vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

176 επισκέπτες, 5 χρήστες
πολυς, Tem, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ, treloneritis, Milarepa

Twitter

Joyetech TRON

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #135 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 17:37 »

 :hmmm: Μάκη είμαστε αδέρφια?
ΥΓ Καλή χρονιά!!!!! Σας μπήκε ήδη!!!!
Εγώ θέλω ένα δίωρο ακόμη.

Αν το λες αυτό για μένα, γιατί το λες; :dontknow:

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία, αγάπη και ειρήνη :)

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #136 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 20:12 »
Γιατί και ο δικός μου πατέρας το ίδιο έλεγε.

Sent from my D6603 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #137 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 23:07 »
Μάλλον οι πατεράδες μας είχαν τον ίδιο δάσκαλο.  :))
Anyway αν είσαι στην Αγγλία σου εύχομαι καλά να περνάς :bye:

Αποσυνδεδεμένος fidodido

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #138 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 23:36 »
καλη χρονια σε ολους.μια ερωτηση,με evic vtc mini tron εχω την clr 1ohm και απο την στιγμη που την ανοιξα να την δω λιγο πως ειναι μου την παιζει 0,95.γτ ετσι?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #139 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 02:05 »
Δεν είναι μεγάλη η διαφορά. Μπορεί να κουνήθηκαν λίγο οι σπείρες.
Δεν σε ενοχλεί αυτό, αν ατμίζει καλά. :)

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #140 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 19:34 »
καλη χρονια σε ολους.


μια ερωτηση παιδια


εχω λιγες μερες τον tron και εχω το εξης θεμα. εχω την clr γιατι οι αλλες τρεις που ειχε μεσα δεν μου πηγαν τοσο καλα.
πολυ ντουμανι ακομα και χαμηλα ατα 12 βατ. ομως... η γευση του υγρου... φραουλα ειναι πολυ υποτονικη σε σημειο να μην γνωριζω τι ατμιζω... συγχρονως με αλλο ατμοποιητη το ιδιο υγρο ανασταινεται... δευτερο εκτος την υποτονικη γευση κυριαρχει μια φυτιλιλα να το πω? σαν να εχω φυτιλι απο τσουβαλι αυτο το πλαστικο το ασπρο με ζωοτροφες μεσα ενα τετοιο πραγμα για να καταλαβετε θυμιζει...καπως σαν να ατμιζω και σκονη... στην αρχη ηταν πολυ εντονοπ τωρα μετα απο 10 ml εχει φυγει σχεδον αλλα παλι παραμενει λιγο.. και η υποτονικη γευση φραουλας του υγρου παραμενει... ετσι ειναι? ετυχε ελατωματικη η κεφαλη? μπορω να κανω κατι? δεν εχω χρησιμοποιησει αλλη κεφαλη αυτην την ειχα παραγγειλει εξτρα μαζι με τον ατμοποιητη... να [ροσθεσω οτι καμενο δεν υπαρχει σε καμια περιπτωση ακομα και οταν πηγα στα 18 βατ καπου εκει αρχισε να δειχνει υποψια καμενου οποτε τετοια δουλεια δεν παιζει... που οφειλεται η κακη γευση?

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #141 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 21:41 »
Απο ότι διαπίστωσα  με τν δικό μου, θέλει watt αρκετα για να απόδοση σωστά (προσωπική άποψη)! Εν τω μεταξύ το βαμβάκι που έχουν απο την μάνα τους οι κεφαλές δεν είναι και πολύ! Οπότε αλλάζεις βαμβάκι και ανέβαζεις Watt! Εγώ τώρα ατμιζω στα 20w και έχω απίστευτα καθαρή γεύση του υγρού μου, και ουδέποτε πήρα καμμένη τζούρα!

Αποσυνδεδεμένος fidodido

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #142 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 22:18 »
καλη χρονια σε ολους μπορει καποιος γνωστης να μου προτεινει σιρμα και βαμβακι για τις clr?ετσι οπως το αγορασα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απτην αποδοση κ θελω να αρχισω να στηνω σιγα σιγα για λογους οικονομιας.αν υπαρχει και καποιο tip για το στησιμο της συγκεκριμενης clr ευπρόσδεκτο. ευχαριστω εκ των προτερων       

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #143 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 22:23 »
Αν σε ενδιαφέρει εγώ αγοράζω απο την e-cig έτοιμες φυτιλοαντιστασεις σε συσκευασία των 10 του 1ohm με περιπου 4€

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #144 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 23:19 »
Απο ότι διαπίστωσα  με τν δικό μου, θέλει watt αρκετα για να απόδοση σωστά (προσωπική άποψη)! Εν τω μεταξύ το βαμβάκι που έχουν απο την μάνα τους οι κεφαλές δεν είναι και πολύ! Οπότε αλλάζεις βαμβάκι και ανέβαζεις Watt! Εγώ τώρα ατμιζω στα 20w και έχω απίστευτα καθαρή γεύση του υγρού μου, και ουδέποτε πήρα καμμένη τζούρα!
αππ δευτερα θα αγορασω βαμβακι και βλεπουμε.... γιατι εχω απογοητευτει τελευταια... και θα αλλαξω και βαση να δω τι γινεται μιας και εχω προβληματα γενικα σε ολους τους ατμοποιητες μου τελευταια κ το αρωμα φραουλα της ατμος σιγουρα δεν φταιει το ατμιζω πολυ καιρο χωρις προβληματα
Αν σε ενδιαφέρει εγώ αγοράζω απο την e-cig έτοιμες φυτιλοαντιστασεις σε συσκευασία των 10 του 1ohm με περιπου 4€


Στάλθηκε από το 6045Y μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fidodido

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #145 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 23:24 »
οχι φιλε μ δν ενδιαφερομαι για ετοιμα.για να στίσω απτην αρχη ψαχνομαι.ευχαριστω παντως

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #146 στις: Ιανουαρίου 02, 2016, 23:37 »
Πιστεύω με ενα σύρμα 26awg Α1 Kanthal και βαμβάκι  KohGenDoh θα κάνεις τέλεια δουλειά. 6-7 σπείρες σε 2mm τρυπανι και αφράτο βαμβάκι. Δεν θα πιστεύεις με το αποτέλεσμα. το μυστικό είναι, να βγάλεις τις πλαινές επιφάνιες του βαμβακιού που είναι σαν sandwich, να περάσεις το βαμβάκι στην αντίσταση και μετα να το ξύσεις με μια καρφίτσα για να αφρατέψει. Εκει νομίζω (στο ξύσιμο-αφράτεμα)  είναι ΟΛΟ το μυστικό μιας πετυχημένης αντίστασης και τροφοδοσίας.

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #147 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 10:32 »
παιδια εχω απογοητευτει... υπαρχει περιπτωση να φταιει η βαση μου? pink mule green 36mg νικοτινη. την αραιωνω σε 9mg  με την ιδια σε μηδενικη... wfi απο 5 εως 8% και αρωμα φραουλα της ατμος 10 σταγονες στα 20 ml βασης. δεν μου δουλεψε καμια αντισταση σε καμια δεν πηρα σωστη γευση.
οι δυο νικελιου και τιτανιου τις παλεψα λιγο δεν εβγαλα αποτελεσμα... πολυ μικρη αποδοση οπου και αν εβαλα την θερμοκρασια και γευση χαλια τελειως...
την cl 1 ωμ την δοκιμασα αρχη αρχη δεν μου αρεσε η γευση σε οτι βατ και να δοκιμασα και κατοπιν εβαλα την clr 1 ωμ. η clr γραφω και παραπανω τι αντιμετωπισα την παλεψα ως τελους βγηκε οφ πολυ γρηγορα μετα 10ml περιπου και καμια φορα δεν πηρα σωστη γευση αν και ειχα παρα πολυ ντουμανι. αφου ηταν μεσημερι κυριακης  μου εμεινε η cl 1 ωμ που ειχα δουλεψει λιγο στην αρχη... την παλεψα ως τωρα μιση μερα δηλαδη βγηκε τελειως οφ απο πολυ ασχημη γευση και μειωμενο ντουμανι...


δεν ξερω ειναι υποτροφοδοσια νομιζω ολα αυτα... υπαρχει περιπτωση να φταιει η βαση? σημειωση τα ιδια προβληματα εχω με τον gs tank eleaf...ακριβως τα ιδια αν και εκει με τις 1.2 παιρνω καλη γευση τουλαχιστον για 10 ml και μετα βγαινουν οφ αν και παντα υπαρχει η υποψια υποτροφοδοσιας και εκει γιαυτο μαλλον χαλανε και τοσο γρηγορα οι αντιστασεις
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2016, 11:14 από ΑΕΤΟΣ »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #148 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 11:37 »
Με έτοιμα υγρά υπάρχει το ίδιο πρόβλημα ή είναι όλα ΟΚ;

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #149 στις: Ιανουαρίου 04, 2016, 14:22 »
παιδια εχω απογοητευτει... υπαρχει περιπτωση να φταιει η βαση μου? pink mule green 36mg νικοτινη. την αραιωνω σε 9mg  με την ιδια σε μηδενικη... wfi απο 5 εως 8% και αρωμα φραουλα της ατμος 10 σταγονες στα 20 ml βασης. δεν μου δουλεψε καμια αντισταση σε καμια δεν πηρα σωστη γευση.
οι δυο νικελιου και τιτανιου τις παλεψα λιγο δεν εβγαλα αποτελεσμα... πολυ μικρη αποδοση οπου και αν εβαλα την θερμοκρασια και γευση χαλια τελειως...
την cl 1 ωμ την δοκιμασα αρχη αρχη δεν μου αρεσε η γευση σε οτι βατ και να δοκιμασα και κατοπιν εβαλα την clr 1 ωμ. η clr γραφω και παραπανω τι αντιμετωπισα την παλεψα ως τελους βγηκε οφ πολυ γρηγορα μετα 10ml περιπου και καμια φορα δεν πηρα σωστη γευση αν και ειχα παρα πολυ ντουμανι. αφου ηταν μεσημερι κυριακης  μου εμεινε η cl 1 ωμ που ειχα δουλεψει λιγο στην αρχη... την παλεψα ως τωρα μιση μερα δηλαδη βγηκε τελειως οφ απο πολυ ασχημη γευση και μειωμενο ντουμανι...
δεν ξερω ειναι υποτροφοδοσια νομιζω ολα αυτα... υπαρχει περιπτωση να φταιει η βαση? σημειωση τα ιδια προβληματα εχω με τον gs tank eleaf...ακριβως τα ιδια αν και εκει με τις 1.2 παιρνω καλη γευση τουλαχιστον για 10 ml και μετα βγαινουν οφ αν και παντα υπαρχει η υποψια υποτροφοδοσιας και εκει γιαυτο μαλλον χαλανε και τοσο γρηγορα οι αντιστασεις


Από τα λεγόμενά σου κατάλαβα ότι ατμίζεις κανονικά αλλά έχεις πρόβλημα με την γεύση.
Οι κεφαλές δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα, τουλάχιστον όχι όλες. Αφού στο κάνει και στον GS της Eleaf.
Πρέπει να το ψάξεις με το άρωμα που χρησιμοποιείς, γιατί και τις βάσεις Pink mule, τις χρησιμοποιούσα πριν κανένα μήνα αλλά δεν είχα κανένα θέμα.
Υπάρχει η περίπτωση να μπούχτισες το ίδιο άρωμα και να επήλθε κορεσμός γεύσης.
Άλλαξε άρωμα ή κάνε σκέτη βάση για λίγο για να επανέλθει άν φταίει αυτό.
Με δοκιμές θα βρεις την άκρη. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115679 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824198 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507202 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8903 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243715 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1720 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762662 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3990 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem