vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, Tazz, Milarepa, I.P, camber, Barbapaidi

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 07, 2011, 02:02 »
Για το ίδιο πράγμα συζητάμε απλά το ονομάζουμε με άλλο τρόπο...
Και η περιγραφή που σου έβαλα για το προιον, γιατί δεν θέλω να δώσω Link, για το ίδιο πράγμα είναι που συζητάμε
χαχαχαχαχαχα
Αφου έχεις provari γιατί δεν τον δοκιμάζεις να δεις και μόνος σου

Δηλαδή η Nobacco δίνει δύο κάρτο αυτή την στιγμή στο giant?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #76 στις: Αυγούστου 07, 2011, 02:06 »
Γιατι εχω Α2 κ για πιο αναλαφρες στιγμες,οπως βολτα,κλπ,εχω 510D κ ειμαι ευχαριστημενος! ;)
Δε θελω να χαλαω τα λεφτα μου αδικα σε καθε τι που βγαινει,γιατι αλλιως εμενα κ στο κ/τ!Να κανουμε καλο στην υγεια,αλλα κ στη τσεπη δεν ειναι κακο! :)
Υπαρχουν δυο καρτο το 1 ειναι το Hybrid http://www.nobacco.gr/product/661/atomizer-hybrid κ το αλλο αυτο που σου εδειξα
 http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #77 στις: Αυγούστου 07, 2011, 02:09 »
Συγνώμη, εγώ νόμιζα ότι έχεις πάρει τέτοιο, δεν κατάλαβα ότι μιλάς θεωρητικά.
Εγώ έχω πάρει δύο και τους έχω δοκιμάσει αρκετά όχι σε ολοήμερο πλάνο βέβαια, αλλά πιστεύω αρκετά.
Το hydrib το έχω εδώ και δύο μήνες για το giant ρωτούσα.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 07, 2011, 02:11 »
Ηybrid τον κλασσικο οχι LR εχω εδω κ 2μηνες.Αυτον που ειναι dual coil LR δεν τον εχω παρει.

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 07, 2011, 10:19 »
Συγνωμη,ημουν λιγο αποτομος!Απλως μου φανηκε λιγο περιεργο
VaggomizerGT κανενα προβλημα!!! :thumpup:
οταν υπαρχει αμφισβητιση,αναλυεται το θεμα καλυτερα και μαθαινουμε κατι παραπανω!
ο giant δουλευει μια χαρα σαν καρτομαιζερ αλλα η αυτοματη μπαταρια δεν του ταιριαζει και τοσο....
στις μακροσυρτες τζουρες,εχει θεμα....κολαει,δεν κοβει οταν πρεπει,κοβει απ τον χρονικο αυτοματισμο που εχει.
σκεφτομαι να συνεχισω με απλη μπαταρια απο e-go-t με κουμπι και 510 σπειρωμα. :hmmm:




Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 07, 2011, 14:30 »
λοιπον,να επιβεβαιωσω οτι 1 παιρνεις,δεν ειναι πακετο των 5,αλλα....δεν ειναι ακριβος.
5,5 εβρω για dual coil lr και 4 ml χωρητικοτητα και σιγουρα διαρκεια 10+ μερες...τσαμπα ειναι!!!
εγω τον παρελαβα και ατμιζω μ αυτον 5 μερες και οι εντυπωσεις ειναι πολυ ευχαριστες!!!!
χτυπημα=τα ματια εξω!
ατμος=σαουνα
σε ολα του λειτουργικοτατος,πολυ καλο καρτο σε σχεση με το hybrid που ειχα.
επισης πηρα και τον ανταπτορα απο nobacco 501-910 και εχει ταιριαξει μια χαρα με τις μπαταριες hybrid  :respect:
Τελικα ρε παιδια παιζει με το ανταπτορακι κανονικα σε Hybrid?? :confused1: Γιατι απο Nobacco μου ειχαν πει οτι υπαρχει προβλημα τι γινετε?

Αποσυνδεδεμένος ahilleas

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 07, 2011, 18:08 »
το ανταπτορακι μια χαρα καθεται και λειτουργει το καρτο με τις hybrid.
το προβλημα ειναι, οπως σου ειπαν και απο nobacco, οτι μερικες φορες στις μακροσυρτες τζουρες
δεν κοβει το ρευμα η hybrid κι ας εχεις σταματησει να ρουφας.θα κοψει λιγα sec αργοτερα απο χρονικο αυτοματισμο που εχει αυτη η μπαταρια.
αυτο τουλαχιστον συμβαινει σε εμενα.


Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 07, 2011, 18:54 »
Σωστα αυτό ακριβώς μου είπαν κ εμένα και αναμένω νεα τους αφου είπαν οτι θα έρθει άλλη παρτίδα.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 07, 2011, 19:23 »
παντως ο dual coil LR ξεσκιζει.πηρα μια πενταδα την τριτη.ευκολη και ανετη τζουρα καλο χτυπημα και μπολικο ντουμανι.καλο εργαλειο να δουμε ποσο θα κρατηση

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 08, 2011, 09:37 »
Επειδή τον έχω και εγώ απο την προυγούμενη εβδομάδα ειναι σαφως ανώτερος απο τον hybrid-e (ή echo) καμία σχέση και σε ντουμάνι και σε χτυπημα και σε χωριτηκότητα.Ωμος τον 510 lr σε χτ[υπημα δεν τον φθανει .Τον χρυσιμοποιοώ με υγρα Ηαλο στα 12mg. Σε σχέση με τους άλους καρτο που κυκλοφορούν είναι ο καλύτερος (άποψη μου πάντα).Σε χτύπημα ο μόνος που τον περνάει δοκιμασμένα είναι αυτος

http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/DC-CARTO/SubProducts/DC-CARTO-


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 17, 2011, 11:00 »
...12η μέρα χρήσης.
Ομολογουμένως, δεν περίμενα να τα πάει τόσο καλά σε διάρκεια, εμφανή σημάδια κόπωσης δεν υπάρχουν. Ντουμάνια ικανοποιητικότατα, ημερήσια κατανάλωση περί τα 2,5-3 ml.
Γεύση περίεργη δε μου έχει δώσει ακόμη, εκτός από μια φορά που ψιλοστέγνωσε και με προειδοποίησε ο ατμός (ψιλοστέγνωσε κι αυτός)
Σαν τυπικό καρτομάιζερ με πολυεστέρα, μειώθηκε η ποσότητα πλήρωσης στα 3ml περίπου. (αρχική χωρητικότητα κοντά στα 4,5ml)
Διαρροές δεν είχα ποτέ, μια ελαφρά υγροποίηση στο στόμιο μόνο κάθε φορά που η μπαταρία ήταν στα τελευταία της.
Το ελαστικό επιστόμιο, τέλειο, δε βγήκε ποτέ απ'τη θέση του.


Συμπέρασμα:
Το Dual Coil μου ταιριάζει όντως ατμιστικά. Σε συνδιασμό με την "λογική" κατανάλωση σε υγρό σαν καρτομάιζερ και τον πλούσιο σε ποσότητα και ποιότητα ατμό ("τόσο όσο" σε χτύπημα και γεύση, δε μπουχτίζει), αν παντρευτεί με καλή τροφοδοσία σε ρεύμα (>900mAh), ακόμη και στα "ταπεινά" 3,7V δίνει ρέστα.  :thumpup:
Αν πιάσει το δεκαπενθήμερο σε διάρκεια, παίρνει θέση στο μηνιαίο καλάθι με τα ατμιστικά ψώνια μου. ;D

Αποσυνδεδεμένος jonybda

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 17, 2011, 12:36 »
...12η μέρα χρήσης.
Ομολογουμένως, δεν περίμενα να τα πάει τόσο καλά σε διάρκεια, εμφανή σημάδια κόπωσης δεν υπάρχουν. Ντουμάνια ικανοποιητικότατα, ημερήσια κατανάλωση περί τα 2,5-3 ml.
Γεύση περίεργη δε μου έχει δώσει ακόμη, εκτός από μια φορά που ψιλοστέγνωσε και με προειδοποίησε ο ατμός (ψιλοστέγνωσε κι αυτός)
Σαν τυπικό καρτομάιζερ με πολυεστέρα, μειώθηκε η ποσότητα πλήρωσης στα 3ml περίπου. (αρχική χωρητικότητα κοντά στα 4,5ml)
Διαρροές δεν είχα ποτέ, μια ελαφρά υγροποίηση στο στόμιο μόνο κάθε φορά που η μπαταρία ήταν στα τελευταία της.
Το ελαστικό επιστόμιο, τέλειο, δε βγήκε ποτέ απ'τη θέση του.


Συμπέρασμα:
Το Dual Coil μου ταιριάζει όντως ατμιστικά. Σε συνδιασμό με την "λογική" κατανάλωση σε υγρό σαν καρτομάιζερ και τον πλούσιο σε ποσότητα και ποιότητα ατμό ("τόσο όσο" σε χτύπημα και γεύση, δε μπουχτίζει), αν παντρευτεί με καλή τροφοδοσία σε ρεύμα (>900mAh), ακόμη και στα "ταπεινά" 3,7V δίνει ρέστα.  :thumpup:
Αν πιάσει το δεκαπενθήμερο σε διάρκεια, παίρνει θέση στο μηνιαίο καλάθι με τα ατμιστικά ψώνια μου. ;D
για να μη γραφω ξανα τα ιδια συμφωνω απολυτως :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 17, 2011, 13:26 »
 :hmmm:
Να τον δοκιμάσουμε τότε ρε παιδιά!!!  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 17, 2011, 14:45 »
:hmmm:
Να τον δοκιμάσουμε τότε ρε παιδιά!!!  :idiot1:
Ρε ντεμη 50 πηρες απο τους αλλους, με μανεστρακι θα τους κανεις ;  :))  Αχ τελικα αρωστια εινε και το ΗΤ και  πολυδαπανη φαινεται  :wall: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 17, 2011, 14:52 »
Ρε ντεμη 50 πηρες απο τους αλλους, με μανεστρακι θα τους κανεις ;  :))  Αχ τελικα αρωστια εινε και το ΗΤ και  πολυδαπανη φαινεται  :wall: :laugh1: :laugh1:

 :)) :laugh1: :))
Πες το ψέματα!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8829 1115193 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 07:09
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823880 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154520 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568474 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243549 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1677 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762532 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1057 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3967 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem