vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

376 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, antre, highland, Doubt, Buliwyf

Le papillion by GUS

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:14 »
Θα σου έλεγα ναι. Δοκίμασε και τους δύο πάντως. Και οι δύο παίζουν θαυμάσια. Υπάρχει και η επιλογή του Phenotype, που δεν το έχω δοκιμάσει, ούτε ξέρω αν είναι διαθέσιμο.

Πάντως από Gus έρχονται διάφορα καλούδια. Δεν είναι μόνο το XR. Εγώ περιμένω διακαώς να δω και τον Unfollow με το Upper Refill. 

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:24 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], καλησπέρα κι από εδώ. Και σε αυτό το νήμα διαφωνούμε  ;D. Άκου και τα ωραία μου τώρα, που για άλλη μία φορά είδα πόσα ακόμα επεισόδια δεν γνωρίζω. Μέχρι τώρα είχα συγκεκριμένη επιλογή σε διαστάσεις, π.χ. δεν επέλεγα κάτω από 22mm διάμετρο ή και πάνω από 23mm. Ε, κι εδώ στην ουσία ήμουν εκτός από ολόκληρα ατμιστικά κεφάλαια. [/justify]

[justify]Για μένα ο παπιγιόν θερίζει, (μπορώ να γίνω κι ακόμα πιο γλαφυρός...), τον δοκίμαζα αραιά και πού από άλλους κατόχους. Πριν λίγες μέρες βρέθηκα σε σύγκριση με έναν 14άρη, 16άρη και 17άρη. Είδα τρελά πράγματα και η απάντηση των τυχερών χρηστών; "μα καλά ρε άνθρωπα, πού ζεις;.." / είδα διπλή παράλληλη σε κάνθαλ και ss κι έπεσα ανάσκελα, και από γεύση και από ανάλυση, να ντριπάρω με 0.2mm kanthal και να βγάζω ατμούς κι από τ' αυτιά. Είδα έλεγχο θερμοκρασίας, είδα σύρματα τρίχα με μαγικό ντουμάνι, είδα τρελά βαμβακώματα μέσα σε τόσο μικρό χώρο που παίζεις με τα χιλιοστά, (ακόμα και με χρήση πλέγματος). Τι οριζόντιες, τι κάθετες, τι διπλές αντιστάσεις, από 0.4 μέχρι 2 και Ωμ. Είδα ακόμα να μου εξαφανίζουν το χτύπημα, σε ό,τι νικοτίνη κι αν είχα στο υγρό αναπλήρωσης. Έκανα να φύγω κι έστηναν ξανά, αυτή τη φορά με χτύπημα... / τρέλα σου λέω. [/justify]

[justify]Από την ελάχιστη σύγκριση που μπόρεσα ψύχραιμα να δω, ο παπιγιόν ήταν νικητής, έστω κι αν έδωσε δυνατές μάχες με εξίσου δυνατούς αντιπάλους. [/justify]

[justify][[member=12562]thenetpoet[/member], καλησπέρα. Δεν θέλω να πω γιατί δεν τον έχω. Θέλω να επιστρέψω στα VS για να βγάλω το άχτι μου. Μέχρι τότε δεν θέλω να πω κάτι γιατί θα λέω μπαρούφες με υπογραφή Joe].[/justify]

Joe που πας και γίνονται τέτοιες δοκιμές?

[member=13664]Ribot[/member] και να του τον δώσεις του Joe αυτός μόνο φωτογραφίες θα τον βγάλει. ;D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:32 »
Όσον αφορά το "μπούχτισμα" γεύσης, θα πρότεινα 0,32 σύρμα 2,5mm πυρήνα της επιλογής σου, με τέρμα κλειστό αέρα στην μικρή επιλογή.
Ορίστε κύριος, με πολύ λίγο αέρα ανοιχτό, κάτι που δε μου αρέσει καθόλου βέβαια. Κάτι γίνεται από γεύση αλλά αν αυτό είναι μπούχτισμα τότε έχουμε τελείως διαφορετική αντίληψη περί αυτού. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:33 »
Μάλλον έχουμε και διαφορετικό ατμοποιητή...


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:39 »
...διαφορετικές δαχτυλήθρες,απόλαυση το νήμα,συνεχίστε  :popcorn:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:50 »
Κι ο δικός μου έτσι είναι απ' έξω :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:55 »
Σε προηγούμενη σελίδα [member=13664]Ribot[/member] έχω βάλει και άλλες φωτογραφίες. Αν δεν βαριέσαι, ρίξε μια ματιά.

[member=17746]paloukaros[/member]  :fight_knuppel: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 00:57 »
Joe που πας και γίνονται τέτοιες δοκιμές?

[member=13664]Ribot[/member] και να του τον δώσεις του Joe αυτός μόνο φωτογραφίες θα τον βγάλει. ;D
[member=20529]TheMadGreek[/member], δεν θα σου πω πού πάω, θα σου πω πού βρίσκονται κάθε φορά. Βρίσκονται λοιπόν εκεί όπου περιμένουν καρτερικά για να τους αμφισβητήσεις, και αυτούς και τον χρήστη και τα πορτραίτα τους. 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 11:23 »
Ορίστε κύριος, με πολύ λίγο αέρα ανοιχτό, κάτι που δε μου αρέσει καθόλου βέβαια. Κάτι γίνεται από γεύση αλλά αν αυτό είναι μπούχτισμα τότε έχουμε τελείως διαφορετική αντίληψη περί αυτού. :dontknow:
Εγώ τις σπείρες τις κάνω πάντα κολλητές Γιώργο, δεν φταίει βέβαια αυτό, αλλά απ' ότι φαίνεται μάλλον δεν σου πάει αυτός ο ατμοποιητής.
Σε TC τον ατμίζεις?

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 11:50 »
[member=20529]TheMadGreek[/member], δεν θα σου πω πού πάω, θα σου πω πού βρίσκονται κάθε φορά. Βρίσκονται λοιπόν εκεί όπου περιμένουν καρτερικά για να τους αμφισβητήσεις, και αυτούς και τον χρήστη και τα πορτραίτα τους.
Μιλάς με γρίφους γέροντα. :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 11:53 »
[member=12562]thenetpoet[/member]
Είναι ss316 Γιάννη, 0,32mm με το οποίο δεν είχα ξαναστήσει στον παπιγιον. Σε squonk τον έχω, χωρίς tc. Θα κανονίσουμε σε μια συνάντηση να τον έχεις φρεσκοστημένο τον δικό σου, εγώ τον δικό μου, συν έναν τρίτο ντριπερ, να τους δοκιμάσουμε με το ίδιο υγρό, μήπως βρούμε μαζί τι ακριβώς μου φταίει. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 12:03 »
Ναι αν και πιστεύω ότι απλά δεν σου πάει ο συγκεκριμένος :)
Θα φέρω και κανένα μικρό κλαπτονάκι μηπως και θέλεις άλλου τύπου σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 13:01 »
Μιλάς με γρίφους γέροντα. :))

[justify]Κανένας γρίφος. Είναι απλούστατα τα πράγματα, που όπως λένε οι σοφοί γέροντες, “η σκιά είναι πάντα σκιά, κάτω απ’ αυτή θα βρεις και τον νοικοκύρη και τον κατεργάρη”. Ό,τι λέω προσπαθώ πάντα να το αποδεικνύω χωρίς να μένω στα χαμόγελα, κι αν είναι τόσο σπουδαίο ας πω. Θαμώνας κυρίως σε δύο φιλικά καταστήματα, και δοκιμές/αγορές/συγκρίσεις πέρα από οποιεσδήποτε διαδικτυακές ομάδες. / Όσο αφορά τον παπιγιόν, δεν είναι δα και τόσο δύσκολο, πιστεύω, να γίνει οποιαδήποτε σύγκριση με άλλους 2, 3 ή και 4 αντίστοιχους επισκευάσιμους. Έτυχε λοιπόν να δω τα βασικά τους στησίματα από άλλον κατασκευαστή εκτός gus, σύνολα, 3 άνθρωποι, λεπτά σύρματα (από 0.2 έως 0.35mm), από επισκευάσιμους, 2 ελληνικοί, 1 ιταλικός, 1 αμερικλάνικος, και διάμετροι μέχρι 17mm. Απ’ όσα είδα και δοκίμασα, τα περισσότερα τα έβλεπα πρώτη φορά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 13:18 »
[member=12562]thenetpoet[/member] [member=13664]Ribot[/member]

Όταν γίνει αυτή η συνάντηση θα φέρω εγώ τον τρίτο ντρίπερ. Διαλέχτε υγρό ;) Μόνο όχι κάτι τριμπεκοειδές, παρακαλώ. Είναι τα μοναδικά που δεν μπορώ να ατμίσω. Όλα τα άλλα τα κουτσοπαλεύω.

Αν και νομίζω πως η διαφορά είναι στην ουσία αντιλήψεως περί του "τι" μας αρέσει.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 28, 2018, 13:23 »
Ερωτηση!

Οι εισαγωγη αερα στον κλωνο ειναι διαφορετικη απο του γνησιου?(δεν αναφερω τον αερα απο κατω μιαςκ αι ο κλωνος δεν διαθετει)

Εοδα φωτο Ribot και Κωστα και του κλωνου μου ειναι ιδιες με του Ribot,
δηλαδη σε σχημα παπιγιον και το δαχτυλιδι εξωτερικα 3 κυκλικες,μια οριζοντια και μια οριζοντια απεναντι ε ανοιγμα στο τελος της ::)


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342628 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193216 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592779 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios