vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 7 χρήστες
zalaros, giorgosp, john67, manoslykos, grag, marauder800, GeorgeGTS

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #210 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 12:48 »
Να κάνω ομως μια ερωτηση :hmmm:

αν φτιαχνοταν ενας dual coil με την φιλοσοφια του τανκ δηλαδη
να μεινει ως εχει η δομη των αντιστασεων στην μεση αλλα να μην
υπαρχει σφουγγαρακι κ να ειναι τανκ δηλαδη να ειναι εμποτισμενες
συνεχεια με υγρο και χωρις φυτιλι αφου θα ηταν συνεχεια βουτηγμενες
στο υγρο...ετσι δεν θα ειχε ακομη μακρυτερη αντοχη απο οτι εχει σημερα
αφου δεν θα ειχε προβλημε στεγνωματος???

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #211 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 12:53 »
Δεν ισχύει και δεν μπορεί να γίνει γιατι δεν θα μπορεί να ατμοποιησει τόση ποσότητα υγρού με την οποιαδήποτε ισχύ (τάση) και να δώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #212 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 12:56 »
μαλιστα...δηλαδη θα πειραζε την αντισταση ο πνιγμοσ της στο υγρο.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #213 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 12:58 »
Σωστά,ο μόνος τρόπος είναι να το τοποθετήσεις μέσα σε τανκ για να είναι πάντα υγρό και να μπορεί να δουλέψει.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #214 στις: Οκτωβρίου 02, 2011, 12:59 »
Δεν θα την πείραζε αλλα δεν θα την επέτρεπε να λειτουργήσει.
Το φιτίλι χρησιμοποιείται για να τροφοδοτει λίγο λίγο υγρό την αντίσταση

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #215 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 10:25 »
Από χθες ατμίζω ένα με round tip κι ένα με flat tip αγορασμένα από εδώ.
Το πρώτο ακόμη και τώρα μου φέρνει καμένο, μόνο με σχεδόν ξεφόρτιστες μπαταρίες (eGo και 17670 σε GGTB) υποφέρεται οριακά. :thumpdown:
Το δεύτερο είναι ΟΚ, το γνωστό LR Dual Coil με όλα τα "καλά και κακά" του. :thumpup:
Έχω πάρει άλλα δύο, θα δω πως θα πάνε κι αυτά κι ενημερώνω ;)


(Παρεμπίπταμπλυ ο δεύτερος Giant LR Dual Coil από NoBacco που είχα, κράτησε δυόμιση βδομάδες φουλ χρήση, καθόλου άσχημα λοιπόν :thumpup: )
Εχω κ εγω αρκετους Giant Dual Coil  απο Nobacco κ ο πρωτος μου κρατησε με συνεχες ατμισμα δυο εβδομαδες!!

 Συνεχως χρησιμοποιουσα αυτον κ αλλαζα φυσικα μονο τις μπαταριες.
Στις 15 μερες αρχισε να αλλαζει η γευση του υγρου κ η ενταση του ατμου δεν ηταν τοσο δυνατη οπως τις προηγουμενες μερες.
Προσεξα οτι οι δικες μου μπαταριες (ego 900 mAh κ οι παλιες ego ) Δεν αντεχουν με τους Giant για πολυ ωρα ατμισματος μα αυτο δεν με στενοχωρει καθολου.

Τωρα ειμαι με τον δευτερο Giant κ θα ειμαι ευχαριστημενη αν αντεξει κ αυτος 15 μερες!! Το ευχομαι δλδ γιατι πιστευω οτι βρηκα οτι καλλιτερο κ δεν εχω τα προβληματα που εχουν αλλα μελη γενικα με το να ψαχνουν καθε φορα κατι αλλο κ ξανα κατι αλλο. Ισως κ το κλιμα εδω να ευνοει τελικα τους ατμοποιητες κ να αντεχουν πολυ περισσοτερο απο οτι στην Ελλαδα? Το λεω αυτο γιατι εχω ακομα ατμοποιητη παλιο 510 τρεις μηνες σε λειτουργια διχως κανενα μα κανενα προβλημα μα δεν τον συγκρινω με τον Giant!!! Σιγουρα οι dual coil ειναι γενικα καλλιτεροι απο τους απλους κατα την ταπεινη μου αποψη παντα ναι?  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2011, 10:27 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #216 στις: Οκτωβρίου 03, 2011, 21:12 »
Εγώ πάλι ειμαι στις 16 μέρες που ατμίζω με 2 κάρτο εναλλάξ, για αλλαγή γευσης πιο πολύ, έχω παρατηρήσει και δεν ξέρω αν είναι θέμα μπαταρίας ή αν κοντευουν να καούν, ότι με φορτισμένη μπαταρία δουλευουν ρολόι. Μετά όμως από 2-3 ώρες πέφτει η απόδοση στο μισό και αναγκαζομαι να αλλάξω μπαταρία... και τουμπαλιν! Οι κάρτο είναι στα 2ohm και η χρήση που τους κάνω είναι: καθημερινές 9:00-19:00, όσο δλδ ειμαι στην δουλεια, μία ώρα χρήση και από τις 20:00 μέχρι τις 1:00 με διάλειμμα 2 ωρών συνεχόμενη χρήση! Το ΣΚ μεταμορφωνομαι σε τσιμινιέρα δεν το συζητώ!

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #217 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 18:41 »
Μια ερωτηση αρχαριου...
Τα εν λογω cartomizer(του giant) μπορω να τα ''πλυνω'' κατα μια εννοια, για να τα ανανεωσω οταν αρχισουν να πεφτουν (μπουκωνουν) ή για να περασω σε μια νεα γευση χωρις καταλοιπα απο την προηγουμενη;;;
Καπου ειδα κατι για βρασιμο αλλα δεν θυμαμαι που!
Γενικα παιρνουν συντηρηση ή μονο πεταμα και καινουργιο;;;
Ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια!

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #218 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 19:09 »
Εγώ 2 φορές που τα έπλυνα με οινόπνευμα είχα καλύτερη απόδοση και δεν μου ήρθε καθόλου η γευση του προηγούμενου υγρού, επίσης στεγνώνει και αμέσως με λίγο πιστολάκι. Βασικά ναι, μόλις καει και δεν παράγει άλλο ατμό το πετάς. Προσωπικά βλέπω να κλείνω και 3 εβδομάδα με τα 2 κάρτο που χρησιμοποιώ, βγάζουν πολύ ντουμάνι ακόμα, καμμένο καθόλου παρα μόνο αν ξεχαστώ και το στεγνώσω!

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #219 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 19:10 »
Για ριξε μια ματια εδω να δεις τι εκανε ο συνατμιστη μας ο arxos
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3175.msg98021.html#msg98021

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #220 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 19:41 »
Για ριξε μια ματια εδω να δεις τι εκανε ο συνατμιστη μας ο arxos
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3175.msg98021.html#msg98021
Εγώ 2 φορές που τα έπλυνα με οινόπνευμα είχα καλύτερη απόδοση και δεν μου ήρθε καθόλου η γευση του προηγούμενου υγρού, επίσης στεγνώνει και αμέσως με λίγο πιστολάκι. Βασικά ναι, μόλις καει και δεν παράγει άλλο ατμό το πετάς. Προσωπικά βλέπω να κλείνω και 3 εβδομάδα με τα 2 κάρτο που χρησιμοποιώ, βγάζουν πολύ ντουμάνι ακόμα, καμμένο καθόλου παρα μόνο αν ξεχαστώ και το στεγνώσω!

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για την αμεση απαντηση!
Στην κουζινα ολοταχως!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #221 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 21:31 »
Το μαγειρεμα τελειωσε...
Πρωτες εντυπωσεις...
Πολυ σκασιμο, πολυ πιο σφιχτη τζουρα(ελπιζω να στρωσει), πιο πολυ ντουμανι, πολυ καλυτερη αποδοση αρωματος-γευσης! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #222 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 09:32 »
Ειλικρινά βαρεθηκα να αγοραζω carto dual coil και να κανω τον σταυρο μου να δουλεψουν για να μην χασω χρονο να πηγαινω να το αλλαζω ξανα κ ξανα μεχρι να πετυχω καποιο που δουλευει ....θελω επισκευασιμοοοοοοοοοο!!! :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #223 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 10:14 »
ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!! ειλικρινα!!! αυτο το κολπο με το βρασιμο παιδια λειτουργει!!!!

Tον εβρασα κανονικα εχτες για 20 λεπτα κ μετα τον εβαλα λιγο στον φουρνο  γιατι δεν εχω ζεστο αερα κ μετα τον αφησα μονο του να στεγνωσει ολο το βραδι κ τωρα τον ειχα για δυο ωρες στον ηλιο κ στεγνωσε εντελως!!!!

Ειλικρινα εχω μεινει αφωνη! ο παλιος μου dual coil ξαναγεννηθηκε!!!!

Ο ατμος ειναι ζεστος κ παλι οπως οταν ηταν την πρωτη φορα που τον χρησιμοποιησα κ η γευση του υγρου πολυ καλιτερη!  Η καθε τζουρα ειναι πολυ πιο ελευθερη απο πριν!!!!
Δυνατος ατμος κ καθολου σκασιματα!!!!! Δεν ξερω αυτο ποσο θα αντεξει ναι? μα ευχομαι για αλλη μια εβδομαδα αφου ηδη τον χρησιμοποιησα αυτον τον cartomizer για 15 ημερες!!!!
Για να δουμε? ισως τελικα να ειναι πολυ δυνατοι οι dual coils!!!!! :) :)

Edit: να συμπληρωσω κατι που ξεχασα!! Ο cartomizer αυτος αρχισε στις 15 μερες περιπου να μου δεινει γευση καμενου! Τον γεμιζα πολυ κ παλι  εδεινε την ιδια γευση του καμενου! Τωρα με το βρασιμο κ με ολα οσα εκανα οπως ο arxos μας ειπε, βλεπω τρομερη αποδοση στον cartomizer κ ειναι οντος καλιτερος κ απο πριν!!!!

arxos ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!   :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2011, 10:20 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #224 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 10:38 »
Καλημέρα Dark Angel
Θα με ενδιέφερε να μάθω πόσες μέρες αντέχει το αναγεννημένο carto
Αν μπορείς σε μερικές μέρες ξαναπές μας πως συμπεριφέρεται.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy