vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #225 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 10:42 »
Καλημέρα Dark Angel
Θα με ενδιέφερε να μάθω πόσες μέρες αντέχει το αναγεννημένο carto
Αν μπορείς σε μερικές μέρες πες μας πως συμπεριφέρεται.
Με μεγαλη χαρα θα το κανω!!! κ θα ειμαι απολυτα ειλικρινης!!! Ηδη εχω σημειωσει την ημερομηνια δλδ την σημερινη κ θα δω με συνεχομενο ατμισμα  ποσο θα μου αντεξει!!!! οταν λεω συνεχομενο εννοω οτι θα ατμιζω μονο με αυτον τον ατμοποιητη!! Ειμαι παρα πολυ περιεργη να δω ποσο θα αντεξει!

Μου εκανε τρομερα μεγαλη εντυπωση η αλλαγη στην συμπεριφορα του! Ειναι απιστευτο! Να προσθεσω οτι δεν ατμιζω απανωτα ναι? ατμιζω πολυ προσεκτικα δλδ καθε περιπου δεκα λεπτα! αφηνω τον ατμποποιητη να ξεκουραζεται!!!

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #226 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 10:46 »
Ευχαριστώ Angel
Δεν έχω κάνει ποτέ κάτι παρόμοιο με cartomizer και είμαι περίεργος.

Αυτό που έχω κάνει με ατμοποιητές eGo-T είναι να τους βάζω 2-3 ώρες σε αποσταγμένο νερό και στη συνέχεια τους αφήνω μερικές μέρες μπροστά από ένα παράθυρο για να στεγνώσουν.
Αυτό το απλό πραγματάκι δίνει άλλη μια βδομάδα ζωής στον άτμο.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #227 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 10:51 »
Ευχαριστώ Angel
Δεν έχω κάνει ποτέ κάτι παρόμοιο με cartomizer και είμαι περίεργος.

Αυτό που έχω κάνει με ατμοποιητές eGo-T είναι να τους βάζω 2-3 ώρες σε αποσταγμένο νερό και στη συνέχεια τους αφήνω μερικές μέρες μπροστά από ένα παράθυρο για να στεγνώσουν.
Αυτό το απλό πραγματάκι δίνει άλλη μια βδομάδα ζωής στον άτμο.

Πρωτη φορα κ εγω το δοκιμαζω κ ειλικρινα δεν περιμενα τετοιο αποτελεσμα!! Ποτε οσο ειχα κ εχω ακομα τους 510 ατμοποιητες δεν δοκιμασα να τους βρασω!! φοβομουν οτι θα τους καταστρεψω!!!
Εδω που ζω εχουμε πολυ ζεστο κλιμα!! Για να καταλαβεις? στο παραθυρο που αφησα τον dual coil για λιγο ? ειχε καει!!!! δλδ ζεσταθει τρομερα!!!!!!! ισως η ζεστη τους κραταει πολυ περισσοτερο? ισως λεω ειναι ενας πολυ καλος παραγοντας αυτος!! Οσο ημουν εδω κρατουσαν οι παλιοι μου ατμοποιητες μεχρι κ 3 μηνες!!!! Οταν ηρθα στην Ελλαδα το καλοκαιρι? ο ενας μου χαλασε στις 15 μερες αν θυμαμαι καλα.


Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #228 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 18:56 »
Ειλικρινά βαρεθηκα να αγοραζω carto dual coil και να κανω τον σταυρο μου να δουλεψουν για να μην χασω χρονο να πηγαινω να το αλλαζω ξανα κ ξανα μεχρι να πετυχω καποιο που δουλευει ....θελω επισκευασιμοοοοοοοοοο!!! :wall: :wall:

Πόσες μέρες σου κρατάνε? Δεν κλείνει ούτε 15 μέρες σωστού ατμίσματος?  Εμένα μετά 18 μέρες ήταν τόσο σφιχτη η τζούρα που άνοιξα καινούργιο, τι το έβρασα, τι οινόπνευμα του έβαλα, τι το φύσηξα, τι το διάβασα, τι το σταυρωσα, με γίωσε κανονικά... Για επισκευάσιμο το σκεφτομαι και γώ αλλά πολύ αργότερα, να βγάλει τα λεφτά του πρώτα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #229 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 19:13 »
Ρε μιλαμε κ με εχει χτυπησει γκαντεμια...Περνω τον εναν απο την μια εταιρεια με το που τον γεμιζω τιποτα κατι λιγα..τον παω τον αλλαζω με αλλον κ να τα ντουμανια κ μετα στην 8 με 9 μερα off.Παιρνω απο την αλλη τα ιδια εεεεε βαρεθηκα και να τα βρασω !!!!!

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #230 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 21:58 »
ρε παιδια αμα τον εχουμε πιπιλα ολη μερα οι 8-9 μερες ειναι καλα...δηλαδη με 3 κομάτια το μηνα εισαι κομπλε...μια χαρα το βρισκω...

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #231 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 22:27 »
ρε παιδια αμα τον εχουμε πιπιλα ολη μερα οι 8-9 μερες ειναι καλα...δηλαδη με 3 κομάτια το μηνα εισαι κομπλε...μια χαρα το βρισκω...
+1  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #232 στις: Οκτωβρίου 10, 2011, 15:27 »
Εχουν περασει 4 ημερες απο την Πεμπτη που αρχισα να ατμιζω με τον  giant που οπως σας ειχα πει τον ειχα βρασει κ στεγνωσει οπως  ο arxos ειχε προτεινει. (ο giant ηταν ηδη χρησιμοποιημενος για 15 μερες συνεχως)

Ειλικρινα εχω μεινει εκπληκτη γιατι ακομα ατμιζω διχως ιδιαιτερα προβληματα αν εξαιρεσουμε το λιγο καψιμο που ενοιωσα δυο η τρεις φορες στον λαιμο το οποιο περνουσε οταν προσθετα υγρο.

Απο την Πεμτη που τον εχω κ ατμιζω ως κ τωρα που γραφω εδω παρατηρησα
οτι θελει περισσοτερο γεμισμα απο οτι πριν.

Προσεξα οτι δεν θελει ζορισμα καθολου! Δλδ δεν ειναι για απανωτες τζουρες αλλα ανα πεντε λεπτα αν ατμιζει κανεις ειναι μια χαρα κ σου δεινει πολυ δυνατο ατμο κ γευση καλη παντα!


Δεν νομιζω πως πολλοι ατμιστες θα μεινουν ικανοποιημενοι με αυτον τον τροπο γιατι? θελει πολυ μεγαλη προσοχη στο να μην τραβας απανωτες τζουρες !

Εγω που εχω υπομονη δεν εχω καποιο προβλημα προς το παρον, ομως σιγουρα μπορω να πω οτι δεν βλεπω να αντεχει πανω απο τρεις μερες ο ατμοποιητης αυτος. Μερικες φορες εχεις πολυ καλο ατμο κ μερικες πολυ αραιο κ αρχιζεις πια να καταλαβαινεις οτι μαλλον τον εχεις φερει στα ορια του  ;D ;D

Ο ατμοποιητης αυτος τελικα μπορει να ξεπερασει τις 15 ημερες!! αλλα εξαρτατε απο το τι ζηταει ο καθενας μας ναι?

Ειναι καλη λυση το βρασιμο οταν καποιος δεν θελει να ξοδευει πολλα χρηματα κ οταν εχει την υπομονη να φερεται αναλογα στον ατμοποιητη.

Πιστευω οτι με δυο cartomizers Giant βγαζουμε ανετα εναν μηνα!! Ανετα κ διχως να εχουμε κανει τον καθαρισμο που εκανα εγω.
Δεν ξερω με τα αλλα παιδια που εκαναν το ιδιο πως πηγε το πειραμα.. ομως δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι  το ιδιο καλος οπως ηταν την πρωτη μερα που τον ειχα βρασει. Αντεχει παντος κ εχω καλο ατμο.











Συγχώνευση μηνυμάτων: Οκτωβρίου 11, 2011, 10:15
Δεν ξερω πως θα ακουστει τωρα αυτο μα ισως εχω κ εγω μπερδευτει? Εχω καταληξει σε ενα συμπερασμα τελικα  ;D ;D ο βρασμενος κ καθαρισμενος dual coil (Giant) τελικα αντεχει!!!!!! Εκει που πιστευα οτι θα τον αφησω πια σημερα? Εκει αρχισε παλι να μου δεινει πολυ πλουσιο ατμο!!!  :o :o :o :o :o :o

Μπορει καποιος να μου πει αν ειχε τα ιδια αποτελεσματα με εμενα? ποσο σας  αντεξε ο Giant μετα απο βρασιμο? εγω σε δυο μερες κλεινω αλλη μια εβδομαδα!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 11, 2011, 10:15 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #233 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 18:49 »
Μου άντεξε 4 μέρες μετά από βράσιμο όπου για να ρουφήξω μου πεταγόντουσαν τα μάτια έξω, μετά έπλυνα με οινόπνευμα και πάλι τα ίδια, ώσπου βαρέθηκα και άνοιξα άλλον. Σύνολικά κράτησε 19 μέρες εκ των οποίων οι 4 με πολύ ταλαιπωρία.  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #234 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 10:58 »
Μου άντεξε 4 μέρες μετά από βράσιμο όπου για να ρουφήξω μου πεταγόντουσαν τα μάτια έξω, μετά έπλυνα με οινόπνευμα και πάλι τα ίδια, ώσπου βαρέθηκα και άνοιξα άλλον. Σύνολικά κράτησε 19 μέρες εκ των οποίων οι 4 με πολύ ταλαιπωρία.  ;)
τελικα δεν ισχυουν τα ιδια για ολους ναι? Εγω απο την αρχη κ ως τωρα (τρεις εβδομαδες σημερα δυο πριν το βρασιμο + 1 εβδομαδα μετα το βρασιμο) εχω πολυ ελευθερη τζουρα αλλα ειναι γεγονος αν δεν τον γεμιζω καθε τρεις ωρες ? Τοτε  εχω αραιο ατμο . Σιγουρα στις  δυο εβδομαδες ειναι αψογη η λειτουργια του Giant dual coil.

Τωρα φαινεται καθαρα οτι πρεπει να αναπαυτει εν ειρηνη κ να μην τον ταλαιπωρω αλλο  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος yannis

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #235 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 11:32 »
θα παραθεσω και εγω την αποψη μου οταν αρχισουν να παραδιδουν το πνευμα.
προς το παρον ειμαι στην 1 εβδομαδα .....
αν τωρα αντεχει 15 μερες  κατα μεσο ορο .ειμαι βασιλιας!!!
θα ειμουν ευχαριστημενος και με 10 μερες .....με το ρουφηγμα και την ενταση που κανω εγω βεβαια.

με 3 καρτο και 50-60 ml που βλεπω να πηγαινω τον μηνα .........δεν το συζητω οτι τα εξοδα ειναι της πλακας......μπροστα στα 250 που χαλαγα σε γ.τ. τον μηνα
μιλαω παντα in personall

ουγκ.

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #236 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 23:10 »
Αγγελική ναι μην τον ταλαιπωρείς άλλο άνοιξε καινούργιο να μην παιδεύεσαι με τα υγρά, 15 μέρες είναι μια πολύ καλή διάρκεια.

Γιάννη εγώ 3 μέρες πριν κλείσω μήνα έχω καταναλώσει 115ml, ειμαι στο 4ο καρτο και είμαι μία η άλλη με το ΚΤ αλλά δεν το βλέπω έτσι μιας και οι αλλαγές στην υγεία μου πάνω στον μήνα είναι ραγδαίες. Που να άτμιζα και στην δουλειά θα ξεπερνούσα κατά πολύ το budget του ΚΤ. Ένα είναι σίγουρο.. πάω για παρασκευή υγρών! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος AdeLaiN

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #237 στις: Οκτωβρίου 14, 2011, 22:56 »
Παλικάρια(και κοπέλες απο οτι βλεπω),το οτι μου έδωσε κανα δυο φορές γευση καμμενου τις τελευταιες δυο μέρες σημαινει κάτι?ζεσταινεται παντως αρκετα πιο ευκολα απο τον αλλο που εχω με αλλο υγρο,και εχω την εντυπωση οτι οταν ζεσταινεται ζορίζεται πολυ η τζουρα.γινεται αρκετα σφικτη.ανοιγω αλλον λέτε?(μου είχε πεσει και μια φορά κάτω ο atmo μονο αν αυτο παιζει καποιο ρολο)

Αποσυνδεδεμένος John30

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #238 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 12:40 »
Καλημέρα και απο μένα. Αν και είμαι καινούριος στο άτμισμα ο carto  μου κρατάει σίγουρα δυο βδομάδες και μερικές περιπτώσεις κρατάει και τρίτη, χώρις καθάρισμα. Βέβαια ενω στο κ.τ. έστριβα 40- 50 τσιγάρα την ημέρα τώρα ατμίζω πολύ λιγότερο (2-3 ατμίσματα στα 5-10 λεπτά)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #239 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 12:42 »
Αν ατμίζεις πολύ βέβαια , δεν βγάζεις ούτε εβδομάδα  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6214 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117242 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569406 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763389 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog