vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 3 χρήστες
gianniskouk, ZoeM, Kouros17

Aspire Triton Mini

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #120 στις: Μαρτίου 26, 2016, 21:05 »
Εχω και τους δυο.
Ο cubis προσφερει περισσοτερα ml(3,5) σε σχεση με τον triton mini(2ml).
O cubis με clapton 1.5ohm και κλειστη ρυθμιση αερα μου προσφερει τσιγαρισια τζουρα εν αντιθεσει με το triton mini και 1.8ohm.(Εδω ειναι καθαρα τι θελει ο καθενας).

Ο triton mini δεν εχει τις αρχικες ταλαιπωρίες του cubis-μπουρμπουληθρες κτλ αντιμετωπίσιμες δε.Δες και στο νημα για το cubis.
Εγω θα σου ελεγα εαν θελεις σφιχτη τσιγαρισια τζουρα πας για cubis.Ειναι και ο βασικος μου ατμοποιητης καθημερινα.Το triton mini  χαλαρα στο σπιτι ή στις εξοδους οταν τελειωνει το υγρο στο cubis.Στο γεμισμα με υγρο ειναι ποιο ανετος ο  mini.
Εαν εισαι Αθηνα περνα απο τη  nobacco Συνταγμα(το λεει  cupa αντι για cubis  αλλα ειναι το ιδιο).Ειδα οτι το εχουνε σε ενα  mod για δοκιμη και να παρεις μια ιδεα.



« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2016, 21:38 από pan.smoker »

Αποσυνδεδεμένος savvas1350

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #121 στις: Μαρτίου 26, 2016, 22:11 »
Σ ευχαριστώ.Δυστυχώς είμαι επαρχία και δεν πάιζει για την ώρα δοκιμή ,οπότε θα αγοράσω με βάση τα γραφόμενα των κατόχων.

Αποσυνδεδεμένος crazy_sax

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #122 στις: Μαρτίου 27, 2016, 00:22 »
crazy_saχ
αν ρωτας αν υπαρχει επισκευασιμη κεφαλη για τον ναυτιλο ναι υπαρχει...μπορει ομως καποιος να κανει επισκευη και στις δικες του κεφαλες καθως το μεγεθος ειναι αρκετο για bvc στησιμο παντα,την διπλη bdc προτιμω να μου την φτιαχνει ο κινεζος :laugh1: :yes:

kurtz
εγω θα σου ελεγα οτι δεν κανει αφου χρησιμοποιει την μικροτερη τρυπα....ο triton mini ειναι ο ναυτιλος απο την μεγαλη τρυπα και πανω σε αερα,αν τον δουλευει με τερμα κλειστο αερα θα εχει προβληματα.

Σίμο ερωτάω  αν η επισκευάσιμη του ναυτίλου και του ναυτίλου μίνι κάνει για τον τρίτον μίνι .Και από τα γραφόμενα σου δεν κατάλαβα αν κάνει....sorry...αν μπορείς κάνε ξανά μια εξήγηση...Ευχαριστώ!!
οσον αφορα τον αερα ναυτιλου και triton mini συμφωνω απολυτα μαζι σου εχοντας δοκιμασει και τους δυο ..

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #123 στις: Μαρτίου 28, 2016, 00:03 »
φανταζομαι πως κανει αλλα δεν το εχω δοκιμασει ρωτα καποιον που το εχει δοκιμασει να σου πει σιγουρα.....προσεχε γιατι το να ταιριαζει δεν σημαινει οτι δουλευει και σωστα.
παντως πραγματικα τις bvc τις επισκευαζεις για την πλακα πιστευω πιο ευκολα απο την επισκευασιμη.

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 19, 2016, 22:32 »
Όσοι έχετε τον Τρίτωνα μίνι σε μαύρο χρωμα, έχετε κάποιο πρόβλημα όσον αφορά την μπογιά;
Ξεβαφει;
Ρωτάω γιατί κοίταζα να αγοράσω έναν 2ο και στο source more τον έχει discontinued σε μαύρο  :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 19, 2016, 23:24 »
Πάρτον από εδώ (όσο προλαβαίνεις, 3 κομάτια έχουν μείνει).

Εγώ έχω τρεις (ναι, τρεις μαύρους και τρεις ανοξείδωτους)
και δεν μου έχει παρουσιαστεί το παραμικρό στο χρώμα
και μάλιστα έπειτα από πάρα πολλά πλυσίματα. 
Εγγύηση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kwstas151

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 20, 2016, 19:13 »
εχετε δει πουθενα αν χρειαστουμε ανταλλακτικα oring?
περισσοτερο μιλαω για αυτα που ειναι πανω κατω απο το γυαλακι?
Εδώ υπάρχουν
http://www.k110.eu/el/drip-tip-o-ring-gia-atmopoiites/1533-o-ring-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-triton-mini-tank-top-and-botton-aspire.html

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Όσοι έχετε τον Τρίτωνα μίνι σε μαύρο χρωμα, έχετε κάποιο πρόβλημα όσον αφορά την μπογιά;
Ξεβαφει;
Ρωτάω γιατί κοίταζα να αγοράσω έναν 2ο και στο source more τον έχει discontinued σε μαύρο  :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μετά από 48 ημέρες συνεχόμενης χρήσης, 7 ml ημερησίως, πάνω από 30 φορές αποσυναρμολόγησης-πλυσίματος, ξέβαψε λίγο στο εσωτερικό σπείρωμα που βιδώνει-ξεβιδώνει το επιστόμιο (ξεβίδωμα-βίδωμα πάνω από 10 φορές τη μέρα). Εξωτερικά δεν έπαθε τίποτα αν και τον βάζω στη τσέπη με κλειδιά (σετ με το Mini Volt το οποίο αρχίζει να ξεβάφει στις γωνίες).
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 20, 2016, 19:36 από kwstas151 »

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 21, 2016, 11:51 »
Εχει φύγει ήδη παραγγελία, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 23, 2016, 13:18 »
Καλησπέρα σε όλους!
Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.
Αγόρασα τον Aspire triton mini την περασμένη τρίτη από κατάστημα γνωστής αλυσίδας (δεν γνωρίζω αν πρέπει να το αναφέρω) στο κέντρο της Αθήνας!
Μαζί πήρα και μια 5άδα 
Triton Mini Coils (clapton) 1.8 της ASPIRE 
Χρησιμοποίησα αρχικά την αντίσταση 1.8 που περιλαμβάνεται στη συσκευασία πάνω στο iStick pico.
Δούλεψε σωστά για 2-3 γεμίσματα και μετά ρούφαγα καμένο!!Την αλλάζω μήπως ήταν ελλατωματική με μια καινούργια από το κουτάκι.Κράτησε μισή μέρα και πάλι τα ίδια.Με τα πολλά άλλαξα άλλες 2 τηρώντας πάντα την διαδικασία γεμίζοντας με κλειστή την ρύθμιση αέρα,βρέχοντας την κεφαλή με υγρό και αφηνοντας την να ποτίσει με γεμάτο τανκ 6-8 λεπτά πριν ατμίσω!Στην αρχή ρουφάω και λίγο υγρό άλλα στρώνει μετά από 8-10 τζουρεςΤο μόνο που άλλαξε ήταν ο χρόνος λειτουργιας τους.Μετά φουλ καμένο πάλι.
Τον δουλεύω τον ατμοποιητή στα 14.5 watt καθώς μου είπανε ότι αυτή η αντίσταση δουλέυει σωστα απο 13 εως 16 watt.
Ατμίζω την ετοιμη βάση γλυκερινης 12mg της ATMOS LAB me αρωματάκι φράουλας της ιδιας εταιρείας εδω και 3 χρόνια.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι κανω λάθος πραγματικά και έχω ξενερώσει απίστευτα.Και δεν είναι και φθηνος να πω δεν βαριέσαι...

Αν βοηθάει στο μοντάκι δεν είδα ποτε 1.80 Ω τιμή αντίστασης .Θυμάμαι 1.62,1.71,1.67 τιμές.Δεν γνωρίζω αν παίζει κάποιο ρόλο απλά το αναφέρω και αυτό.

ΣΗΜ.Την 1.2 που είχε η συσκευασία μέσα την δοκίμασα δεν μου άρεσε και την άλλαξα αμέσως!

Αυτά.Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος/κάποια θα ήμουν ευγνώμων!Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Greg61

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #129 στις: Απριλίου 23, 2016, 13:48 »
Οι αντιστάσεις Aspire Triton 1,8Ω, όπως γράφουν κι επάνω τους, δουλεύουν στο εύρος 10-13W.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2016, 13:55 από Greg61 »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #130 στις: Απριλίου 23, 2016, 13:54 »
Οι κεφαλές  aspire Clapton 1.8ομ για τον μινι τριτον γράφουν, επανω 13- 16w.

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #131 στις: Απριλίου 23, 2016, 14:23 »
Ναι αδερφέ!Οι πορτοκαλί!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Πρόβλημα λύθηκε μετά απο επίσκεψη στο κατάστημα.
Μεγάλη προσοχή στο επάνω μέρος του ατμοποιητή στη ροδέλα που ανοίγει τις τρύπες για να ρίξουμε το υγρό.
Οταν ειναι ανοικτό αυτοματα κλείνει τις τρυπες τροφοδοσίας χαμηλά με αποτέλεσμα άμα ξεχαστεί ανοικτό ή γυρίσει καταλάθος (γιατί ναι μεν κλειδώνει κανοντας κλικ,αλλα ανοιγοκλεινει με οποια φορά και να το γυρίσεις) να μην παίρνει υγρό και να καίει τις αντιστάσεις.Μπορεί να θεωρηθεί και κουσούρι το συγκεκριμένο!
Οπότε τσεκ πάντα.
Κατά τα άλλα είναι τούμπανο το εργαλείο, πολύ όμορφο και μικρό!
Συμπερασματικά πιο καστανάς από εμένα πεθαίνεις...χαχα.Σορρυ για την αναστάτωση!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2016, 16:22 από bakoulini »

Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #132 στις: Απριλίου 23, 2016, 22:05 »
Καλησπέρα σε όλους ,,
Εχω τον triton mini 2 εδω και 3-4 μέρες ... αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα οταν ατμίζω ακούω μπουρμπουρλίθρες και κάποιες φορές έρχεται και υγρό στο στόμα.
Χρησιμοποιώ την αντίσταση 1.8 που έχει στην συσκευασία ..
Κάνω κάτι λάθος ?

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #133 στις: Απριλίου 24, 2016, 01:42 »
Υπερτροφοδοσια που με δυο τρια τιναγματα σα θερμομετρο, υποχωρουν... :)

Huawei & Tapatalk


Απ: Aspire Triton Mini
« Απάντηση #134 στις: Απριλίου 24, 2016, 09:27 »
Υπερτροφοδοσια που με δυο τρια τιναγματα σα θερμομετρο, υποχωρουν... :)

Huawei & Tapatalk



Τι ακριβώς εννοείς υπερτροφοδοσία υγρού ? οπότε αν το τινάξω θα θερμόμετρο θα φύγει το περιττό υγρό.

Ευχαριστώ.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341732 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49888 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596452 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356971 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192630 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1151 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1081 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591080 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios