vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

159 επισκέπτες, 9 χρήστες
mathimatikos1966, Sergios, Tem, vasim, Blackwolf, Milarepa, lagoudakis, aalex, camber

Twitter

Dual coil Giant cartomizer

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #255 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 20:23 »
Πιστεύετε ότι αν δώσω 4.8 - 5 V στο giant θα δουλέψει καλά?

 :bye:
:yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #256 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 20:35 »
ευχαριστώ
πιστεύω ότι σύντομα θα δείτε την κατασκευή μου με μπαταρίες Νι ΜΗ 2500 ΜΑh των 3 ευρώ οι 4 και ελπίζω να μη φάω καμένο (αρχίζω να μπαίνω στο πνεύμα του forum) :laugh1:
καλό βράδι

Αποσυνδεδεμένος giannis63

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #257 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 17:39 »
πω πω ενα πιταρακι απο Alter eGo Dual Coils Cartomizer :o 3......... στα 6............... μια χαρα 50% επιασαν !!!και το κοριτσι στην reception!!!! θελει 5ml για να παρει μπρος μου ειπε ....με σωστο στρωσιμο.....και οχι στην ανηφορα λεω εγω
ελλαδισταν .................................

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #258 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 22:06 »
giannis63
...το μήνυμά σου πιο πολύ μπερδεύει, παρά διαφωτίζει κάποιον που το διαβάζει.
Π.χ. 3 στα 6 δε δούλεψαν καθόλου, δούλεψαν λίγο και κάηκαν, έβγαλαν καμένο, είχαν διαρροές ή σου φέρναν υγρό στο στόμα;
"Στρώσιμο" είναι μια έκφραση που χρησιμοποιείται κατά κόρον από τους ατμιστές, γιατί σου προξενεί εντύπωση;
Το "όχι στην ανηφόρα" μόνο σαν ειρωνεία μπορεί να εκληφθεί και δε ταιριάζει πιστεύω στο πνεύμα του θέματος (και του φόρουμ που το αναφέρει στους κανονισμούς του:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6.msg40667.html#msg40667 )
Ιδιαίτερα όταν αναφέρουμε κάποια προβλήματα για συγκεκριμένα προϊόντα και προκειμένου να "προλάβουμε" άλλους συνφορουμίστες να "μην φάνε πιταράκι" κι αυτοί, γράφουμε τι ακριβώς αντιμετωπίσαμε για δυο λόγους:
- μήπως κάποιοι αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα με το δικό μας, άρα το "θέμα" είναι γενικό και 
- να δούμε αν μπορεί κάποιος να μας δώσει λύση (ακόμη κι η ίδια η εταιρία-προμηθευτής)

Γενικά συνιστάται στα μέλη να γράφουν μια-δυο γραμμές παραπάνω με χρήσιμες πληροφορίες και όχι απλά
"τα μισά πήγαν σκουπίδια" χωρίς τίποτε άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2011, 02:32 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #259 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 20:13 »
Σε καποιο post ειδα πως αλλαζεις την αντισταση σε εναν απλο cartomizer.
Για τον dual coil υπαρχει τροπος;
Αλλαζεται η αντισταση ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος antonis77

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
μετα απο 9 ημερες ατμισμα με 2  cartomaizer dual coil και πολυ λιγη χρηση αρχιζουν και βγαζουν περιεργη γευση :hmmm:
επιασα το ενα και το καθαρισα με νερο μετα το εβρασα και το στεγνωσα αλλα παλι το ιδιο ειναι.η γευσης εχουν αλλοιωθει αρκετα,τι γινεται χαλασαν?υπαρχει λυση η τα πεταμε?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 07, 2011, 22:48
επιασα και ανοιξα εναν να δω και πως ειναι,ο πολυεστερας ηταν ολοκαθαρος χωρις το παραμικρο σημαδακι και η αντιστασεις επισης ολοκαθαρες
 :hmmm: :hmmm: :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2011, 22:48 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #261 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 00:08 »
Σε ένα τέτοιο carto, πολλά παίζουν ρόλο, από την μπαταρία, μέχρι το υγρό.
Συνήθως υπεύθυνη είναι η τρύπα στη μέση. Εάν είναι από την αρχή στραβή, τότε τα προβλήματα είναι από την αρχή πολλά. Με την θερμότητα που αναπτύσσεται με την τζούρα στραβώνει και άλλο και γίνετε στο τέλος εφιάλτης.
Εγώ προσωπικά όσα carto προσπάθησα να βράσω, στεγνώσω κλπ, δεν είχα κανένα αποτέλεσμα.

Γενικά μην κρατάτε τα carto πάνω από μια βδομάδα χρήσης. (Προσωπική τοποθέτηση).

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #262 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 00:10 »
Σε ένα τέτοιο carto, πολλά παίζουν ρόλο, από την μπαταρία, μέχρι το υγρό.
Συνήθως υπεύθυνη είναι η τρύπα στη μέση. Εάν είναι από την αρχή στραβή, τότε τα προβλήματα είναι από την αρχή πολλά. Με την θερμότητα που αναπτύσσεται με την τζούρα στραβώνει και άλλο και γίνετε στο τέλος εφιάλτης.
Εγώ προσωπικά όσα carto προσπάθησα να βράσω, στεγνώσω κλπ, δεν είχα κανένα αποτέλεσμα.

Γενικά μην κρατάτε τα carto πάνω από μια βδομάδα χρήσης. (Προσωπική τοποθέτηση).

Κι εμενα με το βρασιμο μονο σε 1 απο τα 10 που δοκιμασα πετυχε.
Για την βδομαδα χρησης θα συμφωνησω.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #263 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 09:30 »
Καλημερα, θα διαφωνησω μαζι σας γιατι εγω κ τους δυο cartomizer που εβρασα κ στεγνωσα? τους κρατησα απο τρεις εβδομαδες διχως ιδιαιτερα προβληματα ειδικα τον δευτερο!!! Αν ο cartomizer εχει προβλημα? τοτε αυτο θα ειναι απο την αρχη!!! Αυτο θα φανει απο τις δυο πρωτες με τρεις ωρες πιστευω εγω ναι?

Το λεω γιατι ατμιζω με Giant αρκετο καιρο κ με κανεναν δεν εχω μεχρι στιγμης προβλημα!! Προσεξα κατι, οτι αν σφυξω πολυ την μπαταρια? τοτε εχω πολυ σφιχτη τζουρα!! Κ αυτο συνεβη μονο οταν διαβαζα εδω οτι πολλοι ειχαν σφιχτη τζουρα κ μου εκανε εντυπωση γιατι κατι τετοιο δεν συνεβαινε με εμενα μεχρι που εσφιξα περισσοτερο μια μερα την μπαταρια κ το διαπυστωσα κ εγω αυτο. Κατα τα αλλα μου κρατησε ο ενας 3 εβδομαδες κ ο αλλος 4 εβδομαδες με δυο φορες βρασιμο.  ;)


Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #264 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 10:34 »
Ποση αντισταση εχουν τα Alter eGo Dual Coils ?

Αποσυνδεδεμένος gkhellas

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #265 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 10:45 »
Ποση αντισταση εχουν τα Alter eGo Dual Coils ?

1.5 om

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #266 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:07 »
Εγώ τους πετώ μόλις αλλοιωθεί η γεύση, συνήθως 5-7 ημέρες.
Έχω ανοίξει 2 χρησιμοποιημένους μέχρι στιγμής (δεν έχω φωτογραφίες) ο ένας ήταν Giant και ο άλλος της SMOK-Tech (πολύ παρόμοια απόδοση και οι δύο, ελαφρά δυνατότερος ο SMOK-Tech).
και στους 2 ο πολυεστέρας ήταν απείραχτος, οι αντιστάσεις καθαρές, το μόνο που είχε μαυρίλα και ήταν έτοιμο να τρυπήσει
ήταν το πανάκι(?) με το οποίο είναι περιτυλιγμένες οι 2 αντιστάσεις και λογικά από εκεί χαλά η γεύση.
Όμως τους χρησιμοποιώ πολύ προσεκτικά, και προσθέτω συχνά υγρό γιατί οι 2 αντιστάσεις θέλουν προσοχή...

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #267 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:17 »

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #268 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:23 »
Σε καποιο post ειδα πως αλλαζεις την αντισταση σε εναν απλο cartomizer.
Για τον dual coil υπαρχει τροπος;
Αλλαζεται η αντισταση ή όχι;

Σε αυτο που εχω ρωτησει εχει καποιος γνωση αν γινεται;

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Dual coil Giant cartomizer
« Απάντηση #269 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:39 »
Μέχρι τώρα δεν έχει ασχοληθεί κάποιος με αυτό το ζήτημα για τους λόγους (προσωπική άποψη):
- Λόγοι υγείας (συγκεντρώνει διάφορα ο πολυεστέρας και με τη παρατεταμένη χρήση καίγεται)
- Πολύ δύσκολη εφαρμογή και "περιτύλιγμα" με τον πολυεστέρα.
- Χαμηλό κόστος αντικατάστασης με καινούργιο καρτομάιζερ (ιδιαίτερα με παραγγελίες μέσω νετ)
Το "value for money" είναι χαμηλό και δεν αξίζει πιστεύω το χρόνο και τη ταλαιπωρία η επισκευή των Dual.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 11:53 από Vangos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8824 1114874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 23:22
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506674 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8847 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154433 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568369 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1035 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem