vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 4 χρήστες
Giannis.B, Doubt, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Aspire Nautilus X

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #360 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 01:15 »
Να πω κ εγώ την εμπειρία μου απο τον nautilus X. 8)
Ειχα τον mini παλιοτερα και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημένη.

Τον Χ τον έχω περίπου 3-4 μήνες και μπορώ να πώ ότι δεν είχα ποτέ καμία διαρροή και δεν είχα ποτέ υγρό στο στόμα, ούτε σκασίματα.
Βέβαια στις αρχές που πρώτα είχα συμπληρώσει υγρό και μετά ειχα βιδώσει αντίσταση έγινε χαμούλης με τα υγρά --> μετά κατάλαβα τι χαζομάρα είχα κάνει :o

Συνήθως είμαι με high VG υγρά αλλά κάνω και 50/50 και ούτε με αυτά παρατήρησα κάποιο πρόβλημα.
Παίζω με την 1,5Ω.
Το μόνο πρόβλημα που έχω με την αντίσταση είναι ότι με five pawns υγρο αναπλήρωσης(συγκεκριμένα το black flag enriched) κάθε 4-5 ημέρες(δηλαδή περίπου 10-15ml υγρου) καιγόταν η αντίσταση. Ο κύριο που παίρνω απο αυτόν "προμήθειες" είπε ότι αυτού του είδους τα υγρά καλύτερα να χρησιμοποιούνται σε επισκευάσιμους :hmmm:.

Γενικά παίζω γύρω στα 15-16W και δεν έχω νιώσει το κάψιμο που λένε οι περισσότεροι οτι έχουν.

Έχω κ εγώ ένα θέμα με το ότι δεν αλλάζει το drip tip αλλά το έχω ξεπεράσει πλέον.
Με τα 2ml χωρητικότητα εγώ προσωπικά είναι κομπλε(αλλά πάντα υπαρχει κ η εναλλακτική των 4ml)!

Η τζούρα είναι στα γούστα μου με το μισό αέρα κλειστό περίπου, αρκετά σφιχτή σαν στριφτό.

Γενικά με ικανοποιεί πολύ και δεν νομίζω να τον αλλάξω σύντομα :thumpup:   εκτός κ αν πάω σε επισκευάσιμο χμμμ :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #361 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 01:16 »
Καλησπερα παιδες,

Πρωτες δοκιμες με Χ πολυ επιτυχημενες, εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενος, εβαλα και το upgrade σε 4 ml.

:)

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #362 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 03:42 »
Παίζω με την 1,5Ω.
Το μόνο πρόβλημα που έχω με την αντίσταση είναι ότι με five pawns υγρο αναπλήρωσης(συγκεκριμένα το black flag enriched) κάθε 4-5 ημέρες(δηλαδή περίπου 10-15ml υγρου) καιγόταν η αντίσταση. Ο κύριο που παίρνω απο αυτόν "προμήθειες" είπε ότι αυτού του είδους τα υγρά καλύτερα να χρησιμοποιούνται σε επισκευάσιμους :hmmm:.
Το γεγονός ότι έβγαλες 10-15 ml enriched με την ίδια αντίσταση είναι άθλος. Εγώ με επισκευάσιμο θέλω καθε 5ml αλλαγή. Το enriched είναι γνωστό για την μνημειώδη μάκα που αφήνει

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #363 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 21:25 »
Απο τα πρώτα περίπου 5ml κάτι δεν μου πήγαινε καλα αλλα λεω θα ειναι ιδεα μου κ συνέχισα.. Μέγα λάθος!!

Στάλθηκε από το Huawei P9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2017, 13:25 από Cruiser79 »

Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #364 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 15:59 »
καλησπερα. υπαρχει ντριπ τιπ πιο καλο? αυτο ειναι πολυ λεπτο και θερμενεται ευκολα

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #365 στις: Ιανουαρίου 30, 2017, 16:16 »
Tip of the day...

Εαν σας σπασει το 4ml τανκ του ναυτιλου ταιριαζει απο kanger toptank ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #366 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 00:13 »
Χμμ τον περιμένω αύριο (πάλι, γιατί τότε με τις 1.5 δεν με είχε ενθουσιάσει) και λέω να πάρω και την προέκταση 4ml.

Να φανταστώ ότι δεν θα πρέπει να βιδώνω σφιχτά το καπάκι για να μην μένει επάνω του η αντίσταση και η καμινάδα στο ξεβίδωμα για αναπλήρωση, αφού δεν έχει σημαδάκι για να ξέρω μέχρι που γεμίζω, σωστά; :D

Στάλθηκε από το HTC One μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #367 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 07:28 »
Βασικά πρεπει να την βιδωνεις καλα στο κατω μέρος την αντίσταση. Εμένα οσο και σφιχτα να εχω βιδωσει το πανω μερος αν το κατω δεν ειναι καλα σφιγμένο εχω θέμα.

Οσο για το υγρο εγω το βαζω μέχρι σχεδον τερμα πάνω κ δεν εχω πρόβλημα. Απλα καθε φορά που θα τον ξαναγεμισω θυμάμαι να καθαρισω το καπάκι

Σταλθηκε απο το Huawei P9


Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #368 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 18:54 »
Ευχαριστώ! Πρόσεξα πως τις 1.8 μου τις διαβάζει αρκετά πιο ψηλά, ~1.95 (προ τζούρας) με ~2.02 (μετά τζούρας), με αποτέλεσμα στα 16w π.χ. να χρειάζεται, 5.6v, καμένο δεν παίρνω πάντως, να μην ανησυχώ, έτσι;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #369 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 19:11 »
Το παρατηρησα κ εγω τωρα τελευταία οτι με το που την βαζω μια χαρα στο 1.52 περίπου κ μετά ανεβαινει γυρω στο 1.81. Ρωτησα τον κύριο που παίρνω υγρα κτλ κ ειπε οτι ειναι απο τα κατάλοιπα που αφηνει το εκάστοτε υγρό.
Βεβαια μου φάνηκε λιγο υπερβολικό απο την αρχη να αφήνει κατάλοιπα αλλα εφόσον δεν μου βγάζει καμμενο κ εμενα το αφησα..
Απλα θυμαμαι οτι δεν μου το έκανε στις αρχες αυτο, εκτος κ αν δεν το είχα παρατηρήσει..

