vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

221 επισκέπτες, 6 χρήστες
azografos, manoslykos, lagoudakis, Milarepa, filikos4, chkontog

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος manoscello

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 09:45 »
Στο site  της εμμεσως το λεει.   NOBACCO Giant Cartomizer 2.0 ohm 1pc. (Atomizer+φίλτρο)Κατάλληλο για μπαταρίες Giant Passthrough http://www.nobacco.gr/product/699/cartomizer-giant-lr-ego-t-hybrid

και NOBACCO Giant Cartomizer 1pc. (Atomizer+φίλτρο) Κατάλληλο για μπαταρίες eGo ,eGo-t http://www.nobacco.gr/product/668/cartomizer-giant-lr-egot-hybrid .
Αρα εχει δυο καρτο giant, εχουν την ιδια φιλοσοφια μεν αλλα το πρωτο με το 2.0 ohm μονο κανει για λειτουργια  passthrough.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 09:47 »
Αγορασα για δωρο την περασμενη εβδομαδα.
Παρτε ενα τηλ στην nobacco να σας λυθει η απορια.

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 12:24 »
Εχω 3 μπαταριες Giant Passthrough. Oi 2 εξ΄αυτων μονιμα στο usb (σπιτι-γραφειο). Καρτομαϊζερ 1.5Ω (οχι nobacco). Διαρκεια χρησης 20 ημερες. Προβλημα κανενα!!!

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 19:10 »
Απογοητεύθηκα!!! Κρίμα...

Διάβασα τόσο καλά σχόλια εδώ, τι χτύπημα, τι ντουμάνια. Πήγα και πήρα 2 dual coil της nobacco από συνοικιακό κατάστημα στα 2ω.
Τους τους γεμίζω από τα πλάγια μέχρι να στάξουν από κάτω και τους κουμπώνω σε 1000άρα μπαταρία ego μιας εβδομάδας καινούργια.

Το αποτέλεσμα είναι μηδαμινός ατμός και καθόλου χτύπημα στο 18άρι freedom!! Που στον (καλό) ego-c θερίζει!!

Παίζει κάνα κολπάκι να βελτιωθεί ρε παιδιά ή λέτε να έπεσα σε προβληματικούς;

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 19:26 »
Το πιθανότερο είναι να έχουν "μπουκώσει" από το πολύ υγρό.
Αφού στάξουν από κάτω, φύσα μια καλή από τη μεριά του επιστόμιου, να φύγει η περίσσια του υγρού από το σπείρωμα, σε μια χαρτοπετσέτα. Όταν θα είναι στην κατάλληλη ποσότητα βρεγμένο, θ'ατμίζει σαν τραίνο. ;D


Είναι "ιδιοτροπία" τους, δε θέλουν υπερβολικό υγρό μέσα στον πολυεστέρα (εννοείται και στο "καλαμάκι" τους)

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 20:39 »
Το φύσηξα και έβγαλε ένα χαρτομάντυλο υγρό!! 5 ml νόμιζα ότι χωράει χωρίς πρόβλημα..
Τα ίδια, μόνο που η τζούρα έγινε αεράτη και πολύ άνετη, ακούω και σκασίματα, οπότε πιστεύω ότι λειτουργεί κανονικά αλλά... δεν!

Μόνο σε απανωτές τζούρες κάτι γίνεται, στην τρίτη για την ακρίβεια.

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 22:45 »
καμια σχεση ο 1.6 καρτο με τον 2ω καρτο. μονο που οι 1.6 στη βδομαδα αρχιζουν και κοβουν γευση σιγα σιγα...

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 03:46 »
Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας.
Σημερα γεμισα το καρτο του Giant μου με τον τροπο που μας εχετε διδαξει  ;) με υγρο COSI Mustique 18mg απο nobacco , το προβλημα ειναι οτι μετα το κλασσικο σταξιμο σκουπισμα κλπ...
τραβαω τις πρωτες τζουρες για να στρωσει λιγο ο καρτο αλλα δεν μου ηρθε και τοσο καλη γευση(καμμενο δε θα το λεγα). την προηγουμενη μερα ειχα αλλο υγρο μεσα (Valuto 18mg Nobacco-αηδια), οποτε σκεφτηκα θα ειχε μεινει απο το αλλο υγρο μεσα λιγο και μπερδευτηκαν...οταν ομως ανοιξα τον καρτο ειχε παρει ενα καφε ανοιχτο χρωμα ο πολυεστερας που βρισκεται κοντα στο φυτιλι....
το θεμα ειναι οτι ακομα ατμιζω ολη μερα απο αυτον και ειναι ολα μια χαρα..
πρεπει να ανησυχω να τον πεταξω (κακο στην υγεια  :confused1:) και να βαλω καινουργιο ???
τι μπορει να το προκαλεσε αυτο ? σας συμβαινει και εσας ?

και κατι αλλο εχω αγορασει carto ατμοποιητες του giant σε διαφανες σακουλιτσες αλλα και πρασινες....εχουν διαφορα ?

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:24 »
Καλησπερα κ απο μενα! Οντας εκ φυσεως περιεργος αγορασα σημερα ενα Giant LR αφου πολλοι ατμιστες τον προτεινουν...Να πω εκ των προτερων οτι ειμαι εθισμενος περισσοτερο στο χτυπημα παρα στη νικοτινη αυτη καθεαυτη.... :))

Λοιπον, χρησιμοποιουσα για 4 μερες τον want (ξερω τις αποψεις που εχετε  :)) ) στον οποιο εβαζα ενα μιγμα 50% Mistique και 50% atmo non flavour (το οποιο εχει 60% VG και μολις 40% PG) . Αυτο το εκανα για δυο λογους, πρωτον για να "αραιωσω" λιγο το αρωμα του πρωτου (δεν ειμαι φιλος των αρωματων) αλλα και για να κατεβασω την αναλογια PG που μου ερεθιζε το λαιμο.....

Σημερα λοιπον, στον γιγαντα ειχα απο την αρχη προβληματισμο τι υγρο να του βαλω....Στον want η προσμιξη γινοταν μεσα στο ιδιο το τανκ αλλα επειδη ο Giant ειναι καρτο θεωρισα οτι θα ηταν αδυνατη η προσμιξη....Εβαλα τελικα το non flavour...Δυστυχως νομιζω εκανα κακη επιλογη.....ο γιγαντας εχει πολυ ντουμανι (και φανταζομαι θα αποκτησει περισσοτερο μολις στρωσει) αλλα απογοητευτικοτατο χτυπημα - ριχνω το φταιξιμο στη χαμηλη αναλογια PG....

H ερωτηση μου ειναι η εξης....αμα πνιξω το γιγαντα στο δευτερο υγρο κ τον αφησω αποψε ορθιο να σταξει, θα ξεπλυθει καπως ωστε αυριο τουλαχιστον να εχω λιγο χτυπημα απο το δευτερο υγρο (Mystique)...Μπορω να κανω τιποτε αλλο για πιο γρηγορα αποτελεσματα αποψε;

Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:51 »
Ίσως αυτό σε βοηθήσει να 'διώξεις' το υγρό  ;) αλλα τελείως...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3175.msg98021.html#msg98021

αν κατάλαβα καλά θέλεις να τα κάνεις mix τα υγρά? Ίσως αν φυσούσες το carto πανω σε μία χαρτοπετσέτα και έβγαινε λίγο υγρό θα μπορούσες να συμπληρώσεις λιγο από το νέο...

 :hmmm:

μπορείς να κάνεις το μίγμα που έβαζες και στο want και αν χρησιμοποιήσεις το link και καθαρίσεις τελείως το carto , έπειτα να το ρίξεις μέσα.. περίπου 3.5-4 ml έχει χωρητικότητα ο giant carto.




« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:58 από DonVito »

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:57 »
Φυσα τον απο εκει που εχει το επιστομιο, αφου το βγαλεις. (προσεξε επανω σε χαρτοπετσετα)
Βραστον με νερο.
Ξεπλυνε τον με κρυο νερο.
Ξαναφυσα  φυγουν τα νερα.
Στεγνωσε τον στον φουρνο, η επανω στο καλοριφερ, προσεχε να στεγνωσει εντελως.
Ξαναχρησιμοποιησε τον.



Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 21:59 »
τι λες ρε φιλε...πολυ σωστο σε βρισκω.ελυσες και την δικη μου απορια  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 22:00 »
Προσοχη στο στεγνωμα
 :) :)

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 22:01 »
και παλι να 'σαι καλα :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 16, 2011, 22:04 »
Δεν μπορουμε να ζωντανεψουμε κανεναν πεθαμενο καρντο.
Μπορουμε ομως να απαλλαγουμε απο το προυγουμενο αρωμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246396 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1951 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298084 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827701 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios