεμαι να το ψαξω γιατι..

Αποσυνδεδεμένος dmavroulis

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Smok tfv8 big baby
« Απάντηση #122 στις: Μαρτίου 21, 2017, 10:44 »
Καλημέρα ομάδα. Ψάχνω να βρω τζαμάκι για τον smok tfv8 big baby αλλά για RBA section! Είναι λίγο πιο ψηλό από το κανονικό για να χωράει η κεφαλή. Ξέρεις κανείς;;;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok tfv8 big baby
« Απάντηση #123 στις: Μαρτίου 21, 2017, 11:14 »

Αποσυνδεδεμένος georkoll2

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 06, 2017, 20:57 »
Παιδια καποια βοηθεια  με την  επισκευασιμη  tfv8 πολλες διαρροες και σκασιματα ....καμιαμ ιδεα?

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 18, 2017, 19:49 »
Έχω τον Baby με εργοστασιακές αντιστάσεις ...

Έχει παρατηρήσει κάνεις αν κλείσει έστω και λίγο τον αέρα ότι σε κάθε τζούρα υπάρχει σφύριγμα ; Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο ? Υπάρχει κάποια λύση;

Αποσυνδεδεμένος Panosdem

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #126 στις: Μαΐου 04, 2017, 03:23 »
Καλησπερα,
και εγω με το big baby beast ειμαι και οντως οταν κλεινω απο την μεση και παραπανω την εισαγωγη, σφυραει. Λυση δεν εχω βρει, αλλα δεν με ενοχλει καθως παιζω με ανοιχτο φουλ παντα

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #127 στις: Μαΐου 08, 2017, 00:55 »
Και εγώ έχω σφύριγμα στον 12ρη, πάντα ανάλογα με το πως βιδωνω την αντίσταση... δύσκολο να το περιγράψω, έχει σχέση με το πως "στέκεται" η βάση και η εισαγωγή αέρα της αντίστασης σε σχέση με την εισαγωγή αέρα του ατμοποιητη, σε συγκεκριμένη θέση δημιουργεί σφύριγμα.

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #128 στις: Μαΐου 08, 2017, 01:01 »
τίμιος ατμοποιητής αλλά χρειάζεται μαεστρία


Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #129 στις: Ιουνίου 12, 2017, 09:59 »
Καλημέρα σας,

επειδή έχω μπερδευτεί , μπορεί κάποιος να μου πει τις διαφορες ανάμεσα σε cloudbeat , big baby και baby? ? ?
και ποιος αξίζει περισσότερο?

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #130 στις: Ιουνίου 12, 2017, 11:02 »
η διαφορά τους είναι στο μέγεθος ο big baby πέρνει 5 μλ ενώ ο baby σκάρτα 3 μλ οι κεφαλές τους είναι κοινές και για το ποιος ειναι καλύτερος μα φυσικά ο 12 :idiot1: :laugh1:


τίμιος ατμοποιητής αλλά χρειάζεται μαεστρία


εγώ με το μωρό αλλά και με τοον 12 δεν είχα σχεδόν ποτέ διαροές βαμβάκι cotton bacon μπόλικο στις εισαγωγές υγρών σε σημείο που να μην  υπάρχει κενο και  :cigar: :cigar: :cigar: :cigar:





το θέμα του σφυρίγματός είνια σε εξάρτηση με το που βρέσκεται η βάση της κεφααλής σε συρνάτηση με την εισαγωγή αέρα να το πώ και αλλίως άμα στην εισαγωγή αέρα δεν βλέπεις την βάση δεν έχεις σφύρηγμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 12, 2017, 11:25 από Palasd »

Αποσυνδεδεμένος mitsaras777

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #131 στις: Ιουνίου 23, 2017, 14:34 »
Καλησπέρα παιδια πηρα σημερα τον εν λόγω ατμοποιητή (μαζί με το smok alien 220 w mod)και έχω κάποιες απορίες.Θέλω αν είναι εύκολο να μου πείτε αναφορικά με τις αντιστάσεις.Δεν θέλω να έχω μεγάλη κατανάλωση σε υγρό οπότε σκέφτομαι την μεγαλύτερη δυνατή αντίσταση δλδ την 0.4.Καταρχάς υπάρχει μεγαλύτερη απο την 0.4;Εχω για αρχή έχω την προεγκατηστημένη που είναι η 0.4.Επίσης θα ήθελα να μου πείτε τα ιδανικά watt που έχετε για να έχω την καλυτερη δυνατη γεύση.Εγω πχ το έχω στα 58 W.Επίσης θα ήθελα να μάθω κάθε πότε κάνετε αλλαγή αντίστασης;Τέλος απο ποίο site παιρνετε αντιστάσεις γιατί βλέπω οτι είναι σχετικά τσιμπημενες στην τιμή.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #132 στις: Ιουνίου 26, 2017, 21:12 »
Χαιρετώ παίδες,

Μιας και ο TFV12 αποδείχτηκε too much για εμένα, το ψιλοσκέφτομαι να επιστρέψω σε διμπάταρο μοντάκι και να πάρω πάλι τον 8, ο οποίος με τις Q4 με είχε αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο (χωρίς να πίνει τόσο υγρό και κυρίως χωρίς να ζεματάει στην πρώτη τζούρα).

Μιας και είδα πως έχουν βγει τόσες παραλλαγές (Baby, Big Baby, Ultra Small Cute Baby :))) μήπως θα προτείνατε κάποια από αυτές αντί του 8; Με ενδιαφέρει να αποδίδει το ίδιο (αν όχι καλύτερα) από τις Q4 τόσο όσον αφορά γεύση αλλά και αέρα. 

@mitsaras777, τα ιδανικά watt είναι κάτι αντικειμενικό. Παίζεις μέσα στο εύρος που γράφει η smok επάνω στην κεφαλή, ανεβάζοντας σιγά σιγά μέχρι να φτάσεις σε ικανοποιητικό (για εσένα) επίπεδο. Για να έχει 0.4 κεφαλές, λογικά έχεις τον big baby, σωστά; Για την 0.4 συγκεκριμένα (Q2) η smok δίνει εύρος 40w-80w, οπότε είσαι ακριβώς στη μέση. Υπάρχει και κεφαλή Q2 στα 0.6Ω από ότι βλέπω στο site της με εύρος 20w-50w. 

Εγώ προσωπικά έπαιρνα κεφαλές από vapormania.

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #133 στις: Ιουνίου 26, 2017, 21:25 »
προτείνω να πας στον καλό κλασικό tfv8 και ιδιαίτερα για το θέμα χωρητικότητας...
η σειρά baby ( πιο γελοίο όνομα δε μπορούσαν να βάλουν... :)) ) βγήκε με γνώμονα να κερδίσει μερίδιο πίτας μετά το έκτρωμα ονόματι tpd.. αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

Κατ'έμέ πάντα,
αγοράζεις έναν tfv8 κλασικό και παίζεις με Q4 και φυσικά με το εκπληκτικό του RBA. Προσπαθούν να χωρέσουν την άνεση που προσφέρει ο κλασικός tfv8 με τις baby χαζομάρες και τα κάνουν αχταρμά. Size matters εξάλλου  :thumpup:

ps: ΠΡΟΣΟΧΗ να είναι γνήσιος.. πρόσφατα είχα αγοράσει μερικούς για καβάντζα από GB και αποδείχθηκαν πιο μαϊμού κι από μαϊμού παρά τα όποια πληρωμένα με πόντους reviews...
τους ξεβάφτισα βέβαια και πήρα τα λεφτά μου πίσω, σημασία έχεις να γλυτώσεις την ταλαιπωρία.
δες εδώ κιόλας για να ξέρεις http://www.smoktech.com/hotnews/announcemet/identify-tfv8

εν ολίγοις λοιπόν προτείνω την πεπατημένη οδό  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK TFV8
« Απάντηση #134 στις: Ιουνίου 27, 2017, 00:05 »
Γιεπ, θένξ! Τα είχα διαβάσει υτά από το περασμένο καλοκαίρι που τον είχα πάρει ;)

Τι ήθελα και τον έδωσα... Δεν λέω, σκυλί ο TFV12 και ανάλογη εμπειρία, αλλά να πάρει, με την παραμικρή ζέστη έξω ζεματάει ολόκληρος (ακόμα και με την τετραπλή) εκεί που ο 8ρης στα 40ρια του Αυγούστου και κάτω από τον ήλιο δεν μάσαγε μια, ούτε ζεμάταγε στη βάση, ούτε είχα καυτό ατμό :D

Φαντάζομαι ακόμα οι Q4 αποδίδουν άριστα, με την επισκευάσιμη δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ, έλλειψη χρόνου και υπομονής γαρ.

Άσχετο, κυκλοφορούν πουθενά μαύρα ή διάφανα orings για τον TFV8;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 27, 2017, 02:19 από akpe »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507359 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem