vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #75 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 16:23 »
Παιδια ακουτε και σεις οταν πατατε το Power button εναν ψηλο ηχο μεσα απο το mod σαν να δουλευει το τσιπακι η κατι τετοιο ή ειμαι ο μονος?  :hmmm:
Ειναι πιθανον σε τετοιου ειδους ηλεκτρονικες υλοποιησεις να ακουγεται αυτος ο ηχος.
Οχι απαραιτητα σε ολες τις συσκευες, οχι απαραιτητα σε ολες τις συνθηκες.
Δεν ειναι φυσικη λειτουργια αλλα δεν φανερωνει απαραιτητα δυσλειτουργια της συσκευης.
https://provape.zendesk.com/entries/22392801-High-Pitched-Squeal-Coming-from-my-ProVari

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #76 στις: Δεκεμβρίου 19, 2015, 17:45 »
Πωωω παιδιά τι ρεύματα είναι αυτά. Το έβαλα 7.5 watt και πυροβολάει.


Επίσης η οθόνη καταπληκτική και πολύ εύχρηστο το μενού.


Η αλλαγή μπαταρίας με προβλημάτισε λίγο αλλά 2 βίδες είναι μόνο να ξεβιδώσεις, ποτέ δε μου άρεσαν οι μαγνήτες.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #77 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 11:57 »
Για 30αρι kanthal σε 2.4mm 5-6 σπειρες γυρω στα 1-1.3 ohm τι boost θα προτινες ρε Chris? Γιατι ισχυει οτι αν το αφησω λιγη ωριτσα η 1η τζουρα ειναι σχεδον κουφια...


Πρόσφατα που δούλεψα 30άρι ψάχνοντας ένα υγρό,αρχικά δούλεψα με το Boost στο 2.Είναι απίστευτα καλύτερη η αίσθηση όταν το έχεις
αφήσει το μοντ για λίγη ώρα και παίρνεις την πρώτη σου τζούρα,αν συνεχίσεις όμως,καταλαβαίνεις αμέσως την διαφορά ότι η αρχη της
τζούρας σου έρχεται λίγο πιο εντονη και ζεστή και μετά πέφτει.Στην πορεία δοκίμασα να ρίξω το boost στο 1,εκεί νομίζω ήταν η μέση και
καλύτερη λύση για μένα.


Αν είσαι τύπος που όταν θα πάρεις στο μοντ στα χέρια,δεν θα σταματήσεις στις 2-3 τζούρες,το boost ενοχλεί,τουλάχιστον εμένα γι'αυτό και
το βάζω μόνο στο 1.Μιλώντας για πιο χοντρά σύρματα, 0.40 και άνω,εκεί σίγουρα το χρειάζεσαι παντού καθώς στην αρχή θέλεις απότομα γκάζια.


Άτμιζα με 0.28 κατα κόρον,έπειτα έπεσα στο 0.25 το οποίο και προτιμώ ακόμα στον λίγο πιο αεράτο απο τσιγαρίσια τζούρα ατμοποιητή και κατα
κόρον πλέον είμαι στο 0.22 σύρμα που το Boost το έχω στο off.


Είναι καθαρά υποκειμενικό,καθώς αλλαζει ο τρόπος που ατμίζει ο κάθε ατμοποιητής,οπότε,δεν είναι το τι κάνω εγώ,αλλα το τι αρέσει σε σένα.
Κάνε τις δοκιμές σου και σίγουρα θα βγάλεις και εσυ την δική σου άποψη και ίσως να ειναι και διαφορετική απο την δική μου :)

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #78 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 19:02 »
Εγινε Chris ευχαριστω για την απαντηση! Και κατι τελευταιο... Εχει παρατηρησει κανεις ενα μικρο "παιξιμο" στο πως εχει τοποθετηθει το τζαμακι της οθονης? Σαν να κουνιετε λιγακι και κανει ενα πολυ μικρο ηχο οταν κουναω το mod διπλα στο αυτι μου σε απολυτη ησυχια  :hmmm: Το ξερω ακουγετε υπερβολικο αλλα ειμαι λιγο ψειρας και ειδικα σε τετοιες συσκευες οταν μιλαμε για κατασκευαστικη ποιοτητα της Provape... ;D

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #79 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 19:38 »
Bre συνονόματε πας να μας βάλεις και εμάς στην ''αρρώστια'' σου χαχαχαχαχαχα  :))

Το δικό μου είναι μια χαρά γιατί δεν είμαι ποτέ σε ησυχία αλλά και όταν είμαι δεν θα το δοκιμάσω καν.
Απόλαυσέ το, είναι όμορφο, στιβαρό, με φοβερά ρεύματα και την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας macράν!

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #80 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:32 »
χαχαχα τι να κανουμε κανεις δεν ειναι τελειως! Εχω αυτο το κακο να ψαχνομαι χωρις λογο  :)) Δεν αντιλεγω σε ολα αυτα τα θετικα που ειπες συνονοματε απλα ορεξη να εχουμε να ψαχνομαστε!  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #81 στις: Δεκεμβρίου 20, 2015, 20:39 »
Step down κάνει;

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 11:33 »
Είναι σαν να ρωτάς αν το Audi A4 έχει υδραυλικό τιμόνι  :-[

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
στα 3.46  μου εκλεισε αυτη τη φορα με efest 3000  35A.Δεν παρατηρησα βρωμιες πουθενα αλλα θα καθαρισω καλου κακου. Μπορει να κακοπεσα ποιος ξερει.
(Image removed from quote.)


Μακριά (προσωπικά) απο Efest ξανά,το ίδιο πρόβλημα είχα με το Provari Classic 2015 με τις 18350 Efest.Πλέον μόνο Sony/Samsung/LG.
Με ξεφόρτιζε μέχρι τα 3,5V.Πλέον στο προβάρι βάζω ή την δικιά του ή μια καφέ LF που έχω και την ρίχνει μέχρι τα 3,2V.

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 11:33 »
Κάτοχος και εγώ του radius σε βυσσινι χρώμα. Ποιότητα κατασκευής άριστη, ποιότητα ατμισματος άριστη, τρόπος αλλαγής μπαταρίας... λίγο κουλος αλλά οκ το συνηθιζεις δεν είναι και τραγικό... Βέβαια για τόσα λεφτά, ας προσπαθουσαν να βρουν μια άλλη λύση αλλά... όπως προείπα δεν με χαλάει (εξάλλου το πήρα μτχ, άρα φθηνότερα). Η οθόνη... και εκεί ένα μικρό φάουλ - άνευ ουσιαστικής επιπτωσης στην λειτουργικοτητα πλην της πρεσβειωπειας του γραφοντος - πόσο παραπάνω ρεύμα θα καταναλωνε μια λίγο μεγαλύτερη οθόνη... ΠΌΣΟ το κέρατο μου... Κατά τα άλλα, για μένα που δεν κανω tc και δεν πρόκειται να κάνω ποτέ, γιατί το δοκίμασα και.. δεν... και είμαι μαξιμουμ στα 13 βατ είναι ότι πρέπει. Εξάλλου την γεύση την παίρνω κάπου εκεί... 11 με 13 βατ σε 2.5 με 8 έως 9 σπειρες. Αυτή την φορά δεν πρόκειται να το πουλήσω όπως έκανα με το v2.5. Καλή ατμιστικη χρονιά σε όλους!

Sent from G2 via Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 17:27 »
Φίλε συνατμιστή,
κι εγώ που έχω μεγαλύτερη οθόνη (sx mini), μην νομίζεις ότι βλέπω και πολλά.
Μάλλον δεν φταίνε οι οθόνες στα mod's αλλά το γήρας μας , που "ου μόνον έρχεται".  :))
Καλή Χρονιά σε Όλους.

Αποσυνδεδεμένος Goulliver

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπηκα στην πρωτη δεκαετια μου
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #85 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 21:25 »
Και εγω πιστευω οτι ειναι ενα καλο μοντ σαν ολοκληρωμα (εμφανιση λειτουργια)
αυτο που με γαργαλαει ειναι ενα ριβιου με παλμογραφο να δουμε επιτελους αυτοι οι αμορικανοι
τι διαφορα εφεραν σε σχαση με τα αλλα  :) σε ρευματα

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #86 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 21:55 »
Aν και είναι με το P3 θα καταλάβεις για τα ρεύματα του ProVari
35:45
https://youtu.be/_ghNjcaWjMo?t=35m46s

Αποσυνδεδεμένος Goulliver

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπηκα στην πρωτη δεκαετια μου
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #87 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:06 »
Σε ευχαριστω Καλο το βιντεο  αλλα σε συγκεκριμενα σημεια κρισεως το κοβει θα ηθελα ποιο πολλες απεικονησεις στα διαφορα (mods λειτουργιας )

Ελπιζω το Radius να εχει ενα ποιο αναλυτικο ριβιου με περισσοτερες πληροφοριες   :)

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #88 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:21 »
Oπως θα ακουσες απο τον Phil, αυτα τα περναει γρηγορα για να μην βαριουνται οι θεατες
Ο λογος ειναι οτι δεν χρειαζεται να αποδειξει τιποτα γιατι το ProVari ειναι γνωστο οτι εχει τα καλυτερα ρευματα. :thumpup:
Αν θα ατμισεις με το Radius θα το καταλαβεις αμεσα!

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 22:40 »
Στα + και η ποιότητα κατασκευής,ξεχνάς γρατζούνιες με το παραμικρό,ξεβαματα κουμπιών , σωματος και τριξιματα.Και μην μου πείτε για τιμές,γιατί κάπου εκεί και ελάχιστα ποιο κάτω,επαιζαν και παιζουν κάποια mod που παρουσιάζουν τα προβλήματά πού ανέφερα ,μετά από ελάχιστη χρήση.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246412 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572283 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1956 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8093 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326918 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8661 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511902 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios