vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

54 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, Buliwyf, Rebeccaronia

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος movie

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #705 στις: Μαρτίου 07, 2012, 02:59 »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, να σημειώσω για στατιστικούς λόγους ότι είμαι στον 3ο Dual Coil Giant ο 1ος κράτησε 7 μέρες με υγρό Halo ο 2ος 10 μέρες με υγρό Nobacco. Απλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η αυξομείωση της απόδοσης του (μία δουλεύει καλά μία όχι) και η έλλειψη ικανοποιητικού ατμού σύμφωνα με αυτά που περιγράφεται εσείς, τι να πω μήπως οι δικοί μου είναι 2om δεν ξέρω δεν τους μέτρησα, σε σύγκριση με ένα ατμοποιητή apoloe ego-w καμμία σχέση σε ντουμάνι αυτός σου πετάει τα μάτια, με όποια προβλήματα και αν κουβαλά διαροές κτλ. παρέλαβα και τον i-mist σήμερα και θα κάνω δοκιμή μάλλον αύριο, το θέμα είναι ότι κάπνιζα 40 τσιγάρα την ημέρα και έχω να καπνίσω 6 μέρες. Συνατμιστές μου είμαστε σε καλό δρόμο.

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #706 στις: Μαρτίου 07, 2012, 11:12 »
...και η έλλειψη ικανοποιητικού ατμού σύμφωνα με αυτά που περιγράφεται εσείς, τι να πω μήπως οι δικοί μου είναι 2om δεν ξέρω δεν τους μέτρησα...

Μέτρησέ τους να δεις πόσα Ω είναι...
Ικανοποιητικό ατμό θα δείς στα 1,5 - 1,6 Ω... με 3,7βολτη μπαταρία!


Αποσυνδεδεμένος jurosteamer

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #707 στις: Μαρτίου 14, 2012, 16:16 »
Υπάρχει εναλλακτικό επιστόμιο - driptip που να ταιριάζει?
Και κατά προτίμηση από Ελλάδα.
Οτιδήποτε εκτός από λαστιχένιο!

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
DCT V2 (Αξιζει τον κοπο;)
« Απάντηση #708 στις: Μαρτίου 15, 2012, 02:21 »
Γεια σας. Επειδη ειμαι στην φαση αλλαγης ατμο, ενας DCT V2 στα 3.5ml θεωρειται καλη επιλογη (χτυπημα, ντουμανι); Ποσο χρονο ζωης εχει χωρις να χρειαστει να.....του βαλει κανεις χερι; Oταν τον πεταξεις τον πετας ολοκληρο και πρεπει να ξαναδωσεις σχεδον 12 ευρω :'(  ή καποιο κομματι του το κρατας και αγοραζεις μονο καποιο φτηνοτερο ανταλλακτικο; Οι μπαταριες ego-T (650, 900) ειναι συμβατες και ενδεδειγμενες; :hmmm: Να ειστε καλα.

Αποσυνδεδεμένος toxotis69

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #709 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:29 »
To DCT ειναι μια απο τις καλες επιλογες ατμο! εχει χρονο ζωης 7-10 μερες. Αλλαζεις μονο τον εσωτερικο σωληνα με κοστος απο 3 εως 3.5ευρω και ειναι συμβατος με ολες τις ego μπαταριες. Απο εκει που θα τον παρεις ζητα να σου δωσουν και ενα δακτυλιδι αν εχουν γυρω στο 1.5 ευρω κανει το βιδωνεις στο εξωτερικο σπειρωμα δειχνει το ητ ποιο ομορφο και λειτουργει σαν ρυθμιστης τζουρας.

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #710 στις: Μαρτίου 15, 2012, 09:52 »
ευχαριστω τα μαλα φιλε toxotis. :thumpup: Αν καποιος αλλος διαφωνει ή εχει να συμπληρωσει τιποτα αρνητικο για τον συγκεκριμενο ατμο (dripping, χαμηλο χτυπημα, περιορισμενο ατμο), καλοδεχουμενος.

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #711 στις: Μαρτίου 15, 2012, 10:06 »
Ο φίλος toxotis69 τα είπε πολύ καλά. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #712 στις: Μαρτίου 15, 2012, 10:14 »
φιλε psychologos εχουν και αυτοι τα προβληματα τους. πολλες παρτιδες που εφερναν τα μαγαζια ηταν μαπα π.χ πηγαινες και επερνες 4 απο τους οποιους οι δυο δουλευαν μια χαρα και οι αλλοι δυο βγαζαν μονιμος καμμενο και ηθελαν πεταμα.

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #713 στις: Μαρτίου 15, 2012, 10:59 »
Οι ατμοποιητές θεωρούνται το πλέον αναλώσιμο μέρος του ητ.Σε γενικές γραμμές είναι λαχείο γιατί μπορεί να κρατήσουν από λίγες ώρες έως και παραπάνω από μήνα. :yes:Πάντως όπως και νάχει,το σωστό είναι,το πολύ στις 10 ημέρες να αντικαθίστανται με καινούργιους για καθαρά θέμα υγείας. :yes:
Όσον αφορά τα dct tanks συμφέρουν κι από θέμα οικονομίας.Με τρία carto και κόστος από 9,30€-10,50€ μπορεί να τη βγάλεις και μήνα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #714 στις: Μαρτίου 15, 2012, 11:08 »
Καλημερα..Φιλε Movie οι Giant αν τους προσέξετε και δεν τους αφήνεις να στεγνωσουν,δίνουν καλο αποτέλεσμα και σε χτυπημα και σε ατμό...Πλέον η Nobacco βγαζει μονο 1.5 ohm giant ατμόποιητές και οχι 2.0..Που εννοείτε ειναι ανώτεροι απο τους 2.0 και σε χτύπημα και σε ποσότητα ατόμου...

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #715 στις: Μαρτίου 16, 2012, 14:19 »
Φιλε imjp1982 εγω μιλαω για τον DCT-V2 στα 3.5 ml απο την Nobacco. Πηγα σημερα σε μαγαζι και τον ειδα και μου αρεσε. Θελω να αντικαταστησω τον ego-w (δε μου εβγαζε κανενας τους χτυπημα με υγρα pg και 18 νικοτινη, δεν ξερω αν εφταιγε κατι). Τους ειπα για το δακτυλιδι που με πληροφορησε πιο πανω ο φιλος toxotis και ειπαν θα το φερουν απο Δευτερα. Ειπες να μην το αφησουμε να στεγνωσει. Πως μπορει να στεγνωσει το carto εφοσον εχει μεσα υγρο ο ατμο; Να αλλαζω carto στις 10 μερες πρωτου ερθει καμενο? Ο συγκεκριμενος ατμο βγαζει καλο χτυπημα και ντουμανι επισης; Τελος μπορεις να προτεινεις ενα καλο καπνικο υγρο nobacco που να βγαζει παλι και τα δυο (χτυπημα+ντουμανι); Και απο Ovale δεν εχω προβλημα. Thanks :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #716 στις: Μαρτίου 16, 2012, 15:25 »
Φιλε imjp1982 εγω μιλαω για τον DCT-V2 στα 3.5 ml απο την Nobacco. Πηγα σημερα σε μαγαζι και τον ειδα και μου αρεσε. Θελω να αντικαταστησω τον ego-w (δε μου εβγαζε κανενας τους χτυπημα με υγρα pg και 18 νικοτινη, δεν ξερω αν εφταιγε κατι). Τους ειπα για το δακτυλιδι που με πληροφορησε πιο πανω ο φιλος toxotis και ειπαν θα το φερουν απο Δευτερα. Ειπες να μην το αφησουμε να στεγνωσει. Πως μπορει να στεγνωσει το carto εφοσον εχει μεσα υγρο ο ατμο; Να αλλαζω carto στις 10 μερες πρωτου ερθει καμενο? Ο συγκεκριμενος ατμο βγαζει καλο χτυπημα και ντουμανι επισης; Τελος μπορεις να προτεινεις ενα καλο καπνικο υγρο nobacco που να βγαζει παλι και τα δυο (χτυπημα+ντουμανι); Και απο Ovale δεν εχω προβλημα. Thanks :thumpup:

NOBACCO RY2 16   8)

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #717 στις: Μαρτίου 26, 2012, 00:15 »
Η πρώτη μου εμπειρία με DC Giant Carto 1,5 ήταν άσχημη. Είχα πάρει δύο, ο ένας είχε (απ' τη συσκευασία) μια οσμή, όχι καμμένο, η οποία δεν έφυγε ποτέ και μπερδεύονταν με τη γέυση του υγρού. Ο δεύτερος ήταν και παρέμεινε "ψόφιος" με πολύ ασθενική γεύση και λίγο ατμό. Τους δοκίμασα με Tribeca. Και οι δύο από γνωστό μαγαζί που δεν το αναφέρω γιατί εκτός από αυτό το περιστατικό είμαι πολύ ευχριστημένος.
Πριν μερικές μέρες πήρα τρεις από Nobacco (1,6). Καμμία σχέση. Ο πρώτος με Tribeca απέδωσε πολύ καλά, ο δεύτερος και ο τρίτος επίσης με Welsh Pipe και Captain Jack αντίστοιχα και μάλιστα μόλις 10 λεπτά μετά το πρώτο γέμισμα. Δεν ξέρω αν είναι τύχη αλλά... Άντε να βρω και κανένα silver drip tip τώρα να τους έχω σαν δεύτερη επιλογή μετά τον ego-c.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #718 στις: Μαρτίου 26, 2012, 01:29 »
Οι ατμοποιητές θεωρούνται το πλέον αναλώσιμο μέρος του ητ.Σε γενικές γραμμές είναι λαχείο γιατί μπορεί να κρατήσουν από λίγες ώρες έως και παραπάνω από μήνα. :yes:Πάντως όπως και νάχει,το σωστό είναι,το πολύ στις 10 ημέρες να αντικαθίστανται με καινούργιους για καθαρά θέμα υγείας. :yes:
Όσον αφορά τα dct tanks συμφέρουν κι από θέμα οικονομίας.Με τρία carto και κόστος από 9,30€-10,50€ μπορεί να τη βγάλεις και μήνα :thumpup:

Aυτό το να πετάει κανείς τους καρτο για λόγους υγείας πριν τα παιξουν τελείως καλό και λογικό ακούγεται :thumpup: Το θεμα ειναι ποτε??? Το 10 μερες δε νομίζω να ισχύει για καθε ατμιστή :hmmm: Ισως να προτειναμε καποια ml μετα τα οποια ο giant DC ή οποιοσδήποτε άλλος καρτο - άτμο καλό είναι να πηγαινει κουβά. Αυτό δε θα ταν πιο χρήσιμο ή ούτε αυτό μπορει να εφαρμοστεί λόγω διαφορων ποιότητας σε κάθε παρτίδα? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #719 στις: Μαρτίου 26, 2012, 03:16 »
Συνήθως, όταν ένας κατασκευαστής λέει 10 μέρες εννοεί με μέση χρήση που μεταφράζεται, κατά παραδοχή των κατασκευαστών σε 2ml τη μέρα. Αν κάνεις 4ml , όπως εγώ, πάει στις 5 μέρες. Ούτε κι αυτό όμως είναι απόλυτο γιατί παίζει ρόλο και η παρτίδα. Εγώ τους κρατάω όσο έχουν καλή γεύση, γύρω στη βδομάδα. Μετά κάτι αρχίζει να πηγαίνει στραβά συνήθως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8825 1115010 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:27
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823780 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506820 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154477 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243503 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293824 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762472 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1047 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem