vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

161 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

Yγρά Ben Northon

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:32 »
Mεγαλη αληθεια εριξες στο τραπεζι φιλε christosagr!

Ειναι απ τα χειροτερα μου και δεν μπορω να το καταλαβω γιατι δεν βγαζουν(γενικα τωρα οχι μονο για τα Beth τα οποια δεν εχω καταφερει να δοκιμασω)οι εταιρειες 10μελα να μπορει να δοκιμαζει ο ατμιστης ποιο του αρεσει απο καθε σειρα,
αλλα πρεπει να περνει ντε και καλα 30 και 50ml και αν δεν του αρεσουν να τα παντρευεται,ειδικα στα υγρα που οι τιμες τους δεν  ειναι και απ τις χαμηλοτερες.

Sorry για το off topic αλλα σε διαβασα και μου το θυμησες :))

Επισης αυτο που αναφερεις μου εχει συμβει και εμενα σε καποιο υγρο που μου αρεσε και οταν επειτα απο καιρο το ξανα πηρα δεν ηταν η γευση που ηξερα.

Αποσυνδεδεμένος Lycos

Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 21:47 »
Έχω την εντύπωση ότι το love blont μεταλλιζει λίγο,  το doe skin πολύ καλό αλλά με έντονο γαρυφαλο

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 27, 2016, 23:33 »
Παρέλαβα σήμερα για πρώτη φορά ένα 10μελο Love Blond, αλλά με ξένισε το μπουκάλι το οποίο μου θύμισε πιο πολύ μπουκάλι με άρωμα για DIY. Όσοι το έχετε δοκιμάσει, είναι έτσι παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος Acroni

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 00:54 »
Έτσι ακριβώς είναι και δίνουν ξεχωριστά και ένα σταγονόμετρο.  :thumpup:

διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2016, 10:05 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος nipapa

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 28, 2016, 09:51 »
Σε ευχαριστώ φίλε μου. Στην αρχή φοβηθηκα ότι έγινε λάθος και μου έστειλαν συμπυκνωμένο άρωμα, αλλά μετά είδα ότι η ΒΝ δεν διαθέτει τέτοια.

Αποσυνδεδεμένος Lycos

Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 03, 2016, 15:21 »
Εμένα μου άφησε πολύ καλή εντύπωση το δεκάμελο love blond που είχα πάρει και έτσι παρήγγειλα 30 αρι αυτή την φορά. Το ανοίγω, το μυρίζω καμιά σχέση με το προηγούμενο.. Λέω κάτι παίζει με την όσφρησή μου λογικά.. Πλένω ατμοποιητή, βάζω καινούρια αντίσταση και προσθέτω το υγρό. Λοιπόν γεύση ΜΗΔΕΝ, καμιά σχέση με αυτό που ήξερα.. Σαν να έχει ξεθυμάνει ένα πράγμα...
Πώς γίνεται να συμβαίνει αυτό???
Και εγώ ένα τριανταρι που πήρα δεν έχει καμία σχέση με τις περιγραφές που δίνετε. Είναι αδιάφορο τελείως...




Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2016, 16:04 από Lycos »

Αποσυνδεδεμένος mimispa

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 09, 2016, 12:58 »
Παρήγγειλα και μόλις μου ήρθε το Love Blond 30ml. Η αλήθεια είναι ότι εντυπωσιάστηκα. Νομίζω ότι είναι το πλησιέστερο που βρήκα στα γούστα μου. Υπάρχει κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη που να πουλάει υγρά αυτής της εταιρείας, μπας και κερδίσουμε από μεταφορικά και αντικαταβολή;

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 22:10 »
Απο που το παρηγγειλες;; Εγω προσωπικα δεν ξανασχοληθηκα γενικα με ben norton..

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2017, 13:27 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος mimispa

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 17:12 »
από www.atmistique.gr

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 22:28 »
Κι εγώ απο εκεί το έιχα πάρει ρε φίλε το 30άρι και κάτι δεκάμελα που είχα πάρει πρώτα για δοκιμή..
Τα δεκάμελα ήταν κομπλέ αλλά το 30άρι άγευστο.. Σε μένα έτυχε;; :(

Τώρα για μαγαζί που λές εγώ έχω δει και αυτό www.vape-bar.gr που έχει πιό καλές τιμές αλλά είναι αθήνα..

διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2017, 11:20 από christosagr »

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 15:40 »
Έχοντας καταλώσει μερικές εκατοντάδες (!) ml  από Love Blond & Black Horse καθώς είναι από τα βασικά μου, παρατήρησα κι εγώ το εξής :
Σε κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις το πρώτο ήταν κάπως αδύναμο σαν ξεθυμασμένο. Πιθανόν να ήταν η παρτίδα ; δε ξέρω. Επίσης σε κάποιες λίγες περιπτώσεις το Black Horse έβγαζε μια παράξενη λουλουδοφρουτοκατάσταση !
( όχι άσχημη παραδόξως )
Πάντως το κολπάκι που βρήκα ήταν να ανοίξω το μπουκαλάκι και να το αφήσω στην άκρη για λίγες μέρες. Μετά επανήλθε στη γνώριμη κατάσταση για να μη πω ακόμα καλύτερο ( σα να ήθελε λίγο ακόμα ωρίμανση σε στυλ Halo ).
Για όσους τα ψάχνουν γιατί όντως δεν πολυκυκλοφορούν, εκτός από το γνωστό atmistique, τα έχω βρει και στο vape-bar.gr
( πολύ καλή εξυπηρέτηση μια φορά που έτυχε πατάτα από τα ΕΛΤΑ και δωράκια ) και τώρα τελευταία και στο smokers.land.

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 18:14 »
Σε κάποιες ελάχιστες περιπτώσεις το πρώτο ήταν κάπως αδύναμο σαν ξεθυμασμένο. Πιθανόν να ήταν η παρτίδα ; δε ξέρω.
Ε και ελεγα μόνο σε μένα έτυχε.. Μάλλον οι παρτίδες εκεί είχε πάει και εμένα το μυαλό μου.
Κι εγώ πάντως θα μπορούσα να τα έχω στα βασικά μου αρκεί να είναι συνέχεια το ίδιο 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2017, 00:13 από christosagr »

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 15, 2017, 16:42 »
Σε παραγγελία που παρέλαβα σήμερα παρατήρησα το εξής :
Σύμφωνα με το πίσω μέρος του κουτιού, το Doe Skin φαίνεται
να έχει βγει πλέον από την γκάμα της BN ( ή μετονομάστηκε ? )
και έχουν προστεθεί δύο καινούργια ονόματι Indian Spirit και Buffalo Edition.
Περισσότερες  πληροφορίες δε γνωρίζω καθώς ούτε το site της εταιρείας δεν αναφέρει τίποτα ακόμα :-[


Αποσυνδεδεμένος vakous

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανε μπυρα το νερο, βουδα σε παρακαλω!
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 19, 2017, 09:29 »
επισης υπαρχει και ενα νεο αρωμα της σειρας  INDIAN SPIRIT καινουργιο 
που το δοκιμασα με επιφυλαξη στην αρχη αλλα στο τελος  με αποζημιωσε 
το συνηστω σε ατμιστες καπνικων δεν εχω δοκιμασει αλλο χαρμανι της σειρας αλλα αυτο θα το ξαναεπερνα με κλειστα ματια

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Ben Northon
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 20, 2017, 21:15 »
Έχοντας εδώ και αρκετές μέρες τα Indian Spirit και Buffalo στην κατοχή μου,
κατάφερα τελικά από χθες να τα δοκιμάσω.
Μην περιμένετε αναλυτικές "τρυφώνιες" περιγραφές από τους ημιθανείς γευστικούς μου κάλυκες, δυο λόγια μόνο :

Indian Spirit : Έσπασα το κεφάλι μου να βρω τι μου θυμίζει και τελικά κατέληξα ότι μάλλον είναι ίδιο με το black hole της Join.
Με αυτό ξεκίνησα πριν ένα χρόνο την ατμιστική μου καριέρα, κάνοντας τουλάχιστον 5-6 μπουκαλάκια, οπότε μάλλον δεν κάνω λάθος.
Ήπιο καπνικό, καμμένες ζάχαρες και μια ελαφριά υπόγλυκη επίγευση.
Ίσως να υπάρχει και μια υποψία αμμωνίας, ίσως...Το δεκαμελάκι κατέβηκε εύκολα, απλά δεν είναι πλέον του γούστου μου.

Buffalo : Οκ,εδώ έχουμε ψωμί. ( και μάλλον μελλοντικό έξοδο ) Βαρύς, μεστός, υγρός αρωματικός καπνός, χωρίς τασάκια και λοιπά αντιπαθητικά αντικείμενα.
Ίσως μια υποψία μαύρης σοκολάτας στο βάθος, ανεπαίσθητη όμως.
Ίσως να μου θυμίζει καπνό πούρου, ΟΧΙ όμως Αβάνας, αλλά κάτι προς στα ιταλικά Garibaldi ή Καναρίων Νήσων
( αν φυσικά θυμάμαι έστω και λίγο αυτές τις γεύσεις σωστά ). 

Το πρώτο λοιπόν συμπαθητικό, το δεύτερο όμως νομίζω ότι αξίζει μιας δοκιμής από κάθε λάτρη καπνικών γεύσεων, και όχι μόνο.

ΥΓ Οι δοκιμές και των δύο έγιναν σε Keras Nano. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824370 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507379 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem