vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ποντικός, Sergios, Aoratix, dvelev, Jorge

Twitter

KOOPOR mini

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 31, 2015, 23:29 »
Πράγματι εάν δεις στην παρουσίαση ο reviewer που είπε τα πραγματικά κουσούρια του μοντ αγόρασε το μοντ και δεν του το στείλανε δωρεάν με άλλα δέκα για να τα βάλει σε κλήρωση.

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 07:45 »
Και σκεφτόμουν κι εγω να το παρω λογο μεγεθους και τιμης.
Παντως κι εγω οτα βλεπω ενα review περισσοτερο δινω βαση στο πως ειναι το προϊόν και στις λειτουργειες του κλπ και δεν πολυδινω συμασια στα σχολια και την γνωμη του reviewer... αυτες τις πληροφοριες τις περνω κυριως απο απλους χρηστες εδω.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου


Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 09:02 »
Φίλε gstriftos έχεις κάνει το upgrade?
Όχι,έχω το ONCE TC που έχει και την επιλογή για SS αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 12:00 »

αν και δεν έχω σε εκτίμηση την SMOK δεν άντεξα και έβαλα προπαραγγελία το treebox από gearbest καθώς η τιμή του είναι πολύ χαμηλή και είπα να το ρισκάρω
λογικά θα έχει παρόμοια πλακέτα με αυτό και η αλήθεια είναι ότι δεν γράφει πουθενά ότι φορτίζει από usb
δοκίμασε κανεις να το δουλέψει με ss? πως τα πάει?

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 12:59 »
 kotsos75 Κανε μια ερωτηση στη GB για το treebox γιατι εχει αυτη την οδηγια: This item comes with Chinese edition and Chinese user manual. Please notice it before purchasing. Μη τυχον κ σου ερθει με κινεζικο μενου.!!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 13:09 »
μαλον θα το ακυρωσω
thanks

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
μπα θα το κρατήσω

το ξέρω πως είναι ρίσκο και μπορεί να με απογοητεύσει αλλα είναι τέτοια η τιμή που αξίζει μια δοκιμη και αφού το έχω παραγγείλει ήδη...
Question::
What means "Chinese edition"? Mod's menu language maybe?
[size=0.75em]Reply:[/size][/color]
Thank you for your inquiry.
Chinese Edition means the package is in Chinese.
The words is English on the LED screen and the user manual is in both English and Chinese.
Great day!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 01, 2015, 18:36 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:56 »
αν και δεν έχω σε εκτίμηση την SMOK δεν άντεξα και έβαλα προπαραγγελία το treebox από gearbest καθώς η τιμή του είναι πολύ χαμηλή και είπα να το ρισκάρω
λογικά θα έχει παρόμοια πλακέτα με αυτό και η αλήθεια είναι ότι δεν γράφει πουθενά ότι φορτίζει από usb
δοκίμασε κανεις να το δουλέψει με ss? πως τα πάει?

και γω το treebox το θέλω σαν τρελλος. ειμαι με το δαχτυλο στη σκανδαλη αλλα περιμένω να μάθω πως τα παει το tc σε ss μιας και δεν θα δουλεψω ni/ti. ειναι πολυ ομορφο το ατιμο. βασικα δεν εχει καν θυρα usb οποτε δεν φορτιζει.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 12:37 »
Μόλις έστειλα e-mail στη NOBACCO με ερώτηση εάν αναλαμβάνει την αναβάθμιση λογισμικού για το KOOPOR mini. Μόλις έχω απάντηση θα ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 12:52 »
Ετοιμάσου για το αμίμητο "δεν παρέχουμε υποστήριξη σε απομιμήσεις" :))

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 13:00 »
Εντάξει το να μην το αναλαμβάνουν το δέχομαι, αλλά αυτό.... :wall:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 13:31 »
Θα είχε ενδιαφέρον να μαθαίναμε αν τυχόν ζήτησαν κάποια τροποποίηση στο μοντάκι για την δική τους έκδοση (την Nobacco εννοώ). Μήπως βρήκαν κάτι που δεν τους άρεσε και ζήτησαν διαφοροποίηση για τα δικά τους μοντάκια. Ετσι κι αλλιώς θα πρέπει να πήραν μεγάλη ποσότητα, γιατί να μην το απαιτήσουν.

Οσον αφορά upgrade, αυτά που φέρνουν είναι με το τελευταίο firmware (αφού υποστηρίζει και ss σύρμα) και προς το παρόν μάλλον δεν τους χρειάζεται upgrade για τα δικά τους μοντάκια, άρα λιγάκι δύσκολο το βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 13:35 »
Βάζω και ένα βιντεάκι που δείχνει το μενού του Koopor mini μετά το upgrade (τώρα είδα ότι δεν παίζει απευθείας, πατήστε στον τίτλο του βίντεο και θα το ανοίξει στο youtube).


[youtube]Ykd5yzpVs7o[/youtube]


και δύο link όπου δείχνουν τι χρειάζεσαι για να κάνεις την αναβάθμιση
http://www.koopor.com/news/koopor-firmware-upgrading-guide.shtml


https://docs.google.com/document/d/1u_4dTG8_kyOi2wa3OMCrawK6Kv3ViKisB1Mg-jOdkc0/pub

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Η απάντηση από NOBACCO ήρθε και είναι η εξής:


"Αγαπητέ κύριε ..........,
 Αυτή την στιγμή δεν μας έχει διατεθεί το ‘’writer’’ για τις αναβαθμίσεις του λογισμικού. Όταν παραληφθεί το συγκεκριμένο μηχάνημα θα προσπαθήσουμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας. Σε κάθε περίπτωση όμως το λογισμικό που θα ‘’φορτωθεί’’ στη συσκευή σας θα είναι το αντίστοιχο που θα υπάρχει στις συσκευές NOBACCO ONCE TC."



Άρα υπάρχει κάποια ελπίδα. Ίδωμεν. Για ότι νεότερο θα σας κρατάω ενήμερους. Η αλήθεια είναι πως δεν ήμουν αισιόδοξος για την απάντηση και πιστεύω πως αξίζει ένα μπράβο στην NOBACCO για την αντιμετώπιση του θέματος, 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2015, 22:53 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 16:47 »
Μακάρι η nobacco να κάνει το καλό και να μπορεί να τα αναβαθμίζει και χωρίς κανένα τρελό κόστος.


Το σκεφτόμουν το μίνι και όταν το είδα απο κοντά νόμιζα οτι είχα κάνει λάθος που είχα παραγγείλει το εβικ μινι.


Τώρα βέβαια βλέπω το πλας και το γλυκοκιτάζω,όχι για τα 200 βαττ αλλα για την διπλή μπαταρία και έλεγχο με σσ και ρύθμιση tcr,συν εννοείτε το σχέδιο του και η μεταλικη κατασκευή.


Το μόνο που με χαλάει δεν είναι τόσο αν θα είναι αναβαθμίσιμο μιας και αυτη την στιγμή έχει απο όλα αλλά η ζωή της μπαταρίας γιατι αν τις τρώει και αυτό έτσι το βλέπω να κρατάει 2 μέρες (το εβικ μου βγάζει σχεδόν 2 μέρες φουλ με μια 2500μαχ και το ιστικ 40 μια και κατι και σχεδον μια με tc.).Απο ότι έχω καταλάβει την μπαταρία την δίχνει άδεια στα 3,5 βολτ και όχι μέχρι τα 3,2 που την αδειάζουν τα περισσότερα.


Εσάς σε σχέση με άλλα που έχετε δοκιμάσει πως είναι η μπαταρία?










Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 21:43 »
αν μιλάμε για το koopor plus 200w, οι δυο τριχίλιαρες lghg2 κρατάνε περίπου 15 ώρες πιπίλα με 50 βατ. το mini τη μονή 18650 στα ίδια βατ την έτρωγε σε 3,5 ώρες περίπου. και τα δυο όταν δείξουν άδεια τη μπαταρία είναι στα 3,5 v.

Αποσυνδεδεμένος Doulke

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KOOPOR mini
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 23:08 »
15 ωρες στα 50 βαττ μια χαρα μου ακούγεται.!
Με stainless steel το εχεις δοκιμασει καθολου?δουλευει κανονικα η εχει θεματα οπως λενε μερικοι σε ξενα φορουμ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571353 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1610 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120987 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326186 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827318 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios