vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 2 χρήστες
paiktaras, Parolos

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #345 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 22:08 »
Μμμμμ, μαλλον θα τον αφησω στην ακρη αποψε και θα πειραματιστω αυριο! Ευχαριστω για τις υποδειξεις σας!

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #346 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 22:17 »
συγκεκριμένα έχω κάνει σε έναν 3 βρασίματα για να αλλάξω γεύση και πιστεύω η μέθοδος με το βράσιμο είναι πολύ αποτελεσματική... δεν ξέρω εάν τυχαίο και πετυχαίνει σε όλους διότι έχω δοκιμάσει μόνο σε έναν μέχρι στιγμής!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #347 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 23:10 »
παντος με το βρασιμο δουλευη και αμα εχετε και μηχανη ασπρεσο εκει να δεις καθαρισμα απο το παλαιο αρωμα το ειδα σε εν βηντεο που ειχε ανεβαση εδω καποιος συνατμιστεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #348 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 23:41 »
Μπραβο φιλε δεν το ειχα σκεφτει

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #349 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 11:04 »
συγκεκριμένα έχω κάνει σε έναν 3 βρασίματα για να αλλάξω γεύση και πιστεύω η μέθοδος με το βράσιμο είναι πολύ αποτελεσματική... δεν ξέρω εάν τυχαίο και πετυχαίνει σε όλους διότι έχω δοκιμάσει μόνο σε έναν μέχρι στιγμής!
Καλημέρα, θα σου πώ ότι όχι δεν πετυχαίνει με όλους! ! Δλδ ένας μπορεί να σου κρατήσει για άλλες 20 μέρες!! Κ άλλος μόνο για άλλες δυο μέρες!!!!  :yes: :yes: :yes:
Μην κάνεις βράσιμο σε νέο cartomizer!!! Μόνο αν τον έχεις ήδη για περίπου 8-10 μέρες έτσι ώστε να του παρατείνεις την "ζωή"  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #350 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 11:24 »
σωστη η DARK ANGEL :thumpup: μην κανετε τετοια πειραματα γιατι παρατηρησα και κατι αλλο  με το βρασημο μπωρει να καταστραφει ο σχεδιασμος του πυρινα και να γινει ποιο σφηχτος στην τζουρα η να καταστραφη θα τον ακους να δουλευη αλλα δεν θα εχει καλο ατμο ( εχω βραση 3 ατμοποιητες και ο ενα καταστραφηκε τελειος και ηταν 5 μερων  :'( :'(
)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:10 από ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83 »

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #351 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 11:48 »
Καλημέρα, θα σου πώ ότι όχι δεν πετυχαίνει με όλους! ! Δλδ ένας μπορεί να σου κρατήσει για άλλες 20 μέρες!! Κ άλλος μόνο για άλλες δυο μέρες!!!!  :yes: :yes: :yes:
Μην κάνεις βράσιμο σε νέο cartomizer!!! Μόνο αν τον έχεις ήδη για περίπου 8-10 μέρες έτσι ώστε να του παρατείνεις την "ζωή"  ;) ;)

Καλημερούδιααααα  ;)
 :hmmm:
το έκανα για να του αλλάξω την γεύση μιας και δεν έβρισκα κάποια να με ικανοποιεί.  >:(

αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου  :D και με τον ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83... είναι κρίμα να ανοίξω έναν καινούριο και να τον βράσω...


:laugh1:  :laugh1:  :laugh1: Μανωλιό:tongue_smilie:  ;D  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:17 από DonVito »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #352 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:04 »
βιαστηκα λιγο δικε μου καλα θα κανω να τα ξανα διαβαζω την πατησα ( :idiot1:)
 παντως και εγω γελαω τωρα ακου τσουρα εγω και βαγγελης απο το καφε της χαρα κανουμε κατι τετοια  :laugh1: :laugh1:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:19
οκ  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:19 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #353 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:45 »
Παιδες, δε ξερω αν εχω εγω τοσο ανωμαλα γουστα, η αν ακομα δε μπορω να καταλαβω το τροπο με τον οποιο κανεις σωστη χρηση του Giant, αλλα μετα απο τοσο καμμενο που κατεβασε ο λαιμουδακος μου, πηγα σημερα κ πηρα αλλους 2 want.....δε τη παλευω με τον Giant....Τη Δευτερα στο meeting θσ τον παρω μαζι μου για επι τοπου δοκιμη μπας κ εχω πεσει σε ελαττωματικο.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #354 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:48 »
τι ειναι 1,6 η 2 ?

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #355 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:51 »
@ Teodor Mου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό που λες ναι?  Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατι έχεις αυτή τη γεύση του καμμένου  :dontknow: :dontknow:
Μάλλον θα πρέπει να τον επιστρέψεις  να δούνε αν ήταν ελλατωματικός ο   Giant που πήρες.

 Αλήθεια? γέμισες με αρεκτό υγρό τον ατμοποιητή σου?

Γιατί μόνο αν είναι στεγνός σου έρχεται το καμμένο που λες.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 12:56 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #356 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:02 »
Ακολουθησα τις οδηγιες που βρηκα στο φορουμ, δηλαδη συγκεκριμενα, τον γεμισα μεχρι να βγουν 1 - 2 σταγονες απο τη πλευρα του πολου και μαλιστα τον αφησα κιολας λιγο ορθιο να "τραβηξει" το υγρο.Πολυ πιθανο ομως κατι να μου ξεφευγει ειτε στο γεμισμα του ειτε στο τροπο που τραβαω τζουρα αφου δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει carto - σε καποιες τζουρες μπορω να πω καταλαβα πως "θα επρεπε να ειναι" με μια καθαρη διαυγη γευση που μου ανεδειξε κ το υγρο μου αλλα αυτες ηταν λιγοστες. Θα "δειξει" πιστευω τη Δευτερα. Και ελαττωματικος να ειναι, να σου πω την αληθεια, δε προβληματιζομαι, θα παρω εναν αλλο να δικιμασω.....Το κοστος ενος extra ατμο σε σχεση με τα χρηματα που εδινα για κ.τ. ειναι αστειο. Πρεπει να εχω αγορασει εκατομμυρια ατμοποιητες τοσα χρονια με το κ.τ.  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #357 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:03 »
@ Teodor

δες αυτό που λέει ο Νικος.

Οι 1,6 ohm έχουν καλύτερη απόδοση όσον αφορά την γεύση το 'χτύπημα' και το 'ντουμάνι' συγκριτικά με έναν στα 2,0 ohm όπου για να πάρεις τζούρα σκας ολόκληρος...

Τώρα για το καμμένο που λες όπως είπε και η Dark Angel δες αν το γεμίζεις και γενικά να μην το αφήνεις να αδειάσει... κατα την διάρκεια της ημέρα και αναλόγως πόσο ατμίζεις να στάζεις μέσα μερικές σταγόνές προσεχτικά να μην πέφτουν στο καλαμάκι στο κέντρο...

εάν είναι ελαττωματικό τότε είσαι από τους άτυχους... αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε εξυπηρετήσουν στην nobacco.

Y.Γ. Όσον αφορά τους 1,6 κ 2,0 πλεον είναι στο ίδιο χρώματος σακουλάκι...(πριν οι 1,6 ήταν σε πράσινο διάφανο)

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #358 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:07 »
τον 1.6 εχω! Οπα, ετσι νομιζω δηλαδη, εφ οσον ειναι dual δεν ειναι κ stadar LR ? H υπαρχει και dual coil χωρις να ειναι lr. Γιατι ισως εκει να ειναι το θεμα μου.

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #359 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:09 »
Υπάρχουν δύο

Δύο πηνίων, χαμηλής αντίστασης (LR) 1.6 ohm
http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid

κ

Δύο πηνίων, χαμηλής αντίστασης (LR) 2.0 ohm
http://www.nobacco.gr/product/699/cartomizer-giant-lr-ego-t-hybrid


Εμφανισιακά δεν μπορώ να τους ξεχωρίσω... 8) στην τζούρα φαίνεται η διαφορά... Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος με του 1.6 ohm , έχουν πιο άνετη τζούρα και πλούσιο ατμο.  ;)


ΕΠΙΣΗΣ

Θέλω να ρωτήσω κάτι όσον αφορά τις γεύσεις σε χρήστες του εν λόγω Carto

Έχω διαβάσει στο φορουμ ότι στα Cartomizer όπως του Γίγαντα πχ είναι προτιμότερο οι τσιγαρίσιες γεύσεις και όχι  τόσο π.χ οι φρουτένιες σωστά?

Για να μην αρχίσω να τους μαγειρεύω όλους έχετε δοκιμάσει φρουτένια γεύση η κάποια άλλη αρωματική στο Carto του γίγαντα?

Προσωπικά κάνω virginia και έχω παρατηρήσει ότι στον ego-t πέρνω περισσότερη γλυκάδα από ότι στον γιγαντα αλλά ομολογώ ότι παραδόξως το απολαμβάνω περισσότερο στον γιγαντα...


Σίγουρα μια δοκιμή θα με πείσει απλά ήθελα και μια γνώμη παραπάνω... :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2011, 13:31 από DonVito »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499157 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy