vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, e-akapnos, Sergios

Twitter

Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #285 στις: Δεκεμβρίου 07, 2011, 15:41 »
Μολις πριν λιγο δοκιμασα τον ατμοποιητη , ειναι παρα πολυ καλος.
Πολυ ωραια γευση , ζεστος καπνος , ικανοποητικο χτυπημα.
Να δουμε ποσο θα αντεξει , αν και στην περιπτωση μου επειδη χρησιμοποιω 3-4 διαφορετικους ενναλαξ  δεν μπορω ευκολα να προσδιορισω την διαρκεια ζωης.
Σκεφτομαι να κανω και νεα παραγγελια αν μετα απο μια εβδομαδα ειμαι ικανοποιημενος και δεν παρουσιασει προβληματα.
Και η τιμη του ειναι αρκετα καλη απο εκει που τον πηρα ( 6 ευρω απο Timeeast )

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #286 στις: Δεκεμβρίου 08, 2011, 02:05 »
Χαιρετώ εκ νέου τους απανταχού φίλους του ego-w... ;)

Μετα απο...εξονυχιστικό ''crash test'' ( :D) στο διάφανο και στον μπλέ ΑΤΜΟ...
είδα ή μάλλον, δεν ένοιωσα σχεδόν καμία διαφορα!  :dontknow:

ίσως ελάχιστα στον μπλέ ΑΤΜΟ καλύτερο χτύπημα και
ίσως ελάχιστα στον διάφανο ΑΤΜΟ καλύτερη γεύση

Η δοκιμή ή το crash test άν θέλετε,
έγεινε με Desert Ship σε έναν μπλε και εναν διάφανο ΑΤΜΟ και
Vanilla στον μπλέ και Coffee στο διάφανο ΑΤΜΟ
Φυσικά εναλλάξ με πλήρη φορτισμένη μπαταρία αλλά και σε διάρκεια χρόνου λίγων ημερών

Οπότε είμαι σε δίλημμα τι ΑΤΜΟ να πάρω την επόμενη φορά... :hmmm:
ίσως πάλι δυο διάφανους και δύο μπλέ και ξανα μανα απ'την αρχή, εναλλάξ!  :thumbsup_move_1:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 13, 2011, 04:15
Τελικά μετα απο μια εβδομάδα με τον διάφανο Α, έιπα να κάνω dry burn, γιατι κάτι πλέον δεν ήταν και τόσο σωστά...
Όπως έκανα με τον μπλέ Α, δεν βγάζω το πλαστικό καπάκι (διάφανο ή μπλέ είναι, για να εξηγησω τι εννοώ..), και απο κάτω και μέσα (εκει που ενώνουμε τον Α με την μπαταρία), σμπρώχνω ελαφρώς και προσεκτικά προς τα πάνω , έτσι ωστε να ανέβει ο Α και να κάνω το dry burn χωρίς να χρειαστεί να βγάζω το πλαστικό καπάκι του Α.
Όμως ο διαφάνος Α εδω με απογοήτευσε... :(
Με τρείς μπλέ που το έχω κάνει ήδη δεν υπήρξε ποτε πρόβλημα και όλα ηταν οκ...
Τώρα με τον διαφάνο με το που έσπρωξα προς τα πάνω, οκ ανέβηκε, αλλα ένοιωσα εξαρχης ο'τι κατι δεν πηγε όπως έπρεπε και ο'τι κάτι συνέβη.
Τελικά, δεν είμαι σίγουρος αν φταίει ο Α , αλλα νομιζω πως ναι, γιατι ειναι, λίγο αλλα ειναι, διαφορετικός στο εσωτερικό του και τα καλωδάκια είναι λίγοπ διαφορετικά. Ετσι αμέσως με το που ανέβασα τον Α, κόπηκε το καλωδιάκι με την βάση και έτσι δεν περνάει ρεύμα, με αποτέλεσμα να είναι για πέταμα... :'(
Δοκίμασα να τον συνεφέρω ή να κάνω καμια πατέντα αλλα ματαια.
Εκείνο που μου έκανε εντύπωση, ειναι ο'τι το ένοιωσα εξαρχης, γιατι πέρα απο καλωδιάκι, ένοιωσα οτι ξεκόληξσε και η βάση με την αντίσταση πάνω, με αποτέλεσμα μετα να κουμπώνω στο σπείρωμα τον Α με την μπαταρία, αλλα να μην ειναι πολύ σταθερός.

Οπότε την επομενη φορα, και λέω επομενη, γιατι θα ξαναπαρω διάφανο Α, μιας και παρέχει καλύτερη γεύση-ικανοποιητικό ατμό...δεν θα ανεβάζω προς τα πάνω, δεν θα τον αγγίζω καν, απλα θα βγάζω το πλαστικο και η διαδικασια φανταζομαι θα γίνεται χωρις κανενα πρόβλημα.. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 13, 2011, 04:15 από Βασίλης »

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #287 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 23:30 »
Έχει αγοράσει κάνεις το συγκεκριμένο ατμ http://www.ilektroniko-tsigaro.com/index.php?route=product/product&path=38&product_id=119

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #288 στις: Δεκεμβρίου 13, 2011, 23:50 »
Δεν φαίνεται ο clearomizer γιατι εχουν και το κελυφος πανω...

Αλλά λογικα ειναι ο διάφανος Α που εχω και εγω...

Αποσυνδεδεμένος stefanos terou

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #289 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:01 »
το κελυφος ειναι ενσωματομενο με το clearomizer και 99,% ειναι ο μπλε

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #290 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:40 »
Έχει αγοράσει κάνεις το συγκεκριμένο ατμ http://www.ilektroniko-tsigaro.com/index.php?route=product/product&path=38&product_id=119
Τον πήρα εγώ σήμερα. Η ιδιαιτερότητα του είναι ότι το κάλυμα είναι ενσωματωμένο στο clearomiser. Αυτό που διαπίστωσε φίλος μου που τον χρησιμοποιεί εδώ και 15 μέρες αλλά κι εγώ ήδη στην πρώτη ημέρα είναι εμφανές, ότι οι υδρατμοί που υγροποιούνται στο επιστόμιο επιστρέφουν εντός του δοχείου και δεν έρχονται στο στόμα αλλά και δεν χρειάζεται σκούπισμα όπως οι προκάτοχοι του! Τα υπόλοιπα στοιχεία είναι στα ίδια επίπεδα! Σαφώς βελτιωμένη έκδοση!

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #291 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:54 »
δηλαδή δεν μπορείς να αλλάξεις μόνο το clearomiser?αλλάζει ολόκληρο? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #292 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 00:59 »
Τον πήρα εγώ σήμερα. Η ιδιαιτερότητα του είναι ότι το κάλυμα είναι ενσωματωμένο στο clearomiser. Αυτό που διαπίστωσε φίλος μου που τον χρησιμοποιεί εδώ και 15 μέρες αλλά κι εγώ ήδη στην πρώτη ημέρα είναι εμφανές, ότι οι υδρατμοί που υγροποιούνται στο επιστόμιο επιστρέφουν εντός του δοχείου και δεν έρχονται στο στόμα αλλά και δεν χρειάζεται σκούπισμα όπως οι προκάτοχοι του! Τα υπόλοιπα στοιχεία είναι στα ίδια επίπεδα! Σαφώς βελτιωμένη έκδοση!
Το επιστόμιο βγαίνει για να βαλουμε αυτο http://www.ilektroniko-tsigaro.com/index.php?route=product/product&path=39&product_id=94 που μαζι με μια μπαταρια με 4.2v θα μας δώσει καλύτερη τζούρα

Αποσυνδεδεμένος ego-witis

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #293 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 02:40 »
Το κέλυφος ειναι ενσωματωμένο, ενιαίο με το clearomiser???
Οκ, οπότε το καλό ειναι ο'τι δεν φτάνουν υγρά ποτέ στο στόμα.
Όμως τι γίνεται στη περίπτωση του dru burn?!
Άν θέλω να βγάλω το πλαστικό κέλυφος απο μέσα ωστε να κάνω τη διαδικασία και να καθαρίσω και φυσικά, στεγνώσω το φυτίλι για την σωστότερη διαδικασία, τι γίνεται;;;!!! :hmmm: :hmmm: :hmmm: Είναι δυνατό κάτι τέτοιο; Ή απλά ανεβάζουμε ελαφρώς την αντίσταση απο κάτω, βγάζουμε το φυτίλι με..κάτι και ο'τι κάνουμε;;;!!!

Αποσυνδεδεμένος chris1983

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #294 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 14:41 »
Δεν φαίνεται να υπάρχει τρόπος να ανοίξει χωρίς να σπάσει...
Περιμένω να μου φέρουν ένα πεθαμένο μετά από 15ήμερη χρήση να δω αν υπάρχει τρόπος εγχείρησης.

Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #295 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 15:09 »
Εγω τους δουλευω εδω και 4 μηνες περιπου . Απο το μαγαζι που τους πηρα (μπλε εκδοση ) μου ειπαν πως στην η νεα βελτιωμενη εκδοση ειναι δυσκολο να βγει το πλαστικο μερος .Μου εδειξαν πως βγαζουμε το πλαστικο σιλικονουχο επανω μερος για να γινει ο καθαρισμος του. Παντως την τιμη του 7 euro την βρισκω λογικη .
Τα παιδια εκει εχουν και ολο το σετ η ξεχωριστα (Μεταλλικο καπακι -επιστομια)   

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #296 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:09 »
δεν βλέπω μέσα στο site να πουλάνε σκέτο το μεταλλικό κύλινδρο
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 19:13 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #297 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 15:01 »
Πηρα  τους ego-w απο esmokeworld, είναι οι μπλε. Πολλες διαρροές, άνοιξα τρυπα στο πιπάκι αλλα τίποτα. Είναι τα μπλέ, δεν ξέρω αν φταίει η παρτίδα ή οτι τα μπλέ είναι χειρότερα απο τα λευκά atomizer.

Αποσυνδεδεμένος ntrιtz

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #298 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 11:08 »
Κ εμενα η γνωμη μου αυτη ειναι,δεν ξερω αν εφταιγε η παρτιδα, παντως με τους λευκους ειμαι πιο ευχαριστημενος
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 19:48 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Ego-W (Apoloe580 ή Mega ego-t 2ml)
« Απάντηση #299 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 11:35 »
παιδια με τους μπλε υπαρχει θεμα το ειδα και σε φιλους μου πολες διαροιες  :thumpdown:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 25 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181261 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 265 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573059 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2310 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8464 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 668 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99