Σταλθηκε απο το Huawei P9


Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #370 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 19:24 »
Γενικά μια διαφορά έχω παρατηρήσει σε όσες αντιστάσεις έχω (ανεξαρτήτως ατμοποιητή ή μοντ), π.χ. του TFV8 από 0.15 είναι 0.16-0.17, του Cubis από 0.25 είναι 0.28-0.30, απλά η διαφορά εδώ είναι μεγαλύτερη  :hmmm:Δε νομίζω να παίζει ρόλο πάντως  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vasouri

  • *
  • 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • I believe in the person I want to become.
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #371 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 19:26 »
Ναι κ εγω παλιά που ειχα cubis ειχα μικρες διαφορές! Οσο δουλεύει δεν μας νοιάζει

Σταλθηκε απο το Huawei P9


Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #372 στις: Φεβρουαρίου 01, 2017, 19:43 »
Βασικά πρεπει να την βιδωνεις καλα στο κατω μέρος την αντίσταση. Εμένα οσο και σφιχτα να εχω βιδωσει το πανω μερος αν το κατω δεν ειναι καλα σφιγμένο εχω θέμα.

Οσο για το υγρο εγω το βαζω μέχρι σχεδον τερμα πάνω κ δεν εχω πρόβλημα. Απλα καθε φορά που θα τον ξαναγεμισω θυμάμαι να καθαρισω το καπάκι

Σταλθηκε απο το Huawei P9
Θέλει καλό βίδωμα γιατί και μενα μου δημιουργ πρόβλημα σημερα εβαλα την 1.6 την 1.8 την έκαψα σήμερα. Cubis τέλος χάλασε στο σπίρωμα πάνω που βιδώνει με αποτέλεσμα να πιεζονται οι αντιστάσεις και να καίγονται

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #373 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 00:56 »
Μετά από δύο μήνες χρήσης του,να πω και εγώ την γνώμη μου!Ξεκαθαρίζοντας ότι δεν είχα κάποια πρότερη εμπειρία,με άλλον ατμοποιητη!

Είμαι γενικά ικανοποιημενος,από την στιγμή κιόλας που χάρη σε τούτον δεν έχω ξαναβάλει τσιγάρο εδώ και 50+ μέρες!
Γεύση:ικανοποιητική έως πολύ καλη!
Στεγανοτητα:Ουδεμία διαρροη,έχοντας τον πολλές φορές στο μπουφάν να κόβει βόλτες πλάγια ή και εντελώς ανάποδα.Ουδεποτε είδα σταγόνα!Είτε στα 2ml είτε στα 4ml!

Έχοντας ατμισει και τις δύο αντιστασεις,προτιμώ την 1.8Ohm,μου αποδίδει καλύτερα γευστικά και περισσότερο(7~10+ μέρες),στα ~11watt,έκανα και πιο κατω με ικανοποιητική γευση,αλλά έπαιρνα υπερτροφοδότησεις!Ποτέ δεν έχω πάρει καμένο ή σκασιματα!

Από την αλλη,οι 1.5Ohmστα17-18watt) με καταενθουσιαζαν στην πρώτη-δευτερη μέρα με ξενερωσαν από εκεί και περα και κάπου στις 5 άρχιζα να μην νιώθω γεύση και έκανα αλλαγή,συν κάποια σκασιματα στην γλώσσα και μία υποψία μεταλλικής γεύσης(όχι Καμένου)!Αλλά γούστα είναι αυτά...

Όπως λένε και τα παιδιά μεγάλη προσοχή,όταν βάζουμε ανταπτορα.Καλο βιδωμα του εξαρτήματος στην αντίσταση για να μην φεύγει μαζί με το καπάκι,αλλά ακόμα καλύτερο της αντίστασης πάνω στο Deck,γιατί αλλιώς όταν πάμε να βάλουμε υγρό θα πάρει "βόλτες" και η αντίσταση και μπορεί να μας πέσει υγρό μέσα στο σπείρωμα του πόλου!

Σε γενικές γραμμές για έναν νεο ατμιστη,είναι μία καλή εισαγωγή για έναν παλιό δεν βλεοω,προσωπικά κανέναν λόγο να επενδύσει εδω!Εκτός αν ψάχνει ένα τίμιο τσιγαρισιο,ο οποίος δεν έχει διαρροες,εν συγκρισει,ενδεχόμενος με αυτόν που έχει τώρα στα χέρια του και το θεωρεί αρνητικο,κομμάτι του!!
Αυτά τα ολιγα!!


Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: Aspire Nautilus X
« Απάντηση #374 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 14:27 »
Εγω προτίμησα να κρατήσω τον ναυτίλο κοντό και να μην τον κάνω 4ml.
Πήρα ενα μαύρο τανκ απο εμφάνιση πολύ ωραίος αλλα το κακό είναι οτι δεν το ήθελα τόσο σκούρο το γυαλί γιατί δεν βλέπεις καθόλου την στάθμη του υγρού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499063 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108904 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy