vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 4 χρήστες
john67, JohnDag, thanos1071, tony1976

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #315 στις: Νοεμβρίου 16, 2016, 00:28 »
εχει φυγει ποτε ο πολος σε κανεναν?..σημερα δεν διαβαζε κανεναν ατμο..ενω δεν βαζω γαιδουρια πανω ουτε ατμο με ανοιγοκλεισιματα για να μην εχω θεμα με το υβριδικο συστημα. Αφου λοιπον πηρα χαμπαρι τι εγινε..εβγαλα δαχτυλιδι και βιδα κ σηκωσα λιγο τον πολο με κατσαβιδι...παλι δεν διαβαζε..την δευτερη φορα που το εκανα εφυγε τελειως ο πολος..κ απο μεσα ειχε ενα πολυ μικρο κεφαλακι πιν με καλωδιο απο κατω...υποθετω δεν φαινοταν ειχε σιλικονη. ξανακουμπωσα τον πολο..βιδωσα τα υπολοιπα κ δουλευει κανονικα.εχει συμβει σε κανεναν σας? μου εκανε εντυπωση γιατι στο p3 δεν μου εχει συμβει ποτε το παραμικρο..κ υποτιθεται φημιζονται για την ποιοτητα κατασκευης..δεν ειναι σοβαρο θεμα αλλα εαν προκυπτει συχνα ειναι λιγο εκνευριστικο..

Απ: Provari Radius
« Απάντηση #316 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 00:38 »
Δεν μου εχει συμβεί και γενικά φαίνεται να ειναι αρκετά παράξενο. 
Μήπως πρέπει να το δεις εκτενέστερα μεςα στα πλαίσια της εγγύησης;
Δεν φαίνεται κάτι φυσιολογικό...

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #317 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 00:53 »
Δεν εφυγε απο Μονος του ρε συ...εγω πηγα να τον σηκωσω λιγο με κασταβιδακι στην ροδελα γιατι δεν διαβαζε τον πικο και τον εβγαλα.Μαλλον δεν εθεσα σωστα το ερωτημα μου. Δεν υπαρχει θεμα..μια χαρα δουλευει το μοντ.αν δεις σε σχεδιαγραμα στο ιντερνετ..καπου βρηκα φωτο σημερα με το 510 της προβαρι..εχει καπακι μεταλλικο αυτο που φαινεται με την ροδελα την κοκκινη..κ απο κατω ειναι το πιν.πανω δηλαδη ο πολος με την ροδελα κ απο κατω το πιν..ο πολος κουμπωνει πανω του ωστοσο το πιν απο κατψ εχει σταθερη  βιδα που το κραταει στην θεση του για να μην φυγει. ξανακουμπωσα το τιπ του πολου μαζι με την ροδελιτσα κ δεν εχει θεμα.

Απ: Provari Radius
« Απάντηση #318 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 01:02 »
Όλα καλα λοιπόν. 
Αν καλώς κατάλαβα, ο πόλος είχε οπισθοχωρήσει ετςι ώστε να μην σου κανει επαφή. Ειναι φυσιολογικό αυτο υπό ομαλές συνθήκες;

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #319 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 01:51 »
Ναι απολυτως φυσιολογικο δεν τρεχει τιποτα,συμβαινει.απλα καλο ειναι να βαζεις ηπιους ατμο σε αυτο το μοντ..πχ ton squape dreamx που εχε μεγαλο πολο κ παιρνει με δυναμη τα ανοιγοκλεισιματα υγρων δεν ειναι κ οτι καλυτερο να τον ριχνεις πανω εκει..ασε που παιζει κατα πολυ να σου κολλησει η βιδα του 510 πανω στον ατμο κ μετα ειναι πακετο να βγει εαν εχει σφιξει πολυ..το εχω παθει κ αυτο. τους ατμο με μεγαλους πολους και δυνατα στριψιματα στα υγρα  τους ριχνω σε αλλο μοντ πλεον.

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #320 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 15:54 »
Δεν εφυγε απο Μονος του ρε συ...εγω πηγα να τον σηκωσω λιγο με κασταβιδακι στην ροδελα γιατι δεν διαβαζε τον πικο και τον εβγαλα.Μαλλον δεν εθεσα σωστα το ερωτημα μου. Δεν υπαρχει θεμα..μια χαρα δουλευει το μοντ.αν δεις σε σχεδιαγραμα στο ιντερνετ..καπου βρηκα φωτο σημερα με το 510 της προβαρι..εχει καπακι μεταλλικο αυτο που φαινεται με την ροδελα την κοκκινη..κ απο κατω ειναι το πιν.πανω δηλαδη ο πολος με την ροδελα κ απο κατω το πιν..ο πολος κουμπωνει πανω του ωστοσο το πιν απο κατψ εχει σταθερη  βιδα που το κραταει στην θεση του για να μην φυγει. ξανακουμπωσα το τιπ του πολου μαζι με την ροδελιτσα κ δεν εχει θεμα.
Δεν Διάβαζε τον Pico? Τον γνωστό για το πρόβλημα που έχει πολλές φορές με την επαφή στον πόλο; Αν ναι τσάμπα το κατσαβιδιασες...

Sent via G4


Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Provari Radius,πολος.
« Απάντηση #321 στις: Νοεμβρίου 17, 2016, 18:37 »
Προφανως επειδη εισαι κατοχος πικο και εχεις διαπιστωσει οτι δεν εχει βιδα στον πολο για να ρυθμιστει..ναι σωστα καταλαβες εμφανισε το θεμα αυτο. Σχετικα με το "κατσαβιαδιασες" που αναφερεις..δεν ειναι θεμα φιλε..δεν εχει χαλασει η φθαρει κατι κ το να σηκωσεις τον πολο με κατσαβιδι μια χαρα  επιτρεπεται σιτγμη που το πιν βρισκεται απο κατω..εαν εχεις radius σε πληροφορω για να γνωριζεις οτι ο πολος με το κοκκινο ρινγκ ειναι ουσιαστικα το καπακι του πολου..κ μπαινοβγαινει ανα πασα στιγμη. Kαι για μην γινει παρερμηνεια των λεγομενων..δεν κατατασω τον πικο που δεν ρυθμιζεται ο πολος στο οτι εχει θεμα...μια χαρα απο τους καλυτερους ατμο ειναι κατα την γνωμη μου. προσοχη θελει το θρεντ του ραντιους ..να μην βαζει καποιος ατμοποιητες με μεγαλο πολο που ενδεχομενως απο την χρηση ανοιξε κλεισε υγρα..κατεβαζουν τον πολο κατω ασκοντας δυναμη..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2016, 01:27 από BonecrusheR »

Αποσυνδεδεμένος thangeol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #322 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 01:59 »
Έχει δοκιμάσει κανείς την αναβάθμιση με το coil control  να μας πει εντυπώσεις ;

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 00:27 »
Ένας χρόνος με το προβατάκι παρέα με Ναυτίλο (σύντομα και με Cubis Pro). Αψογότατη και κυρίως απροβλημάτιστη εμπειρία που είναι και το σημαντικότερο κατ'εμέ. Πέρα από τα κορυφαία ρεύματα που είναι ήδη γνωστά για όλα τα mods της Provape, με εντυπωσιάζει κυρίως η ποιότητα κατασκευής του. Χωρίς θήκη ποτέ, μου έχει πέσει καμιά 10αριά φορές και παρόλα αυτά δεν υπάρχει πουθενά το παραμικρό σημαδάκι. Προτείνεται ανεπιφύλακτα!

Αποσυνδεδεμένος skilouros

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 01, 2016, 09:43 »
Έχει δοκιμάσει κανείς την αναβάθμιση με το coil control  να μας πει εντυπώσεις ;
316l ss 32mm 2,5 πυρήνας σε pico το εχω  στο εργοστασιακο ss 11w kai 200 βαθμους...... στο radius στο Ι και  3-4 μου παιζει πολυ ωραια...  ισως λιγο πιο ζεστο ατμο αλλα στο 2 υπολειτουργουσε .... 

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 21:10 »
Ήρθε η ώρα να κάνω και εγώ μία σωστή κίνηση μετά από πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα καταναλωτισμού. Θα κάνω λοιπόν την γνωστή ερώτηση.

Provari Radius ή Dani Box :confused1:

Προκαταβολικά ενημερώνω ότι δεν με ενδιαφέρει ο Έλεγχος Θερμοκρασίας προς το παρόν.

Την ερώτηση θα την κανω και στο νήμα του Dani Box.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 21:14 »
Αναρωτιέμαι , ποια είναι τα πλεονεκτήματα αυτων των μοντ , συγκριτικά με τα φθηνα pico , evic ?

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 21:22 »
Θέλω να πιστεύω από αυτά που διαβάζω τα εξής:
1. Ποιότητα κατασκευής
2. Ποιότητα ρευμάτων

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 21:29 »
H ποιοτητα ρευμάτων σημαντικη υπόθεση.
Τωρα για την ποιοτητα κατασκευης , ετσι και αλοιως όπως εξελισονται , που σε 6 μηνες είναι ξεπερασμένα τα κυκλοφορουντα σήμερα κατά πολύ, σχετική ειναι

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 15, 2016, 21:30 »
Εχω το Radius και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δε χρησιμοποιώ TC. Εχω περιορισμό τα 40 W. Δεν τα χρησιμοποιώ, αλλά θα ήθελα να έχω το περιθώριο να ανέβω πιο πάνω αν χρειαστεί. Σήμερα θα διάλεγα το Dani. Αλλά..WTF?? Μάλλον θα πάρω κι αυτό :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345580 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10873 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147279 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8080 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545137 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600456 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195838 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos