vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

144 επισκέπτες, 2 χρήστες
mfk, ZoeM

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #105 στις: Αυγούστου 27, 2011, 23:21 »
Πήρα μερικά, μια χαρά δουλεύουν, καλό κτύπημα  χορταστικός ατμός, μεγάλη κατανάλωση αλλά καλή αυτονομία και κάπως υποτονική γεύση που είναι χαρακτηριστικό στα cartos.
Σχετικά σφικτό τράβηγμα σε σχέση πχ με τα 510 LR D carto όχι όμως "ασχημα" σφικτό.
Βελτιώνεται σιγά σιγά το είδος...

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #106 στις: Αυγούστου 28, 2011, 02:05 »
Αν καποιος γνωριζει να μου πει, μπορει να δεχτει αλλο επιστομιο, πχ απο 901 ή παιρνει μονο τα δικα του;
Με ενα τετοιο καρτο, στο περιπου ποσα ml βγαζει; (δεν ρωταω για μερες, γιατι η ατμιστικη συμπεριφορα διαφερει στον καθενα μας)
Και κατι ακομα, μπορουμε να βαλουμε και τον κωνο του ego;

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #107 στις: Αυγούστου 28, 2011, 02:19 »
Με μπαταρία hybrid θα παίξει;θα αποδώσει καλα ή θα έχω προβλήματα;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #108 στις: Αυγούστου 28, 2011, 02:32 »
Εχει βγάλει ανταπτοράκι η nobacco για τον hybrid αλλα ψιλοξεσυγχρονιζει την μπαταρια δηλαδη στο τελειωμα της τζουρας κρατιεται αναμενη η μπαταρια για 2 δευτερολεπτα ακομα αλλα δουλεια κάνει απλα λιγωνει την μπαταρια περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #109 στις: Αυγούστου 28, 2011, 02:35 »
Αν καποιος γνωριζει να μου πει, μπορει να δεχτει αλλο επιστομιο, πχ απο 901 ή παιρνει μονο τα δικα του;
Με ενα τετοιο καρτο, στο περιπου ποσα ml βγαζει; (δεν ρωταω για μερες, γιατι η ατμιστικη συμπεριφορα διαφερει στον καθενα μας)
Και κατι ακομα, μπορουμε να βαλουμε και τον κωνο του ego;
Εγώ το έβγαλα το λαστιχένιο επιστόμιο γιατί με νευριάζει, και έβαλα ένα πλαστικό από mega Ego (του έκοψα τη βάση 3-4 χιλιοστά για να μπαίνει μέχρι μέσα)
Για ml, πρώτο γέμισμα 4 ml, μετά συμπληρώνεις περίπου στα 2 μέχρι να στάξει από κάτω
Δεν μπαίνει ο κόνος του ego, άσε που δεν χρειάζεται κιόλας γιατί έχει τη διάμετρο της μπαταρίας ego

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #110 στις: Αυγούστου 28, 2011, 02:50 »
Βασικα ηθελα να μαθω αν μπαινει drip tip...Προφανως οχι αφου εχει διαμετρο οσο η μπαταρια του ego.
Οσο για τα ml, αυτο που με ενδιαφερει ειναι τι...αντοχες εχει; Δηλ. με ενα καρτο ποσα ml περιπου μπορεις να ατμισεις μεχρι να μπουκωσει;

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #112 στις: Αυγούστου 28, 2011, 10:45 »
και εγω εβγαλα το πλαστικο πιπακι και εβαλα απο e-go t B κοντενωντας το λιγο για να μενει ποιο ψηλα απο το μαλι της γριας.αντιμετωπιζω ομως προβλημα οταν το δουλευω με τις πρωτες 1100 μπαταριες.δηλαδη με τις βγαζει εκτος στα 3 δευτερολεπτα.μου εκαψε τις 2 απο τις 3 μπαταριες,τα κυκλωματα ενοω. :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος pdim

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #113 στις: Αυγούστου 28, 2011, 12:14 »
Με μπαταρία hybrid θα παίξει;θα αποδώσει καλα ή θα έχω προβλήματα;

Με αντάπτορα 901-510 από funstore λειτουργεί άψογα.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #114 στις: Αυγούστου 28, 2011, 23:50 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις  :thumpup:
Μενει να δουμε και την αντοχη του  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #115 στις: Αυγούστου 29, 2011, 00:10 »
...
Σκέφτομαι να την ...αυξήσω κανα-δυο ml , :idiot1:  βάζοντας με πολυεστέρα ενυδρείου τα μαύρα σκληρά επιστόμια των eGo T "B" (ταιριάζουν γάντι)
....
Εγώ το έβγαλα το λαστιχένιο επιστόμιο γιατί με νευριάζει, και έβαλα ένα πλαστικό από mega Ego (του έκοψα τη βάση 3-4 χιλιοστά για να μπαίνει μέχρι μέσα)
...
...το είχα τσεκάρει πρώτος ;D .
22η μέρα "εξωτερικής" χρήσης (είναι το κύριο καρτο που χρησιμοποιώ έξω απ'το σπίτι δουλειά/αυτοκίνητο/βόλτα δλδ) κι όλα καλά.
Σημάδια κόπωσης δεν έχει, μόνο λίγο πιο σφιχτή τζούρα απ'ότι στην αρχή (ελάχιστα).
Ντουμάνια απεριόριστα, γεύση πολύ άνω του "μέσου όρου", χτύπημα ικανοποιητικό για τα γούστα μου (μου αρέσει ήπιο), κατανάλωση στα 3ml ημερισίως (ένα γέμισμα δλδ) και διαρροές=άγνωστη λέξη.


Νο1 καρτομάιζερ στις προτιμήσεις μου πλέον. :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος heritsa

  • *
  • 48
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #116 στις: Αυγούστου 30, 2011, 12:13 »
Καλημέρα!! μια που φαίνεται πως είναι οκ με μπαταρια Hybrid & ανταπτορα, λέω να το δοκιμάσω. Αδειαζει πολύ γρηγορα την μπαταρια -650-, ή καλύτερα να πάω και για μπαταρια ego (δεν έχω ξαναχρησιμοποισει μπαταρια με κουμπα΄κι και φοβάμαι για το πόσο θα με διευκολύνει? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #117 στις: Αυγούστου 30, 2011, 13:37 »
Καλημέρα!! μια που φαίνεται πως είναι οκ με μπαταρια Hybrid & ανταπτορα, λέω να το δοκιμάσω. Αδειαζει πολύ γρηγορα την μπαταρια -650-, ή καλύτερα να πάω και για μπαταρια ego (δεν έχω ξαναχρησιμοποισει μπαταρια με κουμπα΄κι και φοβάμαι για το πόσο θα με διευκολύνει? :confused1:
Δουλεύει με αντάπτορα μια χαρά.Η αλήθεια είναι ότι την ρουφάει την μπαταρία. :yes:..Δοκίμασε καλύτερα αν έχει κάποιος γνωστός σου μπαταρία Ego ..Τελείως διαφορετική λειτουργεία από Hybrid.Αν κ νομίζω ότι αν πας σε ένα κατάστημα που πουλάει σίγουρα θα έχουν κάποια για δοκιμή

Αποσυνδεδεμένος LOTUS

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
  • LotuS..Και γ@μω τους πιλοτους
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #118 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 22:36 »
τελικα πιπολ τι λεει ο ατμοποιητης αυτος?

ειναι καλυτερος απο τους hybrid που  θελει κανεις 1 ατμοποιητη την εδβομαδα (και αμα) για να πει οτι ατμιζει σαν ανθρωπος?

η ειναι μια απο τα ιδια και θα παιδευομαστε με οδοντογλυφιδες για να βγαζουμε την καρβουνιλα παλι?

ποσες μερες συνεχη καλη λειτουργια σας εχει δωσει?

με το που φτασει στα χαρια μου αρχιζω χρονομετρο...
αααα και κατι που αναρωτηθηκα..... οι μπαταριουλες του black line που εχουν ιδιο σπειρωμα με το ego t και συνδιαζονται με τανκ του ego και τουμπαλιν λογικα κανουν και για τον γιγαντα....

θα αντεξουν απο αποψη ενεργειας τον γιγαντα η θα παραδωσουν μετα απο μερικες τζουρες?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 23:12 από LOTUS »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #119 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2011, 23:15 »
Μετά από 24 μέρες "εξωτερικής" χρήσης, όπως έχω ξαναγράψει, ήρθε πλέον η σειρά του Νο2 Γίγαντα να πάρει θέση στις eGo μπαταρίες μου. Κι αυτό γιατί χτές ο Νο1 άρχισε να έχει μεγάλη αλλαγή στη γεύση, η χωρητικότητα μέσα στα τρία τελευταία γεμίσματα έπεσε στο 1μλ (κι αυτό με το ζόρι) ενώ η τζούρα έσφιξε αρκετά και το επιστόμιο είναι μονίμως νοτισμένο με υδρατμούς υγρού...  :P 
(το ντουμάνι, ντουμάνι, πάντως) ::) 

Κι επισήμως, αναλαμβάνει καθήκοντα ο Νο2 λοιπόν.


Επειγόντως στο "χειρουργείο" με φωτογραφικό υλικό...


Ο ασθενής ήτο σε κρίσιμη κατάσταση (καμένος πολυεστέρας) με τις ζωτικές του λειτουργίες σε χαμηλά επίπεδα, (μαυρισμένες αντιστάσεις). Η ...νεκροψία απεκάλυψε ότι υπέφερε ιδιαίτερα η άνω κοιλία-εεεε, αντίσταση εννοώ, πράγμα που φανερώνει ότι ήταν αυτή που "στέγνωνε" πιο εύκολα. Αυτό θα το έχω υπ'όψην μου στον καινούργιο που ατμίζω τώρα, να έχω όσο γίνεται βρεμένο τον πολυεστέρα δλδ,


Αυτά από την εντατική...
Ο Νο1 Γίγαντας απέθανε, ζήτω ο Νο2 Γίγας!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 02, 2011, 00:20 από Vangos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499130 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1979 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy