vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

423 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Jorge, Ηρακλης, camber, dimitrisd, manoslykos

Twitter

ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 23:07 »
Μηπως μπορουν οσοι καταφεραν να αγορασουν ΓΝΗΣΙΕΣ HG2 απο ελληνικα καταστηματα τον τελευταιο καιρο,
να μας αναφερουν τα μαγαζια?


Απλα εχει δημιουργηθει ενα χαος και οσοι πηραν μουφες δεν αναφερουν απο που τις πηραν και μπερδευει ακομα πιο πολυ η ολη φαση!

Εδώ πάντως είναι 100% εγγυημένες :yes:

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 23:11 »
Κι 100% εκτός αποθέματος.  :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 23:20 »
Αυτό καλύτερα το διαπιστώνεις μ' ένα τηλέφωνο. Χτες είχε διαθεσιμότητα και η ενημέρωση της σελίδας δεν είναι πάντα άμεση. ;)

Αποσυνδεδεμένος katerina k

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • https://www.facebook.com/katerina.koutsikareli
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 06:12 »

 Εχω στα χερια μου μοντακι με αποσπομενη μπαταρια μονο 2 μηνες (vtc mini) οποτε οπως καταλαβαινετε ανιδεη καθως ημουν για το τι μπαταρια να διαλεξω ,διαβασα εδω στο forum οτι απο τις καλυτερες επιλογες που θα μπορουσα να κανω ειναι η LG HG2 οποτε αυτες αγορασα !
   Μεσα στην ασχετοσυνη μου ομως εβλεπα πως κατι δεν πηγαινε καλα ,,,, εγω ειχα διαβασει εδω και σε σελιδες στο Facebook για πολυ καλη αυτονομια και σε εμενα μονο αυτο το αποτελεσμα δεν ειχαν αυτες οι μπαταριες !!!
Δεν μπορω ουτε τη μερα να βγαλω ...
Kαπου πηρε το ματι μου τις τελευταιες μερες  για τις ελλατωματικες LG HG2 και λεω ΟΠΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ !!!
Καθησα 2 μερες τωρα και διαβασα διαβασα σελιδες και σελιδες και νηματα για να καταλαβω αν ανηκω και εγω στους ατυχους της υποθεσης !
1. Ο αριθμος παρτιδας της μπαταριας ειναι ιδιος με την ελλατωματικη παρτιδα που αναφερετε 0203G222AC
2. Σε 15W σταθερα και θερμοκρασια 210C μου δινει η μετρηση του vtc time : 758
3. Η αγορα  εγινε απο το ιδιο ελληνικο καταστημα που προμηθευτηκαν οπως ειδα και αλλα μελη του forum(αρχες Ιανουαριου εκανα την παραγγελια)
      Οτι τελικα εχω μαιμου δε νομιζω οτι χωραει αμφιβολια ,,, αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει κινδυνος ....
να συνεχισω να την χρησιμοποιω 'η οχι ?


Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 08:03 »
Για μένα γύρισε την πίσω και παρε μια samsung 30Q να βρεις την υγεια σου.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 08:23 »
Επειδή όμως το κατάστημα -αν μιλάμε για το ίδιο, όπως φαντάζομαι- δεν έχει 30q, πάρε τις Sony vtc5 που είναι πολύ δυνατές και θα μείνεις πολύ ικανοποιημένη. :thumpup:

Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 23:05 »
Βρειτε την "μαιμου"...
Προσπαθηστε να βρειτε ποια μπαταρια δεν ειναι γνησια οπτικα , και εγω θα σας απαντησω σε 2-3 μερες κανοντας χρηση και των τριων!

Αγορασμενες απο ελληνικα μαγαζια τα οποια και θα αναφερω οταν βγαλω ασφαλη συμπερασματα!


Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 23:22 »
Να αναφέρεις το κατάστημα που σου πούλησε τον κλώνο ΜΟΝΟ εαν ζήτησες αντικατάσταση και δεν την έκανε. Αλλιώς σταυρώνεις κάποιον που μπορεί να έπεσε κι αυτός θύμα όπως εσύ. Πολλά παιδιά στο φόρουμ είχαν αγοράσει τις "περίεργες" LG HG2 και τα μαγαζιά τους τις αντικατέστησαν χωρίς κανένα θέμα. Ρώτα και τον από πάνω σου... ;)

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 23:26 »
Kαι oi 3!! ;)
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 23:30 »
Σχετικά με αυτό που λες φίλε να ενημερώσω και εγώ ότι είχα πετύχει την μαϊμού από το κατάστημα fabvape.gr.ωστοσο τα παιδιά με εξυπηρέτησαν και με το παραπάνω και τους ευχαριστώ πολύ για αυτό .Μετά από επικοινωνία τους είπα ότι δεν έχω άλλη μπαταρία να δουλέψω και ότι θα ξεμεινω.την επόμενη μέρα ήρθε το παιδί της acs μου έδωσε την vtc5 και του έδωσα την μαϊμού lg για μα την στείλει πίσω .Δεν πλήρωσα τίποτα έξτρα δεν έμεινα χωρίς μπαταρία ούτε λεπτό και δεν έχασα χρήματα .Χίλια μπράβο στα παιδιά την στιγμή που άλλος μπορεί να μου έλεγε ας προσεχές και να πλήρωνα και τίποτα μεταφορικά για να την επιστρέψω. Γενικά πάντως δεν πρέπει να σημαδευουμε τα καταστήματα καθώς και αυτοί δεν το γνωρίζουν και ενώ είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν μπορεί να αποτρέψουμε ένα αγοραστή από μια πιθανή παραγγελία .Οπότε πολύ προσοχή σε τέτοια θέματα και σωστή κρίση :) @trash88 εμένα μου φαίνονται γνήσιες φίλε .δούλεψε τες λίγο σύγκρινε τα στοιχεία που θα καταγράψει με κάποια 2500 mah αν έχεις και βλέπεις .Πάντως από το αριθμό παρτίδας που ήταν ελαττωματικες δεν έχεις καμία .

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 23:42 »
Η Μεσαια στην πρωτη φωτο  ;D

Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 23:51 »
Να αναφέρεις το κατάστημα που σου πούλησε τον κλώνο ΜΟΝΟ εαν ζήτησες αντικατάσταση και δεν την έκανε. Αλλιώς σταυρώνεις κάποιον που μπορεί να έπεσε κι αυτός θύμα όπως εσύ. Πολλά παιδιά στο φόρουμ είχαν αγοράσει τις "περίεργες" LG HG2 και τα μαγαζιά τους τις αντικατέστησαν χωρίς κανένα θέμα. Ρώτα και τον από πάνω σου... ;)
Εχεις δικιο σε αυτο που λες...αλλα εγω θα το κανω λιγο πιο συνθετο.

ΔΕΝ θα αναφερω το site ΜΟΝΟ αν μετα την επικοινωνια μου μαζι του αποσυρει τις συγκεκριμενες μπαταριες απτο eshop του.

Τι να το κανω αν δεχτει να αντικαταστησει τις δικες μου,απτις στιγμη που δεν θα προστατεψει και τους μελλοντικους αγοραστες που δεν εχουν την παραμικρη ιδεα περι μαιμουδων


Εννοειτε πως θα αναφερω και το μαγαζι που μου πουλησε τις αυθεντικες

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 19, 2016, 23:59 »
Γενικά πάντως δεν πρέπει να σημαδευουμε τα καταστήματα καθώς και αυτοί δεν το γνωρίζουν και ενώ είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν μπορεί να αποτρέψουμε ένα αγοραστή από μια πιθανή παραγγελία .Οπότε πολύ προσοχή σε τέτοια θέματα και σωστή κρίση :)

Σύμφωνοι με αυτό αλλά υπάρχει και η άλλη όψη. Πέφτοντας πάνω σε αγοραπωλησία lg ρώτησα τον καταστηματάρχη, πώς και δίνει αυτές τις μπαταρίες, χωρίς να φοβάται πιθανά παράπονα για προβληματικές, μιας και είχαν διατεθεί από διάφορα καταστήματα.
Η απάντησή του ήταν αφοπλιστική για μένα, λέγοντας επί λέξει:

"Δεν ξέρω τι έχουν οι άλλοι, εγώ έχω τις καλές.Όταν ψωνίζουν από τους Ασιάτες, αυτά παθαίνουν.Εγώ ψωνίζω από το Γερμανό κι έτσι και κάνεις μια καταγγελία στο γραφείο καταναλωτή στη Γερμανία, του έκοψαν τον κώλο, γιατί εκεί λειτουργούν τα πράγματα και υπάρχουν κανόνες, οπότε δεν τον παίρνει να μου στείλει σκάρτο πράγμα. Αν σου κάτσει όμως η στραβή με τους Ασιάτες, όσο και να ψάχνεις, άκρη δεν βρίσκεις."

Αν είναι έτσι τα πράγματα, τότε δεν είναι άμοιρα ευθυνών και τα ελληνικά καταστήματα, με τις επιλογές των προμηθευτών τους. Το ευτύχημα είναι ότι τουλάχιστον αναλαμβάνουν αυτή την ευθύνη εμπράκτως και είναι κι αυτό σημαντικό.
Μπράβο τους, αλλά δε θα έβλαπτε και μια πιο προσεκτική επιλογή στο μέλλον. Θα ήταν καλό για όλους.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:05 »
Τι να πω .Ίσως την πάτησαν από την υπερβολική εμπιστοσύνη στον προμηθευτή και από ανάγκη να φέρουν αυτές τις μπαταρίες λόγω μεγάλης ζήτησης. Thrash88 επειδή και εγώ αυτό έλεγα ότι αφού είναι ελαττωματικες γιατί δεν ενημερωνουν όλους όσους την αγόρασαν η απάντηση είναι ότι δεν μπορούν να είναι σίγουροι αν είναι όλες ελαττωματικες .κακό από την μία γιατί είμαι σίγουρος ότι πολλοί την πάτησαν και δεν το γνωρίζουν ακόμα αλλά από την άλλη γιατί να γίνει τόσο μεγάλη αναστάτωση και να χαλάσει η εικόνα από το μαγαζί .επίσης μην κοιτάς εμένα που μου την αντικατεστησαν και όλα μια χαρά .κάποιοι θα αρχίσουν τις κακίες και θα λένε πράγματα άσχημα για ένα μαγαζί που ενώ έχει διάθεση να σε εξυπηρετήσει εσύ θα του κάνεις κακό .

Αποσυνδεδεμένος katerina k

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • https://www.facebook.com/katerina.koutsikareli
Απ: ΓΝΗΣΙΕΣ και Μαϊμου LG HG2
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 20, 2016, 00:09 »
Επειδή όμως το κατάστημα -αν μιλάμε για το ίδιο, όπως φαντάζομαι- δεν έχει 30q, πάρε τις Sony vtc5 που είναι πολύ δυνατές και θα μείνεις πολύ ικανοποιημένη. :thumpup:
ναι για το ιδιο καταστημα μιλαμε , οκ θα  μιλησω μαζι τους για αντικατασταση !  ευχαριστω πολυ για την απαντηση και για την προταση στο ποια μπαταρια να επιλεξω ,να εισαι καλα  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem