vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Xxristos

Twitter

Joyetech TRON

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:11 »
ευχαριστω.


το πακέτο evic+tron δρομολογηθηκε για αγορα! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:16 »
Δεν θα το μετανοιώσεις φίλε. Εδώ και 5 μέρες που έχω το σετάκι με evic mini & Tron - T Δουλέυει Μιά χαρά  :D .Η αλήθεια όμως είναι ότι δέν έχω τεστάρει άλλη κεφαλή πλήν της εργοστασιακής που φόραγε. Αλλά αυτή του 1Ω πάει μια χαρά  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος DownUnder

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:21 »
ειναι καλυτερΑ τωρα
μια χαρα ρουφαει


απλα στην αρχη κανει σαν σκαστρα
ισως να πεταει και μια σταγονα και μετα
το ντουμανι


χαχχαα
ειμαι νεος (45 μερες+)

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:37 »
Ανάκάλυψα ότι όταν το γεμίζω με υγρό αν κάνει υπερτροφοδοσία - μπουρμπουλήθρες ή σκασίματα κλείνω το δαχτυλίδι του αέρα τελείως τραβάω μια - δυό σφιχτές τζούρες και μετά το ανοίγω όλο τέρμα ανοικτό και είναι τζέτ  :thumpup: .Ειμαι της αεράτης τζούρας  ::) .Τα υγρά που κάνω είναι 50 - 50 vg, pg.παίχτε λίγο με τον αέρα και το πρόβλημα θα λυθεί.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:44 »
Η πιο απλή λύση στην υπερτροφοδοσία, είναι το απότομο τίναγμα της συσκευής 3-4 φορές σα θερμόμετρο. Συνοδεύεται όμως κι από καντήλια της γυναίκας σας αν σημαδεύετε τζάμια καθρέφτες κουρτίνες και σας πάρει χαμπάρι.

Εγώ πλέον την τινάζω μόνο στο μπάνιο. :D

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:51 »
Λίγο επικίνδυνο ακούγεται αυτό. Αν σου φύγει θα το κλαίς το μοντάκι και τον άτμο  :tongue_smilie: .Η αλλιώς θα φάς παντόφλα από την γυναίκα  :)) .
Εγώ πλέον την τινάζω μόνο στο μπάνιο. :D
 :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:
Μήν λες τέτοια και σε κυνηγήσει η γυναίκα.... ;D .
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2015, 23:56 από Manpet »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 13:33 »
Μην την τινάζετε πολλές φορές, θα γίνει συνήθεια. :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Έχω λιώσει στο γέλιο λέμε.  :heat:

Αποσυνδεδεμένος DownUnder

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 20:53 »
λοιπον


μια χαρα τα λετε


σημερα εκανα και ενα βημα παραπανω
εβγαλα το βαμβακι απο το clr [size=78%]και με μια οδοντογλυφιδα περασα ενα αλλο[/size]


εκοψα τις ακρες , ποτισα και εγινε μια χαρα η δουλεια μεχρι στιγμης


2 ερωτησεις λοιπον (διοτι αντισταση να φτιαξω το θεωρω μεχρι και απιθανο >:(


Α... πρεπει να αλλαζω και την αντισταση οπως και το βαμβακι? η αντεχει ακομα 3-4 αλλαγες?


Β... ατμιζω βασικα υγρα με vg 70% και πανω. το δαχτυλιδι ροηςι λοιπον το κατω να το σφιξω η να το εχω πιο χαλαρο?


ευχαριστω και παλι

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #128 στις: Δεκεμβρίου 30, 2015, 23:18 »
Δες αν θέλεις το βιντεάκι για την επισκευή της CLR κεφαλής:



Η αντίσταση της CLR αντέχει από 8ml μέχρι 16 ανάλογα τα υγρά που κάνεις.
Η αλλαγή του βαμβακιού όπως έγραψες είναι σχετικά απλή και καλό είναι να το αλλάζουμε κάθε 8ml ή δύο τανκάκια.
Για να παρατήνεις την ζωή της CLR χωρίς να αλλάξεις αντίσταση κάνε τα ακόλουθα:
Ξεβίδωσε την κεφαλή από την βάση.
Σε αυτό το σημείο σκούπισε καλά με χαρτί κουζίνας στριφογυριστό το εσωτερικό της βάσης που μαζεύει περισσευούμενα υγρά από υγροποίηση ατμών (βασικό).
Ξεβίδωσε το πάνω κομμάτι που μπαίνει στην καμινάδα για να έχεις πιο εύκολη πρόσβαση στο εσωτερικό της κεφαλής.
Βγάλε με προσοχή το παλιό βαμβάκι, με ένα τσιμπιδάκι που βγάζουν οι γυναίκες τις τρίχες τους. :))
Αν έχεις καμμιά παλιά οδοντόβουρτσα με μαλακιές τρίχες, πλένε καλά την κεφαλή κάτω από την βρύση και βούρτσισε απαλά την κεφαλή με προσοχή να μην χαλάσεις την αντίσταση.
Σκουπίζεις καλά με χαρτί κουζίνας, αφήνεις να στεγνώσει καλά (όχι στέγνωμα με καυτό αέρα από πιστολάκι μαλλιών γιατί θα καούν τα ορινγκς) και περνάς καινούργιο βαμβάκι ούτε σφιχτά ούτε χαλαρά.
Βιδώνεις το πάνω κομμάτι της κεφαλής που είχες ξεβιδώσει.
Κόβεις με ψαλιδάκι τα περισσεύματα του βαμβακιού δεξιά και αριστερά της κεφαλής σύριζα.
Αφρατεύεις - φουντώνεις λίγο τις δύο άκρες του βαμβακιού με μία καρφίτσα.
Στάζεις από δύο σταγόνες υγρού στις δύο μεριές της κεφαλής και μία σταγόνα στο κέντρο της αντίστασης.
Γεμίζεις το τανκ, βιδώνεις την βάση με την κεφαλή και ατμίζεις.

Επίσης αν δεις το βιντεάκι παραπάνω θα καταλάβεις ότι είναι πολύ απλό να αλλάξεις και αντίσταση.
Θέληση να υπάρχει. ;)

Όταν ήμουν μικρός ο πατέρας μου μου έλεγε:
"Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω"

Εντελώς φιλικά θέλοντας να βοηθήσω γιατί πολλοί από μας προσπαθούμε να κάνουμε οικονομία όπου και όπως μπορούμε.

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία. :bye:

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #129 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 00:18 »
Η αντίσταση της CLR αντέχει αρκετά παραπάνω από  16ml.  Την χρησιμοποιω αρκετο καιρό και απορώ πότε θα την αλλάξω... Μετα απο 30ml ατμίζει και ντουμανιάζει μια χαρά. Δεν ατμίζω βέβαια απο τα ύποπτα υγρά

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #130 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 03:30 »
Αν ατμίζεις 30 ml με μία κεφαλή μπράβο σου.  :o
Την επιθεώρησες να δεις πόσο μάκα έπιασε;
Δηλαδή θες να μου πεις πως μετά από 30 ml έχεις καλή γεύση χωρίς να έχει αλλοιωθεί;
Σίγουρα αντέχει και παραπάνω από 16 ml, αλλά επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω αν το ατμιστικό αποτέλεσμα μιας κεφαλής που έχει ατμίσει 30ml είναι το ίδιο με μια κεφαλή με καινούργια αντίσταση - βαμβάκι.
Προσωπικά χωρίς να ατμίζω σκουρόχρωμα υγρά μετά από 10 - 12 ml άντε βία βία 16 ml η γεύση αλλάζει προς το χειρότερο φυσικά και με ειδοποιεί να αλλάξω τουλάχιστον βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος alexvan

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #131 στις: Δεκεμβρίου 31, 2015, 21:21 »
Καλησπέρα και από μένα και με το καλό η νέα χρονιά.


Στο θέμα μας τώρα.
Εστησα CLR με 40άρι Kanthal, νομίζω 6-7 σπείρες microcoil όχι κολητό και μου βγήκε 0,9Ω.
Μιλάμε Veloutela ela ela παρέα με ένα μπουκαλάκι thenancara shinshiro.
Έτσι θα μπει ο Νέος Ετος..
Sorry kl+....

Αποσυνδεδεμένος chrishar

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 00:02 »
 :)) :)) :))
Ωραίος ο alexvan
 :hmmm: Μάκη είμαστε αδέρφια?
ΥΓ Καλή χρονιά!!!!! Σας μπήκε ήδη!!!!
Εγώ θέλω ένα δίωρο ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 01:06 »
Η πιο απλή λύση στην υπερτροφοδοσία, είναι το απότομο τίναγμα της συσκευής 3-4 φορές σα θερμόμετρο. Συνοδεύεται όμως κι από καντήλια της γυναίκας σας αν σημαδεύετε τζάμια καθρέφτες κουρτίνες και σας πάρει χαμπάρι. (Image removed from quote.)

Εγώ πλέον την τινάζω μόνο στο μπάνιο. :D


Το ίδιο κάνω αλλά τυλίγω τον ατμοποιητή με μια χαρτοπετσέτα οπότε...no problem

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Joyetech TRON
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 01, 2016, 09:26 »
Καταρχήν καλημέρα σε οοοοοοολους(ες) και εύχομαι μια πάρα πολύ καλη χρονιά να έχουμε! Πριν λιγη ώρα άλλαξα φυτιλοαντίσταση (αυτές τις έτοιμες απο e-cig) και ακολούθησα κατα γράμμα τις συμβουλές σας, αλλά και άπλωσα το βαμβάκι καλά  μετά που το έκοψα όπως είπε ένας συμφορουμιτης! Μέχρι στιγμής, και με το airflow ένα τσακ πριν το τέρμα κλειστό ( με ελαφρώς αεράτη τζούρα) το αποτέλεσμα είναι οτι μπουρμπουλήθρες δεν υπάρχουν! :D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Έχω μια απορία: χρησιμοποιώ  έτοιμες φυτιλοαντιστάσεις του 1omh! Όμως οταν βάζω τον ατμό επανω στο modακι μου (istick tc 60w) ποτε την διαβάζει 1.23ohm, η 1.17, η 1.10 κ.α! Γιατι το κάνει αυτό ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 01, 2016, 12:22 από memostrikas »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115743 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824224 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568692 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294114 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem