vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, Milarepa, Doubt, bloodlessz, kompsognathous

Twitter

Intellicig EVO

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #315 στις: Ιουλίου 19, 2009, 16:48 »
γεμισα καινουργιο φιλτρακι και τωρα τα πραγματα φαινονται καπως καλυτερα. τζουρα με την τζουρα δειχνει να επανερχεται η γευση του ecopure.
με αφορμη και το δικο μου ..ατυχημα θα ταν καλο να προσεχουμε πολυ καλα τι ατμιζουμε. οταν νιωθουμε γευση καμμενου μην το συνεχιζουμε γιατι σιγουρα εκεινη την ωρα δεν ατμιζουμε υγρο αλλα κατι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #316 στις: Ιουλίου 19, 2009, 17:05 »
Σίγουρα πρέπει να προσέχουμε ,άλλωστε μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για ηλεκ.συσκευές
Μια βραδιά είχα κι εγώ τηνεμπειρία του ultra-one απλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό,φοβήθηκα κι εγώ πάρα πολύ,πέταξα κατευθείαν το φίλτρο και άφησα τον ατμοπ. να στραγγίξει όλη τη νύχτα,την άλλη μέρα είχε πάλι μια ελαφριά γεύση στην τζούρα καμένου αλλά όχι τόσο "τοξική"όσο την προηγούμενη βραδιά.
Αυτό που νόμισα ήταν ότι κάηκε ο ατμοποιητής αλλά τελικά δεν κάηκε αφού πέρασαν τόσες μέρες και λειτουργει κανονικά.Νομίζω ότι κάτι έγινε στον ατμοποιητή ,εγώ τουλάχστον έτσι το κατάλαβα γιατί όταν πέταξα το φίλτρο αυτός μύριζε πάρα πολύ έντονα.
Νόμιζα ότι ήταν κάτι τυχαίο μέχρι που είδα τον ultra-one να αναφέρει το ίδιο πράγμα σε μεγαλύτερο βαθμό.Τώρα φροντίζω το φιλτράκι να είναι πάντα γεμάτο και με την παραμικρή μυρωδιά σταματώ να ατμίζω.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #317 στις: Ιουλίου 19, 2009, 17:34 »
τον αφησες απλα να στεγνωσει η του κανες κανενα...μπανιο; δεν ξερω κι εγω τι να κανω τον παλιο. δεν θελω να τον πεταξω γιατι δεν εχω χρησιμοποιησει και τοσο πολυ.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #318 στις: Ιουλίου 19, 2009, 17:56 »
Oχι δεν του έκανα μπάνιο,φοβήθηκα γιατί μια φορά που έκανα μπάνιο σε έναν της nobacco δεν ξαναδούλεψε,απλά τον έβαλα ανάποδα σε μια χαρτοπετσέτα να στραγγίξει και το κάνω σχεδόν κάθε βράδυ,το πρωί είναι εντάξει και πιο ελεύθερος να πω.
Στραγγιξέ τον μια νύχτα και δοκίμασε τον το πρωί.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #319 στις: Ιουλίου 19, 2009, 22:03 »
Λοιπόν, πρώτα φυσήξτε τον ατμ από τη μεριά που βιδώνει στη μπαταρία ώστε να αδειάσει όλο το υγρό. Επαναλάβετε 5-6 φορές. Έπειτα, "ψήστε" τον ατμ με την ίδια την μπαταρία ως εξής:
 Αφαιρέστε το φίλτρο και φυσήξτε προς τον ατμ για όσο περισσότερα δεύτερα μπορείτε. Θα βλέπετε τη μπαταρία να ανάβει και θα ακούτε το "ψήσιμο" του ατμ όσο φυσάτε. Επαναλάβετε την ίδια διαδικασία 9-10 φορές. Μετά, γεμίστε ένα ποτηράκι με ξύδι και βάλτε μέσα το ατμ. Αφήστε το μέχρι την άλλη μέρα το πρωί. Τέλος, πάρτε το ... ξυδάτο ατμ και τινάξτε το και αφήστε το με τη γέφυρα προς τα κάτω πάνω σε ένα χαρτί για 4-5 ώρες ώστε να στεγνώσει τελείως. Τότε θα μπορείτε να το ξαναχρησιμοποιήσετε κανονικά σαν καινούριο με τη γνωστή διαδικασία (3 ΣΤΑΓ Υγρό στη γέφυρα κλπ....)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #320 στις: Ιουλίου 19, 2009, 23:32 »
τον εβαλες σε σκετο ξυδι;  :confused1:
οταν λετε αναποδα, δηλ η γεφυρα του να ακουμπαει προς τα κατω, στην ουσια να μην στεκεται πολυ καλα ε;
πως καταλαβαινουμε οτι ο ατμο ειναι για πεταμα; οταν δεν τραβαει καθολου ατμο; η οταν τραβαει αλλα στεγνωνει πολυ γρηγορα το φιλτρακι με συνεπεια να γευομαστε καμμενο;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2009, 03:26 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #321 στις: Ιουλίου 20, 2009, 00:04 »
παντως αυτο που μου συνεβη σημερα ισως να οφειλεται και στην λειτουργια του 'κυκλου αυτοκαθαρισμου'. Σε αλλο θεμα ο ατμος εχει αναφερθει αναλυτικα.

Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #322 στις: Ιουλίου 20, 2009, 00:53 »

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2009, 00:58 από liquidx »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #323 στις: Ιουλίου 20, 2009, 05:31 »
Αν κρίνω από την εικόνα πάντως, τα ξίδι τα κάνει πεντακάθαρα.  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #324 στις: Ιουλίου 20, 2009, 06:32 »
χρησιμοποιω το καινουργιο ατομ, μεχρι να δω τι θα κανω με το παλιο και παρατηρω κι εγω αυτο που αξαφερθηκε λιγα posts νωριτερα: οταν το φιλτρακι αρχιζει και στεγνωνει, τοτε βγαζει πολυ ατμο και εχει γευση καμμενου. Φυσικα αυτο ειναι και ενα σημαδι οτι θελει αλλαγμα/γεμισμα. Οταν βαλω αλλο, στην αρχη εχει και αυτο γευση καμμενου, και μετα τις 2-3 τζουρες ερχεται η γευση του υγρου. Τελικα αυτη η γευση καμμενου απο που προερχεται; Συνεχιζει να υπαρχει καθολη την διαρκεια ατμισματος και απλα την 'κρυβει' η γευση του υγρου; Ποσο 'τοξικη' μπορει να ειναι αραγε;  ???
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2009, 06:44 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #325 στις: Ιουλίου 20, 2009, 12:28 »
χρησιμοποιω το καινουργιο ατομ, μεχρι να δω τι θα κανω με το παλιο και παρατηρω κι εγω αυτο που αξαφερθηκε λιγα posts νωριτερα: οταν το φιλτρακι αρχιζει και στεγνωνει, τοτε βγαζει πολυ ατμο και εχει γευση καμμενου. Φυσικα αυτο ειναι και ενα σημαδι οτι θελει αλλαγμα/γεμισμα.
Ακριβώς αυτό έχω καταλάβει και εγώ.

Όταν αρχίζουν να στεγνώνουν τα φίλτρα, τότε εμφανίζεται και η μυρωδιά του καμμένου, οπότε στην πρώτη τζούρα που θα μου έρθει μυρωδιά καμμένου, ξαναγεμίζω το φίλτρο, ή βάζω άλλο γεμάτο.

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #326 στις: Ιουλίου 20, 2009, 13:10 »
προτού κάνετε το EVO σας.......... ξυδάτο, στα κάρβουνα, με μπεσαμέλ ή ότι άλλη συνταγή εχετε στο μυαλό σας ( :))), δοκιμάστε απλά να πλύνετε τον πολυεστέρα. 1-2 φορες που μου ήρθε αυτη η πλαστικίλα, μετα από μπανάκι του πολυεστέρα το Evo ήταν σαν καινούργιο!

Αποσυνδεδεμένος GoldenCat

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το ημερολόγιο μιας γάτας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #327 στις: Ιουλίου 29, 2009, 09:03 »
Το EVO υπήρξε η πρώτη μου επαφή με το ε.τ.
Επέλεξα το λευκό, γιατί - τότε - ήθελα να μοιάζει το ε.τ. μου όσο το δυνατό περισσότερο με κ.τ.
Με χάλασε εξαρχής το μεγάλο του μήκος και βάρος με τις μεγάλες μπαταρίες (δεν ήξερα ακόμα για τις μικρές) και το ότι δεν μπορούσα να το κρατάω ανάμεσα δείκτη-μέσο όπως το κ.τ.
Επίσης δεν μου άρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ η γεύση των πρώτων φίλτρων αλλά ούτε και των φίλτρων με νικοτίνη που αγόρασα.
Το μεγαλύτερο όμως "σπάσιμο" που αντιμετώπισα ήταν η σφιχτή τζούρα, κατέληξα στη 2η βδομάδα χρήσης να επιστρέψω προσωρινά στο κ.τ. μόνο και μόνο γιατί είχε πιαστεί το σαγώνι μου τόσο πολύ που δυσκολευόμουν και να μιλήσω!!!  :wall:

Όταν αγόρασα τις μικρές μπαταρίες έγινε πολύ πιο συμπαθητικό και ελαφρύ στο χέρι, η τζούρα του λιγάκι πιο μαλακή (υπερβολικά σφιχτή για τα δεδομένα μου!!!!)
Ξεκίνησα να ατμίζω υγρό Ecopure και βρήκα τη γεύση καταπληκτική!!!! Ζήτω η VG!!!!  :thumpup:

Όσον αφορά την αντοχή, ατμίζω με το ίδιο ατομάιζερ περίπου 1 μήνα και τις μπαταρίες και δεν έχω διαπιστώσει καμία μείωση απόδοσης.

1-2 φορές πήρε μπροστά μόνο του από θορύβους, αλλά τπτ ιδιαίτερο, δεν παρατήρησα υπερθέρμανση. Κάποιες φορές δεν άναβε όσο κι αν τραβούσα κι έπρεπε να το φυσήξω απαλά μπροστά να ενεργοποιηθεί για να μπορέσω να ατμίσω.

Συμπαθέστατο ε.τ., υπέροχη γεύση στο vg, αντοχή και διάρκεια.
Αυτή τη ρημάδα τη σφιχτή τζούρα να μην είχε και θα ήταν ΤΟ τέλειο e-cig!!!!

Αποσυνδεδεμένος drum-addicted

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αν ξανακυλίσω: Πίσσα και Πούπουλα
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #328 στις: Ιουλίου 29, 2009, 18:42 »
Λοιπόν, πρώτα φυσήξτε τον ατμ από τη μεριά που βιδώνει στη μπαταρία ώστε να αδειάσει όλο το υγρό. Επαναλάβετε 5-6 φορές. Έπειτα, "ψήστε" τον ατμ με την ίδια την μπαταρία ως εξής:
 Αφαιρέστε το φίλτρο και φυσήξτε προς τον ατμ για όσο περισσότερα δεύτερα μπορείτε. Θα βλέπετε τη μπαταρία να ανάβει και θα ακούτε το "ψήσιμο" του ατμ όσο φυσάτε. Επαναλάβετε την ίδια διαδικασία 9-10 φορές. Μετά, γεμίστε ένα ποτηράκι με ξύδι και βάλτε μέσα το ατμ. Αφήστε το μέχρι την άλλη μέρα το πρωί. Τέλος, πάρτε το ... ξυδάτο ατμ και τινάξτε το και αφήστε το με τη γέφυρα προς τα κάτω πάνω σε ένα χαρτί για 4-5 ώρες ώστε να στεγνώσει τελείως. Τότε θα μπορείτε να το ξαναχρησιμοποιήσετε κανονικά σαν καινούριο με τη γνωστή διαδικασία (3 ΣΤΑΓ Υγρό στη γέφυρα κλπ....)
αυτή η διαδικασία,χωρις τη βουτια στο ξυδι, εκανε το δυστροπο ατομαιζερ μου σαν καινουργιο.Επιτελους μετα απο 1 μηνα τραβαει κανονικα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ultra-One

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Intellicig EVO
« Απάντηση #329 στις: Ιουλίου 29, 2009, 22:34 »
αυτή η διαδικασία,χωρις τη βουτια στο ξυδι, εκανε το δυστροπο ατομαιζερ μου σαν καινουργιο.Επιτελους μετα απο 1 μηνα τραβαει κανονικα  :hmmm:
Εγώ πάντως ΔΕΝ στάζω πάνω στο ατομάιζερ.
Απλά βεβαιώνομαι ότι ο πολυεστέρας είναι ΠΑΝΤΑ υγρός και τότε δεν μυρίζει ποτέ καμμένο και βγάζει μια χαρά ατμό. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115921 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824388 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243887 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem