vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

428 επισκέπτες, 6 χρήστες
marauder800, pngtszs1976, thanos1071, Barbapaidi, sakissalonika, camber

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #345 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 14:07 »
Μετα απο αρκετα mod (ηλεκτρονικα και μηχανικα) αποφασισα να κατασταλλαξω σε 2-3 καλά και μόνιμα εργαλεία και φυσικά δεν θα μπορουσε να λειπει απο αυτα ενα radius.
Πρωτες καλές εντυπώσεις η ποιοτητα, τα ρευματα του και κυρίως η απλότητα του που νομίζω ειναι και το μεγαλύτερο προσόν του για εμένα καθώς εχουμε ξεφύγει το τελευταιο διάστημα. Αργησα να το αποκτήσω αλλα ετσι πιστεύω μπορει να το εκτιμήσω και περισσότερο. Φαίνεται πως ηρθε για να μεινει και να συντροφεύει εμένα και την μεγαλη μου αδυναμία (dani box). Και επειδή πρεπει να χορταίνει και το μάτι παραθέτω και μια φωτο με τον ελβετικο σουγια μου.

Νικο σε ευχαριστώ και πάλι φίλε.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #346 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 01:27 »
Πλέον είναι και επίσημο και ένα μεγάλο κεφάλαιο κλείνει... Δεν έχω λόγια...κρίμα!

ProVape is now closed.
Due to upcoming FDA regulations and restrictions, we have made the decision to cease production and close operations.

We want to send out a HUGE Thank You to all of our customers, dealers and vendors around the world for your support and for sharing your stories and photos with us over the years.

This has really been an amazing experience and we were privileged to have you as our customer. It's been humbling to hear all the success stories and we are truly blessed to be a part of your lives. Thank you!

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #347 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 10:30 »
  :hmmm: :-\  :'(


 :angry_orange: FDA

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #348 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 10:48 »
Και το μεγάλο πρόβλημα φυσικά τα ανταλλακτικά. Κρίμα :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #349 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 10:52 »
Δεν υπαρχει θεμα,απ οτι λενε εχει εξασφαλισει παρτς κ updates μεχρι το 18.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #350 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 10:52 »
Δυστυχώς είναι γεγονός! Ο ιδιοκτήτης David Flagg εξηγεί εδώ:

“The FDA will require any product not on the market before February 2017 to go through an arduous pre-market approval process that could cost over $1 million per product,” Flagg said. “Most vape businesses like ProVape don’t have the means or wherewithal to put our products through this cost-prohibitive process and with no guarantee it would get approved.”

“The FDA’s regulations will drastically limit the choices that millions of vapers and an estimated 40 million adult smokers have to just a handful of products,” Flagg said. “It makes it more difficult to switch to vaping, because the safest and most advanced devices like the ProVari will no longer be on the market.”


Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #351 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 10:57 »
Σέρβις θα υπάρχει και έχει ανακοινωθεί στη σελίδα της ProVape, οπότε αυτό δεν είναι θέμα. Εξάλλου με το ρυθμό που χαλάνε τα προβάρια..οκ! Επίσης, υπάρχει η σελίδα www.provarifuel.com που υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα όσα απέμειναν (φυσικά ακόμα υπάρχουν και στα φυσικά καταστήματα Ελλάδα και Ευρώπη μέχρι εξαντήλσεως..).

ΑΛΛΑ:
Αρχικά αποφασίζονται τρελοί φόροι στα υγρά και στοκάρει ο κόσμος σαν τρελός, τώρα κλείνει η ProVape και πρέπει κανείς (που έχει καταλήξει τι χρησιμοποιεί) να στοκάρει provάρια και σε λίγο όλοι οι ατμοποιητές θα έιναι συγκεκριμένων προδιαγραφών... τι μένει? Σε λίγους μήνες σκοτώνεται από παντού το πράγμα..   :wall: 

Με βλέπω σε καμιά δεκαετία να προχωρώ στον δρόμο σαν τον τρελό με old school εξοπλισμό και να με κοιτάνε όλοι κάπως σαν να ήρθα από άλλο πλανήτη και να καταλαβαίνω μόνο εγώ και να νοσταλγώ.. 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #352 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 10:57 »
Δεν υπαρχει θεμα,απ οτι λενε εχει εξασφαλισει παρτς κ updates μεχρι το 18.
Άν κατάλαβα καλά τα Parts γράφει, ότι υπάρχει ήδη  σε stock αλλά τα Updates παρ' ότι δεν θα υπάρξουν καινούργια updates θα υπάρχει η δυνατότητα μέχρι τον Ιαν. του 18.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #353 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 10:59 »
Καπως ετσι.

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #354 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 11:16 »
Σέρβις θα υπάρχει και έχει ανακοινωθεί στη σελίδα της ProVape, οπότε αυτό δεν είναι θέμα. Εξάλλου με το ρυθμό που χαλάνε τα προβάρια..δεν τίθεται θέμα (τουλάσχιστον για μένα)! Επίσης, υπάρχει η σελίδα www.provarifuel.com που υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα όσα απέμειναν (φυσικά ακόμα υπάρχουν και στα φυσικά καταστήματα Ελλάδα και Ευρώπη μέχρι εξαντήλσεως..).

ΑΛΛΑ:
Αρχικά αποφασίζονται τρελοί φόροι στα υγρά και στοκάρει ο κόσμος σαν τρελός, τώρα κλείνει η ProVape και πρέπει κανείς (που έχει καταλήξει τι χρησιμοποιεί) να στοκάρει provάρια και σε λίγο όλοι οι ατμοποιητές θα έιναι συγκεκριμένων προδιαγραφών... τι μένει? Σε λίγους μήνες σκοτώνεται από παντού το πράγμα..   :wall: 

Με βλέπω σε καμιά δεκαετία να προχωρώ στον δρόμο σαν τον τρελό με old school εξοπλισμό και να με κοιτάνε όλοι κάπως σαν να ήρθα από άλλο πλανήτη και να καταλαβαίνω μόνο εγώ και να νοσταλγώ.. :'( 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #355 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 11:22 »
[justify]Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Πιστεύω πως οι φίλοι (και γνωστά μέλη) που γνωρίζουν τέτοιες πλακέτες, ήδη πενθούν μία τέτοια απώλεια, ελπίζω να συνεχίσουν και στο μέλλον να μας παρουσιάζουν όλα αυτά τα μαγικά ηλεκτρονικά. Εγώ σαν απλός χρήστης θα πω αυτά που ήδη ξέρουμε. Με το Radius, έχω απόλυτη αίσθηση μηχανικού μοντ, μάλιστα ήταν και ανώτερο σε διάρκεια. Το χρησιμοποιώ ελάχιστα, έκτος του ότι συνήθως ήθελα πιο επιθετικά ρεύματα, είναι μία συσκευή που ξέρεις από την αρχή πως θα θέλεις για πάντα. [το είχα πει και θα το ξαναπώ: δώστε μου το Titanium τού φίλου @Ηρακλή, και δεν θέλω τίποτε άλλο]. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #356 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 11:38 »
Τωρα που πηρα εγω το radius κατεβαζει ρολλα η provape. Οχι δεν ειμαι γκαντεμης. Αναρωτιεμαι ομως το προβλημα με Fda μονο η provape το αντιμετωπιζει ή θα ακολουθήσουν και αλλες εταιρειες ? Τι αλλο θα δουμε ρε π...τη μου!

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #357 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 11:41 »
Μόνο οι Κινέζοι θα επιβιώσουν............ :)) :)) σαν τις κατσαρίδες που αντέχουν στα πυρηνικά. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #358 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 11:42 »
...Kαι περιμέναμε τον έλεγχο θερμοκρασίας τύπου ΝΑΣΑ που λέγαμε :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Κρίμα πάντως για τον χώρο ένα τόσο μεγάλο όνομα να αποχαιρετάει.Αλλά η αλήθεια είναι οτι είχε μείνει πολύ πίσω σε όλα.Αποκτάνε και συλλεκτικό χαρακτήρα τα δικά μας πλέον

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #359 στις: Φεβρουαρίου 10, 2017, 11:43 »
Και οι συλλέκτες, που τρίβουν με φθόνο τα χέρια τους.  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10911 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345618 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147286 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8085 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos