vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

156 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Joyetech TRON

Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 17:50 »
Καλή χρονιά ,

Έχω ένα πρόβλημα με τον tron-s, μου φέρνει καμένο μετά απο μερικές τζούρες και με cl 1ohm ego one 10-20w  και με cl ego one 0.5ohm στα 20-30w.
Έχω πετάξει 4 αντιστάσεις. Δοκιμή έχει γίνει σε δύο vtc-mini.
Έχετε καμιά ιδέα...   :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 18:30 »
Άσε τις cl στην άκρη και πάρε clr.
Οι cl είναι για τα μπάζα. Ίδια τιμή έχουν

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 21:39 »
Σωστά και μην τις δουλεύεις πάνω από 14 Watt.
Πριν τις χρησιμοποιήσεις να στάζεις στο βαμβάκι λίγες σταγόνες υγρό.

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 22:01 »
Ο δικός μου γκρι TRON-S άρχισε να ξεβάφει... Το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα άρχισε να χάνει το χρώμα του στις άκρες και να βγαίνει το χρώμα του μετάλλου, Κρίμα γιατι ήταν πού πετυχημένο σεττάκι...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 22:10 »
Δυστυχώς όλα όσα είναι βαμμένα μετά από κάποια χρήση αρχίζουν να ξεβάφουν.
Και γώ πήρα τον Τron σε άσπρο για να τον παντρέψω με το ασπράκι το Vtc mini γνωρίζοντας ότι δεν θα κρατήσει η ομορφιά του για πολύ.
Τα μόνα που μένουν αναλοίωτα είναι τα ανοξείδωτα. ;)

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 07:52 »
Με έτοιμα υγρά υπάρχει το ίδιο πρόβλημα ή είναι όλα ΟΚ;


Από τα λεγόμενά σου κατάλαβα ότι ατμίζεις κανονικά αλλά έχεις πρόβλημα με την γεύση.Οι κεφαλές δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα, τουλάχιστον όχι όλες. Αφού στο κάνει και στον GS της Eleaf.Πρέπει να το ψάξεις με το άρωμα που χρησιμοποιείς, γιατί και τις βάσεις Pink mule, τις χρησιμοποιούσα πριν κανένα μήνα αλλά δεν είχα κανένα θέμα.Υπάρχει η περίπτωση να μπούχτισες το ίδιο άρωμα και να επήλθε κορεσμός γεύσης.Άλλαξε άρωμα ή κάνε σκέτη βάση για λίγο για να επανέλθει άν φταίει αυτό.Με δοκιμές θα βρεις την άκρη. ;)



φιλε
Doubt ετοιμα υγρα εχω χρονια να αγορασω αλλα θα αγορασω για να δω.. εχεις δικιο δεν το σκεφτηκα.


φιλε makis66 και εγω χρησιμοποιουσα κανα διμηνο την 18αρα βαση pink mule χωρις προβλημα. δεν μπορω να πω με σιγουρια δεν θυμαμαι ποτε αγορασα την 36αρα βαση παντως καπου εκει μαζι με αγορα gs tank λογω πτωση και σπασιμο του gs air-ms... αρωματα πριν χρησιμοποιουσα τη φραουλα της ατμος λαμπ και το red ice της after8 χωρις προβλημα. αλαζα αντιστασεις καθε 40 ml περιπου. κατοπιν αφου ειδα και αποειδα με τον gstank και πολλες πεταμενες τσαμπα αντιστασεις πηρα τον tron οπου και εχω αυτα τα προβληματα. δεν ειναι μονο οτι δεν εχω γευση... εχω και ασχημη γευση που με χαλαει καπως...
σημερα εκανα τα εξης. αγορασα βαση μιστ της ατμος και εφτιαξα καινουριο υγρο. αγορασα καινουρια clr την οποια της αλλαξα το βαμβακι που ειχε με αλλο που αγορασα. αγορασα καινουριο αρωμα παλι φραουλα για να κανω δοκιμη αργοτερα θα παιξω με αλλα αρωματα. η clr στα 12 βατ μου βγαζει μια ανεπαισθητη λαδιλα ανεβαινοντας στα 18 με 20 βατ και ρθυμιζοντας το δαχτυλιδακι τερμα πανω μειωνοντας την τροφοδοσια εχω πολυ καλυτερα αποτελεσματα και προλαβαινοντας να κανω ενα τανκακι εστρωσε κιαλλο... θα κανω δοκιμες και θα ενημερωσω παντως η προηγουμενη ασχημη γευση εφυγε τελειως ουτε ιχνος.  με το ιδιο υγρο ο gstank με αντισταση egrip παει κιαυτος καλα μενει να δω αντοχη της αντιστασης... παντως εχω την αισθηση οτι οι αντιστασεις τωρα θα κρατησουν δεν θα χαλασουν γρηγορα.


επισης με την μιστ δεν εχει χρειαστει ουτε μια φορα να τραβηξω κουφια τζουρα για να αυξησω την τροφοδοσια... αντιθετως εχω την αισθηση καποιας υπερτροφοδοσιας και στους δυο ατμοποιητες. δεν εχω ξαναατμισει ποτε σκετη vg και δεν ξερω αν ειναι σωστη η γευση η απλα δεν μου κανει εμενα η vg.. λογικα δουλευει καλα τωρα ο ατμοποιητης και μενει να το επιβεβαιωσω με ετοιμο υγρο

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 12:26 »
Άρα το συμπέρασμα που έβγαλες ποιό είναι;
Μ'αλλον οι βάσεις Pink mule έκαναν την δουλειά;
Ή οι καινούργιες κεφαλές λειτουργούν καλύτερα;

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 13:17 »
για να πω με ασφαλεια πρεπει να δοκιμασω με clr με το μανισιο βαμβακι και μιστ. στην ουσια πρεπει να παρω και μια cl 1ωμ να δω πως θα δουλεψει με τη μιστ. παντως η μιστ ειναι πολυ πιο ρευστη απο την pinkmule ακομα και οταν την αραιωνα με 8% wfi. επισης θα παρω και thunter της ατμος να κανω και ενα 20μελο 50-50 να δω αν θα εχω ακομα καλυτερη γευση


παντως οταν ειχα τα προβληματα ολη την ωρα ρουφουσα τζουφιες και βελτιωνα λιγο την κατασταση... στον gs με αντισταση egrip δεν μπορουσα να περασω τα 10βατ επαιρνα καμενο αμεσως στα 11 πχ.  τωρα δουλευω στα 12 και πεταει συνεφο χωρις ιχνος καμενου... σιγουρα η τροφοδοσια σε ολες τις φασεις ειναι καλυτερη πλεον. δεν ξερω φιλε... τι να πω... ειμαι και εκτος πολης σε χωριο αυτην την ωρα αλλιως θα προμηθευομουνα αντιστασεις διαφορες να δω καθως και ενα ετοιμο υγρο... επισης και κατι αλλο... tc δεν μπορεσα ποτε να δουλεψω ουτε στον tron ουτε στον gs... πρεπει τωρα να ξαναδοκιμασω με βαση ατμος να δω... ισως θελουν πολυ ρευστα υγρα καποιες αντιστασεις?


ξεχασα.. οταν πηγα στο καταστημα χθες και ειπα το προβλημα του εδωσα και δοκιμασε και κατοπιν  βγαζουμε το βαμβακι της clr το παλιο και ηταν χαλια.. μου λεει αυτο δεν ειναι για 10μλ αλλα για μια εβδομαδα... μου βαζει στην ιδια καινουριο βαμβακι και βελτιωθηκε πολυ αλλα παρεμενε ασχημη γευση απο τα καταλοιπα στο συρμα μαλλον καταληξαμε...αρα και το μανισιο βαμβακι της clr δεν ειναι και οτι καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 18:00 »
Στις 3 clr που έχω δουλέψει μέχρι τώρα, δεν είχα κανένα πρόβλημα και κανένα παράπονο.
Διάρκεια, γεύση, ποσότητα ατμού, χτύπημα...όλα σε πολύ ψηλό επίπεδο. Τις cl άφησέ τες στην ησυχία τους. Περιττά έξοδα  :))

Αποσυνδεδεμένος fidodido

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 01:50 »
μετα απο τον μηνα του μελιτος με evic vtc tron και γενικα με ηλεκ,τσιγαρο εφαγα την πρωτη μου σφαλιαρα.πηγα να γεμισω υγρο κ δν βιδωνε με τπτ ο ατμο στο μοντακι.με τπτ ομως.ευτυχως το πηρα απο ελλαδα  κ μου αλλαξαν κατευθειαν το κατω μερος του τρον.τι φταιει ρε παιδια?το προσεχω παρα πολυ δν καταλαβαινω γτ να χαλασει

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
εκτος αυτου μια ερωτηση,παιζω με clr 1.0ohm αλλα παραγγειλα απο εξω και αντιστασεις clr 0.5ohm.οι 0,5 θα μου δινουν περισσοτερο χτυπημα?υπαρχει περιορισμος σε ποσα watt να παιζω με τις 0,5?γτ για τις 1,0ohm ξερω μεχρι 20 watt
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2016, 02:16 από fidodido »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 12:21 »
Τις CLR των 1 Ohm που έχω και δουλεύω δεν τις έχω δώσει πάνω από 15W.
Για τις CLR των 0,5 Ohm μπορεί να χρειάζεται λίγα παραπάνω Watt, αλλά αυτό εξαρτάται από το πόσο πιο χοντρό σύρμα έχει μέσα της.
Επειδή δεν τις φέρνουν Ελλάδα δεν τις ξέρω.
Από ότι έχω δει σίγουρα διαφέρουν στο κάτω πινάκι που στις 0,5 έχει μεγαλύτερη τρύπα για τον αέρα όπως στην κεφαλή Ni200 και Ti, και γι αυτό είναι πιο "αεράτες".

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 13:26 »
Με τις CLR των 1 Ohm αλλα με το πινακι των Ni200 δουλευει ανετα στα 20 w  :yes:
Υγρα 50/50.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 13:44 »
Μπορεί να δουλεύει, μήπως όμως βράζει πολύ το υγρό και χάνεις σε γεύση; ;)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 14:47 »
Μακη δυσκολο να σου απαντησω εδω μιας και το αγαπημενο μου υγρο εδω και 3 χρονια (αρα μονιμο) ειναι μεντα. Αυτη δεν χανεται  :)

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 14:58 »
Γιάννη σ' αυτό έχεις απόλυτο δίκιο η μέντα είναι πολύ δυνατή. :yes:
Πώς την αντέχεις; :))
Μιά φορά δοκίμασα στις αρχές, αλλά δεν μπόρεσα να την ατμίσω, πήγε το υγρό νεροχύτη και η εργοστασιακή σκουπίδια. :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507307 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243828 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294136 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1737 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1104 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4001 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem