vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

374 επισκέπτες, 1 χρήστης
Razor.QQ15

Aspire Triton 2

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 00:16 »
σημερα εβαλα αντισταση απο vaporesso 0.9 κανθαλ και ομολογω πως αξιζε!
ομως στις απανοτες τζουρες μου φαινεται οτι δεν τροφοδοτει σωστα,μπορει να μας πει καποιος που εχει δοκιμασει αν ειναι οντως ετσι?
παντα μιλαμε σε triton 2 και γυρο στα 20-25 βατ.
Vaporesso
Μια από τα ίδια μου κάνουν και εμένα οι συγκεκριμένες κεφαλές αν και εγώ τις δοκίμασα στο δικό τους τανκ που νομίζω δεν είναι θέμα τανκ... Στις απανωτές έρχεται καμένο... Όμως αυτό που παρατήρησα είναι ότι όσο πιο πολύ κλείνει ο αέρας τουλάχιστο στο δικό τους τανκ σαν να στρώνει λίγο η κατάσταση!!!

Στάλθηκε από το 2017


Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 00:20 »
Εχω την εντυπωση οτι παιζετε ψηλα στα 25 βατ για ριξτε τα λιγο και δειτε αν σας φερνει καμμενο :)

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 02:13 »
Περιληπτικά. Με τέλεια καθαρισμένο Triton 2 και τέλεια
υγραμένες αντιστάσεις μουλιασμένες σε vg50/pg50 παίρνω
γεύση από σύρμα. Με τις 1.8 χάλι μαύρο, μετά από 3 τανκάκια
δεν άλλαξε τίποτα, με τις 0,4 (πόσο είναι) και μετά από αρκετά
τανκάκια, η συρματίλα υποχώρησε μεν, αλλά παρέμεινε αισθητή
δίνοντας ενοχλητική πικάντικη γεύση στα υγρά που δοκίμαζα.
Με έχει κουράσει ειλικρινά η Aspire. Σύρμα επίσης έπαιρνα από
αντιστάσεις Nautilus και Atlantis ό,τι και να κανα. Κατέληξα πως
παίζει να έχω ευαισθησία σε κάποια από τα υλικά των αντιστάσεων
γιατί δεν εξηγείται αλλιώς...

Κατά τ'άλλα, 1.8 χάλια παραγωγή ατμού, ring ρύθμισης αέρα
όχι σφυχτό, οι 8 (πόσοι είναι) κύκλοι γύρω από τη βάση εικαστικός
εμετός και drip tip άκυρο για τσιγαρίσιες. Την επισκευάσιμη του
Triton 1 την έστησα και την έβαλα χωρίς δυσκολία. Τη δούλεψα
λίγο και μετά από μερικές τζούρες πήρε φωτιά εσωτερικά. Δεν ξέρω
αν συναίβει λόγω μη σωστού στησίματος ή επειδή δεν κάνει για
Triton 2 όπως λέτε, ούτε και με ενδιαφέρει μιας και δεν έχω
μαζοχιστικές τάσεις για να την ξαναχρησιμοποιήσω. Οι κύριοι της
Aspire ας δουν πχ τη φιλοσοφία της επισκευάσιμης από κανά
Melo 2, γιατί δεν το χουν...

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 15:21 »
FML αν και πολύ νέος ακόμα στο χώρο, έχω την εντύπωση ότι ο τρίτωνας ο 2 τουλάχιστον που έχω κι εγώ δεν είναι για τσιγαρίσιες κι ας παίρνει αντιστάσεις 1.8Ω. Άσχετα που εγώ είμαι καμένος και μου αρέσει αυτή η ωραία γεμάτη τζούρα που σου δίνει με την 1.8Ω :baby: .
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 04, 2016, 15:30 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος efyra

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #154 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 16:01 »
FML αν και πολύ νέος ακόμα στο χώρο, ""έχω την εντύπωση ότι ο τρίτωνας ο 2 τουλάχιστον που έχω κι εγώ δεν είναι για τσιγαρίσιες"" κι ας παίρνει αντιστάσεις 1.8Ω. Άσχετα που εγώ είμαι καμένος και μου αρέσει αυτή η ωραία γεμάτη τζούρα που σου δίνει με την 1.8Ω :baby: .

 Εάν αλλάξεις το drip tip και βάλεις ας πούμε του nautilu mini και κλείσεις την εισαγωγή αέρα σχεδόν τελείως τότε θα πάρεις την καλύτερη τσιγαρισια.
 Εγώ αυτό το κολπακι κάνω και με έχει βολέψει τόσο ώστε το drip tip το δικό του το έχω στο συρτάρι. Δοκίμασε και πες μου
 

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #155 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 16:56 »
Έχω δοκιμάσει με το drip tip του ναυτίλου και ναι είναι έτσι όπως λες. Παρ'όλα αυτά συνεχίζω και χρησιμοποιώ το δικό του γιατί μου κάθεται καλύτερα η τζούρα  8) .


Καλά έκανες όμως που το διευκρίνισες. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 16:03 »
Για καθαρά στατιστικούς λόγους θέτω την εξής ερώτηση:

Πόσα ml σας βγάζει η αντίσταση στον Triton 2?


(Παρακαλώ να είμαστε συγκεκριμένοι για να είναι πιο ευκρινές το συμπέρασμα, πχ. με την 1.8Ω κάνω 25ml στα 10watt)


 :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος gpol

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 17:39 »
εγω ξεκινησα με τον triton 2 στις 20 γεναρη και αλλαξα αντισταση  χθες 5 φεβρουαριου,ηρθε και μπουκωσε...ειχε μια δυσκολια στην τζουρα...παραεσφιξε...
κανω περιπου 6μλ τη μερα,νικοτινη 12αρα,watt στα 10-11 κι απο υγρα εχω το supreme,relax και longhorn
αντισταση την 1.8
συνολο 102μλ...περιπου..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2016, 17:45 από gpol »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #158 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 17:48 »
@gpol θες να πεις ότι έκανες χοντρικά γύρω στα 80-90ml στην αντίσταση? Προσωπικά με κούφανες. :hmmm:


Οι αντιστάσεις γενικότερα κατά μέσο όρο υποτίθεται ότι αντέχουν γύρω στα 30ml και ανεξαρτήτως κατανάλωσης καλό είναι να αλλάζονται κάθε 2 εβδομάδες. Είμαι καινούριος στο Η.Τ. (σχεδόν 40 μέρες) αλλά νομίζω ότι αυτό το γνωρίζω σωστά...


Πάντως τέσταρες την 1.8Ω στο μέγιστο των δυνατοτήτων της, αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Είναι σκυλί λοιπόν.
Από περιέργεια, δεν αντιλήφθηκες μείωση στην απόδοσή της ή στη γεύση εώς σήμερα?


EDIT: Δεν είχα παρατηρήσει ότι είχες γράψει 102ml!!!!!!! :eyesplash:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2016, 11:27 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος gpol

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #159 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:00 »
για το ποσες μερες αντεξε ναι ειμαι σιγουρος,τα σημειωνω παντα..αλλαγες αντιστασεων αγορα υγρων κτλ κτλ,θελω το πασχα που κλεινω χρονο να κανω σουμα...
οσο για τα μλ κι αυτα εκει παιζουν,κανω 5 στα σιγουρα με μαξιμουμ τα 7
απο γευση μεχρι και την ημερα που αλλαχτηκε λογω μπουκωματος ηταν παλλικαρι..δεν με χαλασε ουτε σε μια τζουρα..

Αποσυνδεδεμένος Kosmas1987

  • **
  • 157
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #160 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 20:30 »
Με χρήση αποκλειστικά υγρό της after8 (μηλόπιτα συγκεκριμένα) άλλαξα την 1.8 μετα απο 40 ml και όχι γιατί έπαθε κάτι ή αντίσταση...καθαρά για ψυχολογικούς λόγους  :idiot1: Είμαι αρκετά ιδιοτροπος στο θέμα γεύση/αντίσταση και μπορώ Να  πω πως αυτές στα 10w 12αρα νικοτινη με συνδυασμό τον triton 2 προσωπικά με καλύπτει στο 100% για τα γούστα μου. Ο καυφουν κατέληξε μόνο για καπνικα υγρά και αυτή η εναλλαγή με αποτρέπει από κορεσμό γεύσης και φυσικά μου προσφέρει ατμιστικη ευχαρίστηση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #161 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 21:03 »
εγω ξεκινησα με τον triton 2 στις 20 γεναρη και αλλαξα αντισταση  χθες 5 φεβρουαριου,ηρθε και μπουκωσε...ειχε μια δυσκολια στην τζουρα...παραεσφιξε...
κανω περιπου 6μλ τη μερα,νικοτινη 12αρα,watt στα 10-11 κι απο υγρα εχω το supreme,relax και longhorn
αντισταση την 1.8
συνολο 102μλ...περιπου..


  Δηλαδή μόνο πως μπούκωσε κατάλαβες ;;;;;;;;;
Πως αντί για βαμβάκι είχε μόνο μάκα δεν το κατάλαβες ;
Και αν δεν κάνω λάθος τα υγρά που αναφέρεις τα έβαλες όλα στην ίδια αντίσταση.
  Μας διαβάζουν και νέοι ατμιστές, μην γράφουμε ότι νάναι...


Αποσυνδεδεμένος gpol

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #162 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 01:07 »
φιλε netsplit ναι στην ιδια αντισταση τα εβαλα και τα 3 υγρα και οχι δεν καταλαβα στην γευση μακα..δεν ειμαι κι ο ειδικοτερος να πω στους νεους ατμιστες τι να κανουν με τις αντιστασεις και πως να τις χρησιμοποιουν απλα εγραψα ποσο αντεξε σε εμενα (μερες,μλ και γευση)η συγκεκριμενη αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #163 στις: Φεβρουαρίου 07, 2016, 07:38 »
Έχω τον τρίτωνα 1 και τον 2.
Τις 1,8 τις δοκίμασα μόνο στον 1 αλλά δεν μου άρεσαν. Είχαν αυτή τη μεταλική γεύση. Για τσιγαρίσιες έχω ακόμη τον Ναυτίλο.
Οι 0,4 και οι clapton είναι μια χαρά και τις αλλάζω στα 40μλ υγρού πάνω κάτω.
τώρα στον τριτωνα 2 έχω τη 0,9 της vaporesso και τα πάει πολύ καλά. Καταλαβαίνω καλύτερη γεύση και περιμένω να δω τη διάρκεια.
Μέχρι στιγμής πρέπει να είμαι στα 25μλ και βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος bretsos

  • **
  • 281
  • Φύλο: Άντρας
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Απ: Aspire Triton 2
« Απάντηση #164 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 21:01 »
ας γραψω και εγω τις εμπειριες μου.


Αρικα πρεπει να πω πως ο ατμοποιητης ειναι διαμαντη, ειναι ενα πολυμορφικο εργαλειο που θα καλυψει και τα πιο απαιτητικά γουστα.
Αρχικα τον δουλεψα τις 0,5 και με ετοιμα υγρα της atmos lab (bebeca) οπου και αποδείχτηκαν καταστροφικα για αυτες τις αντιστασεις, πολυ γρηγορα αλλοιωθηκε η γευση, τα σκασιματα της αντιστασης οταν ο triton ηταν κρυος  αρχισαν στα 10 πρωτα ml. το μεγιστο που φτασανε ηταν τα 20ml.
Στην πορεια τον δουλεψα με τις 0,4 και τα αποτελεσματα ηταν ακριβως τα ιδια.
Επειδη παράγινε η φαση με τα απιστευτα ντουμανια, την καταναλωση μπαταριας και υγρων  ειπα να δοκιμασω και την 1,8 που ειχε μεσα η συσκευασια....επαθα σοκ, η γευση στα υγρα μειώθηκε ελαφρώς αλλα σε καταναλωσεις γενικα τα παει αριστα, επισης εχουν απισυευτη αντοχη χωρις ιχνος σκασιματος  εως τα βαθια γεραματα 50-70ml~
Πηγα και πηρα ενα κουτι 1,8 ειμαι ηδη στην 4 αντισταση χωρις καμια αστοχια ή προβληματα με υπερτροφοδοσια κ.λ.π.
[size=78%] [/size]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10264 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191129 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 672 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 544 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588851 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797103 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7212 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312582 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6611 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13140 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711