vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

397 επισκέπτες, 1 χρήστης
chkontog

Aspire Triton 2

Αποσυνδεδεμένος kurtz

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #180 στις: Μαρτίου 15, 2016, 21:59 »
Όταν το γεμίζεις καλύτερα να κλείνεις την ρύθμιση αέρα. Πολλές φορές μου το έκανε και εμένα, αλλά από τότε που 'αρχησα να κλείνω το airflow δεν το ξανάκανε. 

Αποσυνδεδεμένος στελιος1990

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #181 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:09 »
το εβγαλα το καθαρισα αλα αμα το κουνησω λιγο για να δω αν βγαζει απο την εισαγωγη αερα κατω μπορει να πεταξει μερικες σταγονες.. μολις εβγαλα και την αντισταση για να δω τι γινεται και εκει στα λαστιχακια που εχει και παρατηρησα οτι υπυρχε πολυ λιγο υγρο μια σταγονα περιπου κανονικα θα επρεπε εκει να ειχε υγρο?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #182 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:26 »
Χωρίς φωτογραφία είναι λίγο δύσκολο να καταλάβουμε, αλλά αν εννοείς στο σημείο που ακουμπάει η αντίσταση στη βάση του ατμο (στο εσωτερικό της βάσης δηλαδή), ναι, είναι λογικό να υπάρχει υγρό εκεί.
Απλά πάρε λίγο χαρτί, χαρτοπετσέτα, μπατονέτα ή ότι άλλο νομίζεις και σκούπισέ το.
Θα στο ξανακάνει και θα το ξανασκουπίσεις. 
Και ξανά, και ξανά...
Σχεδόν όλοι οι ατμο το κάνουν αυτό.

Αποσυνδεδεμένος στελιος1990

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #183 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:46 »
ειναι φισιολογικο δλδ να χανει μια σταγονα υγρα?απο εκει που ρυθμιζεται ο αερας? μια φορα στο τοσο?

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #184 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:01 »
Όχι, δεν είπα αυτό.
Είναι φυσιολογικό να βρίσκεις υγρό στη βάση του ατμοποιητή, επειδή είπες:
μολις εβγαλα και την αντισταση για να δω τι γινεται και εκει στα λαστιχακια που εχει και παρατηρησα οτι υπυρχε πολυ λιγο υγρο μια σταγονα περιπου κανονικα θα επρεπε εκει να ειχε υγρο?
Συγγνώμη αν δεν κατάλαβα ποιό ακριβώς σημείο εννοούσες.

Από τη ρύθμιση του αέρα ΔΕΝ είναι φυσιολογικό να χάνει υγρά, εκτός από ορισμένες περιπτώσεις (όχι πάντα) όταν το γεμίζεις με ανοιχτή τη ρύθμιση του αέρα, αν κι εμένα δεν μου το έχει κάνει ούτε μία φορά κι ας μην την κλείνω ποτέ.

Θα σου σύστηνα να τον πλύνεις, να τον στεγνώσεις πολύ καλά, έφησέ τον και μια ολόκληρη ημέρα για να φύγει όλη η υγρασία και από τα σημεία που δεν βλέπεις, και ξαναδές αν θα σου το κάνει. Αν ναι, ίσως κάποια o-rings να είναι χαλαρά και να μην στεγανοποιούν όπως πρέπει. Σε αυτήν την περίπτωση: πίσω στο μαγαζί που το πήρες για έλεγχο και επιδιόρθωση.

Αποσυνδεδεμένος στελιος1990

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #185 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:07 »
παντα γεμιζω με την ρυθμιση του αερα κατω εννουμε παντα ανοιχτη δεν την κλεινω ποτε και ειχα να το καθαρισω μεσα απο το σαββατο και αναποδα να το γυρισω δεν θα χασει υγρα απο πουθενα ουτε αν το αφησω ολοκληρο το βραδυ δεν θα χασει μαλλον απλα μετα απο πολλα γεμησματα για κανενα 2 ωρο που το ειχα ξαπλα μ εχασε μια σταγονα απο τις 1 εσοχη αερα κατω

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #186 στις: Μαρτίου 16, 2016, 08:21 »
Εδω και λιγες μερες ειμαι κι εγω αλλος ενας ευτυχισμενος κατοχος του TRITON 2 !!! :yahoo: Με την 1.8 στα 10watt και κλειστος σχεδον τελειως ο αερας μαζι και με ενα drip tip σαν του Ναυτιλου ενιωθα οτι ατμιζω Ναυτιλο!!!

Αποσυνδεδεμένος spoon

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #187 στις: Μαρτίου 20, 2016, 21:15 »
Μιας και ψαχνομαι για ενα 2ο ατμο για τσιγαρισιες αξιζει να τον παρω για να τον δουλεψω με την 1.8Ω ή να πρoτiμησω ενα 2ο ναυτιλο;
Ειναι στα ιδια επιπεδα γευσης/ντουμανιου;

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #188 στις: Μαρτίου 20, 2016, 21:49 »
Αξίζει. Απλά θα έχεις πολύ κλειστό τον αέρα για να το πετύχεις.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #189 στις: Μαρτίου 20, 2016, 22:48 »
καλσηπερα παιδια εγινα κατοχος και εγω αυτο του ατμοποιητη αλλα παρατηρω οτι απο κατω που ριθμιζει τον αερα χανει λιγα υγρα ξερεις κανεις γτ συμαβαινει αυτο?
Καλοάτμιστος :) Κοίτα, τον είχα αγοράσει πριν 25 ημέρες περίπου και μετά από μια βδομάδα τον πήγα πίσω εξ αιτίας διαροών από τις θύρες του αέρα. Μια δυο φορές μάλιστα γέμισε ο τόπος υγρά. Στο καπάκι πήρα έναν kanger toptank αλλά επειδή ήθελα και δεύτερο και μου είχε αφήσει καλές εντυπώσεις ο triton 2, τον αγόρασα πάλι πριν μια βδομάδα από άλλο κατάστημα. Σε αυτόν πάλι δε βλέπω διαροές. Τώρα, μια δυό φορές που είδα μια σταγόνα από το φύσημα που του έκανα, δε λέει και τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #190 στις: Μαρτίου 20, 2016, 23:54 »
Είναι ο βασικός μου ατμοποιητής, σε καθημερινή χρήση εδώ και δύο μήνες, με κεφαλή 1,8Ohm. Μέχρι τώρα:

Υπερτροφοδοσία / υποτροφοδοσία: Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.

Διαρροές: Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Δεν ασχολούμαι καν με την εισαγωγή αέρα όταν τον γεμίζω. Αυτό που έχει συμβεί μια φορά, είναι να μην βάλω την ένδειξη στο  δαχτυλίδι τής κορυφής στη σωστή θέση. Κάνει ένα χαρακτηριστικό «κλικ» πάνω στις ενδείξεις γεμίσματος και ατμίσματος. Και πάλι, έτρεξαν μια-δύο σταγόνες. Κι ο λόγος ήταν πως, ακριβώς επειδή δεν έχει καθόλου διαρροές, είχα χαλαρώσει πολύ και δεν πολυπρόσεχα.

Λύσιμο / δέσιμο / καθάρισμα: παιχνιδάκι.

Με την κεφαλή 1,8 και μισόκλειστο τον αέρα έχει τσιγαρίσια τζούρα, όπως μου αρέσει. Αυτό είναι θέμα προσωπικού γούστου βέβαια. Αλλά έχει όλων των ειδών τις κεφαλές για κάθε γούστο.

Το μόνο αρνητικό που βρίσκω (και με εκνευρίζει) είναι πως για να ξεβιδώσω την βάση τού drip tip για να τον γεμίσω, τρώω τα χέρια μου αν δεν προσέξω. Θέλει προσοχή εκεί. Ένα καλύτερο φινίρισμα στο συγκεκριμένο εξάρτημα, δε νομίζω πως ήταν τόσο δύσκολο να το κάνουν. Δεν το δοκίμασαν ποτέ, ή είχαν όλοι οι δοκιμαστές χέρια με δέρμα από πετσί αγριόχοιρου;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2016, 00:00 από stroum »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #191 στις: Μαρτίου 21, 2016, 00:07 »
Πολλά μανικιούρ έχουν χαλάσει με αυτό το καπάκι...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 592
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #192 στις: Μαρτίου 21, 2016, 00:40 »
 :wall:Μείον είναι και η κεφαλές ( 1.8 ) δεν κρατανε πάνω απο 18-20 ml

Αποσυνδεδεμένος amorealex

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
    • Το blog μου για το Reef
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #193 στις: Μαρτίου 21, 2016, 08:40 »
Το μόνο αρνητικό που βρίσκω (και με εκνευρίζει) είναι πως για να ξεβιδώσω την βάση τού drip tip για να τον γεμίσω, τρώω τα χέρια μου αν δεν προσέξω. Θέλει προσοχή εκεί. Ένα καλύτερο φινίρισμα στο συγκεκριμένο εξάρτημα, δε νομίζω πως ήταν τόσο δύσκολο να το κάνουν. Δεν το δοκίμασαν ποτέ, ή είχαν όλοι οι δοκιμαστές χέρια με δέρμα από πετσί αγριόχοιρου;
Κι εγώ το ίδιο θέμα είχα, μέχρι που αφαίρεσα το εσωτερικό o-ring και ησύχασα. ;)

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #194 στις: Μαρτίου 22, 2016, 09:14 »
Μιας και ψαχνομαι για ενα 2ο ατμο για τσιγαρισιες αξιζει να τον παρω για να τον δουλεψω με την 1.8Ω ή να πρoτiμησω ενα 2ο ναυτιλο;
Ειναι στα ιδια επιπεδα γευσης/ντουμανιου;

Ναι αξιζει και σε γευση αλλά και για τσιγαρισιες . Δυσκολα θα τους συγκρινα μεταξυ τους με προυποθεση οτι τον ατμιζεις με την 1.8Ω. Βεβαια αν υπολογισεις οτι στον Triton εχεις μια τεραστια γκαμα κεφαλων ακομα και την επισκευασιμη (ECR του Melo 2) ο Τριτον κερδιζει τον κατα τα αλλα αριστο Ναυτιλο. Αλλά μην ξεχνας οτι ειναι και ακριβοτερος ο Triton. Το μονο αρνητικο που βρισκω στον Triton 2 ειναι οτι δεν περνει τα μεταλικα tank για προστασια απο πτωσεις. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354709 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10252 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191110 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588831 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797091 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7204 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312571 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13123 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711