vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 2 χρήστες
chkontog, Mimhsdr

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1380 στις: Απριλίου 03, 2016, 13:16 »
Κατι φιλοι που εχουν τους γνησιους.Ισως επειδη τους ακρηβοπληρωσαν δεν ξερω,τι να πω.Γι αυτο ρωταω και εσας,κατι θα εχετε ακουσει

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1381 στις: Απριλίου 03, 2016, 13:18 »
Και είμαι σίγουρος ότι αυτή που σε ζαλισαν είναι φαν του γνήσιου και όχι του κλώνου.. Κατε εμε το ίδιο μέταλλα έχει και ο κλώνος το ίδιο και ο γνήσιος τώρα αν στο γνήσιο έχει δοθεί περισσότερη λεπτομέρεια στο φινίρισμα ναι συμφωνώ απόλυτα.. Βάλε στο μυαλό σου ότι όλα τα οικιακά σκεύη κατσαρόλες τσικάλια είναι φτιαγμένα από ανοξείδωτο ατσάλι αλλά από 304 και άλλα από 316 που φτιάχνονται και τα χειρουργικα εργαλεία.. Δεν λέω ότι όλοι η κλώνοι είναι χάρμα οφθαλμών αλλά όσους έχω δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα σε θέμα οξείδωσης.. ακούω καθημερινά την όλοι πάρα πληροφόρηση για το ΗΤ στα κοινωνικά δίκτυα αλλά μάλλον άρχισε και ο πόλεμος κατά των κλώνων πολύ πιθανό κάνουν μεγαλύτερη ζημιά στις πωλήσεις των γνησιων από ότι περίμεναν μερικοί.. Τι να πω βρε παιδιά μεγάλη είμαστε και ο καθένας περνη τις καλύτερες απόφασης και τις δικές του επιλογές στο θέμα το τι είναι καλό ή ακόμα και καλύτερο

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1382 στις: Απριλίου 03, 2016, 13:30 »
Φιλος μαζι σου και εγω.Γι αυτο εχω (μαχο -φαινο και cloudone)κλωνους.Και δε πανε να λενε.Απλα με ψιλο ανχοσαν λιγο.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1383 στις: Απριλίου 03, 2016, 13:38 »
Ένα από τα επιχειρήματα που στέκει κάπως είναι πως τα μεταλλα των γνησίων είναι από εγκεκριμένους από τον εκάστοτε κατασκευαστή, προμηθευτες με θεωρητικά εγκεκριμένη καλη ποιότητα, ενώ των κλωνων μπορεί να είναι ή όχι αλλά δεν  το ξέρουμε....

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1384 στις: Απριλίου 03, 2016, 13:42 »
Αυτό που είπε ο Γιώργος (ribot) διαβάστε το λίγο καλύτερα. Αν δεν έχουμε γνώσεις η αποδείξεις καλό είναι να μη βγάζουμε συμπεράσματα. Για μένα μπορεί να είναι ίδια μπορεί χειρότερα μπορεί και καλύτερα, αλλά δεν ξέρω, δεν έχω αναλύσεις στα χέρια μου οπότε δεν μπορώ να υποστηρίξω τίποτα.

Αν θες να μάθεις και να είσαι σίγουρος πήγαινε τον κλώνο σε ένα εργαστήριο για ανάλυση αλλιώς δέξου την απόφαση σου με όποιο ρίσκο αυτή μπορεί να περιέχει...

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1385 στις: Απριλίου 03, 2016, 14:24 »
Βασικα και ο γνησιος tilemahos απλο 303 εχει...ουτε 304 ουτε 316

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


spyros1

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1386 στις: Απριλίου 03, 2016, 14:37 »
Και είμαι σίγουρος ότι αυτή που σε ζαλισαν είναι φαν του γνήσιου και όχι του κλώνου.. Κατε εμε το ίδιο μέταλλα έχει και ο κλώνος το ίδιο και ο γνήσιος τώρα αν στο γνήσιο έχει δοθεί περισσότερη λεπτομέρεια στο φινίρισμα ναι συμφωνώ απόλυτα.. Βάλε στο μυαλό σου ότι όλα τα οικιακά σκεύη κατσαρόλες τσικάλια είναι φτιαγμένα από ανοξείδωτο ατσάλι αλλά από 304 και άλλα από 316 που φτιάχνονται και τα χειρουργικα εργαλεία.. Δεν λέω ότι όλοι η κλώνοι είναι χάρμα οφθαλμών αλλά όσους έχω δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα σε θέμα οξείδωσης.. ακούω καθημερινά την όλοι πάρα πληροφόρηση για το ΗΤ στα κοινωνικά δίκτυα αλλά μάλλον άρχισε και ο πόλεμος κατά των κλώνων πολύ πιθανό κάνουν μεγαλύτερη ζημιά στις πωλήσεις των γνησιων από ότι περίμεναν μερικοί.. Τι να πω βρε παιδιά μεγάλη είμαστε και ο καθένας περνη τις καλύτερες απόφασης και τις δικές του επιλογές στο θέμα το τι είναι καλό ή ακόμα και καλύτερο

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κλωνοι και παλι κλωνοι Γιωργο.
Γιατι εγω δεν εχω δει καμια διαφορα ουσιας και γιατι δεν μας περισευουν τα ευρο...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1387 στις: Απριλίου 03, 2016, 14:59 »
Άλλο το δεν μας περισσεύουν τα € κι άλλο το "έχουν τα ίδια μέταλλα". Κι εγώ τον κλώνο έχω αλλά δεν τον έστησα δίπλα στον γνήσιο, να τους πλακώσω στα 30W για κανα μήνα και να κάνω συγκρίσεις συμπεριφοράς/απόδοσης που να μπορώ να αντιληφθώ, αφού δεν είμαι μεταλλουργός/μεταλλειολόγος. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1388 στις: Απριλίου 03, 2016, 16:20 »
Δηλαδή οι αυθεντικοί είναι φτιαγμένοι από πιστοποιημένα μέταλλα, ενώ οι κλώνοι όχι.
Κατά την γνώμη μου είναι ακριβώς από τα ίδια μέταλλα φτιαγμένοι όλοι. Δεν είδα κανένα πιστοποιητικό τύπου  iso πουθενά σε αυτούς πού έχω.

Στάλθηκε από Redmi Note 3 Pro χρησιμοποιώντας το Μποζόνιο Higgs


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1389 στις: Απριλίου 03, 2016, 17:22 »
Δεν είναι ντροπή το "δεν ξέρω". Δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα. Εγώ λέω απλά ότι δεν γνωρίζω. :dontknow:
Δεν είμαι ειδικός, δεν μπορώ να καταλάβω με το μάτι ή την αφή, ο μοναδικός τρόπος που έχω είναι ατμίζοντας ταυτόχρονα και τους δύο, αλλά δεν πιστεύω ότι κι αυτός είναι ασφαλής τρόπος εξαγωγής συμπερασμάτων.
Τώρα όποιος λέει ότι γνωρίζει, χωρίς να είναι ειδικός, μας λέει απλά τι πιστεύει. Οι πιστοί όμως είναι στις εκκλησίες, εδώ μιλάμε για μέταλλα και το λόγο έχει η επιστήμη. Όποιος την κατέχει ας σπεύσει.

spyros1

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1390 στις: Απριλίου 03, 2016, 23:59 »
Δηλαδή οι αυθεντικοί είναι φτιαγμένοι από πιστοποιημένα μέταλλα, ενώ οι κλώνοι όχι.
Κατά την γνώμη μου είναι ακριβώς από τα ίδια μέταλλα φτιαγμένοι όλοι. Δεν είδα κανένα πιστοποιητικό τύπου  iso πουθενά σε αυτούς πού έχω.

Στάλθηκε από Redmi Note 3 Pro χρησιμοποιώντας το Μποζόνιο Higgs

Και 'γω φίλε μου το ίδιο πιστέυω.
Όσοι δε, έχουν τόσο τρελή ανάγκη πιστοποιήσεων, ας γυρίσουν στο κ.τ. που είναι πιστοποιημένα καρκινογόνο....
Εγώ προσωπικά δεν έχω ανάγκη πιστοποιήσεων γιατί για μενα πιστοποίηση είναι το πως εγώ νοιώθω τώρα και πώς πριν που κάπνιζα. :)
Ούτε και έχω υπογράψει σύμβαση μακροζωιας με τον θεο για να φοβάμε μην την χάσω.
Καλά να είναι όσα χρόνια απομένουν και τίποτα άλλο
Άλωστε τίποτα δεν είναι απόλυτα αγνό και καλό σήμερα.
Τι ψάχνουμε τώρα λοιπόν; γωνία στον κύκλο;???
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 04, 2016, 00:14 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1391 στις: Απριλίου 04, 2016, 00:38 »
Την offtopic συζήτηση την άνοιξε ο φίλος με την εξής ερώτηση:

Ρε παιδια θα εχουμε θεματα με τους κλωνους που αγοραζουμε;Μηλαω για θεματα υγειας,επειδη πολυ μιλανε για χαλια υλικα.Εγω εχω 3 και με ζαλισαν οτι ειναι χαλια απο θεμα κατασκευαστικων υλικων.Για πειτε.

για την οποία είχε ήδη δώσει την απάντηση στον εαυτό του :idiot1:

Φιλος μαζι σου και εγω.Γι αυτο εχω (μαχο -φαινο και cloudone)κλωνους.Και δε πανε να λενε.Απλα με ψιλο ανχοσαν λιγο.

και αντί να κλείσουμε την -offtopic επαναλαμβάνω- συζήτηση με το πολύ απλό: "δεν γνωρίζουμε Αλέξη τι παίζεται με τα μέταλλα των ατμοποιητών, είμαστε άσχετοι και όλοι ψαχνόμαστε", συνεχίζουμε με τη λογική του παραλόγου, επειδή μας βολεύει οικονομικά!

Οκ, εγώ παραδίνομαι.

spyros1

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1392 στις: Απριλίου 04, 2016, 01:04 »
Στο θέμα μας λοιπον ....
Ο κλωνο Τηλέμαχος μου ειναι τελικά αλλος ενας πολυ καλος φιλος  στη ατμιστική συλογή μου...
Για να δουμε τον επόμενο και τελευταίο για την ώρα διάσημο που σε λιγο έρχετε τι θα λέει ... :)

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1393 στις: Απριλίου 04, 2016, 01:08 »
Δηλαδή οι αυθεντικοί είναι φτιαγμένοι από πιστοποιημένα μέταλλα, ενώ οι κλώνοι όχι.
Κατά την γνώμη μου είναι ακριβώς από τα ίδια μέταλλα φτιαγμένοι όλοι. 

Φήμες που κυκλοφορούν, λένε πως υπάρχει μεγάλη πιθανότητα επώνυμοι και πανάκριβοι ατμοποιητές, να γίνονται στο ίδιο ακριβώς εργοστάσιο που γίνονται οι κλώνοι τους.
Φήμες...
Απλά  μερικούς κλώνους δεν μπορώ να τους ξεχωρίσω από τους "αυθεντικούς"

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1394 στις: Απριλίου 04, 2016, 01:15 »
Έχεις πλήρη επίγνωση της συζήτησης που ξεκινάς τωρα φαντάζομαι !! :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190839 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152158 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11336 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345947 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147549 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8293 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209242 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545665 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33117 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600814 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed