vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 3 χρήστες
Giannis.B, lagoudakis, manoslykos

Twitter

eGo AIO by Joyetech

Αποσυνδεδεμένος Dr.Feelgood

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • Μικρός Τυμπανιστής
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #420 στις: Ιουνίου 29, 2016, 19:05 »
Ευχαριστω για την βοηθεια σας παιδες.Η απαντηση στο προβλημα μου ηταν η υπερβολικη χρηση που του εκανα...συμβουλη σε ολους τους νεους ατμιστες σαν και εμενα που ξεκινατε με την συγκεκριμενη συσκευη ειναι οταν το νιωθεται οτι θερμενεται πολυ μην το πιεζεται αλλο.Χαλαει η γευση των υγρων και καιγονται οι αντιστασεις πολυ γρηγορα.Οπως ειπε και ενας φιλος πιο πριν η συγκεκριμενη συσκευη δεν ειναι για πιπιλα.

Εχεις δικιο φιλε σε αυτα που λες.  Η υπερθερμανση μειωνει και τη διαρκεια ζωης των αντιστασεων και δεν απολαμβανεις και τις τζουρες σου. Με τα καπνικα υγρα παντως ειναι τζιτζι και δε θελει τοσο καθαρισμα κατα την αλλαγη οσο με τα πηχτα αρωματα. Ασχετο, ψαχνω καμια θηκη, εκτος απο τη σιλικονατη δε παιζει καμια πιο πρακτικη για μεταφορα και προστασια απο τον ηλιο; Πολυ ψευτικη μου φαινεται η δικη του..

Αποσυνδεδεμένος atmistis13

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #421 στις: Ιουνίου 30, 2016, 12:32 »
Κατοχος απο σημερα ενος aio. Το πηρα σαν δευτερο για καβατζα αλλα μπορω να πω οτι ειναι αξιοπρεπεστατο για την τιμη του. Περιμενα καπως πιο σφικτη την τζουρα του στον κλειστο αερα αλλα δεν με πειραζει καθολου. Αποδιδει μια χαρα  και ειδικα για καποιον που ειναι η πρωτη του συσκευη για την διακοπη απο κ.τ δεν θα τον απογοητευσει

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #422 στις: Ιουνίου 30, 2016, 12:42 »
Καμιά δεκάρια επισκευάσιμους, 5 μοντάκια, σύρματα και βαμβάκια και από χθες που βγήκε από το κουτί του το aio μόνο που δεν κομήθηκα μαζί του! Η μάλλον με πήρε ο ύπνος και ήταν στο χέρι ακόμη.

Αν υπήρχε αυτή η συσκεύη το 2010 τώρα θα ήμουν 6 χρόνια μακρία από το τσιγάρο :(

Αποσυνδεδεμένος panao

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #423 στις: Ιουνίου 30, 2016, 23:13 »
Καλησπέρα, αγόρασα σήμερα το συγκεκριμένο κιτ. Μιας και είμαι καινούριος στο άθλημα, όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει. Τα παρακάτω τα δοκίμασα σε δύο διαφορετικές κεφαλές. Στην 0,6ωμ της συσκευασίας και σε μία 1ωμ που πήρα επιπλέον για δοκιμή... 
Στις πρώτες 5 τζουρες βγάζει μια γευση πολύ άσχημη. Δεν ξέρω αν ειναι καμμενο, θα έλεγα κατι μεταξύ μεταλλικής γεύσης και καμμένου ίσως. Πάντως καθόλου άρωμα και μηδεν γευση.
Το υγρό που έχω το εχω δοκιμάσει σε πιο φθηνιάρικο η.τ. και το ατμιζα εδω και μια βδομαδα μια χαρα...
Έριξα τις 5-6 σταγόνες στη κεφαλή. Τα άφησα να ποτίσουν και παραπάνω απο 5 λεπτα (κανα 20λεπτο όσο φόρτιζε), τράβηξα και 2-3 τζουρες μονο αερα, κλειστο. Επισης όπως λένε κάποιοι στο φορουμ, δεν έσφηξα μέχρι τερμα και το καπάκι για να μην καλυφθουν οι τρυπες τη κεφαλής...
Δεν εχω τραβηξει άλλες τζουρες εκτος απο αυτες τις πρωτες γιατι με χαλαει το αποτελεσμα. ή μήπως πρεπει να το παλεψω μερικες φορες ακομα και θα συνέλθει ?? ;) 

Αποσυνδεδεμένος stairous

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #424 στις: Ιουνίου 30, 2016, 23:26 »
Φιλε οπως το περιγραφεις δεν φαινεται να κανεις κατι λαθος. Τραβα 2-3 τζουρες ακομα κ δες. Αν συνεχιζεται το προβλημα μπορει να ναι θεμα κεφαλης... Σου το κανει και με την 0.6 κ με την 1 ohm;

Αποσυνδεδεμένος panao

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #425 στις: Ιουνίου 30, 2016, 23:35 »
Ευχαριστώ. Ναι, και με τις δυο κεφαλές το ιδιο αποτελεσμα. θα το παλεψω λίγο ακόμα σήμερα και απο αν δεν αλλάξει αυριο παλι στο καταστημα και βλέπουμε... 

Αποσυνδεδεμένος stairous

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #426 στις: Ιουνίου 30, 2016, 23:51 »
Κατοχος του AIO απο τις πρωτες μερες της κυκλοφοριας του. Δεν ειχα ποτε καποιο παρομοιο προβλημα. Μου κανει εντυπωση παντως που εχεις το ιδιο θεμα και με τις δυο κεφαλες. Μηπως ειναι θεμα υγρου ή μηπως εισαι λιγο υπερβολικος; Α! Επισης πλυνε καλα το τανκακι με μια βρεγμενη πετσετα. Οπως και να χει, μπορεις οντως να απευθυνθεις στο καταστημα απο το οποιο εκανες την αγορα.

Αποσυνδεδεμένος panao

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #427 στις: Ιουλίου 01, 2016, 00:04 »
Μπορεί να ειναι και η δική μου αίσθηση γιατι δεν εχω αντιστοιχη εμπειρία. 
Για το υγρό που λες μου είπε κάποιος που ατμιζει καιρό ότι μπορει να το συνήθησα και γιαυτό μου φαινεται αγευστο και αοσμο. Δυστυχως δεν εχω άλλο για δοκιμή. 
Αυριο θα κάνω τσεκάρισμα και με εντελώς διαφορετική γευση. thanks

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #428 στις: Ιουλίου 01, 2016, 00:15 »
Υπερβολικός δεν είσαι. Έτσι είναι με τις εργοστασιακές κεφαλές, κάποιες δουλεύουν σωστά και κάποιες όχι, σαν να παίζεις λότο ένα πράμα. Και δεν αφορά μόνο το aio.

Αποσυνδεδεμένος panao

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #429 στις: Ιουλίου 01, 2016, 01:31 »
Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. εχοντας το ίδιο υγρο μέσα, η γευση του καμμένου/μεταλλικού έφυγε με φύσημα προς τα μέσα . Εγώ τράβαγα τις τζούφιες  :-[ Η βοήθεια ήρθε απο εδώ ->
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,28251.msg992541.html#msg992541
Και η αίσθηση γευσης μου επανήλθε δοκιμάζοντας άλλο υγρό (δανεικό από φίλο). Δεν ήξερα ότι σε δέκα μέρες μπορει να το συνηθησεις και να σου φαινεται νεράκι...
Ολα καλα τωρα  :D

Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #430 στις: Ιουλίου 09, 2016, 19:37 »
Γεια χαρά σε όλους. Πρώτο μου μύνημα στο forum καθως κανω κι εγω την προσπαθεια να ξεφυγω απο το κ.τ. Έχω αγοράσει λοιπόν το ΑΙΟ και το χρησιμοποιω εδω και 2 μερες. Είμαι πολύ ευχαριστημενος και με 10αρι υγρο με καλυπτει απο αποψη νικοτινης. Έχω όμως και μια απορία/προβλημα.
Τη συσκευη την είχα στο γραφείο μου ξαπλωτη πάνω σε μια χαρτοπετσετα γιατι φοβομουν να τη βαλω ορθια μην πεσει και σπασει το τζαμακι. Ενω ειχα κανει αρκετες τζουρες κατα τη διαρκεια της ημερας χωρις προβλημα, σε καποα φαση παω να το ξαναπαρω και βλεπω τη χαρτοπετσετα βρεγμενη και τη δεξαμενη να εχει χάσει ολο το υγρο κοινως διαρροη. Ακολουθωντας τις συμβουλες στο νημα αυτο δεν είχα σφιξει παρα πολυ το τμημα με την αντισταση στη δεξαμενη για να μην καλυπτονται καποιες τρυπες που εχει. Δεν ξερω όμως αν ειχα διαρροη γι αυτο το λογο, γιατι ενω ολη μερα δουλευε κανονικα, ξαφνικα εχασε το υγρο του. Σημερα το ειχα παλι ξαπλωτο σε ενα ανοιχτο μπολακι κι ενω παλι το ειχα χρησιμοποιησει αρκετα χωρις να χανει υγρο, ξαφνικα σε καποια φαση βλεπω 2-3 μεγαλες σταγονες υγρου μεσα στο μπολακι και τη σταθμη να εχει κατέβει.
Μηπως εχει κανεις καμμια ιδέα τι μπορει να παιζει; Μηπως φταιει που το εχω συνεχεια οριζοντιο και πρεπει να στεκεται ορθιο; Επισης ανάμεσα στις τζουρες να το κλεινω (με 5 φορες πατημα) μηπως πατιεται με καποιο τροπο το κουμπι και χανει απο κει (που δεν νομιζω);

Αποσυνδεδεμένος L1VESTRONG

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #431 στις: Ιουλίου 14, 2016, 01:08 »
Γεια σας και απο μενα, νεος ατμιστης εδω και 10 μερες. Δεν περιμενα να κοψω το τσιγαρο με αυτο το μικρο μαραφετι..και ομως το καταφεραμε παρεα. Με το ΑΙΟ δεν εχω καποιο θεμα, ειμαι πολυ ευχαριστημενος και για αρχη πειραματιζομαι με γευσεις. Προς το παρον εχω κανει μονο βανιλια των 6mg και δεν εχω τελειωσει ακομα το μπουκαλακι των 10 ml. Ευτυχως δεν καπνιζα πολυ κ.τ...εκανα 6-7 στριφτα καθημερινες και σε εξοδο για κανενα ποτο αντε να εκανα γυρω στα 12. Οσον αφορα την αυτονομια, παιδια δεν ξερω..ισως επειδη δεν το εχω για πιπιλα εμενα μου κραταει γυρω στις 4 μερες. Απλα ατμιζω περιπου οσες φορες εκανα και τσιγαρα, δλδ 6-7 φορες καθημερινα και γυρω στο τεταρτακι την καθε φορα. Μετα το κλεινω  μεχρι την επομενη φορα. Τι να πω, εχω μεινει ευχαριστημενος σε ολα. Δεν εχω δοκιμασει αλλη κεφαλη περαν της 0,6Ω. Πειτε καμια καλη γευση παιδια που να αναδεικνυειται με το ΑΙΟ.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #432 στις: Ιουλίου 14, 2016, 01:20 »
Django 13 floor :thumpup: 
Δεν ξέρω αν αναδεικνύεται, αλλά κάθεται όπως πρέπει για μια τέτοια συσκευή το καπνικό βανιλιά καραμέλα.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #433 στις: Ιουλίου 14, 2016, 04:40 »
Κι αν θέλεις κάτι φρουτένιο πάρε το Bermuda της ίδιας εταιρίας. Πολύ πλούσια γεύση.

Όμως καλό είναι η συζήτηση αυτή (για τα υγρά) να συνεχιστεί στα κατάλληλα νήματα, υπάρχουν πολλά.
Εδώ συζητάμε μόνο για την συσκευή.  ;)

Αποσυνδεδεμένος rouli726

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eGo AIO by Joyetech
« Απάντηση #434 στις: Ιουλίου 16, 2016, 17:15 »
καλησπέρα σε όλους και πάλι!
από σήμερα περήφανη κάτοχος ενός μαύρου ΑΙΟ(με σιλικονένια θήκη σε κόκκινο-μην κράζετε είμαι παναχαική  ;D ). βασικά το ασπρόμαυρο ήθελα αλλά το έιχε μόνο στη βιτρίνα οπότε έκανα την καρδιά μου πέτρα  ;)
καταρχήν να τονίσω πως είναι η πρώτη μου συσκευή.
έτσι σήμερα μεσημεράκι πήρα από το ένα χέρι τη μαμά μου κι από το άλλο τον καλό μου και πήγαμε σε ένα κατάστημα ου είχα τσεκάρει κι εδώ στο φόρουμ.
δοκιμάσαμε υγρά και καταλήξαμε εκείνο σε ένα απλό καπνικό 12άρι για να γεμίζει το silver ΑΙΟ του, κι εγώ μετά από τρομερό δίλημμα μεταξύ πράσινου μήλου και καρπουζιού, στο πρώτο, 6άρι σε νικοτίνη.
τα αποτελέσματα?!
έχουμε ξετρελαθεί πάρα πολύ με αυτή τη συσκευή!παρότι  τα γεμίσαμε εκεί και αρχίσαμε να ατμίζουμε σχεδόν αμέσως, λειτουργούν απροβλημάτιστα και ειλικρινά δεν νομίζω να ξανακάνουμε τσιγάρο. ειδικά ο φίλος μου που ήταν επιφυλακτικός αν θα τον ικανοποιεί στο χτύπημα, έχει πάθει πλάκα. κάνει και δαχτυλίδια ατμού, μιας και το μικρό έχει πολύ καλό ντουμάνι!
ίσως είναι ο αρχικός ενθουσιασμός, δεν ξέρω αλλά αυτή η συσκευή πραγματικά δείχνει να είναι ό,τι πρέπει για ένα αρχάριο.
υ.γ. φυσικά περιττό να πω καμμία διαρροή και κανένα πρόβλημα ως τώρα ούτε με την αντίσταση ούτε τίποτε. μακάρι να συνεχίσουμε έτσι!
υ.γ.2. στις δοκιμές έβαζα και τη μαμά μου να δοκιμάσει μιας και καπνίζει κι αυτή 5-6 τσιγαράκια την ημέρα κα της άρεσε, ενώ δεν είχε ιδέα! όλο μου ζητούσε να τραβήξει κι άλλη τζούρα! οπότε βρήκαι και τί δώρο θα της κάνω στα γενεθλειά της! :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246370 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326880 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8640 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511855 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios