vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 5 χρήστες
ddboss, camber, Buliwyf, I.P, ZoeM

Twitter

AVOCADO by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 01, 2016, 21:54 »
Χρόνια Πολλά! :D


Εγώ πάντως έχω την εντύπωση πως επιτυγχάνω τσιγαρίσιες τζούρες, έχοντας μόνον την μια τρύπα αέρα στο ελάχιστο ανοιχτή και βάζοντας ένα σιλικονάτο προστατευτικό δαχτυλίδι να σκεπάζει εντελώς την απέναντι τρύπα (που ούτως ή άλλως είναι κλειστή).
Αρκετά σφιχτή τζούρα έτσι. Και λιγότερο ντουμάνι βέβαια.

Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 02, 2016, 16:07 »
Έχει δοκιμάσει κανείς ni200 να μας πει εντυπώσεις;  :) :)

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 03, 2016, 22:26 »
Οποιος θελει να τον αποκτησει φθηνα τον εχει στην gearbest 20 δολαρια ειναι σε εκπτωση και εχουν μεινει λιγα κοματια τρεξτε να προλαβετε........ Μολις χτυπησα εναν...

http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_293304.html

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 04, 2016, 17:11 »
τους σπρώχνουν γιατί θα βγει ο νέος σε ένα μήνα περίπου.

Αποσυνδεδεμένος DiggingVapor

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 04, 2016, 18:23 »
Παράθεση
Έχει δοκιμάσει κανείς ni200 να μας πει εντυπώσεις;  (Image removed from quote.) (Image removed from quote.)

Εγώ τον δούλεψα με ni200. Στην αρχή είχα φτιάξει την αντίσταση με τις σπείρες κολλητά και έκανε τα δικά του, στους 170c έβγαζε protection και στους 190 τα ποδαράκια της αντίστασης κοκκίνιζαν οπότε την ξήλωσα. :dontknow:

Μετά κάπου διάβασα ότι για tc με ni200 πρέπει οι σπείρες να έχουν κενά (δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τα άλλα μέταλλα). Έφτιαξα λοιπόν άλλη αντίσταση η οποία δούλευε κανονικά, στέγνωσε το βαμβάκι από υγρό χωρίς να το κάψει καθόλου. 8)

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 04, 2016, 20:54 »
τους σπρώχνουν γιατί θα βγει ο νέος σε ένα μήνα περίπου.
Για τον avocado 24 λες?

Στάλθηκε από το CW-Hi8-super μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 04, 2016, 22:10 »
Εγώ τον δούλεψα με ni200. Στην αρχή είχα φτιάξει την αντίσταση με τις σπείρες κολλητά και έκανε τα δικά του, στους 170c έβγαζε protection και στους 190 τα ποδαράκια της αντίστασης κοκκίνιζαν οπότε την ξήλωσα. :dontknow:

Μετά κάπου διάβασα ότι για tc με ni200 πρέπει οι σπείρες να έχουν κενά (δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τα άλλα μέταλλα). Έφτιαξα λοιπόν άλλη αντίσταση η οποία δούλευε κανονικά, στέγνωσε το βαμβάκι από υγρό χωρίς να το κάψει καθόλου. 8)

Πριν λίγο έκανα το πρώτο μου στήσιμο με Ni200 στον avocado. Μονή αντίσταση στα 0,3 ohm. Δυστυχώς μου τελείωσε το αγαπημένο μου lava drops και έβαλα το supreme της eLiquid France. Ωραίος ατμοποιητής αλλά κατ'εμε ακόμα και με μονή αντίσταση δεν είναι τσιγαρίσια η τζούρα του...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Επίσης να αναφέρω κάτι που παρατήρησα: Η απόδοση του - κατά την ταπεινή μου άποψη - είναι με κοντά τα φυτιλια. Μέχρι τη μέση του Tank το πολύ. Επίσης, νομίζω πως όσο πιο σφιχτό κάνω το βαμβάκι στην περιοχή της αντίστασης τόσο καλύτερη γεύση και πιο πλούσιο ατμό πήρα...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 04, 2016, 22:47 »
Για τον avocado 24 λες?

Στάλθηκε από το CW-Hi8-super μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι, εκτός του μεγέθους έχει και βελτιώσεις, πχ top fill.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Εγώ τον δούλεψα με ni200. Στην αρχή είχα φτιάξει την αντίσταση με τις σπείρες κολλητά και έκανε τα δικά του, στους 170c έβγαζε protection και στους 190 τα ποδαράκια της αντίστασης κοκκίνιζαν οπότε την ξήλωσα. :dontknow:

Μετά κάπου διάβασα ότι για tc με ni200 πρέπει οι σπείρες να έχουν κενά (δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τα άλλα μέταλλα). Έφτιαξα λοιπόν άλλη αντίσταση η οποία δούλευε κανονικά, στέγνωσε το βαμβάκι από υγρό χωρίς να το κάψει καθόλου. 8)
Καλό θα είναι να προσέχεις με το ni200 γιατί σε καμία περίπτωση δεν συνιστάται να κοκκινίζει ( και το ti ομοίως).
Σε όλα τα tc στησίματα οι σπείρες θέλουν κενό, είτε κάνεις ni, είτε ss, είτε ti.

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 04, 2016, 22:50 »
Μονο και μονο επειδη ειναι 24αρης για αυτο δεν τον παραγγειλα αν τον βγαλουν σε 22  θα τον αγορασω αν μου αρεσει ο απλος που παραγγειλα...

Στάλθηκε από το CW-Hi8-super μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 05, 2016, 14:23 »
Εγώ πάλι το θέλω το μεγαλύτερο μέγεθος. Δίνει περισσότερες επιλογές στο στήσιμο των  αντιστάσεων.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 05, 2016, 17:08 »
Τον πήρα τυχαία, για τον goblin mini v2 έφαγα την αγορά του Ηρακλείου βασικά αλλά μάταια. Δεν ξέρω τι θα έλεγε ο goblin στο τέλος, αυτό που βρήκα στον avocado από το πρώτο κιόλας στήσιμο όμως με άφησε με το στόμα ανοιχτό.!

Creamy strawberry pancakes της After8 το diy υγρό μου, έχω κάνει αρκετά ml από αυτό σε διάφορους ατμοποιητές. Ε στον avocado το ήπια απ'το βάζο που κάνω την ανάδευσή του, για τέτοια ένταση γεύσης μιλάω αυτή τη στιγμή!
Απίστευτη αίσθηση, είπα να αφήσω τον ενθουσιασμό να περάσει πριν γράψω αλλά δεν γίνεται, ατμίζω από αυτό το πράγμα και τα δάχτυλά μου τρέχουν αυτόματα στο πληκτρολόγιο του ταμπλετ, τι αίσθηση, τι τζούρα γεμάτη, τι γεύση είναι αυτή!

Έστησα με kanthal 0.36, 7 σπείρες σε 2.5άρι, μονή αντίσταση και το κεραμικό απ'την άλλη. Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα πει σε στήσιμο με διπλή αυτό το μηχάνημα του διαόλου.. :laugh1:

Μου έκανε κι εμένα θεματάκι με τον πόλο, βασικά αν σφίξω τέρμα τον άξονα του 510 κάτι δεν διαβάζεται σωστά εκεί. Σφίγγω αρκετά (όχι τέρμα ) και μετά τον κρατάω σταθερό στη θέση του σφίγγοντας την πάνω βίδα που βρίσκεται ανάμεσα στους πόλους. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, ίσως ήθελε λίγο πιο παχύ insulator στον 510 ώστε να μη χώνεται τόσο μέσα του το pin.. Λύση βρέθηκε πάντως και δείχνει σταθερή. Ίσως στο επόμενο λύσιμο να στριμωξω ένα μικρό oringάκι εκεί μέσα.

Στο δια ταύτα, τανκάτος αλά dripper φάση με απίθανη φιλοσοφία σε deck και ρυθμίσεις εισαγωγής αέρα. Καλύπτοντας μισές τρύπες με το περιστρεφόμενο δαχτυλίδι δίνονται και περισσότερες επιλογές σε είσοδο αυτού, οι περισσότεροι θα βρουν τη χρυσή τομή τους. Και αεράτες τσιγαρισιες θεωρώ ότι μπορεί να κάνει, βάλτε λεπτό σύρμα, αντίσταση σε 2άρι πυρήνα, ανοίξτε μόνο την πίσω τρύπα (στο κεραμικό δηλαδή ), στην ανάγκη κρατήστε τη κι αυτή μισάνοιχτη, λογικά θα δουλέψει.. ;)

Ρε τον κερατούκλη δεν του τό'χα, με τίποτα δεν περίμενα αυτόν τον ενθουσιασμό. Μην μπαίνω σε ονομαστικές συγκρίσεις, βάζει πολλούς επώνυμους τανκάτους κάτω, τουλάχιστον στην απόδοση της γεύσης κατ'εμέ. Μακάρι αυτό το συναίσθημα να μείνει, σήμερα πάντως αισθάνομαι ότι ανέβασα level στο άτμισμα. Και δεν έχω δοκιμάσει και λίγα.. :)


Παραλίγο να το ξεχάσω.. :D



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2016, 19:36 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 05, 2016, 20:07 »
Μπραβο Μακη!Τον παραγγειλα και εγω και τον περιμενω μαζι με τον zephir και 2 nectar nano και micro.Να δουμε ποιος θα με κερδισει....

Στάλθηκε από το CW-Hi8-super μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 05, 2016, 21:21 »
Αυτός εδώ θα σε κερδίσει.! :D

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 05, 2016, 23:47 »
Και εγώ τον περιμένω αύριο απο ανταλλαγή :) 
Για την ώρα διάβασμα το θέμα εδώ (ευτυχώς είναι και μικρό)

Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 05, 2016, 23:51 »
Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα πει σε στήσιμο με διπλή αυτό το μηχάνημα του διαόλου.. :laugh1:

Πίστεψε με φίλε μου... γιατί και εγώ έτσι την έπαθα. Για τον goblin πήγα και με αυτόν έφυγα από το κατάστημα και δεν το μετάνοιωσα καθόλου:



...εδώ να δεις γεύση!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824827 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507826 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9020 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569081 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244149 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1850 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763038 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1206 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem