vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 4 χρήστες
white varadero, mfk, tony1976, e-akapnos

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #135 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 16:09 »
Παρελαβα και γω εναν γιγαντα αλλα ακομα δεν μου εχει δωσει χτυπημα καλο. Θελω να δοκιμασω παραπανω mg αλλα με αλλη γευση...πως θα το κανω αυτο για να μην μπερδευτουν γεύσεις και νικοτινη? Παντος πολυ "ρουφα τραβατονε'' για να παρεις μεγαλη δοση ατμου...λετε να επηρεαζει το μηκος του καρτο σε αυτο?

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #136 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 16:13 »
Η μπαταρια εχει να κάνει, δοκιμασε τον με μπαταρια απο 900mah και πάνω και φρεσκοφορτισμένη
Εμενα μου παίζει πολύ όμορφα και στα 6,2V

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #137 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 16:24 »
Η αληθεια ειναι οτι τον χρησιμοποιω με τις 650 και το γνωριζω οτι δεν περνω το τελειο αποτελεσμα. Σιγουρα δινει παραπανω ατμο απο type A που κανω την συγκριση αλλα με σχετικα μεγαλυτερο ρουφιγμα. Το θεμα μου ειναι το χτυπημα.
Καμια συμβουλη γνωριζεις για να του αλλαξω ατμιστικο υγρο?

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 16:28 »
Δεν νομιζω οτι μπορει να γινει κάτι σωστό με αυτούς για αλλαγή, μπορείς να φυσήξεις απο πάνω η απο κάτω για να καθαρίσει ότι έχει μέσα και να βάλεις άλλο, αλλά και πάλι θα σου φέρνει ανάλογα με το πόσο έντονη ηταν η γευση του προηγούμενου
Πιστεύω το καλύτερο ειναι το κάθε υγρό στον δικό του άτμο, ασχετο αλλά αυτος ήταν ενας απο τους λόγους που προτιμάω τανκ ατμο.
Επίσης, καλό θα ήταν σε αυτον ειδικά να προτιμάς μονο καπνικά, όλα τα άλλα τα τσακίζει τελειώς ουτως η άλλως.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 17:41 »
Ίσως είναι μια καλή ιδέα ένας eGo-T για δοκιμές και πρόσκαιρες αλλαγές γεύσης και ένας Giant για κανονικό άτμισμα (σε όσους αρέσει το συγκεκριμένο carto) .

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 18:12 »
Έχεις δίκιο Atmos και εγώ κρατάω 2 stainless steel - steel mesh LR-HV με dripping για δοκιμές, παρόλο που οι αλλαγές δεν είναι πρόβλημα στο τανκ που έχω.
Το βρίσκω ποιο ουδέτερο στην γεύση με πολύ ικανοποιητική απόδοση και με γλυτώνει και απο τις αλλαγές στη βασική μου συσκευή.
Γενικά ειναι πάντα καλή ιδέα να υπάρχουν κανα δύο επιπλέον διαφορετικοί ατμοποιητές  διαφορετικής φιλοσοφίας πιστεύω.


Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 19:09 »
Παρελαβα και γω εναν γιγαντα αλλα ακομα δεν μου εχει δωσει χτυπημα καλο. Θελω να δοκιμασω παραπανω mg αλλα με αλλη γευση...πως θα το κανω αυτο για να μην μπερδευτουν γεύσεις και νικοτινη? Παντος πολυ "ρουφα τραβατονε'' για να παρεις μεγαλη δοση ατμου...λετε να επηρεαζει το μηκος του καρτο σε αυτο?

Τον ειχα αρχικα δοκιμασει με την μπαταρια του hybrid,την 1100 και ημουν πραγματικα απογοητευμένος.Καθόλου χτυπημα και για να βγαλει μπολικο ατμο,που το προτιμω,επρεπε να βγαλω τα πνευμονια μου απο το ρουφιγμα.Απο γευση παλι,τιποτα.Μου ερχοταν μια πλαστικουρα και τιποτα αλλο,λες και ατμιζα το επιστομιο του.
Ολα αυτα αρχισαν να εξαλειφονται με την χρηση,αλλα οχι στο επιπεδο που θα ηθελα.Ισως ηθελε το στρωσιμο του.
Πηρα λοιπον την 1100 του ego-w,και εχω να πω οτι τα σπαει.Καμια σχεση με την αποδοση που ειχε με αυτη του hybrid.
Πολυ καλο χτυπημα,ντουμανι καλυτερο κι απο καινουργιο καρτο του hybrid,απλα στην γευση υστερει.

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #142 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 19:16 »
Εδω και κανα μισαωρο εχουν αρχισει και μενα τα ντουμανια ειναι η αληθεια!Σιγουρα θελει στρωσιμο!!!! Ακομα δεν εχω χτυπημα αλλα ξερω που οφειλεται.Που να αλλαξω και μπαταρια δηλαδη.

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #143 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2011, 19:33 »
Ετσι, και τα δύο παίζουν τον ρόλο τους.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2011, 04:15 »
Έχεις δίκιο Atmos και εγώ κρατάω 2 stainless steel - steel mesh LR-HV με dripping για δοκιμές, παρόλο που οι αλλαγές δεν είναι πρόβλημα στο τανκ που έχω.
Το βρίσκω ποιο ουδέτερο στην γεύση με πολύ ικανοποιητική απόδοση και με γλυτώνει και απο τις αλλαγές στη βασική μου συσκευή.
Γενικά ειναι πάντα καλή ιδέα να υπάρχουν κανα δύο επιπλέον διαφορετικοί ατμοποιητές  διαφορετικής φιλοσοφίας πιστεύω.

Σωστά. Το dripping είναι ακόμα καλύτερο για δοκιμές.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 22:20 »
Παιδιά καλησπέρα και από εδώ! Δυστυχώς ξεκινάω το πρώτο μου post με πρόβλημα μιας και πρίν από λίγο μου ήρθε πολύ εντονη μυρωδιά καμμένου από τον ατμοποιητή.

Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση? Κουβάς?


Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 23:08 »
Μετα απο ποσες μερεσ χρησεις σου ρθε το καμμενο?

Αποσυνδεδεμένος Vision

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2011, 23:30 »
Μετα απο ποσες μερεσ χρησεις σου ρθε το καμμενο?

Από χθές το απόγευμα.

Και η γκαντεμιά συνεχίζεται.... η μπαταρία που ειχα στον καμμένο ατμοποιητή τελείωσε, την έβαλα για φόρτιση και ενώ δείχνει πράσινο φωτάκι  η μπαταρία αρνείται να ανοίξει. Και για να τριτώσει είπε να τελειώσει και η άλλη μπαταρία!

Οπότε έχουμε και λέμε, χαλασμένη μπαταρία και καμμενος ατμοποιητής, λέτε να φταίει η μπαταρία που έβγαλε καμμένο? 

Αποσυνδεδεμένος bering

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 00:07 »
Απο οτι ειδα και στο πρωτο σου post το τσιγαρο το πηρες  απο την Nobacco και μαλιστα προχτες! Καλο θα ηταν να τους παρεις να τους ενημερωσεις για να σου δωσουν καποια λυση! Παντος απο τις λιγες μερες χρησεις που κανω και γω στον συγκεκριμενο carto παρατηρησα οτι δεν πρεπει να το αφηνεις καθολου χωρις υγρο. Μολις αντιλαμβανεσαι ελλατωση στον ατμο και ισως καμενο(εμενα ακομα δεν εχει ερθει) βαζε υγρο μεχρι μεχρι να φυγουν μερικες σταγονες(κανα δυο) απο την κατω πλευρα του ατμοποιητη! Τωρα για παραπανω πληροφοριες θα σε ενημερωσουν τα τζιμανια του φορουμ!

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2011, 20:31 »
Εγώ σημερα έφαγα μεγάλη ήττα.
Πήγα από ivape να πάρω κι εγώ το πρώτο μου dual coil cartomizer και αντ' αυτού
γυρίζοντας σπίτι συνειδητοποιώ ότι μου έχουν δώσει το echo cartomizer.
Ελάχιστο έως καθόλου χτύπημα αναιμικός καπνός και γεύση καραμέλας ''κόκος'' που έκανε το αγαπημένο μου freedom ατμιστικό εφιάλτη. Μπλιαααχχχχ...
Λέτε με το dual coil να υπάρχει διαφορά προς το καλύτερο? Αξίζει να δοκιμάσω ή δε μου πάνε τα cartomizer?? :hmmm: Πάντως εγώ dual coil τους ζήτησα αλλά.. :idiot1: Το κακό είναι ότι πήρα και 2 τρομάρα μου..
Αυτό το πράμα δεν ατμίζετε ρε παιδιά.. :wall: To χειρότερο cartomizer ever. Σκέτο σίχαμα. Φτου...και όξω..
Πάω να βάλω το παλιό καλό μου tank γιατί μου ρθε εμετίλα.. >:(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25305 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy