vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

234 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, grag, white varadero

Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #270 στις: Μαΐου 13, 2016, 08:35 »
Εγω την βλεπω να βραζουν οι τσιπουραδες  αντι για τσιπουρα καπνα για να βγαλουν νικοτινη   !
Η πλακα θα,ναι να εχουν μονης απόσταξης και  διπλοβραση!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #271 στις: Μαΐου 13, 2016, 08:43 »
Επιστολη του Δρ. Φαρσαλινου για το νεο προσχεδιο νομου για το ΗΤ. Απολαυστικος και επακριβης οπως παντα :) .

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #272 στις: Μαΐου 13, 2016, 09:06 »
Δυστυχώς για μια ακόμη φορά Ελληνική κυβέρνηση απαξιεί Ελληνες πολίτες μη δίνοντας καμμία σημασία σε αυτά που σχολιάζουν στο νομοσχέδιο.Αλήθεια πότε έδωσαν βάση σε αυτό που θέλει ο πολίτης??ΠΟΤΕ.Κοτζάμ δημοψήφισμα και το τούμπαραν τι να λέμε.
Δυστυχώς θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές γενικότερα και όχι μόνο σε αυτό το θέμα.Εδώ και 6 χρόνια δεν υπάρχει Ελληνική Κυβέρνηση(γιατι υπήρχε ποτέ)και ότι αποφάσεις παίρνονται είναι απ`έξω.Ετσι και με το συγκεκριμένο θέμα άλλος αποφασίζει ο εδώ εκτελεί.
Μπορεί να είναι από Ελληνες γραμμένο το νομοσχέδιο αλλα άλλος έδωσε την έγκριση.Αυτό που ξέρουμε όλοι εμείς εδώ στο φόρουμ είναι πως μόνο καλό είδαμε με το η.τ και προσπαθούμε να το αναδείξουμε παντού.Αυτό δεν μπορεί να το φιμώσει κανείς όσο και αν προσπαθεί.
Το συγκεκριμένο νομοσχέδιο θυμίζει άλλα καθεστώτα καθώς προσπαθεί να φιμώσει την ενημέρωση από βίντεο ή από ιστοσελίδες  ειδικά σε νέους ατμιστές σαν και μένα που διψάμε να μάθουμε τα πάντα.Ναι να μπούνε κανόνες στα υγρά αλλα αν εγώ θέλω μπουκαλάκι 100μελο τι τον ενοχλεί τον νομοθέτη??Ναι να είναι ασφαλή τα υγρά αλλα την ποσότητα που θέλω τι τον ενοχλεί.
Από την άλλη πολλοί νόμοι δεν εφαρμόστηκαν ποτέ αλλα δεν θα έπρεπε να είναι αυτη η λύση.Δεν συμβουλεύτηκαν ούτε καν τον κ.Φαρσαλινό οπότε καταλαβαίνει κανείς το παράλογο του πράγματος.
Ναι θα βρούμε λύση αλλα δεν είναι η ευθεία οδός αλλα η πλάγια.
Θέλει αγώνα από όλους .

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #273 στις: Μαΐου 13, 2016, 12:10 »
Έγραψα σχόλιο πριν δύο μέρες για το άρθρο 21 αλλά δεν το βλέπω πουθενά. Ήταν ένα κόσμιο άρθρο με παραδείγματα και υποδείξεις.Υπάρχει περίπτωση να τα κόβουν για να μην φαίνονται τόσο πολλά;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2016, 12:19 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #274 στις: Μαΐου 13, 2016, 12:52 »
Πιθανότατα, αλλά υπάρχει και η περίπτωση απλά να μην τα έχουν εγκρίνει ακόμη. Ούτε το δικό μου αλλά και αρκετών φίλων δεν φαίνονται ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #275 στις: Μαΐου 13, 2016, 13:41 »
Επιτελους και ο γιατρος οπως παντα δυναμικα περνει θεση να ξεκαθαριστει αυτη η ''δημιουργικη ασαφεια''

Και οπως βλεπω και ο ΣΕΕΗΤ εβγαλε την ανακοινωση του.
http://www.zougla.gr/ilektroniko-tsigaro/article/i-protasis-tou-sindesmou-elinikon-epixiriseon-ilektronikou-tsigarou-gia-tin-ipo-katartisi-nomo8esia

Αποσυνδεδεμένος nais

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #276 στις: Μαΐου 13, 2016, 14:16 »
Η Nicopure - halo έκανε την κίνηση της
http://vaping360.com/fighting-back-e-liquid-maker-halo-sues-fda/

Οψωμεθα!


On the go now

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #277 στις: Μαΐου 13, 2016, 14:36 »
Στο μεταξύ η FDA σε μια κίνηση δημοκρατικής πολυφωνίας (που ως γνωστόν χαρακτηρίζει τέτοιους φορείς παγκοσμίως) έκοψε τα σχόλια που λαβαίνει και μπλοκάρει όσους της απαντούν επικριτικά στο twitter.
;D

Αποσυνδεδεμένος lakis3

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • The Only One ALIVE !!!
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #278 στις: Μαΐου 13, 2016, 14:44 »
Πάντως εγώ ακόμα πιστεύω πως θα δικαιωθούμε ως κοινότητα και το στηρίζω αυτό στο γνωστό σε όλους μας ρητό: Η καλύτερη διαφήμιση είναι η αρνητική διαφήμιση.
Γιατί πολύ απλά είναι μια λάσπη η οποία πέφτει με τους "τόνους" επάνω στο Ηλεκτρονικό Άτμισμα και στις Ηλεκτρονικές Συσκευές Ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #279 στις: Μαΐου 13, 2016, 16:03 »
Τώρα σοβαρά ρε παιδιά, όλοι εσείς που στείλατε μηνύματα από χθες και δεν τα βλέπετε ακόμα δημοσιευμένα, περιμένετε να τα σηκώσουν; Αλλά ακόμη κι αν γίνει, περιμένετε να αλλάξει ή επηρεάσει καθολικά την απόφασή τους; Σε ποιά χώρα ζείτε; :confused1: Μυρίστηκαν παραδάκι και θα το περάσουν ό,τι και να γίνει. Εγώ μάλιστα απορώ γιατί άργησαν τόσο!!!
Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ που να μην έχει φοροεισπρακτικό σκοπό. Όλα όσα κάνουν αποσκοπούν στο να εισπράξουν χρήματα από τον κόσμο και η συγκεκριμένη κίνηση είναι ένας επιπλέον καλός τρόπος. Έχει λογική σε όλα αυτά που κάνουν τη τελευταία εξαετία; Κι αν κρίνονται παράνομα και αντισυνταγματικά με αποφάσεις Δικαστηρίων; Και τί έγινε; Αυτοί δε σέβονται τίποτα και συνεχίζουν να παρανομούν.
Αρχικά και πάνω στα νεύρα μου σκέφτηκα κι εγώ να σπεύσω να γράψω, αλλά στη συνέχεια σκέφτηκα πως θα ήταν παντελώς ανώφελο και θα έχανα άδικα τον  χρόνο μου. Ειλικρινά, δεν αξίζει τον κόπο να σπαταλήσεις ούτε 1 δευτερόλεπτο με δαύτους. Μιλάμε για χαμένα κορμιά και αλήτες άνευ προηγουμένου (και δεν αναφέρομαι μόνο στους νυν κυβερνώντες φυσικά).
Πιστεύετε στ' αλήθεια πως δεν γνωρίζουν τη πραγματικότητα; Θεωρούν δηλαδή τον ατμό ισοδύναμα βλαβερό με τον καπνό; Κι ακόμα κι αν συνέβαινε αυτό, θα ήταν λόγος φορολόγησής του; Οι τύποι είναι ανίκανοι και επικίνδυνοι να κυβερνούν γενικότερα και κρίνοντας από την υπερφορολόγηση των πάντων, το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι το πως θα μαζέψουν περισσότερα λεφτά για να τα δώσουν στους δανειστές τους, αδιαφορώντας για το γεγονός ότι οι Έλληνες έχουν γονατίσει και ισοπεδωθεί...

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #280 στις: Μαΐου 13, 2016, 16:10 »
Εγω προτεινω να 'ηρεμησουμε' να δουμε τι προκειται να γινει... μην ανοιγουμε μικροπολιτικες συζητησεις τωρα, γιατι αν το κανουμε θα πρεπει να ανοιξει ο ασκος του Αιολου απο το 74 μεχρι σημερα...

Και ειναι πολλα τα καστανα... O0

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #281 στις: Μαΐου 13, 2016, 16:47 »
Δεν ξερω αλλα πρεπει να μας ενδιαφερει αυτο που εχει ανοιξει τους ασκους του Αιολου .. Πρεπει να προσπαθησουμε οσο μπορουμε .. ασχετα αν νιωθουμε ηττημένοι .... δεν ειμαστε

Δεν χρειαζεται κατι δυσκολο να κανετε .....ενα email σε αυτους που πρεπει να μας ακουσουν ... δεν πειραζει αν δεν το διαβασουν .. αρκει να παρουν τονους emails απο εμας ...
 Ορίστε και τα e-mails επικοινωνίας των μελών της Επιτροπής Κοινωνικών Υποθέσεων στην οποία χρεώθηκε η Διαβούλευση για το Ηλεκτρονικό Τσιγάρο.
Επικολλήστε τα email στους παραλήπτες για μεγαλύτερη ευκολία και ταχύτητα.
[email protected] , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]

Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #282 στις: Μαΐου 13, 2016, 17:01 »
εγω τους εστειλα το μηνυμα μου.ευχομαι τουλαχιστον να το διαβασουν

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
απο αυτον εφαγα πορτα
Your message to <drvag1.ath.forthnet.gr> was automatically rejected:
Quota exceeded (mailbox for user is full)

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #283 στις: Μαΐου 13, 2016, 17:08 »
Τους έστειλα και εγώ το σεντόνι που έγραψα. Έφαγα από 2-3 το μήνυμα που αναφέρει ο Αντώνης από πάνω (Quota exceeded (mailbox for user is full)) 

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Η ελληνική νομοθεσία για το άτμισμα (2016)
« Απάντηση #284 στις: Μαΐου 13, 2016, 18:58 »
Κωστα, δυστυχως ακομα & αυτοι οι λογαριασμοι δεν διαχειριζονται απο τους ιδιους τους βουλευτες παρα μονο απο τους γραμματεις τους... πριν περιπου 2 χρονια μου το ειχε αναφερει υπευθυνος μεσα απο τη Βουλη...

Εμεις (οσοι) στειλαμε την αποψη μας στο opengov καναμε το χρεος μας... τωρα ειναι ωρα να δρασουν τα 'μεγαλα' οπλα, κατασκευαστες/καταστηματα κ.λ O0

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152074 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11290 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345886 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147527 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8260 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209185 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545588 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52750 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed