vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

168 επισκέπτες, 0 χρήστες

Provari Radius

Αποσυνδεδεμένος Goulliver

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπηκα στην πρωτη δεκαετια μου
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 23:09 »
Για να δουμε λογικα σε δυο η τρεις μερουλες θα ειναι παρον οποτε αναμονη για το βαιιπ μαιιλ μου αρεσε το μαυρακι
σε γκοστ με τιποτα το κοκκινο μου εφερνε λιγο old fashion και το μπλε ειναι πολυπεγμενο εδω

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 21:59 »
Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά τιμής?Από $200 σε $210-220 άντε να το χωνέψω.Αλλά 240 ευρώ σε όσους το έχουν στο Ελλαδιστάν?
Από 200 dollars σε 240 euros?
Τελικά καλά μας κάνουν!

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 22:23 »
Η usa  δεν ειναι ευρωπαικη ενωση (ουτε προκηται να γινει  ;D )και εχει καποιους περιορισμους κατα την εισαγωγη αγαθων απο εκει .200$= 184 ΕΥΡΩ .Aν σε αυτα προσθεσεις, δασμους, και μεταφορικα + εκτελωνιστικα τοτε η τιμη ειναι καλη η σχετικα καλη .Στην ουσια δεν υπαρχει διαφορα η υπαρχει πολυ μικρη διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 22:35 »
Δεν το ήξερα αυτό,κατανοητό κι ευχαριστώ για την πληροφορία! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 22:54 »
Παιδια γνωριζετε αν η βαση - connector P3 για τον Kayfun V4 ταιριαζει στο Radius?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 00:57 »
Ναι, φίλε μου, ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 15:34 »
Εχει τυχει σε κανεναν αλλον ρε παιδια να μπει ελαχιστα πιο μεσα ο πολος του Radius (λογικα απο ατμοποιητες με ψηλο πολο) σε σημειο που μερικοι ατμοποιητες πχ Kayfun v4 που εχει κοντο πολο, να μην κανουν επαφη?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος porfyras

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 22:17 »
Radius Version 20
Διώρθωσαν λέει το sleep mode ώστε να μην καταναλώνει ενέργεια, όταν δεν ατμίζουμε.
Μόλις την πέρασα. Για να δούμε θα έχει διαφορά ?
Download εδώ
http://www.provape.com/v/Radius/RadiusProgrammingSoftware.zip

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 23:02 »
Εχει τυχει σε κανεναν αλλον ρε παιδια να μπει ελαχιστα πιο μεσα ο πολος του Radius (λογικα απο ατμοποιητες με ψηλο πολο) σε σημειο που μερικοι ατμοποιητες πχ Kayfun v4 που εχει κοντο πολο, να μην κανουν επαφη?  :hmmm:

Ναι γίνεται αυτό γιατί δεν έχει ελατήριο, αλλά κάτι σαν λάστιχο.

..αν έχει κάτσει πολύ, βάλε ένα ίσιο κατσαβιδάκι στο πλάι και πίεσε ελαφρά το λάστιχο από έξω προς τα μέσα. Αυτό θα ξαναανασηκώσει τον πόλο.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 04:29 »
Αυτο κανω φτιαχνει προς στιγμη και μολις αλλαζω ατμοπιητες παλι τα ιδια μετα απο λιγο... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Atmistoulis

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 17:16 »
Καλώς σας βρήκα, μιας και καινούργιος (χρήστης, όχι αναγνώστης) και καλησπέρα στην παρέα,

Μόλις απέκτησα και εγώ το Provari Radius και από την χαρά μου, είπα να το μοιραστώ με κάποιους, μιας και δεν έχω φίλους συνατμιστές, καθότι παραμένουν καπνιστές και μάλιστα φανατικοί, όπως και εγώ εξάλλου μέχρι πριν 5,5 περίπου μήνες. Διάστημα ενασχόλησης το οποίο σημαίνει νηπιακή εμπειρία και γνώση, την οποία, όπως όλοι αντιλαμβάνομαι, καθημερινά προσπαθώ να εμπλουτίσω, καθώς το άτμισμα αποτελεί πλέον τρόπο ζωής για εμένα, που κάπνιζα 90 με 100 τσιγάρα άπαξ ημερησίως!

Πάμε τώρα στην επιλογή: Η επιλογή προήλθε από τον εθισμό, γιατί ας μην κοροϊδευόμαστε και ας είμαστε ρεαλιστές, αν και λίγο χρόνο στο χώρο, έχω αντιληφθεί ότι ο εθισμός, όχι μόνο σ' αυτό καθ' αυτό το άτμισμα, αλλά και στα μέσα τα οποία στο προσφέρουν, αποκτά σταδιακά φετιχιστικές διαστάσεις (αυτόν τον εθισμό εννοώ)...:) Θέλω να πω ότι μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και με πολύ λιγότερα χρήματα, δεν χρειάζεται να δώσεις μισό μισθό, άσχετα εάν τον έδινες ούτως ή άλλως για τα κανονικά τσιγάρα. Για να μην μακρυγορώ όμως, ξεκίνησα με την Mejor της Nobacco, έπειτα από δύο αποτυχημένες προσπάθειες, μία προ πενταετίας και μία προ ενός έτους, με την ίδια μπαταριοθήκη. Ένας μ... πιπέρι όμως πωλητής μου την είχε πασάρει παρέα με ένα sub ατμοποιητή, επειδή λέει του είχα πει ότι καπνίζω πολύ και ως εκ τούτου, ατμοποιητής και μπαταριοθήκη κατέληξαν στο συρτάρι. Έτσι συνέβη και μια Δευτέρα πρωί, έπειτα από ένα Σαββατοκύριακο κραιπάλης, όπου το κωλοτσίγαρο παραλίγο να με στείλει και μόνο από τον βήχα, την ξέθαψα. Ήμουν όμως αποφασισμένος και έτσι μπούκαρα σε ένα κατάστημα και απειλητικά προς τον πωλητή έγνεψα, ότι εάν δεν ατμίζω, δεν φεύγω. Προς τιμήν του, παρήγγειλε καφέ και άρχισε σταδιακά να με βάζει στην φιλοσοφία των διαφορετικών ατμοποιητών και των αντιστάσεων. Επιτέλους, βρήκα έναν ατμοποιητή για τα γούστα μου, τσιγαρίσιο, που να μου θυμίζει τσιγάρο ρε παιδί μου. OSTRIA λοιπόν και τα μυαλά στα κάγκελα. Έτσι ξεκίνησε και έτσι πορεύτηκα, αρχίζοντας πλέον τις αναγνώσεις εδώ σε στο forum και τις βουτιές στα άδυτα του διαδικτύου.

Άκουσα, είδα και ένιωσα, δοκιμάζοντας σε διάφορα καταστήματα πολλά. Κατέληξα, μπορεί ανοήτως, δεν ξέρω, είμαι άπειρος ακόμα, ότι ο έλεγχος θερμοκρασίας, στα WATT - VOLT που εγώ ατμίζω, μάλλον δεν μου είναι και τόσο απαραίτητος. Ήθελα όμως να κάνω την υπέρβαση. Ίσως λανθασμένα δεν ξεκίνησα πρώτα από την υπέρβαση του ατμοποιητή, προχωρώντας σε επισκευάσιμο, αλλά με την αγορά πρώτα μπαταρίας, ωστόσο το τσίμπησα, το πήρα και από σήμερα το πρωί έχω πάθει την πλάκα μου. Και η πλάκα αυτή μόνο σε μία λέξη μετουσιώνεται, που αρχίζει από κ..... και τελειώνει σε .....α! Και να φανταστείτε, δεν έχω ξεπεράσει ούτε για αστείο τα 11 W...! Το σχήμα του, το τονίζω αυτό, απόλυτο κούμπωμα στην παλάμη!

ο.κ. θα μου πείτε, αν κουμπώσεις πάνω επισκευάσιμο, τότε θα νιώσεις, παρόλα αυτά ακόμα και με τον OSTRIA, ο μόνος για εμένα γευστικός εργοστασιακός μετά τον NAUTILUS και όμως... ΝΙΩΘΩ αυτό που ΔΕΝ μπορούσα να αντιληφθώ, όταν διάβαζα περί βελούδινης ατμιστικής εμπειρίας.

Δεν ξέρω και δεν γνωρίζω τα υλικά κατασκευής, αν είναι από πυραύλους που κλάνουν στο διάστημα ή από πλαστικά κλπ. Γνωρίζω ότι αυτό που νιώθω με καλύπτει στο ακέραιο και είμαι έτοιμος για το επόμενο βήμα. ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΣ. Από τους γνωρίζοντες αντιλαμβάνομαι ότι κάτι παίζει με την kayfun, κάτι ετοιμάζει και πρέπει να περιμένω, πριν προχωρήσω στην επόμενη κατέθεση των με αίμα αποκτημένων euro, μέχρι στιγμής έχω λατρέψει τον eviva, αν υπάρχουν προτάσεις, θα τις λάβω σοβαρά υπόψη.

Με κάθε εκτίμηση λοιπόν και σεβασμό προς όλους, αντιλαμβάνομαι ότι αυτό το post δεν προσέφερε τίποτα και σε κανέναν, ωστόσο ήθελα να το κάνω, έστω και για το καλώς σας βρήκα.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2016, 18:20 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 18:15 »
και εγω απο σημερα κατοχος του RADIUS.οντως.τετοιο βελουδινο ατμισμα δεν εχω νοιωσει.οσο για ατμοποιητες επισκευασιμους κατα τη γνωμη μου σε γευση EVIVA SQUAPE και για καπνικα υγρα KFL+.παντα κατα τη γνωμη μου για να μην παρεξηγηθω.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 18:16 »
 
@Atmistoulis
νομίζω ότι όλα τα post έχουν να προσφέρουν. και μόνο ότι ένας καπνιστής με 90-100 τσιγάρα την ήμερα βρήκε κάτι να τον ικανοποιεί και να τον κρατά μακριά από το τσιγάρο λέει πολλά .
φυσικά συμφωνώ ότι η συσκευή ατμοποίησης (το προτιμώ από το “ηλεκτρονικό τσιγάρο")  που κρατάμε όλη μέρα στο χέρι μας πρέπει να μας ικανοποιεί και αισθητικά και χρηστικά.
Στον ατμοποιητή  τώρα, τον EVIVA αν τον έχεις   ή σκέπτεσαι να τον αποκτήσεις είναι κορυφαίος.
ο SvoeMesto   έχει όντως ανακοινώσει  τον Kayfun mini V3
www.svoemesto.de
 χωρίς να γνωρίζω,τουλάχιστον εγώ, περισσότερες λεπτομέρειες. Νομίζω στις αμέσως επόμενες μέρες θα ξέρουμε, οπότε λίγη αναμονή δεν βάπτει.


καλή συνεχεία και καλά ατμισματα
 
 
 

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 23:49 »
χεχε, Radius για όλα τα γούστα

Customize Your ProVari Radius
http://tinyurl.com/zcd9hlr

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari Radius
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 19:57 »
Σημερα και εγω με Radius. Β Ε Λ Ο Υ Δ Ι Ν Ο ......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541498 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50193 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597293 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357815 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193084 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592030 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios