vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

428 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #135 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:18 »
Βρειτε την "μαιμου"...
Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Και στις τρείς φωτό, τη μεσαία λέω εγώ...

Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #136 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:23 »
Σύμφωνοι με αυτό αλλά υπάρχει και η άλλη όψη. Πέφτοντας πάνω σε αγοραπωλησία lg ρώτησα τον καταστηματάρχη, πώς και δίνει αυτές τις μπαταρίες, χωρίς να φοβάται πιθανά παράπονα για προβληματικές, μιας και είχαν διατεθεί από διάφορα καταστήματα.
Η απάντησή του ήταν αφοπλιστική για μένα, λέγοντας επί λέξει:

"Δεν ξέρω τι έχουν οι άλλοι, εγώ έχω τις καλές.Όταν ψωνίζουν από τους Ασιάτες, αυτά παθαίνουν.Εγώ ψωνίζω από το Γερμανό κι έτσι και κάνεις μια καταγγελία στο γραφείο καταναλωτή στη Γερμανία, του έκοψαν τον κώλο, γιατί εκεί λειτουργούν τα πράγματα και υπάρχουν κανόνες, οπότε δεν τον παίρνει να μου στείλει σκάρτο πράγμα. Αν σου κάτσει όμως η στραβή με τους Ασιάτες, όσο και να ψάχνεις, άκρη δεν βρίσκεις."

Αν είναι έτσι τα πράγματα, τότε δεν είναι άμοιρα ευθυνών και τα ελληνικά καταστήματα, με τις επιλογές των προμηθευτών τους. Το ευτύχημα είναι ότι τουλάχιστον αναλαμβάνουν αυτή την ευθύνη εμπράκτως και είναι κι αυτό σημαντικό.
Μπράβο τους, αλλά δε θα έβλαπτε και μια πιο προσεκτική επιλογή στο μέλλον. Θα ήταν καλό για όλους.
Καποια/καποιες απτις μπαταριες στις φωτο μου ειναι απτο αυτον που αναφερεις αν κρινω απο αυτα που σου ειπε.

Ο τυπος με επεισε.Μου εξηγουσε επι 10 λεπτα αυτα που εγραψες.Φαινοταν 100% σιγουρος.

Και εκει που με αφοπλισε ηταν στην αρχη της κουβεντας μας που του ανεφερα για ελλατωματικες μπαταριες....Γυρναει και μου λεει "ΟΧΙ απλα ελλατωματικες αλλα φτηνες αντιγραφες αμφιβολου ποιοτητας"

Ο τυπος ηξερε και μαλλον το ειχε ψαξει πολυ.

Τις επομενες μερες θα το επιβεβαιωσω.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #137 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:50 »
Δεν ξέρω για ποιον μιλάς εσύ, αλλά εκτός αυτού δεν κατάλαβα και το κουίζ που έθεσες στο φόρουμ βάζοντας την παραπάνω φωτό!
Υποθέτεις ότι κάποια ή κάποιες από τις μπαταρίες αυτές είναι "μαϊμού" και αναμένεται κάποιος έλεγχος για να το επιβεβαιώσει ή έχεις ήδη διαπιστώσει προβληματική συμπεριφορά σε κάποια/ες μπαταρίες? :dontknow:
Όσον αφορά το κατάστημα βέβαια, αν μιλάμε πράγματι για το ίδιο, θα έχει ενδιαφέρον οποιοδήποτε αποτέλεσμα.
Να ξέρουμε τι μας γίνεται τέλος πάντων.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #138 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:53 »
Γιατροί, τα φώτα σας.
Η δικιά μου LG στο vtc mini με 14-15 βατ και 0.7 αντίσταση έδωσε 1753 δευτερόλεπτα ατμίσματος
Στα 12 βατ έδωσε 2080 δευτερόλεπτα ατμίσματος.
Τι λέτε;
Δεν έχω φορτιστή που να μετράει mah φόρτισης.

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #139 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:56 »
Χωρίς να είμαι ειδικός, η δικιά μου "μαϊμού", που ευτυχώς αντικαταστάθηκε, έδινε το πολύ 1000s στα 12W σε 1.5Ω αντίσταση. Οπότε νομίζω πως είναι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #140 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:59 »
Βουλάρα, αν παρατηρήσεις τις μετρήσεις μου στο άλλο νήμα με τις μπαταρίες γενικά, πάνω-κάτω τα ίδια αποτελέσματα βγάλαμε και σε σχετικά ίδιο στήσιμο.
0,97Ω - 15 watt και 3,9Α στο VTC κι εγώ...


Σε περίπτωση που δεν τα έχεις δεί, τα παραθέτω κι εδώ...


1) LG HG2: 1730 sec & 1721 sec


2) Efest 3000 mAh: 1659 sec & 1649 sec


Δύο τεμάχια από την κάθε εταιρεία έχω κι εγώ...



Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #141 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 01:06 »
Δεν ξέρω για ποιον μιλάς εσύ, αλλά εκτός αυτού δεν κατάλαβα και το κουίζ που έθεσες στο φόρουμ βάζοντας την παραπάνω φωτό!
Υποθέτεις ότι κάποια ή κάποιες από τις μπαταρίες αυτές είναι "μαϊμού" και αναμένεται κάποιος έλεγχος για να το επιβεβαιώσει ή έχεις ήδη διαπιστώσει προβληματική συμπεριφορά σε κάποια/ες μπαταρίες? :dontknow:
Όσον αφορά το κατάστημα βέβαια, αν μιλάμε πράγματι για το ίδιο, θα έχει ενδιαφέρον οποιοδήποτε αποτέλεσμα.
Να ξέρουμε τι μας γίνεται τέλος πάντων.
Καποια/ες μπαταρια/ες ειναι αφορασμενη/ες το Δεκεμβρη πριν μαθω για τυχον "μαιμουδες".Απο αυτονομια ειμαι υπερικανοποιημενος.

Κανω γυρω στα 4 ml τη μερα και καθε βραδυ που την/τις φορτιζω ειναι περιπου στο 50%.(μιλαω για την καθε μπαταρια ξεχωριστα.Οχι συνολικα)

Εχτες παρελαβα την αλλη/ες.

Θα μηδενισω puff counter και time counter και θα συγκρινω.

Διστυχως βεβαια φορτιζω με xtar vp2 και δεν βλεπω ποσα mA θα περασουν στην μπαταρια κατα τη φορτιση αλλα πιστευω πως με το  time counter θα βγουν καποια συμπερασματα...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #142 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 01:17 »
Άρα το δεδομένο που έχουμε αυτή τη στιγμή είναι ότι έχεις κάποιες παλιότερες LG οι οποίες είναι εντάξει και κάποιες καινούριες οι οποίες είναι υπό κρίση, χωρίς όμως να υπάρχει κάποια ύποπτη ένδειξη ακόμη. Και γιατί δεν κάνεις πρώτα τα τεστ σου, να βγάλεις κάποια συμπεράσματα για τα οποία θα μπορούσαμε να συζητήσουμε, αλλά καθόμαστε και παίζουμε τον παπά τόση ώρα, θεωρώντας ότι ανάμεσα στις τρεις της φωτογραφίας, υπάρχει και μια ή περισσότερες μαϊμούδες? :dontknow:

Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #143 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 01:29 »
Στο αρχικο ποστ ειπα "προσπαθηστε να βρειτε ποια μπαταρια δεν ειναι γνησια ΟΠΤΙΚΑ" καθως καποιοι εχουν αναφερει και ΟΠΤΙΚΕΣ διαφορες.

Καποιοι που απαντησαν ΙΣΩΣ τις βλεπουν...

Απο εκει και περα αν ενοχληθηκες απο τον τροπο που εθεσα το ερωτημα και δημιουργηθηκαν εντυπωσεις,sorry αλλα δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #144 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 01:41 »
Ο αριθμος παρτιδας που λετε αναγραφεται πανω στη μπαταρια?
Ειναι αυτος στη δευτερη σειρα, απο κατω δηλαδη? (Δυο εχει ολες και ολες)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #145 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 01:54 »
@trash
Δηλαδή μπήκες σε συζήτηση να κατονομάσεις ή όχι το site, ανάλογα με το αν θα αποσύρει ή όχι τις μπαταρίες από το e-shop και μιλάς ήδη για αντικατάσταση μπαταριών που ακόμη δεν έχεις τσεκάρει, βασιζόμενος στο τι βλέπει ο καθένας σε μια φωτο?
Συγγνώμη φίλε μου, αλλά όλα αυτά μόνο σύγχυση προκαλούν και δεν βοηθούν όποιον πράγματι έχει θέμα με τις δικές του μπαταρίες.
Όσο για το αν ενοχλήθηκα εγώ, καμιά ενόχληση. Το δικό μου πρόβλημα με τις δικές μου μπαταρίες το έλυσα με τον καλύτερο τρόπο.Η συμμετοχή μου στην συζήτηση είχε νόημα στο βαθμό που η δική μου εμπειρία βοηθούσε κάποιον άλλο να βρει λύση και στο δικό του πρόβλημα, όπως η Κατερίνα παραπάνω. Εύχομαι οι δικές σου μπαταρίες να είναι απροβλημάτιστες.

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 01:54 »

Η απάντησή του ήταν αφοπλιστική για μένα, λέγοντας επί λέξει:

"Δεν ξέρω τι έχουν οι άλλοι, εγώ έχω τις καλές.Όταν ψωνίζουν από τους Ασιάτες, αυτά παθαίνουν.Εγώ ψωνίζω από το Γερμανό κι έτσι και κάνεις μια καταγγελία στο γραφείο καταναλωτή στη Γερμανία, του έκοψαν τον κώλο, γιατί εκεί λειτουργούν τα πράγματα και υπάρχουν κανόνες, οπότε δεν τον παίρνει να μου στείλει σκάρτο πράγμα.
Επειδή είμαστε Έλληνες,ξέρουμε από siemens ,υποβρύχια και έχουμε πολλά παραδείγματα.Καταλαβαίνουμε. :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:

Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 02:32 »
@trash
Δηλαδή μπήκες σε συζήτηση να κατονομάσεις ή όχι το site, ανάλογα με το αν θα αποσύρει ή όχι τις μπαταρίες από το e-shop και μιλάς ήδη για αντικατάσταση μπαταριών που ακόμη δεν έχεις τσεκάρει, βασιζόμενος στο τι βλέπει ο καθένας σε μια φωτο?
Συγγνώμη φίλε μου, αλλά όλα αυτά μόνο σύγχυση προκαλούν και δεν βοηθούν όποιον πράγματι έχει θέμα με τις δικές του μπαταρίες.
Όσο για το αν ενοχλήθηκα εγώ, καμιά ενόχληση. Το δικό μου πρόβλημα με τις δικές μου μπαταρίες το έλυσα με τον καλύτερο τρόπο.Η συμμετοχή μου στην συζήτηση είχε νόημα στο βαθμό που η δική μου εμπειρία βοηθούσε κάποιον άλλο να βρει λύση και στο δικό του πρόβλημα, όπως η Κατερίνα παραπάνω. Εύχομαι οι δικές σου μπαταρίες να είναι απροβλημάτιστες.
Απλα ειπα τη γνωμη μου στο ποτε ειναι καλο να κατονομαζουμε και ποτε οχι, γιατι βλεπω μια ταση να φοβουνται καποιοι να αναφερουν μαγαζια.Δεκτο βεβαια αλλα ακατανοητο προσωπικα.

Αυτο.

Το να γεμιζω το θεμα με απαντησεις προσπαθωντας να απολογηθω το θεωρω χειροτερο παντως για αυτο το σταματαω εδω.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 02:37 »

Επειδή είμαστε Έλληνες,ξέρουμε από siemens ,υποβρύχια και έχουμε πολλά παραδείγματα.Καταλαβαίνουμε. :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:



Σωστα , αλλα υπαρχουν καταστηματα στη ρουφιανα τη Γερμανια  που ειναι εγγύηση.
Δυστυχώς εδω ειναι λιγα τα καταστηματα που θα αγορασεις κατι και θα εισαι 1000% απολυτα σιγουρος.


Οσο για την αγορα καποιου Ελληνικου καταστηματος απο καποιο Γερμανικο , αν ειναι αυτο που νομιζω , ειναι και θα ειναι εγγυηση.....
Ενα απο αυτα ειναι και το Akkuteile και εχω την εντυπωση οτι ο Ribot στο μαγαζι αυτο αναφερεται..... 8)


Ετσι οπως μας εκοψε τα ποδια ο Ολλανδος , θα γυρισουμε εκει ξανα οπως παει το πραγμα .....

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 03:54 »
Βρειτε την "μαιμου"...
Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Είμαι σχεδόν απόλυτα βέβαιος ότι είναι η μεσαία  :yes: :yes:
Έχω μία με τον ίδιο ακριβώς αριθμό και έχει διαφορά σε σχέση με τις υπόλοιπες LG HG2 που έχω. Ίσως δεν είναι ακριβώς "μαϊμού" με την συνηθισμένη έννοια του όρου αλλά μια LG που απλά δεν είναι LG HG2.

edit : Τελικά με νέα μέτρηση ανακαλώ αυτό που ανέφερα παραπάνω. Μπορεί να υπάρχει μια μικρή απόκλιση (ίσως να μην υπάρχει και αυτή). Θα έλεγα ότι η συγκεκριμένη μπαταρία δεν είναι "μαϊμού".
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2016, 10:39 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem