vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Buliwyf, azzazel

Le papillion by GUS

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 21:37 »
Εσένα μιλάει ο εντυπωσιασμός σου Τζο, αλλά εμένα μιλάει η εμπειρία χρήσης 6 μηνών με τον παπιγιόν. Αν μου τον φέρεις στημένο με κάποιο τρόπο και πάρω τη γεύση που προσδοκούσα πριν τον αποκτήσω θα βγω και θα το πω, μέχρι τώρα πάντως δεν με έχει καλύψει και αυτό θα λέω κι ας λένε άλλοι εκατό ότι κάνει παπάδες, όπως έλεγαν κάποτε για τον Τηλέμαχο.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 21:39 »
Πώς τον στήνεις και δεν σου δίνει αυτό που θέλεις?
Εγώ με 0.32mm SS, 2.5mm διάμετρο, 5/6 σπείρες ή 0.40 Ni80 ίδιο στήσιμο είχα κατασταλάξει στο καλύτερο αποτέλεσμα.
Τώρα παίζω με δικά μου clapton μικρά σχετικά, με ενθαρρυντικά αποτελέσματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2018, 21:44 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 21:48 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], ρε συ, αλήθεια τώρα, δεν είμαστε απίστευτα αξιαγάπητοι; είμαστε ατιμιστές για φίλημα. Όσα λες λέω εγώ σε άλλο νήμα, κι εδώ, λέω όσα λες εσύ αλλού. Δεν γίνεται να μην μας αγαπήσει κι ο πιο στριμμένος. [/justify]

[justify]Ναι ναι και ξανά ναι. Συμφωνώ και στα κόμματα και στις τελείες σου. Όσους πρόλαβα να δω, είχαν όλοι τους γεύση, πολύ γεύση. Όμως, η αφεντιά μου δεν έστησε ούτε ημερολόγιο στον τοίχο. [/justify]

[justify](γεια σου 30SY, την καλησπέρα μου!)  ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:04 »
Σου άρεσε περισσότερο η γεύση στον papillon σε σύγκριση με τον hadaly Joe?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:10 »
Εντυπωσιάζομαι πως μονίμως συγκρίνουμε και μάλιστα με πώρωση ανόμοια πράγματα. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:10 »
Δεν μπορώ να σου απαντήσω ως κάτοχος, δυστυχώς. Όμως, σαν δοκιμές, έτοιμος, ναι, καλύτερος. Τo μπούχτισμα τού Hadaly δεν το είχε, δεν το είδα σε αυτές, τις όποιες δοκιμές που πρόλαβα, όμως είναι ανώτερος σε όλα, αυτή τη γνώμη πρόλαβα και σχημάτισα.

@Κώστα, καλησπέρα. Όχι, εδώ συμφωνώ με τον Ribot, έκανε πονηρή ερώτηση, ξέρει καλά γιατί το είπε.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:16 »
Άμα είναι να σε πιάσει σε παγίδα, τότε συμφωνώ κι εγώ :) 

Για πες μας...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:24 »
Εντυπωσιάζομαι πως μονίμως συγκρίνουμε και μάλιστα με πώρωση ανόμοια πράγματα.
Για ατμοποιητές μιλάμε, από πότε δεν είναι συγκρίσιμη η γεύση μεταξύ τους? Την πώρωση σε ποιο σημείο την διέκρινες Κώστα; :dontknow:

Εγώ λοιπόν Τζο, θέλω αυτό το μπούχτισμα που είπες κι αυτό περίμενα και στον παπιγιόν και με το παραπάνω και δεν το βρήκα. Εσύ που τον βρίσκεις ανώτερο σε όλα, έλα το βράδυ της Πέμπτης από τον Κυριάκο να σου δώσω τον δικό μου.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:31 »
Ατμοποιητές είναι όντως. Ποιος είναι καλύτερος; Ο Nautilus ή ο Cleito; Εγώ θεωρώ αυτό το ερώτημα άκυρο.

Το "πώρωση" δεν πήγαινε σε σένα, αλλά ήταν μια γενικότερη αναφορά στο τι συνηθίζεται.

Όσον αφορά το "μπούχτισμα" γεύσης, θα πρότεινα 0,32 σύρμα 2,5mm πυρήνα της επιλογής σου, με τέρμα κλειστό αέρα στην μικρή επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:35 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], κοίτα, δεν μπορώ να διαφωνήσω όσο κι αν θέλω, κατάλαβα που θέλεις να καταλήξεις: στάζω, περιμένω ένταση που να δικαιολογεί τη θέση του σε μία συγκεκριμένη κατηγορία γεύσης, και που πρέπει να δώσει ένταση. / παρ' όλα αυτά, δεν παύει να είναι σοβαρός δοκιμαστής (κι όλα αυτά τα λέω ακόμα ως τουρίστας, μην παρεξηγηθώ). Και με τους άλλους τού γρήγορου συγκριτικού που έκανα (άλλων κατόχων), είχαν την ίδια λειτουργία, δηλαδή, πουθενά να πήρα την ένταση, κατάστασης Hadaly. Όμως, όμως, ζωγράφιζαν, όλοι τους, εξαιρετική γεύση, απαλότατο αναλυτικό άτμισμα, λεπτεπίλεπτο χτύπημα, κυριλέ επιδόσεις παντού. Όπως κι αν έχει, μία δοκιμή θα δείξει στον οποιονδήποτε υποψήφιο αγοραστή την όποια πραγματικότητα. [/justify]

[justify][και το ζουμί από κακές γλώσσες: ό,τι κι αν κάνουν, genesis δεν θα γίνουν ποτέ οι βαμβακάτοι...][/justify]

[justify][Ξέρω ξέρω, πότε και πώς τα λέτε με τον κύριο Κυριάκο. Έτσι αποφεύγω τις παγίδες σας και πάω ώρες απόλυτης ερημιάς  ;D, όπως κι αν έχει, τιμή μου η κάθε σου πρόσκληση][/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:44 »
Ολοι μιλατε για τον ιδιο ατμο;
Εχω καταλαβει οτι ο bf αναγκαστηκα μονο αερα απ το πλαι, σωστα;
Ο "κανονικος" αερα και απο κατω.
Ειμαι καπου εκτος θεματος;
Εαν ναι, σα να μην ειδατε ποστ κ παμε παρακατω  :))

Ειχα δοκιμασει τοτε οταν τον εβγαλαν τα παιδια στο μαγαζι, για καποιο λογο δεν τον πηρα..
Ενα phenomenon με ολιγον αναβολικα μου φανηκε η γευση (μονο αερα απο κατω)
Εαν επερνα παντως θα επερνα την dripper εκδοση νομιζω..

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 22:46 »
Υποθέτω μιλάμε για τον Le Papillon BF. Και η περιγραφή σου μου μοιάζει ακριβής :) 

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:02 »
Ολιγον ομως δεν εδωσες βαση σε αυτο.
Οχι κατι το διαφορετικο μου μας εχει μαθει ο gus αλλα λιγο παραπανω ναι, υπηρχε μια διαφορα.
Τουλαχιστον αυτο αντιληφθηκα εγω.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:05 »
Εγώ που παίζω με κλειστούς αέρηδες δεν έχω βρει και κάτι καλύτερο, πάντως από αυτόν τον Phenomenon με ολίγα αναβολικά. Σε ανοιχτούς αέρηδες εδώ είναι ο ποιητής να μας πει την εμπειρία του, να κάνει τις προτάσεις του, να μιλήσει για το δραπανοκατσάβιδό του και όλα τα συναφή. Πάντα με ρήμα, όμως, παρακαλώ!

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Le papillion by GUS
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 27, 2018, 23:10 »
Δεν τον εχω , οτι δοκιμασα στο μαγαζι.
Λες να δωσω μια ευκαιρια οταν ξαναβγει
μιας και ξεμεινα απο eviva?
Θελω κατι σφιχτοτζουρικο και να σταζω, στους αλλους dripper εχω φορεμενο bf pin και ζουλαω.

Γμτ εχω ξεμεινει κ απο zest οποτε σειρα εχει ο xr πρωτα..
Προβληματα..
:))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342626 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541866 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597557 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios