vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, john67, Mulder

Twitter

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος kostas21

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 15:25 »
η τιμη αναμενομενο να ναι τοσο
ποιοτητα αναμενομενο να ναι καλη
αντοχη θα δειξει οτι δεν θα γινει κατι αλλο απο το αναμενομενο
tc κομπλε δεν εχει ποιος νοιαζεται, γνωριμα λιμερια v/w

αλλα τα προβαρι οι 9/10 τα βρισκουν ομορφα
αυτο 1/3 το βρισκει ομορφο και αν..
αυτη την αποψη εχω διαμορφωσει.. σε συνδιασμο με το οτι και μενα μου φαινεται ασχημο
επιφυλακτικα καθως δεν το χω δει ακομα απο κοντα  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 02, 2015, 15:39 »
Εγω δεν το βρίσκω άσχημο. Η αλήθεια ειναι πως όταν το έβλεπα σε φωτος ήταν όντως περίεργη η αισθηση που είχα. Αλλα μπήκα στην διαδικασία και το παρηγγειλα αφού έχω και το προβαρι 3 και έμεινα απολυτα ικανοποιημενος όλο το διάστημα που το είχα (το πούλησα ενα κατοσταρικάκι και έβαλα αλλα 140 και πήρα το radius). Μολις το εβγαλα απο το κουτι του και ήρθε και "εκατσε" στο χερι μου πραγματικά μου έφυγε οποιαδήποτε αμφιβολία. καθε του εκατοστό ειναι μελετημένο και αυτό φαίνεται. Στο κομμάτι της οθόνης, επειδή δεν είχα θέματα με την οθόνη του προβάρι δεν με ενοχλησε ιδιαίτερα το γεγονός πως ειναι η ίδια. Μπορεί όντως να ήταν θεμιτή μια αλλαγή της αλλα δεν τη βρίσκω ασχημη ή παραταιρη. Οπως καταλάβατε μου άρεσε η συσκευή αλλα περισσότερο μου άρεσε (όπως και στο προηγούμενο προβαρι) ο τρόπος ατμοποιήσης. Καλοάτμιστο σε όσους το αγοράσουνε. Καλοάτμιστo γενικά να σας ειναι ό,τι καινούριο πάρετε είτε γιατι το χρειάζεστε είτε γιατί θέλετε αλλαγή στην καθημερινότητά σας.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 17:37 »
Σύγκριση αυτονομίας VS rDNA40 - Provari Radius


Με ίδιες αντίστάσεις πάντα,δεν θα μιλήσω συγεκκριμένα,λέγοντας πόσο μου έβγαλε χθες ή προχθές,καθώς ο τρόπος
ατμίσματος σε καμία των περιπτώσεων δεν είναι ίδιος.Συγκρίνω λοιπόν μέσο όρο συνολικά για 1 βδομάδα που έχω τώρα
στην κατοχή μου το Provari Radius.


Η μέγιστη απόδοση του VS rDNA ήταν με την καφέ χρώματος LG των 3000mah που έφτανε στην 1,5 μέρα.Μέσος όρος
στο rDNA ήταν γενικότερα,κάτι παραπάνω απο 1 μέρα,σύμφωνα με τις δικές μου ατμιστικές επιλογές στησιματος.Με το Provari
Radius,με την δικιά του μπαταρία,με 2 πλήρης φορτίσεις (γνωρίζουμε ότι η μπαταρία θέλει τουλάχιστον 4-5 φορές για να
στρώσει) μου έβγαλε κάτι λιγότερο απο 2 ημέρες,χοντρικά δηλαδή γύρω στις 40 ώρες αυτονομία.

Απο προχθές το βράδυ έχω ξεκινήσει τις δοκιμές μου με την ίδια καφέ LG των 3000mah και με αποκλειστική χρήση σχεδόν,στις
24 ώρες μου έπεσε περίπου στο 75% η μπαταρία.Σήμερα το βράδυ θα κλείσω 2 γεμάτα 24ώρα αλλά ΟΧΙ με αποκλειστική χρήση
του Provari Radius.

Μια γενική εικόνα λοιπόν,συγκριτικά αυτά τα 2 mod,το Provari είναι καλύτερο και με αισθητή διαφορά.Πιστεύω χωρίς να έχω τελειώσει
το τεστ μου ακόμη,πως με μια σωστή μπαταρία των 3000mah το Provari Radius κλείνει 2 ολόκληρα 24ωρα που για μένα η αυτονομία
είναι ένας αρκετά σημαντικός παράγοντας ιδίως όταν συνοδεύεται και με την σωστή απόδοση ρεύματος που βελτιώνει την ατμιστική εμπειρία.

Το δε πρακτικό κομμάτι,το πως κάθεται στο χέρι που δεν είδα αρκετούς να το σχολιάζουν,απο μένα παίρνει έτσι εύκολα ένα 10/10.Το πως
κάθετε στο χέρι,το πως δεν νιώθεις καμία γωνία να σε ενοχλεί,το πως γίνεται ένα με το χέρι σου ακριβώς σαν μέγεθος,δεν παίζεται απλά.


Αποσυνδεδεμένος γιωργος77

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 17:43 »
Όμορφη φωτο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 18:02 »
Η αυτονομία του με την lg hg2, έφτασε τα +/- 9.5 ml {..30awg, 7 σπείρες, 2.5 τρυπανάκι}.
..είναι στο 1 με 1.5 ml πάνω, από άλλα μοντάκια που έχω χρησιμοποιήσει (..με το ίδιο στήσιμο).
{..κόφτη έχει στα 3.1V}

Το μόνο "κακό" που βρήκα ..είναι που ατμίζει τόσο "βελούδινα", που από τα 5 - 7ml που έκανα την ημέρα ...ανέβηκα στα 8 με 10!! {..ασύμφορο λέμε}  :yes: ....αλλά  :respect: :respect:

..και είναι τόσο καλό (..εμένα προσωπικά με έχει "ξετρελάνει") ..που έκανα πράξη τα λόγια μου..:

{..τώρα έχω μπεί στο δίλημα ..αν θα κρατήσω το reuleaux ...η αν θα το δώσω για να πάρω άλλο ένα radius!! (..για να μην βγάζω και την μπαταρία βρε παιδί μου!!!)}.

« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:41 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 15:29 »
Δυο-δυο

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 16:25 »
..... ήρθε και το Radius οπότε τελειώσαμε για φέτος  ;)

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 16:37 »
Για φέτος, εννοείς το 2015, γιατί τελειώνει ούτως η άλλως σε λίγες μέρες;  :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Πέρα από την πλάκα, με έχετε βάλει στην πρίζα για να είναι το επόμενο mod μου.  Να δω πότε θα μαζέψω τα λεφτά πάλι (μετά το dani  :wall: )

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 17:18 »
Τέλος τα mods και για εμένα φέτος.


Καλές γιορτές να έχουμε

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 14:49 »
Πάιδες, ερωτήσεις ..


Με δεδομένη την προτεινόμενη φόρτιση του Radius αποκλειστικά μέσω USB, + το κατά την εταιρία rapid charging ..


Πόση ώρα σας κάνει να φορτίσει τη μπαταρία,+ ποιά μπαταρία χρησιμοποιείτε;
Μπορείς άφοβα να ατμίσεις με φορεμένο το USB, ή μόνο αφού αποσυνδέσεις;


Στην ουσία, προσπαθώ να καταλάβω αν θα βολευτώ με δαύτο όπως με τον πρόγονο του, ή να προτιμήσω να περιμένω το Dani box ή κάτι άλλο απο αυτά που έπονται ..




Συγχωρέστε με αν τυχόν έχουν απαντηθεί και μου διέφυγαν ..


Ευχαριστώ προκάτ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 18:17 »
Nαι, μπορείς να ατμίσεις φορτίζοντάς το από το usb αλλά δεν βολεύει.
Δεν το έχω φορτίσει ακόμα έτσι, απλά το έχω δοκιμάσει, γιατί προτιμώ να αλλάζω μπαταρία.
Φαίνεται δύσκολο να αλλάξεις την μπαταρία αλλά αν το κάνεις 5-6 φορές μετά γίνονται όλα πανεύκολα.
Η μπαταρία κρατάει μιάμιση ημέρα+
Όσο για την ποιότητα κατασκευής αλλά και ατμίσματος .... δεν έχω λόγια  :thumpup:   


μπαταρίες
αυτή που έρχεται μαζί είναι η Samsung INR18650-25R 2500mAh
χρησιμοποιώ επίσης την πολύ καλή καφέ LG INR18650HG2-3000mAh 20A

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 23:12 »
Ευτυχισμενος κατοχος και γω πλεον εδω και μερικες μερες του προβατου  ;D Πολυ θετικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης απο θεμα ποιοτητας ατμισματος και κατασκευης αλλα και σε θεμα διαχειρησης μπαταριας! Να ρωτησω ομως κατι...η λειτουργια Boost Mode ξερουμε ακριβως πως δουλευει και τι διαφορες θα δω εγω σαν χρηστης?

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 00:07 »
Το Boost mode αυξάνει την ισχύ για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα πριν πέσει στην
επιθυμητή ισχύ που το έχεις ορίσει εσύ.Αν για παράδειγμα είσαι στα 10Watt ανάλογα την ρύθμιση
στην αρχή θα σου δώσει περισσότερη ισχύ (Watt) ώστε να έχεις άμεσα την επιθυμητή θερμοκρασία
στην αντίσταση σου.Η τιμές ορίζουν το χρονικό διάστημα που γίνεται αυτό κάθε φορά που πατάς
το Fire Button για να ατμίσεις.

Κατα την δική μου εμπειρία,όσο πιο χοντρό σύρμα χρησιμοποιείς,τόσο μεγαλύτερο μπορείς να βάλεις
το boost σου ώστε να μην χρειάζεται δευτερη τζούρα για να απολαύσεις,αν εισαι σε λεπτά σύρματα,
τότε απλά δεν χρειάζεται.Προσωπικά σε 0,22 σύρμα,δεν το ενεργοποιώ καν,σε 0,25 σύρμα νομίζω
ότι με το boost στο 1 ή 2 το άτμισμα γίνεται πολυ πιο ευχάριστο αφού απο την πρώτη τζούρα,έχεις
πλούσιο ατμό.


Εδώ οι χρόνοι που ενισχύουν ανάλογα την τιμή του boost.

1 - 0.25 δευτ.
2 - 0.50 δευτ.
3 - 0.75 δευτ.
4 - 1.00 δευτ.
5 - 1.25 δευτ.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 14, 2015, 16:45 »
Για 30αρι kanthal σε 2.4mm 5-6 σπειρες γυρω στα 1-1.3 ohm τι boost θα προτινες ρε Chris? Γιατι ισχυει οτι αν το αφησω λιγη ωριτσα η 1η τζουρα ειναι σχεδον κουφια...

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 12:19 »
πολυ θετικες εντυπωσεις και απο εμενα μετα απο 2 εβδομαδες . Το μονο αρνητικο ειναι αυτη η μανια της provape na κλεινει τη μπαταρια apo ta 3,6 V  ( anti ta 3,2 της evolv)  με αποτελεσμα να εχεις λιγοτερη αυτονομια.
Κατα τα αλλα η ποιοτητα της provape καλα κρατει σε ολους τους τομεις ολων των mod

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6358 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117360 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825482 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9153 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155354 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569461 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244481 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1990 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763439 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1314 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog