vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 2 χρήστες
highland, Jorge

Twitter

Vaporesso Gemini RTA

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 25, 2016, 16:28 »
Ειπε ο rip οτι δεν γινεται να αλλαξεις αντισταση; Αφου γινεται, μια χαρα να αλλαξεις και οταν εχει υγρο μεσα. Που το ειδε αυτο;

Επισης, ναι, σαν γευση και για μενα ο Crius ειναι καλυτερος. Gemini + Griffin ειναι ακριβως το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος lusiferinos

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 25, 2016, 16:50 »
Πάντως οι "τύποι" (βλέπε reviewers >15k subscribers) πρέπει να το βουτάνε το ξερολούκουμο δεν εξηγείται. Αν κάτσεις και τους παρακολουθήσεις φάσκουν και αντιφάσκουν συνέχεια. Άσε που όλοι μα όλοι οι ατμοποιητές είναι flavour fantastic και they vape great. Παρατηρώ και μία συμπάθεια στην Geekvape από τότε που ο Griffin απόκτησε top airflow.
Ο Pbusardo πάντως, στο συγκεντρωτικό που έκανε  τον ψιλοέκραξε τον crius και θεοποίησε τον Gemini. Δε σε αμφισβητώ, αντιθέτως μάλιστα, πιστεύω ότι δε μας τα λένε καλά τώρα τελευταία οι βιντεο-αστέρες του youtube. Απλά έχει πλάκα να τους παρακολουθείς ειδικά στα live... εκεί θέλει pop-corn  ;D

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 25, 2016, 17:25 »

ΥΓ.
Το πρόβλημα που είχε ο δικός σου ήταν σαν αυτουνού εδώ?

:yes: + οτι ο πολος μου εμεινε στο χερι. Και αυτος αν τον τραβουσε θα εβγαινε, δεν εχει κατι να τον κραταει εφοσον βγηκε το κομματακι που τον κρατα. Αν προσεξεις στο βιντεο απο τις εισαγωγες του αερα θα δεις οτι γυριζει γυρω γυρω.
Αυτος ομως δεν ξερει να ανοιξει την βαση  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 13, 2016, 19:54 »
Ηρθε και στα δικα μου χερια ο συγκεκριμενος ατμοποιητης και δυστυχώς ή ευτυχώς  θα πω και εγω πολύ καλά λόγια για τον Gemini  απο  Vaporesso .. ( Προσωπική γνώμη )
και ναι πάει άνετα κόντρα το Griffin  σε πολλά σημεία .
Η παρουσίαση
(Για ότι ερωτήσεις ή απορίες έχετε για τον Gemini  απο  Vaporesso
ή για την ερώτηση του βίντεο παρακαλώ γράψτε το κάτω από τα σχόλια (youtube))







Εχω την ανανεωμένη βερσιόν του ατμοποιητη απο το μήνυμα που πήρα της εταιρείας με ρυθμιζόμενο πόλο

αρνητικά βρήκα δυο πράγματα αλλα ειναι τελείως ομως προσωπική υπόθεση και τα δυο
1. αυτα τα airflows που έχει κατω από το επιστόμιο δεν μου άρεσαν καθόλου τα είχα πάντα κλειστά , αδύνατη γεύση με ανοιχτές αυτές τις τρύπες
2. το δαχτυλίδι εσωτερικά στο ντεκ το είχα σχεδον μόνιμα βγαλμένο  , ηταν καλύτερη η τροφοδοσία μου στα υψηλά βατς

θετικα του .....
1. πολυ καλη κατασκευη ....
2. airflows  που δινουν πολυ καλο ντουμανι και ο αερας ειναι απιστευτα πολυς που περναει μεσα σε αυτα
3.ντουμανι
4.χτυπημα
5. γευση

Εχω δοκιμάσει και τον Griffin  και διαπίστωσα οτι στον Gemini  παίρνω καλύτερη γεύση .. ενα κριτήριο που πάντα κοιταω πρώτα


Συμπεράσματα
Είναι πολυ δυνατός subohm  ατμοποιητης και σίγουρα δεν θα αφήσει κανένα αδιάφορο...

καλα ατμισματα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2016, 20:27 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:20 »
Φιλε Κώστα ευχαριστουμε για την πολυ ωραια παρουσιαση.
Πριν λιγο ειδα το video παρουσιασης που εκανες και μολις τωρα εγραψα ενα κατεβατο στο facebook.
Ας τα πω και εδω :D
Τον εχω στην κατοχη μου εδω και 1 μηνα περιπου και τον εχω κανει πιπιλα παρεα με τον Kayfun.
Να διορθωσω λιγο κατι φιλε Κωστα στο review σου, τα top airflow δεν ειναι για να ψυχουν τον αερα κατα την εξοδο, αλλα αν δεις και την κατασκευη ειναι ετσι φτιαγμενα (οπως κανανε και στον καινουργιο Griffin με το top airflow) ωστε να τροφοδοτουν το deck απευθειας με περισσοτερο αερα.
Συμφωνω με ολα τα υπολοιπα, πολυ καλη γευση, βελουδινο ατμισμα για τετοιο κανονι, τρελη καταναλωση (σε υγρα και ρευμα), και το ντουμανι 'νταξει απεριγραπτο πραγματικα..
Προσοχη!
Ειναι πολυ προκλητικος ατμοποιητης για καφετερια και γενικα χωρους με αρκετο κοσμο..
ναι μεν μπορουμε να ατμιζουμε ελευθερα αλλα τα γιγαντιαια ντουμανια 1-2 μετρων προκαλουν μουρμουρες στους διπλανους και λογικο ειναι..
Εν κατακλειδι, ενας ατμοποιητης must για οποιον γουσταρει ντουμανια ποιοτικα χωρις να χανει σε γευση, αλλα οχι για ατομα που εχουν ηδη τον Griffin γιατι οι διαφορες ειναι μικρες ωστε καποιος να δει τρελη διαφορα..

ΥΓ. κατι που θελω να ρωτησω για τον ρυθμιζομενο πολο.. επειδη αν δειτε και σε φωτογραφιες πιο πανω, εχω βαλει πλαστικο κατω απο τον Gemini επειδη αφηνε κενο μεταξυ ατμοποιητη και VTC mini..
Αυτο να το βγαλω και να δοκιμασω να βιδωσω μεσα τον πολο ή υπαρχει περιπτωση να μου γινει χαλια σαν του φιλου Vrs5?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 14, 2016, 14:30 από BlaCkMamba »

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:26 »
Καλα τα λες ολα, αλλα και παλι, σαν γευση πιστευω αξιζει την αναβαθμιση απο Griffin σε Gemini. Αν βεβαια εχει τα λεφτα για ξοδεμα. Αν δεν τα εχεις, οχι, τοτε δεν αξιζει.

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:34 »
Επειδη δεν εχω δοκιμασει τον Griffin γι αυτο δεν το ανεφερα για να μην παραπλανησω κανεναν.
Εκανα edit στο προηγουμενο post, για δες να μου πεις για τον πολο την ερωτηση που εκανα. Εαν γνωριζεις φυσικα.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:37 »
Αυτο να το βγαλω και να δοκιμασω να βιδωσω μεσα τον πολο ή υπαρχει περιπτωση να μου γινει χαλια σαν του φιλου Vrs5?
Αν το κανεις αυτο η επομενη κινηση σου θα ειναι να τον πεταξεις. ;D Η να μου τον στειλεις να τον δεσω ξανα  ;)
Την βιδα αυτη ΔΕΝ την πειραζεις αν δεν ξερεις πως λυνει η βαση.
Επειδη δεν εχω δοκιμασει τον Griffin γι αυτο δεν το ανεφερα για να μην παραπλανησω κανεναν.
Εκανα edit στο προηγουμενο post, για δες να μου πεις για τον πολο την ερωτηση που εκανα. Εαν γνωριζεις φυσικα.
Γι'ατο εγραψα σε παλαιοτερο ποστ στον φιλο να μην την τριψη με το γυαλοχαρτο γιατι δεν θα μπορεσει να ανοιξει την βαση αν χρειαστει.
Ρε επιασα το γυαλοχαρτο και του δωσα και καταλαβε  ;D
Απλα θελει λιγο προσοχη να τον φας οσο γινεται πιο ομοιομορφα για να μην στραβοπαταει στον πολο του mod κι επισης να μην τον φας προσωπο με το σπειρωμα και μετα δεν κανει επαφη.
Χαλας το αυλακι (εγκοπη) που θα πιασει το κατσαβιδι.
ΥΣ: Ο πολος δεν ειναι ρυθμιζομενος. Εκτος αν φυσικα εχεις τον νεο.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 14, 2016, 14:47 »
Εγω τον εσφιξα τον πολο, οχι σε σημειο να λυγισει το κατσαβιδι, λιγακι, για να μαζευτει οσο γινεται. αλλα και παλι, αφηνει αρκετο κενο. Καλυτερα να χρησιμοποιεις τον αποστατη για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο! Μην παθεις τπτ οπως ο Vrs5

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 14, 2016, 15:07 »
Ε ναι αυτο "ειναι το νεο version" ή οχι, "ειναι ρυθμιζομενος" ή οχι πως το καταλαβαινουμε χωρις να "τραυματισουμε τον πολο αραγες..
Αν και 'νταξει εγω τον αποστατη τον εχω μονιμα πανω στον Gemini οποτε δεν μου κανει πλεον αισθηση καν..

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:47 »
Λεω και γω....
Πολυ αργησαν...
Τωρα και σε 25mm που ειναι και της μοδας...4.5 ml χωρητικοτητα 
(Δεν ειδα αν αναφερθηκε πριν, αν ναι να σβησει  :) ) 
http://www.sourcemore.com/vaporesso-gemini-mega-rta-25mm-diameter-adjustable-airflow-510-connection-4-5ml-liquid-capacity-rebuildable-tank-silver.html

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 15, 2016, 14:28 »
Όταν βγήκε ο 25αρης ο Griffin βγαλανε και αυτον.. Οπως το πες λογω ντορου τον εβγαλαν και αυτοι σε τετοια εκδοση.. Κατα τ'αλλα καμμια ουσιαστικη αλλαγη.

Αποσυνδεδεμένος jakob

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 17, 2016, 19:12 »
Πιστεύεται θα κάθετε αξιοπρεπώς ο  gemini σε eleaf pico???

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 17, 2016, 22:27 »
Μια χαρα θα ειναι, αν εννοεις τον 22αρη.

Αποσυνδεδεμένος jakob

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Gemini RTA
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 17, 2016, 23:01 »
Ναι το 22αρι εννοώ άλλα φοβάμαι επειδή τα παρήγγειλα και τα 2 μην είναι ο ατμοποιητης ποιο μεγάλος από το box...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9044 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155074 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294555 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763112 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1227 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4113 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem