vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

101 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Kayfun V3 Mini by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 17:57 »
Μάκη μου μάλλον έχεις δίκιο λοιπόν. Οπότε καλή αναμονή για τον δικό σου και σε αναμένουμε να μας πείς και εσύ τις εντυπώσεις σου οι οποίες θα είναι αρκετά ακριβείς.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:38 »
Eννοείται φυσικά ότι ο V3 λειτουργεί και με έλεγχο θερμοκρασίας. Παρατήρησα ότι στο evic Mini με σύρμα SS 316L λειτουργεί καλά και με τιμές tcr 0088 και 0092 χωρίς να χρειάζεται να ρυθμιστεί ψηλά η θερμοκρασία. Προσωπικά τον χρησιμοποιώ συνήθως σε power mode. Αλλά τον έχω στα χέρια μου μόνο τις δύο τελευταίες μέρες. Επίσης , και νομίζω ότι πρέπει να αναφερθεί αυτό, δεν έχει την παραμικρή σχέση με subohming κατατάσεις. Από εκεί και πέρα ακόμα και με συνεχόμενες τζούρες μπορεί να λειτουργήσει και στα 40 w. Στα επίπεδα αυτά θερμαίνεται ωστόσο αρκετά κάνοντας το άτμισμα όχι και τόσο ευχάριστο.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:42 »


Έλα η μπουγαδα

Sent from my xperia Z2 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:54 »
Kαι επειδή εγώ ξεχνιέμαι και την παθαίνω συχνά :idiot1:  :fight_hammered2:.... να υπενθυμίσω ότι η αναπλήρωση υγρού πρέπει να γίνεται με τον ρυθμιστή ροής υγρού σε κλειστή θέση. Και φυσικά μετά την αναπλήρωση υγρού απαιτείται άνοιγμα του ρυθμιστή (αρκούν 1-2 περιστροφές προς τα αριστερά) για να μην πάρουμε μετά από λίγο γεύση καμμένου.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 19:59 »
E ξ α ι ρ ε τ ι κ ο ς  :thumpup:
Πολύ καλύτερος από ότι περίμενα, σε όλα!!!

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:04 »
Κάποιες σκέψεις, πρώιμες ωστόσο, μετά το πρώτο ραντεβού ..  :laugh1:


Δυστυχώς δεν έχω πια στα χέρια μου Φαινόμενο και Cloud να συγκρίνω γεύση τετ-α-τετ, μόνο τον Eviva  ;D , αλλά απο τις πρώτες τζούρες κιόλας φαίνεται οτι το Kayfunάκι δίνει πολύ καλή γεύση, γενικά μιλώντας, πάνω απο το μέσο όρο. Αλλά και καλό ατμό. Συνολική απόδοση εξαιρετική, τροφοδοσία υγρού και εύρος αέρα.


Τον έχω στημένο με 4ρι ribbon, 4 σπείρες σε 2.5 άξονα, κάπου 1.2 oHms, στο μηχανικό.



Επίσης, και αυτός είναι ο λόγος που με έκανε να αποκτήσω πρώτη φορά Kayfun, χαίρομαι γιατί απο οτι φάνηκε σωστά υπέθεσα οτι αυτός ο χώρος ατμοποίησης φτιάχτηκε για να αποδώσει καλά σε χαμηλά γκάζια (9-12 που παίζω εγώ, πολύ καλή απόδοση).


Κατά τα άλλα είναι ο τι πιο μανιτζέβελο στο πλύσιμο/στήσιμο και γέμισμα, ακόμη και απο μπουκάλι γυάλινο. Ακόμη πιο εύκολο το στησιμο μέσα στη μικρή φωλιά του KM3. Και μάλιστα χωρίς την ανάγκη κομμωτικής τέχνης …


Μόνα παραπονα, που τα έχετε γράψει πολλάκις και συμφωνώ, χωρητικότητα/διάμετρος/'υψος, αν και σε μερικά κουτάκια ταιριάζει μια χαρά.


Α, συν, πολύ μικρά τα κεφάλια απο τις βίδες των πόλων, με οτι αυτό συνεπάγεται, θέλουν αγάπη και προδέρμ ..


Η χωρητικότητα μπορεί να διορθωθεί με κάποιο update, ελπίζω. Μέχρι τότε, με το μπουκαλάκι αντάμα …




@ Μicha3L, πιο ωραίος στο Radius νομίζω! ;D


Μεγειές σε όλους! :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:15 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:31 »
Μάκη μου μάλλον έχεις δίκιο λοιπόν. Οπότε καλή αναμονή για τον δικό σου και σε αναμένουμε να μας πείς και εσύ τις εντυπώσεις σου οι οποίες θα είναι αρκετά ακριβείς.


Kαι αρκετά φλύαρες ενδεχομένως..  :))


Ότι μπορώ θα κάνω από μεριά μου, σχεδόν σίγουρο ότι κι αυτός θα αγαπηθεί όπως τον προηγούμενο οπότε εδώ θα βρισκόμεθα να τα λέμε κι εμείς!


12-13 ώρες και σήμερα λέμε..  :))

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:36 »
Επίσης, και αυτός είναι ο λόγος που με έκανε να αποκτήσω πρώτη φορά Kayfun, χαίρομαι γιατί απο οτι φάνηκε σωστά υπέθεσα οτι αυτός ο χώρος ατμοποίησης φτιάχτηκε για να αποδώσει καλά σε χαμηλά γκάζια (9-12 που παίζω εγώ, πολύ καλή απόδοση).


4 χιλιοστα εξωτερικη διαμετρος!
Ο L+ και ο 3.1 εχουν 4,5χιλ
Κ4 δεν εχω να μετρησω αλλα λογικα 4,5 ειναι και αυτος.





Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Kαι επειδή εγώ ξεχνιέμαι και την παθαίνω συχνά :idiot1: :fight_hammered2: .... να υπενθυμίσω ότι η αναπλήρωση υγρού πρέπει να γίνεται με τον ρυθμιστή ροής υγρού σε κλειστή θέση. Και φυσικά μετά την αναπλήρωση υγρού απαιτείται άνοιγμα του ρυθμιστή (αρκούν 1-2 περιστροφές προς τα αριστερά) για να μην πάρουμε μετά από λίγο γεύση καμμένου.


2 ολοκληρες στροφες ανοιγει πληρως η ροη και με 6 ξεβιδωνει τελειως!


Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:28 »
Καλοριζικος στους ιδιοκτητες βρε παιδια!

Προβλεπεται νημα πολλων σελιδων και αυτο.

 :)

@ Zarathustra μιας και ειπες για τον εβιβα κανε μας και μια πρωτη συγκριση. Βαλε στην ακρη ο ενας κεραμικο και ο αλλος οχι, τι εισπρατεις σε πρωτη φαση μιας και ειναι καινουριος :)

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 21:59 »


Πάμε τα σύννεφα!!
Μίνι στις διαστάσεις Γιγας στη γεύση!!
Δεν παίζεται ο μικρός, κούκλος και πανευκολος!

Sent from my xperia Z2 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:42 »
Μπράβο ρε παιδιά, καλορίζικο σε όσους τον πήραν.
Ζούμε ατμιστικές εποχές με εκπληκτικά προιόντα.
Προσωπικά θα αρκεστώ στον v4 και στον Squape και θα προσπεράσω,
αλλά ως δωράκι σε κάποια ... γυναικεία χέρια, δεν θα ήταν άσχημος.

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 22:57 »
και εγω μενω πιστος στο kayfun-η μου L+   ;D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
μπραβο στους προτοπωρους reviewers του V3 με τα σχολια τους . ετσι εξελισεται η ατμιστικη κοινοτητα

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:00 »
Και σε κάποια αντρικά χέρια που ξέρω, μια χαρά θα ήταν!
Εγώ πάντως έχω αφήσει ένα διαφημιστικό στο κομοδίνο της γυναίκας μου (εντελώς τυχαία) μπας και δεν ξέρει τι δώρο να μου πάρει στη γιορτή μου.
(Βέβαια το ίδιο έκανα και τα Χριστούγεννα με τον v4 οπότε μάλλον θα με έχει πάρει χαμπάρι πια...) :eyesplash:
 

Αποσυνδεδεμένος giorgosss

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:01 »
Μπράβο ρε παιδιά, καλορίζικο σε όσους τον πήραν.
Ζούμε ατμιστικές εποχές με εκπληκτικά προιόντα.
Προσωπικά θα αρκεστώ στον v4 και στον Squape και θα προσπεράσω,
αλλά ως δωράκι σε κάποια ... γυναικεία χέρια, δεν θα ήταν άσχημος.


Δωρακι 100 € σε τετοιες εποχες, χλωμο.... :nope: 8)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
και εγω μενω πιστος στο kayfun-η μου L+   ;D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

μπραβο στους πρωτοπορους reviewers του V3 με τα σχολια τους . ετσι εξελισεται η ατμιστικη κοινοτητα

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V3 Mini by Svoemesto
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 23:16 »
Να πληροφορησω οτι το μονωτικο του deck του KL+ μπορει να χρησιμοποιηθει και στον mini v3.

Το εχασα σημερα ενω τον καθαριζα και ειπα να δοκιμασω μπας και...Πρεπει να ειναι κατα 99% ιδια. Μια χαρα θα με βγαλει μεχρι να ερθουν ανταλλακτικα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245984 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572037 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1863 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121618 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297659 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios