vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

169 επισκέπτες, 4 χρήστες
john67, JohnDag, thanos1071, tony1976

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 21:31 »
Τα Radius που κυκλοφορούν τώρα είναι 60 watt.

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 21:34 »
Οχι όλα, σου δίνει τη δυνατότητα με μια επιπλέον χρέωση να επιλέξεις το 60ρι.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 21:34 »
Αναρωτιέμαι , ποια είναι τα πλεονεκτήματα αυτων των μοντ , συγκριτικά με τα φθηνα pico , evic ?
μου πηρε και εμενα αρκετα χρονια να το καταλαβω και το καταλαβα καλα οταν απο δικο μου λαθος εμεινα ενα μικρο χρονικο διαστημα χωρις μπεεε...μαρτύρησα...εχει απαντηθει αρκετες φορες αυτη η απορια,,,
billythekid
δεν θα ειμαι αντικειμενικος σίγουρα ....ομως αν θελεις να δουλέψεις ενα μοντ σε βατ αυτονομία και σιγουριά ....μπεεεεεεεεεεεεε...το ντανι δεν το εχω ομως δειχνει να παιζει καλα με την ρυθμιση θερμοκρασιας
με το ραδιους κλεινω 2ο χρονο κοντα και με προβατα 4...αξιοπιστια σιγουριά σταθεροτητα ...ουτε διαφήμιση σε προεκλογικό σποτ να εκανα ::)

H ποιοτητα ρευμάτων σημαντικη υπόθεση.
Τωρα για την ποιοτητα κατασκευης , ετσι και αλοιως όπως εξελισονται , που σε 6 μηνες είναι ξεπερασμένα τα κυκλοφορουντα σήμερα κατά πολύ, σχετική ειναι
φιλε μου πιστεψε μου υπαρχουν ατμιστες που εχουν τα αρχικα μπε και δουλεύουν απροβληματιστα...6 μηνες ξεπερνιουνται τα μοντ χαμηλης ποιοτητας  τα οποια αρχιζουν τα προβληματα ειτε στο 510 ,ειτε στην φορτιση, ειτε στην διαχειριση ρευματων,  ειτε στην αυτονομια,κουμπωματα και αλλα πολλα....το προβαρι δεν το αγοραζεις για 6 μηνες ...το παντρευεσαι θες δεν θες....
αν θεωρεις εξελιξη το διαφορετικο desin σε αλουμινιο σοφτ ,τα περισσοτερα βατ η τις ρυθμισεις τοτε μπορεις να βρεις πολλα ....αλλα σε 6 μηνες δινεις αλλα 50 για καινουργιο(βεβαια υπαρχουν περιπτωσεις κινεζομοντ που δουλευουν σαν σκυλια με τα οποια προβληματα τους)....παντα πρωτο κριτηριο ειναι η τσεπη μας και το τι ζηταμε...αλλα περα απο την πλεονεξια μου επι 2 χρονια δεν χρειαστηκα να δωσω περαιτερω χρηματα για μοντ ...εδωσα για το προβατο και συνεχιζει....

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2016, 11:53 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 10:47 »
Θα συμφωνήσω στα παραπάνω και ιδιαίτερα στο ότι ναι.. μοντ βγαίνουν πολλά, κάθε λίγο και κάτι καινούργιο. Και? Ποια η διαφορά του επόμενου κινεζομοντ από το προηγούμενο? Το σχέδιο (άλλο design) και ίσως μερικά watt παραπάνω έτσι για να φαίνεται ότι υπάρχει αλλαγή (διότι στην πράξη υπάρχει ένα κατώφλι χρήσης).
Αναρωτιέμαι όμως: Τι να το κάνω να αλλάζει design κάτι συνέχεια που το βελούδινο κουμπί των ProVari δεν το βρίσκω σε κανένα. Τι να το κάνω που έχω φίλο που σε 3 χρόνια έχει αλλάξει τόσα μοντ λόγω του ότι διαλύθηκαν (άλλο με το πρώτο πέσιμο) ενώ τα δικά μου όχι. Και φυσικά τι να τα κάνω τα τόσα watt που προσωπικά τουλάχιστον δεν τα χρειάζομαι.
Άρα όχι, προσωπικά δε θέλω να αλλάζω κάθε λίγο μοντ διότι μου αρκεί το ένα και καλό (ή για όσους έχουν χρήμα και τρέλα, περισσότερα από ένα και καλά). Εκτός και αν η ίδια η ProVape βγάλει κάτι άλλο και δω ότι μου αρέσει καλύτερα και προσφέρει όντως και κάτι περισσότερο.
Δεν κρίνω άσχημα όλα τα άλλα μοντ (υπάρχουν και άλλα σοβαρά μοντ όπως το dani) αλλά προσωπικά αυτή η ιστορία με το ότι το κάθε κινεζομοντ γίνεται παλιό κάθε λίγο και λιγάκι σε συνδυασμό με την τενεκεδένια ποιότητά τους, κάπου με έχει να κάνει να βαρεθώ και να αηδιάσω... και μάλλον αυτός ο λόγος που πολλοί μετά απο δοκιμές επιστρέφουν σε μπεε ή άλλα σοβαρά μοντ.
Προσωπική άποψη η παραπάνω αλλά που ποτέ δε μπορούσα να εκφράσω ανοιχτά ως τώρα.

Αποσυνδεδεμένος niknikolas1

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 18:15 »
καλησπέρα,
κάτοχος κ εγω από χθες του μπεεε...παρα πολύ καλό τελικά!!
να ρωτήσω εσάς τους παλιούς..εχω την version 3 να περάσω την 20? και τι αλλάζει???
να κ μια φωτο...

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 18:59 »
Καλοφόρτιστο φίλε!!! Ωραίος συνδυασμός ;)
Θα το ευχαριστηθείς. Μπες στο σάιτ της Provape και θα δεις τις αναβαθμίσεις.

Αποσυνδεδεμένος argam

Απ: Provari Radius
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 19:00 »
πως περνάς την 20; εμένα δεν μου δίνει τέτοια επιλογή, μόνο την 03 έχει και την 40cc

Αποσυνδεδεμένος niknikolas1

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 19:20 »
ευχαριστώ Γιαννης1964 ...
απλά ρώτησα για την 20 γιατί δεν τα πάω κ τόσο καλά με τα Αγγλικά

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #338 στις: Ιανουαρίου 01, 2017, 01:55 »
Για τα 40αρια υπαρχει μεχρι και Version 26!

http://www.provape.com/update-s/91.htm

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #339 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 12:59 »
Ξερετε αν υπαρχει προβλημα στην διαθεσιμοτητα των Radius εδω και εξω .Στο site τους εχουν 2,3 κομματια μονο , και εδω σχεδον πουθενα.Καπου ειδα οτι αντιμεπωπιζει προβλημτα η provape

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #340 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 13:21 »
Δεν το γνωρίζω το συγκεκριμένο και όντως υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας δεν ξέρω για ποιο λόγο? Θα ΄σκεφτόμουνα για καινούργιο μοντέλο ώστε η παραγωγή να έχει πέσει εκεί αλλά τώρα βγάλανε το 60 watt και το καινούργιο provari οπότε ποιος ξέρει  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #341 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 13:34 »
Εχουν καποιο θεμα με το usa κρατος , ουτε και οι εδω αντ/ποι ξερουν τι γινεται , αλλα ξερουν οτι υπαρχει προβλημα . :-\. Δεν ειναι μονο τα radius αλλλα και τα p3 και ολα 

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #342 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 13:48 »
Ξερετε αν υπαρχει προβλημα στην διαθεσιμοτητα των Radius εδω και εξω .Στο site τους εχουν 2,3 κομματια μονο , και εδω σχεδον πουθενα.Καπου ειδα οτι αντιμεπωπιζει προβλημτα η provape
Δεν έχουν 2-3 κομμάτια και μόνο. Π.χ. στο μπλε radius έχουν 216.
Όπως και να έχει, προς το τέλος του έτους υποτίθεται ότι ήταν θέμα λογιστικό και απογραφής, όπου έπρεπε να ξεστοκάρουν (έτσι έστω μου είπαν). Τώρα γιατί δεν ανανεώνονται τα τεμάχια, ουδείς ξέρει. Ελπίζω να είναι προσωρινό..

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #343 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 12:04 »
Μετα απο καμποσα χρονακια απο το πρωτο προβατο λεω (επιτελους) να τιμησω το 60ρι Radius

Απο συρματα παιζω αποκλειστικα kanthal και SS316(L)

Στον Τηλεμαχο Armed την εχω καταβρει τον τελευταιο καιρο με springs SS316 σε wattage mode ομως(δεν παω το TC)

Η ερωτηση μου ειναι αν θα παιζει το provari με το 316 σε VW mode ή θα πρεπει να το γυρισω σε coil control

:)

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #344 στις: Φεβρουαρίου 02, 2017, 12:37 »
Μια χαρά θα παίζει!! ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345580 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10873 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147279 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8080 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545137 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600456 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195838 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos