vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 3 χρήστες
e-akapnos, Tem, manoslykos

Twitter

Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #270 στις: Δεκεμβρίου 01, 2011, 02:53 »
καλησπέρα σ'όλη τη παρέα!
καταρχάς ειμαι ατμιστής εδω και 10 μέρες περίπου και έχω ήδη διαβάσει πολλά στο φόρουμ που με βοηθήσαν (μέχρι να μπορέσω να κανω επιτυχή εγγραφή στο φόρουμ..με το γρασίδι... ).
είμαι κάτοχος ενος ego-w, το οποι προμηθεύτηκα στη τσεχία, γιατι εδω ζω τωρα και φυσικα πρωτα πρωτα πρέπει να πω, οτι ΑΛΛΕΣ οι τιμές εδω...πολύ καλύτερες...τελος πάντων...
είμαι πάρα πολυ ευχαριστημενος με το νεο ΗΤ , αν και δεν έχω άλλη εμπειρία με άλλο ΗΤ, όμως αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα...
1. και στα δύο ΗΤ, στη βάση του ατμοποιητή, υπάρχει ένα κυκλικό..σαν λαστιχένιο είναι, το οποίο έχει μία βασική τρυπά οπου περνάει ο ατμός και δυο μικρούλες τρυπούλες, στις οποίες φτάνει να τρυπήσουμε τη μια τρυπούλα, ωστε να περνάει απο εκει το δοχείο με το συρμα που περιέχει το liquid. φυσικα οταν προσπαθησα να τρυπήσω τη μια τρυπουλα και στα δυο ΗΤ, η κυκλικη αυτη λαστιχένια βάση, μπήκε πολύ μεσα στον ατμοποιητή, με αποτέλεσμα να μου κανει καθε φορα, και ετσι αναγκαστικα για να γεμισω Liquid, πρεπει να το βγαζω τελειως, να γεμιζω και να το ξαναβαζω στη θεση του. Αυτο ειναι προβλημα γιατι με το μπες-βγες, χαλαρωσε μαλλον το λαστιχακι και ετσι τωρα , οταν το ΗΤ δεν ειναι σε ορθια θεση και ειναι αναποδα σε καμια τσαντα ή και πλάγια, βγαίνει υγρό! τι μπορώ να κάνω;;; επίσης εχω την εντύπωση οτι βγαίνει υγρό και απο τη κάτω πλευρα, αλλα αυτο ειναι μονο υποθεση, μιας και μπορει ολα τα υγρα να βγαίνουν απο τη βαση πανω, που εχει χαλαρώσει το λαστιχένιο με τις τρυπουλες.
2. Το ενα ΗΤ το εχω χρησιμοποιησει 5 μέρες και το άλλο 4 μέρες. Αυτό που έχω χρησιμοποιήσει 4 μέρες, πλέον δεν λειτουργεί πολύ καλά. Δεν δουλεύει πολύ καλα, μιας και δεν βγάζει τον ατμο (ντουμάνι) που έβγαζε στην αρχη και γενικα αυτο που βγάζει και το αλλο ΗΤ. Στο προβληματικο τσιγάρο, εκανα χτες εναν μικροκαθαρισμό, με μια ιατρική βελόνα βάζοντας και βγάζοντας νερό. Ψιλοκαθάρισε αλλα δεν βοήθησε καθόλου! Το ιδιο προβλημα παραμένει. Στο αλλο ΗΤ δεν εχω κανει τιποτα και παει τρένο...  ..επισης μετα τον καθαρισμό προσπάθησα να κανω dry born αλλα δεν κκκίνισε ο ατμοποιητής...  που έχω κανει λάθος; Τι μνπορώ να κάνω, γιατι μου φαίνεται μικρο το διαστημα των 4 ημερων να αλλάξω ατμοποιητή..

Παρακαλώ τα φώτα σας!!! 

υ.γ. επίσης προσπάθησα να βγάλω το πλαστικό (το δοχείο που γεμίζουμε με υγρό), ωστε να καθαρισω καλύτερα τον ατμοποιητη, αλλα δεν μπορέσα τελίκα να το βγάλω....έχει κάποιο κόλπο;!

υ.γ.2! : λοιπόν..αφου ξαναείδα και ξαναείδα το βίντεο του φίλου arxos στη δευτερη σελίδα, κατάφερα και έβγαλα το δοχείο, καθάρισα τον ατμοποιητή όπως στο βίντεο και πλέον το ΗΤ λειτουργεί και πάλι άψογα! Σαν καινούριο! Το μόνο πρόβλημα που παραμένει είναι η διαρροή υγρού απο το πάνω μέρος, που ειναι το λαστιχάκι με τις τρυπούλες και έχει χαλαρώσιε απο το μπές-βγές όπως προανέφερα...αυτό δεν ξέρω πως θα το λύσω, μάλλον καμια πατέντα θα χρειαστεί... 

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 01, 2011, 15:12
Γεια χαρά σε όλη τη παρέα εκ νέου... :)

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει; Έχω μόνιμα το πρόβλημα με τις διαρροές. Και στα 2 ΗΤ εχω διαρροή απο τη βάση του ατμοποιητή, απο εκει που κλείνει με αυτη τη λαστιχένια κυκλί βάση με τις δυο μικρές τρυπούλες και τη μια μεγάλη. Στο 1 ΗΤ εχω διαρροή και απο κάτω, απο τη βάση που βιδώνει με τη μπαταρία. Βγαίνει υγρό απο τις δυ μικρές τρυπούλες που έχει κάτω στο inox. Και αυτο συνέβη απο χτες που έβγαλα το πλαστικό δοχείο που γεμίζουμε με υγρό για καθαρισμό. Το έλενξα, το ξαναέλενξα και η βαση , αλλα και το δοχείο ειναι στη σωστη θέση με κανένα πρόβλημα.

Please... :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

οκ, τελικά πήγα στο κατάστημα που αγόρασα το σετ και μου άλλαξε τον ατμοποιητή. Το σετ περιείχε δυο μπλέ και ο ένας βγήκε σκάρτος με αποτέλεσμα να έχει διαρροές απο παντού! Τώρα ατμίζω εν συνεχεία ξέννοιαστα και χωρίς προβλήματα... :)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:47
    Γειά χαρά σ'όλη τη παρέα!  :)

    Μετά απο 10 ημέρες με το νέο ΗΤ, θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου... 8)
    Έχω προμηθευτεί απο το εξωτερικό το εξής ΗΤ..
     
http://www.vaporhawk.com/ego-w-f1-with-2pcs-650mah-battery-clearomizer-and-pen-caps-388-usd-free-shipping-world-wide,name,100250,auction_id,auction_details

Το σετ περιείχε δυο ΗΤ μαύρου χρώματος, καπάκια pen style, πιπάκια πλαστικά μαλακά, δυο μπαταρίες 650mAH, φορτιστή usb, δυο clearomizer χρώματος μπλέ, δοχείο με βελόνα για γέμισμα υγρού και  στο κουτί, αλλα και τα έντυπα που είχε μέσα το σετ,  έφεραν την ονομασία eGo-w F1 CE3.

Θετικές εντυπώσεις

  • Πυκνός ατμός και σχετικά ζεστός. Πολλές φορές περισσότερος και εντονότερος απο ένα σκληρό marboro που κάπνιζα μέχρι πρόσφατα.
  • Εύκολο στη χρήση. Ακόμα και το γέμισμα. Εξαρχής κάνω μια τρυπούλα στη βάση με βελόνα και μετά γεμίζω με το δοχείο. Γρήγορη διαδικασία και εύκολη οσο κι αν φαίνεται δύσκολη ή περίπλοκη.
  • Αν και 650mAH, οι μπαταρίες προς έκπληξη, διαρκούν τουλάχιστον δυο ημέρες με το ΗΤ..πιπίλα...
  • Καθόλου γεύση ή μυρωδια καμένου.


Αρνητικές εντυπώσεις

  • Υγροποίηση του ατμού που παραμένει στο πιπάκι, με αποτέλεσμα να φτάνει στο στόμα. (Το πρόβλημα αυτό λύθηκε με τη βοήθεια του φόρουμ και ενός φίλου,  κάνοντας τζούρες 2-4 δευτερολέπτων και συνεχίζοντας τη τζούρα για 1-2 δευτερα, χωρίς να έχουμε πατημένο το κουμπί! Έτσι δεν παραμένει καθόλου ατμός στο πιπάκι.)

Πρέπει επίσης να πω, ο'τι o ένας απο τους δύο μπλέ clearomizer, βγήκε ελαττωματικός με πολλές διαρροές, αλλα ο πωλητής ήδη μου τον αντάλλαξε με εναν καινούριο. Επίσης, απο τη πρώτη μέρα είμαι κατενθουσιασμένος με το τσιγαρίστικο υγρό (davidoff), ενώ σήμερα δοκίμασα υγρό vanilla και απορρίφθηκε με συνοπτικές διαδικασίες, μιας και σε αντίθεση με τους περισσότερους φίλους που ισχυρίζονται ο'τι δεν νοιώθουν γεύση στον ego-w, για μένα η vanilla ήταν υπερβολική. Η δοκιμασία στο ego-w με VG υγρά.

Το ερώτημα τελικά είναι αν είναι καλύτερος ο διάφανος ή ο μπλέ ατμοποιητής. Την ερχόμενη εβδομάδα θα δοκιμάσω και τον διάφανο και θα επανέλθω με εντυπώσεις.. :)

Αν και νέος ατμιστής, πραγματικά ο ego-w με έκανε και ξέχασα το ΚΤ αμέσως. όμως το ντουμάνι συνεχίζει και πάει σύγνεφο... :laugh1:  :party_beer_01:[/list]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:47 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος giorgoskilkis

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #271 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 05:22 »
παιδες πηρα πριν μερικες μερες τον ατμοποιητη w απο electro-ciggie.uk και τον δοκιμασα με prime-halo. Πρωτη φορα δοκιμασα το συγκεκριμενο υγρο και μου εφερε απιστευτη σιχαμαρα και οταν το δοκιμασα το ιδιο στο ufs  βελτιωθηκε αρκετα η γευση του.Η απορια μου ειναι αν υπαρχει περιπτωση να στρωσει με τη χρηση ο ατμοποιητης ή μηπως ειναι για πεταμα?

Αποσυνδεδεμένος varzaf

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #272 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 09:19 »
Καλημέρα σας
Είμαι ατμιστής εδώ και  δέκα ημέρες και είχα την τύχη να ξεκινήσω με τον ego-W από τον οποίο  έμεινα ευχαριστημένος από την πρώτη στιγμή και γι’ αυτό  δεν ξανακάπνισα  κ.τ από τότε αν και ήμουν  καπνιστής 30 χρόνια με 60 τσιγάρα περίπου την ημέρα ενώ το τελευταίο εξάμηνο κάπνιζα στριφτό camel και ένας καπνός περίπου ήταν αρκετός για το 24ωρο αλλά όχι πάντα μια και η δουλειά μου είναι στο σπίτι και πολλές φορές δεν κοιμάμαι.
Πρίν πάω να αγοράσω το πρώτο μου η.τ μπήκα στο forum και διάβασα πάρα πολλά από τα οποία με βοήθησαν κιόλας στην τελική μου επιλογή μια και οι περισσότεροι όπως λέτε είστε ευχαριστημένοι με το ego-W .

Τις πρώτες 9 ημέρες τα πράγματα πήγαν πάρα πολύ καλά με δυνατό ατμό  και καλό άρωμα αν και μερικές φορές  το άρωμα το εξαφάνιζε η νικοτίνη που την ένοιωθα στο στόμα μου όπως νοιώθεις όταν χρησιμοποιείς  τσίχλες νικοτίνης μια και χρησιμοποιώ υγρό με 24 mg νικοτίνη. Πάντως δεν είχα ούτε γεύση καμένου και ούτε ερχόταν στο στόμα μου υγρό μια και το πιπάκι είναι το κοκάλινο και μάλιστα βελτιωμένο μια και έχει ενσωματωμένο ένα ειδικό υλικό ακριβώς κάτω από το πιπάκι που μαζεύει τους υδρατμούς όπως περίπου αυτό που κάνουν κάποιοι στο forum με το καπάκι από στυλό. 
Το μόνο πρόβλημα μου ήταν η λίγη υγρασία που μάζευε το καπάκι σιλικόνης και ο πόλος της μπαταρίας αλλά με ένα απλό σκούπισμα το πρόβλημα λυνότανε.
Μετά από 9 ημέρες λοιπόν άρχισα να μην νοιώθω το άρωμα του ατμού πολύ και αποφάσισα μια και το φίλτρο είχε μαυρίσει λιγάκι να κάνω το πρώτο dry burn και το οποίο υπήρξε επιτυχές και το τσιγάρο ξαναδούλεψε κανονικά αλλά επειδή κατά λάθος είχα τραβήξει το φυτίλι και η αντίσταση ήταν τυλιγμένη ακανόνιστα μια και τραβήχτηκε  και αυτή, το άνοιξα ξανά και προσπάθησα να την στρώσω με ένα κατσαβίδι και το αποτέλεσμα ήταν να κοπεί μάλλον γιατί δεν ξαναδούλεψε.
Μετά από αυτό άλλαξα ατμοποητή ( διαφανείς και οι δύο) και έβαλα ένα καινούργιο με τον οποίο δυστυχώς γνώρισα την κακή πλευρά του ego-W όπως την περιγράφουν και μερικοί στο forum με τους οποίους απορούσα όταν τα διάβαζα δηλ. λίγο καπνό, ανήπαρκτο κτύπημα  ( σαν να τελείωνε  η μπαταρία ) καθόλου γεύση και το χειρότερο πολύ υγρασία στο καπάκι της σιλικόνης σε σημείο που το υγρό  ήρθε και στο στόμα μου.

Έτσι αποφάσισα πώς ο ατμοιποιητής αυτός ήταν προβληματικός και σκέφτηκα να δοκιμάσω να βάλω το καπάκι της σιλικόνης του πρώτου( που χάλασα )  σε αυτόν μήπως αλλάξει η κατάσταση και τότε διαπίστωσα κάτι σοβαρό μεταξύ των δύο ατμοποιητών που άνοιξα.

Στόν παλιό ατμοποιητή ( που πρίν τον χαλάσω δούλευε κανονικά ) ο κορμός που στηρίζετε η αντίσταση έχει ποτηράκια και ανεβοκατεβαίνει με το χέρι εύκολα και μάλιστα έχει και και μια σχετική επαναφορά στη υψηλότερη θέση με ελατήριο  ενώ στον καινούργιο που έβαλα αυτός ο μηχανισμός είναι σαν χαλασμένος και δεν λειτουργεί και με πολύ δύναμη κατάφερα να τον ανεβάσω ενώ για επαναφορά ούτε συζήτηση. Μετά από αυτό αποφάσισα να τον δοκιμάσω στο ψιλότερο σημείο που τον πήγα μια και δεν μπορούσα να τον κατεβάσω και με μεγάλη έκπληξη είδα το τσιγάρο να δουλεύει σωστά δηλ. πολύ καπνό, εύκολη τζούρα καλό κτύπημα σχετικά καλό άρωμα και η υγρασία στο καπάκι σιλικόνης σχεδόν ανύπαρκτη μετά από 1 ml κατανάλωση.

Μετά από αυτό δεν ξέρω πώς θα πάει ο συγκεκριμένος ατμοποιητής στις επόμενες μέρες μια και δεν έχει την δυνατότητα να ανεβοκατεβαίνει είναι δηλ. μπλοκαρισμένος πάντως το σίγουρο έναι ότι πρόκειται για ελάττωμα που έχει άμμεση επίπτωση στην χρήση του τσιγάρου και ίσως και γι’ αυτό να υπάρχουν και τόσες μερικές κακές εντυπώσεις από κάποιους που το δοκίμασαν και δεν τους άρεσε καθόλου.

Αν μπορούσε κάποιος να μας πεί και τον ρόλο που παίζει αυτός ο σπονδυλωτός κορμός που λειτουργεί σαν αμορτισέρ θα ήταν χρήσιμο.


Αποσυνδεδεμένος thanatiforos

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #273 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 21:48 »
Ακριβως το ιδιο εκανα κι εγω,γιατι μου εφερνε μυρωδια καμμενου πλαστικου,εντονοτατη.Τον ανοιξα και κατα τυχη κατεβασα το "ποτηρακι" στην πιο κατω κατω θεση και δεν φερνει καμενο.Αντιθετα απο σεν αδηλαδη.Πιστευω οτι η ποσοτητα του ατμου εχει σχεση με το ποσο βαθια βαζεις την σιλικονη-καπακι του ατμο.Εαν την κολησεις στην αντισταση,φερνει λιγοτερο ατμο,εαν την βαλεις λιγο πιο πανω φερνει ατμο φουλ,αλλα καιει φουλ υγρο!!

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #274 στις: Δεκεμβρίου 04, 2011, 22:16 »
Μπορείτε να γράψετε αναλυτικά τι κάνετε μέσα στον ατμοποιητή;!

Γιατι αυτή τη στιγμή έχω δύο μπλέ ατμοποιητές. Ο ένας λειτουργεί άψογα, καλό χτύπημα και πολύς καπνός, ενώ ο δεύτερος ατμοποιητής, τον δουλεύω 2-3 ημέρες, δεν έχει διαρροές , αλλά δεν έχει καλό χτύπημα και έχει πολύ λίγο ατμό. Με λίγα λόγια, μέρα με τη νύχτα ο ένας με τον άλλο, αλλα μου φαίνονται ακριβώς ίδιοι και δεν βλέπω κάποιο προβλημα ή διαφορα. Για αυτο ρωτάω να μπορείτε να π[είτε τι κάνετε μέσα για να αλλάξει αυτο; Αναλυτικά αν γίνετια γιατι με το παραπάνω δεν κατάλαβα πολλά.. :(

Αποσυνδεδεμένος varzaf

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #275 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 04:46 »
Τελικά αφού ανέβασα την αντίσταση πιο ψηλά και μετά από μια μέρα ατμίζματος επειδή άρχισε ξαφνικά να βγάζει μυρωδιά καμένου την επανέφερα στην σωστή θέση και δούλεψε το ίδιο αλλά επειδή το καμένο συνεχιζόταν έκανα dry burn καθάρισα το πιπάκι και ξαναδούλεψε κανονικά.
Σίγουρα όμως αυτά που λέει ο thanatiforos με βρίσκουν σύμφωνο δεν μπορώ όμως να καταλάβω γιατί όπως το έβαλα χθες που ήταν καινούργιο δεν δούλεψε σωστά ενώ τώρα δουλεύει.
Η μόνη υπόθεση που μπορώ να κάνω πια είναι μήπως κάποιο καλώδιο που δίνει ρεύμα στην αντίσταση είναι εσωτερικά κομμένο ή κάποια ένωση δεν είναι καλή και με το κούνημα έστρωσε.

Και για σένα ego-witis θα έλεγα ότι αφού δεν έχεις ατμό δυνατό τότε ή το φιτίλι πατιέται  δυνατά από το καπάκι της σιλικόνης με αποτέλεσμα να μην έχεις σωστή ροή του υγρού και αυτό μπορείς να το δοκιμάσεις ανασηκώνοντας λίγο το καπάκι της σιλικόνης  όχι όμως πάρα πολύ γιατί μετά θα έχεις διαρροές υγρού προς τα έξω όταν θα το γυρνάς ανάποδα ( θα πρέπει ο εσωτερικός μικρός κύκλος που έχει το καπάκι να σκεπάζει  το κεραμικό που είναι επάνω από την αντίσταση )  ή δεν έχεις καλό ρεύμα που μπορεί να οφείλεται στην μπαταρία σου και στην επαφή με τον ατμοποιητή αλλά και στις καλωδιώσεις μέχρι την αντίσταση.
Αν είσαι βέβαιος για την μπαταρία σου τότε δοκίμασε να κάνεις ένα dry burn και να δεις αν η αντίστασή σου ανάβει ( Προσοχή δεν φαίνεται να ανάβει με την πρώτη φορά αν η αντίσταση είναι μαυρισμένη.Θέλει 5-6 πατήματα των 6-8 δευτερολέπτων για να ανάψει) .
Αν δεν ανάψει σημαίνει πώς δεν παίρνει πολύ ρεύμα και κάπου υπάρχει απώλεια του ρεύματος κούνα λίγο τα καλώδια που είναι μέσα στο δοχείο μήπως κάποιο δεν κάνει καλή επαφή και ξαναδοκίμασε και αν πάλι δεν ανάψει τότε καλλίτερα παράτησε την  είναι χαλασμένη και δεν αξίζει να ασχοληθείς άλλο.
 Υ.Σ. Όταν τον ανοίξεις προσοχή το φιτίλι τραβιέται εύκολα από την μια ή την άλλη πλευρά αλλά μην το κάνεις γιατί θα χαλάσει η αντίσταση.


Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #276 στις: Δεκεμβρίου 05, 2011, 04:57 »
φίλε varzaf η μπαταρίες είναι οκ και δεν έχουν πρόβλημα. Αυτό το συμπέραινα όταν με την ίδια μπαταρία δούλεψα και τον εναν ΑΤΜΟ και τον άλλο. Ο καλός ΑΤΜΟ έχει περάσει ήδη μια φορα απο ''πλύσιμο-καθάρισμα'' και όλα τα συναφή, αλλα ο ΑΤΜΟ που μου δημιουργεί το προβληματάκι, δούλεψε συνολικά δύο τρεις ημέρες οπότε δεν έκανα τίποτα. Η αλήθεια είναι οτι στον καλό ΑΤΜΟ εχω κάνει διάφορα και έτσι η βάση της σιλικόνης είναι ελαφρώς πιο πάνω, ισα ισα κάνει κλικ το καπάκι του ΑΤΜΟ στην μπαταρία. Αν σηκωθεί πολύ η βάση, μετα δεν κάνει ''κλικ'' και φυσικα όπως λες έχουμε διαρροές και άλλα...Τον άλλο ΑΤΜΟ δεν τον άγγιξα και με πολλή πολλή προσοχή τρύπησα τη τρυπούλα με σιλικόνη, ωστε να μη πέσει πιο κάτω ή πιο πάνω. Αυριο θα δοκιμάσω να βάλω τη βάση ελαφρώς πιο πάνω και ελπίζω να έχουμε και αποτέλεσμα...ειδάλλως dry burn, καθάρισμα κτλ και είδωμεν...

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #277 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 13:50 »
 :sign_voithiaaaa:

Χρησιμοποιώ clearomizer για ego-w και συγκεκριμένα για αυτό το ego..
http://zhengliyang.en.hisupplier.com/product-807436-ego-w-apoloe-580-no-leak-big-vapor-top-quality.html

Ατμίζω δύο εβδομάδες. Σε αυτό το διάστημα έχω χρησιμοποιήσει ήδη 3 clearomizer.

  • Ο ένας πήγε για αλλαγή μέσα  σε δύο ημέρες έλεω διαρροών.
  • Ο δεύτερος λειτουργεί σε καθημερινή βάση, πέρασε απο dry burn στο πενθήμερο και σήμερα μετά απο δύο εβδομάδες άλλο ένα. Όμως υπάρχει πρόβλημα μιας και μυρίζει έντονα και νοιώθω έντονα καμένο! Φυσικα απο απολαύση ή γεύση τίποτα.
  • Ο τρίτος λειτουργεί τρείς τέσσερις ημέρες, παρατήρησα πρόβλημα στη γεύση και ελαφρώς καμένο, έτσι έκανα και σε αυθτόν dry burn και το πρόβλημα συνεχίζεται, ίσως ακόμα πιο έντονα.

Ερωτήσεις

Είναι δυνατόν να αντέχουν τόσο μικρό χρονικό διάστημα;
Υπάρχει περίπτωση απλά να έιναι ''κακή σειρά'';
Υπάρχει περίπτωση να ατμίζω λάθος;
Παρατηρώ οτι το υγρό τελειώνει πιο γρήγορα και νοιώθω καμένο, οπότε όντως είναι για πέταμα;
Υπάρχει δυνατότητα να βάλω κάτι άλλο απο clearomizer, σε αυτό το ΗΤ;

Υ.Γ.:και οι 3 clearomizer είναι χρώματος μπλέ. Σήμερα δοκιμάζω για πρώτη φορά διάφανο, ο οποίος είναι λίγο διαφορετικός σε σχέση με τον μπλέ.



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:18 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #278 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:40 »
Καλησπερα .
Σημερα μου ηρθε ενα πακετο απο το εξωτερικο στο οποιο ειχα μεσα και 2 atomizers,  τα ιδια που βλεπετε στο site.
http://www.timeeast.net/ego-w-/f1---no-leakage/egovv-atomizer-with-capcan-hold-2ml-liquid_p367.html
Ρε παιδια , πως γεμιζει αυτο το πραγμα ??? Πρεπει να βγει το πιπακι  ( inhaler ) ?
Φοβαμαι να το δοκιμασω με δυναμη ,δεν μου μοιαζει να βγαινει και νομιζω οτι θα το σπασω.
Δοκιμασα κατι αλλο , οπως ειναι ολοκληρο το συστημα με την μπαταρια συνδεδεμενη  ,να τραβηξω απο τις 2 ακρες , δηλαδη κρατωντας απο την μια την μπαταρια και απο την αλλη αυτο που ειναι σαν καπακι στυλο αλλα δεν γινοτανε τιποτα. Βεβαια επειδη δεν ειμαι πολυ σιγουρος τι να κανω , δεν τα δοκιμασα με πολυ δυναμη.
Καποιος που να εχει παρει ακριβως τα ιδια ( γιατι νομιζω οτι διαφερουν απο κινεζια σε κινεζια  :tongue_smilie: ) να βοηθησει λιγο την κατασταση ?
Ευχαριστω


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #279 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:46 »
το συγκεκριμενο βγαινει τραβηχτο το καπάκι κ μενει το τανκ
κ με μια συριγγα κανεις την αναπληρωση εκτος κ αν ο κινεζος
το εκανε βιδωτο αλλα δεν νομιζω κρατα μονο το εξωτερικο κ
τραβα οχι δυνατα....η δοκιμασε να βγαλεις το πιπακι κ πες μας τι
βλεπεις μεσα.λογικα θα βλεπεις την αντισταση

Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #280 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:50 »
'Εχω ακριβώς τα ίδια. Στα δικά μου αφαιρείται μόνο το πιπάκι αποπάνω και στην συνέχεια θα βρεις το καπάκι σιλικόνης που θα έχει σε μία άκρη ένα σημείο για να βάλεις την βελόνα και να το γεμίσεις κανονικά. Διαφέρει με τα άλλα στο ότι δεν ξεχωρίζεται το εξωτερικό μεταλλικό περίβλημα από το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #281 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:52 »
Αρα το πιπακι βγαζω... πολυ καλα στερεωμενο μοιαζει ομως.
Δεν ειναι βιδωτο , ετσι ?

EDIT : Ενταξει , το εβγαλα , τελικα ευκολο ητανε , τζαμπα φοβομουν.
Ευχαριστω παιδια !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2011, 16:59 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος VirusPlus

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #282 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:04 »
Θα ηθελα να ρωτησω οποιον γνωριζει σκετα πιπακια για το Ego-w μπορω να βρω απο καπου η μπορω να χρησιμοποιησω απο καποιον αλλο atomizer γιατι πηρα σημερα δυο συκευες απο κινα και δεν εχουν πιπακια  :confused1: :o
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1094_1097&products_id=7812
Αυτά ταιριάζουν απόλυτα, τα έχω πάρει, και είναι από μαλακό πλαστικό.

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #283 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:36 »
. Διαφέρει με τα άλλα στο ότι δεν ξεχωρίζεται το εξωτερικό μεταλλικό περίβλημα από το τανκ.

Κακο αυτο , δηλαδη το πεταμε μολις χαλασει, δεν μπορουμε να αλλαξουμε απλως το εσωτερικο τανκ.

Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #284 στις: Δεκεμβρίου 06, 2011, 17:54 »
Ναι και δεν έχω βρει και τρόπο να το ανοίξω μέσα για να βγάλω το εσωτερικό με το φυτίλι να το καθαρίσω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181256 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 264 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 235 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2291 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8445 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123304 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 950 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 656 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327935 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99