vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #75 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 01:02 »
Έχει παρατηρήσει κανείς αλλαγή στο χρώμα του υγρού μετά από παρατεταμένη χρήση?Μιλάω για πάνω από 6-10μέρες?
Επίσης,παρατήρησε κανείς ελλάτωση παραγωγής ατμού και σφίξιμο τζούρας μετά από 10-15μέρες?


ναι το υγρό σκουρενει το χρώμα ......σε κάποιες φάσεις κόκκινο μαύρο..... νόμισα οι είναι μαυρίλα από το φιτίλι που είχε αρχίσει να καίγεται... αλλά το ξανά πρόσεξα .και το σφίξιμο τής τζούρας ... επίσης   :yes:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #76 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 01:39 »
Aυτά διαπίστωσα κ γω γι αυτό ρώτησα.Άρα λοιπόν 10-15 μέρες η αντοχή του...μέτρια πράγματα από θέμα τιμής(5-7ευρώ Ελλαδιστάν).Όσο και οι άλλοι.Αλλά γνώμη μου πως σε αποζημιώνει από θέμα ποιότητας και απόδοσης ατμού,καθώς και αυτή η ελαφρά θερμότητα ατμού(μ αρέσει πολύ),αυτό το 15μερο χρήσης.
Τί λέτε οι υπόλοιποι?Άρη?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 01:40
Λέτε να υπάρχει τρόπος αποφυγής,κάποια tips ίσως,αυτών που προαναφέραμε(σφίξημο και αλλαγή χρώματος)?

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #77 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 02:17 »
αυτό που λες με το σφίξιμο τις τζούρας δεν λύνεται εύκολα με καθάρισμα?ρωτάω γιατί είναι και το μεγάλο + του w .η ευκολία στο καθάρισμα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος loop80

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #78 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 02:29 »
Εγώ είμαι 10 μέρες τώρα με τον δεύτερο ατμοποιητη και μπορώ να πω πως μέχρι τώρα όλα μια χαρά. Μια δυσκολία έχω βρει όταν γεμίζω μετά θέλει λίγες κούφιες τζούρες για να ξανά στρώσει αλλά μετά πετάει. Επίσης σε αυτές τις 10 μέρες έχω κανεί και 2 dry burning, δεν ξερω πάντως σε σχέση με ότι άλλο έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα είμαι πολύ οικανοποιημένος από την απόδοση. :yes: :yes:
Στον πρώτο ατμοποιητη έκανα αλλαγή φυτιλιού και παει και αυτός σφαίρα.
Έχω κάνει και ένα οδηγό εδώ για οποίον θέλει να το τολμήσει.  :thumbup_move_2: :thumbup_move_2:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 04:39 από loop80 »

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #79 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 11:03 »
Aυτά διαπίστωσα κ γω γι αυτό ρώτησα.Άρα λοιπόν 10-15 μέρες η αντοχή του...μέτρια πράγματα από θέμα τιμής(5-7ευρώ Ελλαδιστάν).Όσο και οι άλλοι.Αλλά γνώμη μου πως σε αποζημιώνει από θέμα ποιότητας και απόδοσης ατμού,καθώς και αυτή η ελαφρά θερμότητα ατμού(μ αρέσει πολύ),αυτό το 15μερο χρήσης.
Τί λέτε οι υπόλοιποι?Άρη?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 01:40
Λέτε να υπάρχει τρόπος αποφυγής,κάποια tips ίσως,αυτών που προαναφέραμε(σφίξημο και αλλαγή χρώματος)?





εγώ είμαι σούπερ ευχαριστημένος όπως και να έχει  :yes: 5Ε τον παίρνω και κραταει 15 μερεσ . :thumpup:.. ένα μπανακι που και που   : καθάρισμα καθημερινό με χαρτοπετσέτα απο την τρυπούλα   :thumpup: γέμισμα με υγρό στο 80% πάντα  ;) να μην ξεχειλίσει ποτε και μπουκώνει και πιάνει καταλιπα η αντίσταση ..αλαξα και φιτίλι σε δυο εύκολα (είχαν τα καλώδια εξωτερικά ..τα σήκωσα με ενα τσιμπιδάκι και σηκώθηκε και  η αντίσταση πέρασα το φιτίλι και τα κατέβασα κάτω και έτυμο) το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν το υγρό στο στόμα . :thumpdown:.το έλυσα βάζοντας προέκταση (απο τον κώλο του ατμο) και επιστόμιο απο Α-2 για  :thumpup: το σφίξιμο τησ τζούρας ανοίγω λίγο τις τρυπούλες του ατμο και περιστρέφω το καπακι να βρω το σωστό σημείο  :thumpup:  για μένα ο καλύτερος ατμο και το μέλλον στους αυτο επισκευασμένους  :thumpup:


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 11:18 από AriS. »

Αποσυνδεδεμένος Lianitsa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ότι δεν λύνεται...κόβεται..!!
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #80 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2011, 13:41 »
Σήμερα απόκτησα το ego-w απο vapormania...... :D Βέβαια είναι ελάχιστη η ώρα που το χρησιμοποιώ αλλά ομολογώ πως το ερωτεύτηκα :love_hearts: :love_hearts:...Kαι η εξυπηρέτηση εκέι στη Νίκαια που πήγα ήταν άψογη και η συσκευή κούκλα...Ευχαριστώ ιδιαιτέρως ένα μέλος του forum που μου το πρότεινε ενώ ήμουν στο τσακ να τα παρατήσω...Περισσότερες εντυπώσεις σε μερικές μέρες !!!Καλό Σ/Κ σε όλους!!

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #81 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2011, 17:49 »
ari 5e από που τον βρήκες τον w γιατί εγώ μονο από vapormania.gr είδα να τον πουλάνε.δεν τον έχω βρει αλλου.


εγώ είμαι σούπερ ευχαριστημένος όπως και να έχει  :yes: 5Ε τον παίρνω και κραταει 15 μερεσ . :thumpup:.. ένα μπανακι που και που   : καθάρισμα καθημερινό με χαρτοπετσέτα απο την τρυπούλα   :thumpup: γέμισμα με υγρό στο 80% πάντα  ;) να μην ξεχειλίσει ποτε και μπουκώνει και πιάνει καταλιπα η αντίσταση ..αλαξα και φιτίλι σε δυο εύκολα (είχαν τα καλώδια εξωτερικά ..τα σήκωσα με ενα τσιμπιδάκι και σηκώθηκε και  η αντίσταση πέρασα το φιτίλι και τα κατέβασα κάτω και έτυμο) το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν το υγρό στο στόμα . :thumpdown:.το έλυσα βάζοντας προέκταση (απο τον κώλο του ατμο) και επιστόμιο απο Α-2 για  :thumpup: το σφίξιμο τησ τζούρας ανοίγω λίγο τις τρυπούλες του ατμο και περιστρέφω το καπακι να βρω το σωστό σημείο  :thumpup:  για μένα ο καλύτερος ατμο και το μέλλον στους αυτο επισκευασμένους  :thumpup:
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #82 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 13:37 »
Καλημερα παιδια εγω πηγα σημερα στο καταστημα της Vapormania τα παιδια ειχαν πολυ καλη εξυπηρετηση :thumpup: Δεν ειχαν ετοιμοπαραδοτο το EGO-W που ηθελα να παρω (μονο ατμο-καπακι-πιπακι 12.00Ε) http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=60&product_id=170 για δοκιμη και θα φερουν τελος της εβδομαδας η αρχες της αλλης. Επισης να σας πω οτι μου εκαναν και εκπτωση σε κατι αλλα πραγματακια που αγορασα λογω οτι ειμαι μελος του forum e-kapnisma!ευχαριστω Δημητρη και καλες δουλειες! :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 13:49 από navy »

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 14:49 »
όπα!και εγώ που έχω κάνει έως τώρα από το site 80-90e παραγγελιες k τους είπα ότι είμαι μέλος του forum δεν βλέπω να μου κάναν καμια έκπτωση!!!επιλεκτικές εκπτώσεις κάνουν σε όσους πάνε από εκεί??και εμείς που ψωνίζουμε μέσο internet από τας επαρχίας τι "εμαστε"?..για να τους χτυπήσω ένα τηλεφωνάκι να δούμε  >:(

Συγχώνευση μηνυμάτων: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 15:58
τους πhρα τhλεφονο και μου διευκρινιστικε οτι κανουν εκπτοσh μονο σε οσους erxontai απο το καταστιμα και οχι απο ακομα απo το σιτε τους...xmm ok.. :confused1: :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 15:58 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 16:01 »
Νέα από τον EGO-W:

Μετά από 20 μέρες χρήσης ο πρώτος ατμο μας άφησε χρόνους  :(
Δεν το πιστώνω στον άτμο, αλλά σε δικιά μου χρήση. Του έχω κάνει αμέτρητα ανοίγματα-καθαρίσματα, και στα τελευταία επέμενα ιδιαίτερα στο dry burning. H αλήθεια είναι οτι άσπριζε καλά στο φιτιλάκι και καθάριζε καλά η αντίσταση. Στο τελευταίο όμως καθάρισμα μάλλον το παράκανα  :wall:

Προσοχή λοιπόν με το bry burning, μην υπερβάλετε  8) Σεμνά  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 16:22 »
Καλημερα παιδια εγω πηγα σημερα στο καταστημα της Vapormania τα παιδια ειχαν πολυ καλη εξυπηρετηση :thumpup: Δεν ειχαν ετοιμοπαραδοτο το EGO-W που ηθελα να παρω (μονο ατμο-καπακι-πιπακι 12.00Ε)
Εχει κ αλλού.Εψαξα αρκετά και τελικά με την βοήθεια του φίλου Chris τα καταφέραμε(αυτός το ανακάλυψε  ).Δεν ξέρω όμως αν είναι σωστό να αναφέρω το σάιτ στο νήμα όπου γίνεται η δοκιμή για το vapormania.gr

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 16:24 »
Εχει κ αλλού.Εψαξα αρκετά και τελικά με την βοήθεια του φίλου Chris τα καταφέραμε(αυτός το ανακάλυψε  ).Δεν ξέρω όμως αν είναι σωστό να αναφέρω το σάιτ στο νήμα όπου γίνεται η δοκιμή για το vapormania.gr
οχι δεν ειναι σωστο, μπορεις ομως να το γραψεις στο αλλο θεμα!

Αποσυνδεδεμένος kostas 1977

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #87 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 14:56 »
καλησπερα
προμηθευτικα κι εγω το ego w απο το μαγαζι της νικαιας... πραγματικα παρα πολυ καλη εξυπηρετιση..μου δωσανε και δωρο   ::) (το μπουκαλακι γεμισματος)
το γεμισμα μπορω να πω οτι ειναι το ποιο ευκολο που εχω βρει..να ναι καλα τα παιδια εκει
σημερα ειμαι στη δευτερη μερα χρησης του συγκεκριμενου ατμοποιητη ....το μονο προβλημα που συναντισα (οπως εχει αναφερθει κ νωριτερα) ειναι τα υγρα που ερχονται στο στομα, καμμενο μηδεν ...ειναι πολυ νωρις ακομα για οτιδηποτε αλλο!
ως πρωτη εντυπωση ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει..  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 15:11 από kostas 1977 »

Αποσυνδεδεμένος Lianitsa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ότι δεν λύνεται...κόβεται..!!
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #88 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 16:32 »
Μετά από 4 ημέρες συνεχόμενου  ;D ατμίσματος άψογο...!!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: EGO-W από Vapormania.gr (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #89 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 18:50 »
Μόλις παρέλαβα κι εγώ το Ego-W. Το μπουκαλάκι γεμίσματος είναι ελαττωματικό και μέχρι αύριο που θα μου το αλλάξουν δεν μπορώ να γεμίσω. Ελπίζω όλα αυτά που λέγονται και γράφονται εδώ να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα επειδή αυτά που έγραψαν για το γέμισμα δεν ανταποκρίνονται. Στο γέμισμα μακράν καλύτερο με τεράστια διαφορά βρίσκεται (για μένα) το Υβριδικό. Ελπίζω τουλάχιστον στα υπόλοιπα να είναι οκ. Δεν μπορούσαν και αυτοί να βρουν καλύτερο και πιο εύκολο τρόπο για γέμισμα? Αντί να προχωρούμε μπροστά κάνουν βήματα πίσω? Δεν ξέρω αν μου φαίνεται βουνό το γέμισμα επειδή συνήθισα στην ευκολία του Υβριδικού, αλλά και το μπουκαλάκι καλό να ήτανε, ένα θέμα με το γέμισμα νομίζω το έχει. Όποιος έχει Υβριδικό θα με καταλάβει καλύτερα. Αύριο ελπίζω να μπορέσω να γεμίσω και να σας πω εντυπώσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246402 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1955 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122145 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8660 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298087 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios