vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, gstamatos

Twitter

AVOCADO by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #105 στις: Μαΐου 06, 2016, 00:18 »
Την έχουμε πατήσει μου φαίνεται, δεν τον έχω αφήσει απ'τα χέρια μου όλη μέρα όμως. Μπελάς!

Κι εκτός της απόδοσής του δουλεύει σταθερά κι εντελώς απροβλημάτιστα, κάθε τζούρα ίδια με την προηγούμενη, υγρή, δυνατή, απίθανα γευστική! Σίγουρα θα δοκιμάσω κι εγώ με clapton κάποια στιγμή, όσο κι αν δείχνει ότι με το απλό kanthalάκι με καλύπτει πολύ περισσότερο απ'το αναμενόμενο.

Ζημιά! :)

Αποσυνδεδεμένος crazy_sax

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #106 στις: Μαΐου 08, 2016, 01:51 »
καλησπερα.ξερει κανεις αν πωλουντε καπου εδω ελλαδα τα τζαμακια του?πηρα απο ftc και ειναι ελαχιστα κοντο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2016, 02:02 από crazy_sax »

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #107 στις: Μαΐου 08, 2016, 02:05 »
Πρέπει να έχει η zerobacco ... άκουσα πως έφερε για πολλούς ατμοποιητές ...
www.zerobacco.gr 
Κάνε ένα τηλεφώνημα να σου πουν...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #108 στις: Μαΐου 08, 2016, 10:09 »
Χτες τον έστησα με 0.40 kanthal και 7 σπείρες σε 2.5άρι, πάντα μονή αντίσταση. Ρε παιδιά τέτοιο μπούχτισμα γεύσης δεν έχω πάρει από κανέναν ατμοποιητή μέχρι σήμερα, το στο καλό έχω πάθει με αυτό το μαραφέτι; Μετά από αυτό το στήσιμο απορώ πως κάποιοι αντέχετε τα διπλά clapton-coils δηλαδή! Τα "δικά μου" τα υγρά είμαι έτοιμος να τα σπάσω με βάση, αν είναι δυνατόν τέτοια ένταση!

Φανταστείτε ότι κατέβασα τα watts στα 15 μόλις, με τέτοιο σύρμα ίσα που θερμαίνεται η αντίσταση και απαλύνει αρκετά η τζούρα, μα δεν αντέχω παραπάνω τέτοιο level γεύσης λέμε;

Έχω μείνει κάγκελο με τον avocado, δεν μπορούσα να φανταστώ ότι με 40 ευρώ θα κατάφερνα ποτέ κάτι τόσο αξιόλογο σε συνολική απόδοση. Απίθανος είναι!

Να συμπληρώσω ότι μου δίνει την εντύπωση ότι με "κοντά" βαμβάκια εκτός του ότι τροφοδοτεί καλύτερα, η τζούρα παραμένει αρκετά υγρή και γευστική ακόμα και στις επαναλαμβανόμενες, δεν σταματάει πουθενά! Ούτε υποψία καμένου, ούτε και υπερτροφοδοσίας φυσικά, ένα απίθανο "σύστημα" που λειτουργεί όπως ακριβώς ονειρευόμαστε οι ατμιστές.!
Δείτε φωτο για να καταλάβετε, το υγρό μου είναι 70vg.. :)




Δύο μελανά σημεία του βρίσκω κι εγώ, το θεματάκι με τον πόλο που θέλει λίγο "παίξιμο" για να σταθεροποιηθεί (κάτι που μάλλον χρειάζεται μετά από κάθε πλήρες λύσιμο του τανκ ) και φυσικά το γέμισμα όταν βρίσκομαι έξω. Γεμίζω αφαιρώντας το κεραμικό και αφού βαριέμαι να βγάζω και το μεσαίο δαχτυλίδι του τανκ ώστε να μπορώ να το πιάσω με τα δάχτυλα, συνήθως χρησιμοποιώ μυτοτσίμπηδο για την αφαίρεσή του απ'το deck. Έξω φυσικά αναγκάζομαι να λύνω περισσότερο το τανκ, ολίγον σπαστικό και χρειάζεται οπωσδήποτε μια χαρτοπετσέτα για το σκουπισμα.

Κατά τ'άλλα τέλειος θα έλεγα, με κάθε ειλικρίνεια! :)

Αποσυνδεδεμένος bill4chelsea

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 08, 2016, 17:58 »


Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος bill4chelsea

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 08, 2016, 17:59 »
Tesla με Avocado φοβερος συνδυασμος.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 10, 2016, 18:53 »
Καλησπέρα έχω κάποια θέματα με τον avocado.  Βάζω πάνω του διπλή αντίσταση 0.28g 8σ 0.30 διάμετρο και τιν  διαβάζει κοντά  στο 0.6ω. Κάποιες φορες  την βλέπει έως 10Ω.  Και δεν ακουμπάει πουθενα η αντίσταση

Στάλθηκε από το HTC_D826y μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 10, 2016, 19:25 »
Χτες τον έστησα με 0.40 kanthal και 7 σπείρες σε 2.5άρι, πάντα μονή αντίσταση. Ρε παιδιά τέτοιο μπούχτισμα γεύσης δεν έχω πάρει από κανέναν ατμοποιητή μέχρι σήμερα, το στο καλό έχω πάθει με αυτό το μαραφέτι; Μετά από αυτό το στήσιμο απορώ πως κάποιοι αντέχετε τα διπλά clapton-coils δηλαδή! Τα "δικά μου" τα υγρά είμαι έτοιμος να τα σπάσω με βάση, αν είναι δυνατόν τέτοια ένταση!

Φανταστείτε ότι κατέβασα τα watts στα 15 μόλις, με τέτοιο σύρμα ίσα που θερμαίνεται η αντίσταση και απαλύνει αρκετά η τζούρα, μα δεν αντέχω παραπάνω τέτοιο level γεύσης λέμε;

Έχω μείνει κάγκελο με τον avocado, δεν μπορούσα να φανταστώ ότι με 40 ευρώ θα κατάφερνα ποτέ κάτι τόσο αξιόλογο σε συνολική απόδοση. Απίθανος είναι!

Να συμπληρώσω ότι μου δίνει την εντύπωση ότι με "κοντά" βαμβάκια εκτός του ότι τροφοδοτεί καλύτερα, η τζούρα παραμένει αρκετά υγρή και γευστική ακόμα και στις επαναλαμβανόμενες, δεν σταματάει πουθενά! Ούτε υποψία καμένου, ούτε και υπερτροφοδοσίας φυσικά, ένα απίθανο "σύστημα" που λειτουργεί όπως ακριβώς ονειρευόμαστε οι ατμιστές.!
Δείτε φωτο για να καταλάβετε, το υγρό μου είναι 70vg.. :)
.....
Δύο μελανά σημεία του βρίσκω κι εγώ, το θεματάκι με τον πόλο που θέλει λίγο "παίξιμο" για να σταθεροποιηθεί (κάτι που μάλλον χρειάζεται μετά από κάθε πλήρες λύσιμο του τανκ ) και φυσικά το γέμισμα όταν βρίσκομαι έξω. Γεμίζω αφαιρώντας το κεραμικό και αφού βαριέμαι να βγάζω και το μεσαίο δαχτυλίδι του τανκ ώστε να μπορώ να το πιάσω με τα δάχτυλα, συνήθως χρησιμοποιώ μυτοτσίμπηδο για την αφαίρεσή του απ'το deck. Έξω φυσικά αναγκάζομαι να λύνω περισσότερο το τανκ, ολίγον σπαστικό και χρειάζεται οπωσδήποτε μια χαρτοπετσέτα για το σκουπισμα.

Κατά τ'άλλα τέλειος θα έλεγα, με κάθε ειλικρίνεια! :)

Μάκη, αντιστεκόμουνα σθεναρά τόσο καιρό αλλά με τουμπάρισες! Θα γινόσουν πολύ καλός πωλητής. 
Πάω αύριο να τον πάρω. Θα σου στείλω το λογαριασμο!
 :))

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #113 στις: Μαΐου 10, 2016, 19:29 »
Ναι φοβερός πωλητής, να ψωνίζει ο πελάτης και να πληρώνει το αφεντικό! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makis_il

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 10, 2016, 19:53 »
Καλησπέρα έχω κάποια θέματα με τον avocado.  Βάζω πάνω του διπλή αντίσταση 0.28g 8σ 0.30 διάμετρο και τιν  διαβάζει κοντά  στο 0.6ω. Κάποιες φορες  την βλέπει έως 10Ω.  Και δεν ακουμπάει πουθενα η αντίσταση

Στάλθηκε από το HTC_D826y μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλησπερα σφιξε καλα το κεντρικο παξιμαδακι του deck το επαθα και εγω την πρωτη φορα:! ;)

Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 11, 2016, 10:58 »
Εδω και ενα μηνα τον αποχωριζομαι μονο στον υπνο,χειροτερος εθισμος και απο το κ.τ.
Διαβαζοντας γαλλικο forum βρηκα 2 βιντεο στο youtube για στησιμο με mesh.
Επειδη απο την αρχη μου την εσπαγε το θεαμα του φυτιλιου στο tank (σαν μουργα στο λαδι), και επειδη καθε φορα που αλλαζα αντισταση εβγαζα ολοκληρο κοκορετσι απο το tank, και επειδη πιστευω οτι μου ανεβασε λιγο την χωρητικοτητα,και επειδη ηθελα να το δοκιμασω κατεληξα στο παρακατω.


Τροφοδοσια αψογη ,υγρο μεχρι τελευταια σταγονα για να μην πω και τους ατμους, γευση νομιζω λιγο πιο ανεβασμενη και αλλαγη βαμβακιου piece of cake.




το μονο που θα ηθελα επιπλεον απο τον συγκεκριμενο ατμο 2λιτρο tank. :)

ΥΓ. για αναπηρωση βγαζω παντα το καπακι μαζι με το δαχτυλιδι, μονοκοματο ενα πραμα.
       Στησιμο SS316  0,32  ,πυρηνας 3 χλ, 6-7 σπειρες μονη , 0,8W περιπου.
       Mesh 400 , υγρο DIY 75/25
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2016, 11:07 από STERH »

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 11, 2016, 11:03 »

Τον τελευταίο καιρό, ο avocado είναι ο βασικός μου ατμοποιητής. Προτείνω να δοκιμάσετε clapton (0.40 εσωτερικά, 0.25 εξωτερικά) σε 2.5αρι πυρήνα και 0.50 σε 3άρι πυρήνα (10 σπείρες, 0.9Ω).  :cigar:

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 11, 2016, 13:40 »
με σκετο mesh σε σχημα π δοκιμασε κανενας να τον στησει?Ειναι εφικτο?Με σκετο mesh χωρις βαμβακι γιατι αν βαλεις βαμβακι στην αντισταση και κατω στην τροφοδοσια mesh οπως ειπε ο φιλος ποιο πανω δεν εχει νοημα νομιζω αφου στο χωρο καυσης περναει βαμβακι....

Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #118 στις: Μαΐου 11, 2016, 13:59 »
Με mesh σε σχημα Π φοβαμαι οτι θα εχεις διαρροες. Αν τυλιγες ομως το βαμβακι που περναει στην αντισταση?????

Sorry μολις απαντησα με αυτα που ηδη ειχες σκεφτει. :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #119 στις: Μαΐου 11, 2016, 14:28 »
περιμενω ακομα τον ατμο να μου ερθει δεν τον εχω για να δοκιμασω.Σκεφτηκα σχημα π και κλεισιμο περιμετρικα των 4 τρυπων που θα περναει το mesh με λιγο βαμβακι περιμετρικα για να μην εχω διαροες η στησιμο με καθετη αντισταση και κλεισιμο των 2 τρυπων που μενουν με λιγο βαμβακι.Στον aromamizer εχω 2 καθετες με mesh και εχω βαλει λιγο βαμβακι στις τρυπες που τροφοδοτουνε το βαμβακι mesh και δεν εχω καθολου διαροες και τελεια γευση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824922 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9044 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155072 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569155 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294554 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763112 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1227 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4113 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem