vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tazz

Twitter

AVOCADO by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος STERH

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #120 στις: Μαΐου 11, 2016, 15:25 »
Τα θεματακια με Π mesh ειναι: το mesh στο tank δεν το οξειδωνεις ενω στην αντισταση ναι.
Οι γωνιες του Π πρεπει να ειναι στρογγυλεμενες και οχι κοφτες γιατι θα σου κλεισει την παροχη υγρου.  
Οπως και να ειναι το υγρο θα περναει μεσα στο mesh οποτε και περιμετρικα να βαλεις βαμβακι δεν πιστευω οτι θα αποφυγεις διαρροες , στο στησιμο μου την περισσοτερη ωρα ειναι ξαπλα και ουτε που δακρυζει.
Παντως παλαιψε το και αν πετυχει ανεβασε φωτο και εντυπωσεις.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #121 στις: Μαΐου 11, 2016, 15:39 »
Εχει καταλαβει κανεις γτ κανει αυτες τις αυξομειωσεις στα watt και αν βρηκε λυση?
Εμενα στο vtc mini δεν μου τοδειχνε αλλα στο pico που τον εβαλα μου κανει αυξομειωσεις στα βατ.
Αποτι εχω καταλαβει εξαρχης ,αν πιασεις στα χερια σου τον θετικο πολο και βιδωσεις την βιδα υπαρχει αρκετος τζογος μεταξυ τους στα σπειρωματα το οποιο οταν σφιξει τελειως η βιδα στον πολο παταει κανονικα,αυτο οταν ειναι εχει λυθει ο ατμοποιητης.
Οταν ομως συναρμολογησεις τον ατμοποιητη και σφιξεις την βιδα δεν παταει τερμα η βιδα τον πολο αλλα σφιγγει στα σπειρωματα οπου υπαρχει εξαρχης ο τζογος.
Αυτο εχω δει απτην αρχη που τον πηρα αλλα στο vtc mini δεν μου δειχνε αυξομειωση η δεν το χα σκαλισει τοσο για να το δω.
Εχετε καποια αλλη αιτια που γινεται αυτο?

Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 11, 2016, 18:08 »
Εγώ  πρόσεξα ότι αν δεν έχει  πιάσει σωστά η βίδα τον πόλο  και βάλω τον ατμο σε ωμομετρο θα παίζει  η ένδειξη και ασ μην εχω αντίσταση  στον  ατμ

Στάλθηκε από το HTC_D826y μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #123 στις: Μαΐου 16, 2016, 13:14 »
τελικα ηρθε και εμανα στα χερια μου απο μια ανταλλαγη που εκανα και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.καταπληκτικη γευση ντουμανι χτυπημα.βεβαια επειδη δεν ειμαι των πολυ αερατων ατμο τον δουλευω με την μια τρυπα αερα και για μενα ειναι αψογος.αυτο το θεμα που ανεφερετε οτι παιζει η τιμη της αντιστασης η οτι παιζει ο πολος εγω δεν εχω δει κατι ολα ειναι κομπλε και φυσικα αν στηθει οκ δεν υπαρχει κανενα προβλημα διαρροων

Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #124 στις: Μαΐου 16, 2016, 17:20 »
καλησπερα παιδια,,εχω μια ερωτηση...ο συγκεκριμενος ατμο παιζει να εχει θεματα με τα ωμ???δηλαδη να τα ανεβοκατεβαζει μετα το πατημα του κουμπιου?η με δουλευουν??ευχαριστω εκ τον προτερων

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #125 στις: Μαΐου 16, 2016, 17:37 »
Έχει θέμα ο πόλος, χαζομάρα της geekvape.. Εγώ το έλυσα ως εξής: αφού ξεβιδώσω το μικρό παξιμάδι που βρίσκεται μέσα στο deck και ανάμεσα στους δύο πόλους, ξεβιδώνω μετά και την κάτω χρυσή βίδα του 510 πόλου κατά μισή περιστροφή από το τερματικό σημείο σφιξίματός της. Αφού την σταθεροποιήσω εκεί με ένα κατσαβίδι (κρατώντας την κόντρα ουσιαστικά ) αρχίζω να σφίγγω αρκετά το μικρό παξιμάδι από πάνω. Πλέον σταθεροποιούνται και οι δυο και το πρόβλημα λύνεται, όχι όμως 100%. Στο vtc και στο pico δουλεύει μια χαρά, στο ipv d3 όμως εξακολουθούν να παίζουν τα ohms έστω και λίγο..

Αν η χρυσή βίδα από κάτω τερματίσει στο βιδωμα τότε δεν μου διαβάζεται καθόλου η αντίσταση σε κανένα μοντ, "check atomizer" σε όλα. Έχω δοκιμάσει να βάλω και διάφορους αποστάτες στην χρήση βίδα του 510 αλλά δεν δούλεψε τίποτα σωστά, μόνο με τον παραπάνω τρόπο κατάφερα να κάνω τον αβοκάντο να δουλέψει.
Κρίμα γιατί κατά τ'άλλα είναι ένας άψογος ατμοποιητής και τον χαντακώνει αυτή η χαζομάρα..

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #126 στις: Μαΐου 16, 2016, 17:58 »
Οτι ακριβως ειπες Μάκη  κανει κ σε εμένα κ λύνοντας λίγο την βίδα του πόλου φτιάχνει το ποσο καλά διαβάζει τα ωμ μετα..άγνωστο κ σίγουρα επηρεάζει στην λειτουργια του ατμοποιητη κ στην αποδοση.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2016, 23:00 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #127 στις: Μαΐου 16, 2016, 18:37 »
Ερώτηση γιατί τον περιμένω σε λίγες μέρες. Μπορεί να πλυθέι χωρίς να λυθεί ο πόλος?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #128 στις: Μαΐου 16, 2016, 19:46 »
Δυστυχώς όχι, αν δεν βγάλεις τον πόλο δεν μπορείς να τον λύσεις κιόλας πιο κάτω απ'το deck.. ;)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #129 στις: Μαΐου 16, 2016, 19:51 »
Είναι ΠΟΛΥ ωραίος! Το μόνο "κακό" για εμένα είναι πως δεν παίρνει έτοιμες εργοστασιακές αντιστάσεις ;D
Πλάκα κάνω μπράβο σας που ασχολειστε :respect: Αλλά αν παίρνει και έτοιμες ενημερωστε με καποιος please :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #130 στις: Μαΐου 16, 2016, 19:58 »
Έτοιμες παίρνει του Ναυτίλου. Αρκεί να πάρεις κι έναν Ναυτίλο μαζί (η έναν triton mini, κι έναν kabuki ίσως.. ) :laugh1:

Φυσικά και δεν παίρνει έτοιμες.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #131 στις: Μαΐου 17, 2016, 10:35 »
Στον καινούργιο Avocado, έχει λυθεί το πρόβλημα του πόλου;
Τον έχει κανείς να μας πει;

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #132 στις: Μαΐου 17, 2016, 10:55 »
Εχω την εντυπωση μιας και κανω το ιδιο υγρο 2 βδομαδες τωρα οτι ο avocado παρολο που εχει πολυ γευση και χτυπημα μιας και στα σκαει κατευθειαν επειδη ειναι πανω το ντεκ χανει λιγο σε αναλυση του αρωματος σε σχεση με εναν με καμιναδα,αλλα εχω βαλει  clapton συρμα με πιο πολλα βατ αποτι στον smok micro που ειναι με 0.25 ατσαλι.
Μπορει να ειναι κ αυτο,μιας κ οι γευσατοι ατμοποιητες παιζουν με λιγα βατ και οχι χοντρα συρματα,μπορει κ το ατσαλι να τονιζει καλυτερα τις γευσεις  :hmmm:
Με clapton παντως ανεβηκε επιπεδα ο avocado,
Να το δοκιμασετε οσοι τον εχετε ;)

Αποσυνδεδεμένος alani-jm

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #133 στις: Μαΐου 17, 2016, 11:02 »
Eχω απο εχθες τον avocado τον εστησα 3 φορες με clapton.Η 1η ηταν με 6 σπειρες στα 0,88Ωμ με πολυ βαμβακι,πολυ ωραια γευση αλλα αργουσε να μου ζεστανει την αντισταση στα 23watt και εβγαλα το βαμβακι και εβαλα λιγοτερο .Παλι τα ιδια.Μετα εστησα παλι με 8 σπειρες στα 1,32 με clapton ξανα 26+32 και παλι τα ιδια.Πολυ ωραια γευση αλλα αργει αρκετα.Τι δεν κανω σωστα γιατι σιγουρα κατι δεν κανω εγω σωστα

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #134 στις: Μαΐου 17, 2016, 11:12 »
Mπορει να θελει παραπανω βατ κ εμενα ετσι αργει στα 20-22 βατ..
Εχεις δοκιμασει το ιδιο συρμα σε αλλον ατμοποιητη και στα ιδια βατ δουλευει οκ?
Αλλο ενα που παρατηρησα ειναι οτι οταν καιω λιγο το συρμα να δω για hot spot ,μου βγαζει λιγο ατμο-καπνο απο τον αρνητικο πολο εκει που πιανει το συρμα στην κατω βιδα αλλα κοντα στην βαση  :dontknow:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116570 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824805 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507793 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155005 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244129 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294485 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1204 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4091 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem