vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, grag, white varadero

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1365 στις: Απριλίου 02, 2016, 15:39 »
Ε τώρα, "μάστορας".. :D

Κοινή λογική που φοβήθηκα μάλιστα πως με τον δικό μου γραπτό λόγο ίσως δεν δώσω σωστά και το νόημα των όσων σκέφτηκα, σημασία έχει πως κάποιοι (αν όχι όλοι ) το έπιασαν κι αυτό μετράει.! Φυσικά παίζει και η λύση με το αναποδογυρισμα του ατμοποιητή και το άνοιγμα της καμπάνας όσο είναι ανάποδα, σε κάθε περίπτωση πάντως το δαχτυλίδι αρκεί να σφιχτεί αρκετά χαλαρά χωρίς πίεση και θα κάνει μια χαρά τη δουλειά που του ανέθεσαν να κάνει, λόγω και του πάχους του εννοείται.. ;)

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1366 στις: Απριλίου 02, 2016, 16:21 »
Αυτό το να τον γυρίσω ανάποδα και μετά να ανοίξω τα υγρά το κάνω και εγώ με απόλυτη επιτυχία.

sent from my Amstrad CPC6128
ΠΟΤΕ δεν το έχω κάνει αυτό, όπως είναι ανοίγω καμπάνα αφού τον έχω γεμίσει μέχρι ΤΕΡΜΑ δηλαδή ζήτημα να χωρά 5 σταγόνες ακόμα! Ούτε έχω χρειαστεί να ξεβιδώσω και άλλο τα υγρά, στην μια στροφή είμαι οκ, αντε να ανοίξω μιαμιση στροφή την καμπάνα. Έχει υποδειγματική τροφοδοσία. Σαν κατασκευή/σύλληψη/ιδέα είναι καταπληκτικός. Και ποτέ δεν έχω δεί ούτε δάκρυ και ποτέ δεν έχω κλείσει καμπάνα για να τον μεταφέρω -μέσα στο τσαντάκι στην μπαγκαζιέρα της μηχανής- ή οτιδήποτε. Είναι καταπληκτικό να βλέπεις κάθε 3 τζούρες να ανεβαίνει μια μικρή φούσκα αέρα. Στις 3 τζούρες ακριβώς !! :D

Τα υγρά μου είναι 50/50 ή 60vg/40pg DIY και στήνω σε 2.5 άξονα λίγο ανοιχτές με KGD.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1367 στις: Απριλίου 02, 2016, 16:23 »
Παιδια ως προς τις διαροες στο γεμισμα απο ολες τις γνωμες-συνταγες για αποτροπη διαροων για μενα απο οσα προλαβα να διαβασω (γιατι αν τα διαβασει κανεις ολα θα ζαλιστει γιατι ειναι πολλα...) ενας ( στο συγκεκριμενο κλωνο ) αποδειχτηκε μαστορας:
Ο makis206.
Επιασε ακριβως αυτο που συμβαινει οταν γεμιζουμε τον συγκεκριμενο κλωνο (πιθανολογο και στον γνησιο, γιατι οχι, εαν ειναι 1 προς1 ο κλωνος ).
Αφου τελειωσουμε το γεμισμα βαζοντας την ταπα ειναι λαθος να ανοιξουμε τα υγρα αμεσως μετα με τον ατμο ορθιο.
Γιατι δημιουργητε καποια εσωτερικη πιεση...
Πρεπει οπως λεει και προτινει να γυρισουμε τον ατμο αναποδα και να ανοιξουμε τα υγρα.

Όλα αυτά και άλλα πολλά τα έχουμε πει πολύ καιρό πριν στο νήμα του αυθεντικού :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22902.msg876918.html#msg876918
αλλά και αλλιώς :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22902.msg876983.html#msg876983
ουδέν καινόν υπό τον ήλιον του ατμίσματος  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1368 στις: Απριλίου 02, 2016, 18:44 »
Έτσι και αλλιώς Δημήτρη, εχει μεγαλώσει τοσο το φόρουμ που δεν είναι κακο να ξανα ακουγονται τα ιδια πραγματα. Ασε που ο Μακης εχει την εμπειρια και αιτιολόγησε το σκεπτικο που τον οδήγησε στο συμπερασμα του. Μπορει τιποτα να μην είναι παρθενογένεση, αλλά είναι καλο να ασχολούνται, να ψάχνονται πολλοί και να ακουγονται διαφορετικες προσεγγίσεις.

spyros1

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1369 στις: Απριλίου 03, 2016, 00:46 »
Όλα αυτά και άλλα πολλά τα έχουμε πει πολύ καιρό πριν στο νήμα του αυθεντικού :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22902.msg876918.html#msg876918
αλλά και αλλιώς :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22902.msg876983.html#msg876983
ουδέν καινόν υπό τον ήλιον του ατμίσματος  :)) :))

Σωστά και καλά αυτά που λες φίλε και συνατμιστη netsplit και τα είδα...
Όμως όταν κάποιος καίγεται να δοκιμάσει τον ατμο αυτόν  που τον πηρε (και ίσως τον περίμενε και αρκετές ημέρες) όταν  είναι έτοιμος να τον στήσει, κανείς δεν θα περιμένει να κάτσει να διαβάσει τοσα πολλά που αναφέρονται στο συγκεκριμένο νήμα 90 και πλέον σελίδες....
Πιστέυω ότι μια επανάληψη συνήθως δεν είναι κακή.
Ιδιαίτερα αν είναι να βρουν καποιοι απο εμάς την λύση πιο εύκολα και πιο γρήγορα στο προβλημά τους χωρίς να παιδευονται...
Εγώ απο μεριά μου προσπαθώ  για την μικρώτερη ταλαιπορία τον φίλων που αρχίζουν  απο την δική μου ,την δική σου και γενικά όλων όσων αρχισαν νωρίτερα το άτμισμα.
Πιστέυω ότι όλα αυτά μπορει να κουράζουν κάποιους όταν επαναλαμβάνοντε όμως δεν είναι κάτι που δεν έχει ουσία γιατί ολοένα και περισότεροι αγοράζουν τον συγκεκριμένο ατμο και πρέπει και αυτοί να μάθουν...:)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2016, 01:06 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1370 στις: Απριλίου 03, 2016, 01:16 »
Ο μάστορας κι ο πρωτομάστορας :laugh1:

spyros1

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1371 στις: Απριλίου 03, 2016, 01:42 »
Έτσι και χειρώτερα....
Και να πω ότι αυτά ειχαν ξανααναφερθεί σε αυτό το νήμα του κλώνου να τα δικαιολογήσω...
Όταν ο άλλος πέρνει κλώνο θα μπει πρώτα στο νήμα του γνήσιου ή του κλώνου να δει και να μάθει;;.... ???

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1372 στις: Απριλίου 03, 2016, 01:49 »
Του γνήσιου, για να μην κλωνομαθαίνει :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1373 στις: Απριλίου 03, 2016, 08:26 »
of topic αλλά αν δεν το πω θα σκάσο 

Όταν κάτι μου κανει κλικ αρχικά κοιτάζω   όλο  το νήμα του γνησίου για να δω και να μάθω απο το πως στήνεται και τι θέματα βγάζει μετα την αγορά όσο αφορα παρουσίαση και άλλα θέματα  στο νήμα για τους κλώνους ...
τώρα όσο αφορα στα ερωτήματα πολλών ατμιστων ξέρω οτι αυτός που διαβάζει το νήμα ανελλιπώς ξέρει  οτι έχουν ξανά ειπωθεί αλλά μέσα σε όλο το νήμα υπάρχουν ακόμα και πολά ποστ  όπως και αυτό  χωρίς κάποιο ιδιαίτερο   ενδιαφέρον  που αν συνέχισης το διάβασμα   σε κανει να χάνεις όλο το συλλογισμό  του όλου θέματος..
 παντα απαντώ όταν το ερώτημα! αφορα τεχνικά θέματα και φυσικά να είμαι γνώστης αυτου  και δεν παραπέμπο κανένα στο φίλε τα έχουμε γράψει κάνε των κόπο και διάβασε..

υπαρχουν  μάλιστα και καποιες εξαιρετικές μεμονωμένες  περιπτώσεις   άτμιστών   που ζητούν ολόκληρη παρουσίαση η ατμόποιητής   είναι αυτό η μοντ η ακόμα και  υγρά  ..  εδώ αν υπάρχει η διάθεση ακόμα και η γνώση η θα απαντήσω η θα το αφήσω σε κάποιο άλλο φιλο...εδώ να συμπληρώσο αν και είναι μειοψηφία δεν λείπουν φυσικά και το άτομο ντεμπελης  που ρωτά για κάτι και έχει απαντηθεί 2 ποστ παραπανω..   

Και πάμε στα του θέματος  σε γενικές γραμμές απο ολους τους κλώνους που έχω ο ποιο απροβληματηστος σε τεχνικά και ατμιστικα θέματα είναι ο Μαχος ..60 μέρες τώρα δεν με έχει προβληματίσει   ουτε με παράξενες μυρωδιές ουτε με μάσημα στα o-rink χωρίς υπο η υπέρ τροφοδοσιες ακόμα και χωρίς να των γυρίσω ανάποδα όταν κλείνω το πανω  καπάκι και το κυριότερο όλα δουλεύουν βούτυρο στο ψωμί   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1374 στις: Απριλίου 03, 2016, 09:03 »
Ποιον ακριβως έχεις πάρει και από που?

Sent from my SM-T810 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1375 στις: Απριλίου 03, 2016, 09:13 »
pany αυτών εδώ  έχω πάρει    https://www.fasttech.com/p/3937100 με έξτρα αγορά  στο husing του V2 plus   για καλύτερη τροφοδοσία υγρού και ποιο σφιχτή τζούρα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostalev

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1376 στις: Απριλίου 03, 2016, 11:24 »
Καλημέρα.
Μετά απο αρκετό διάβασμα αποφάσισα να αγοράσω τους κλώνους :
1) https://www.fasttech.com/p/4185601 και 2)  https://www.fasttech.com/p/3950500.
Με τον CALIX απο την πρώτη μέρα τα βρήκαμε.
Με τον TILEMAHO δυστυχώς ΔΕΝ, διαρροές, πλημμύρες και το κυριότερο :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:  .Έκανα ότι στήσιμο διάβασα και είδα (σύριζα βαμβάκια, αφράτα βαμβάκια, μέσα-έξω, στρίψιμο σε 3αρι,σε 2,5αρι, σε 2αρι, πάνω οι αντιστάσεις, κάτω οι αντιστάσεις, λύσιμο πλύσιμο και ξανά τα ίδια) είχα φτάσει στο σημείο να χρησιμοποιώ μέχρι και χάρακα :laugh1: :laugh1: . Αποτέλεσμα στο .............. συρτάρι.

Διαβάζοντας τα τελευταία post στο νήμα του κλώνου πέφτει το μάτι μου στην ανάρτηση του MODIVIN σχετικά με το o-ring, αλλά και του MAKIS206 σχετικά με το γύρισμα του ατμοποιητή και το πάνω δαχτυλίδι.  :hmmm: να δώσω άλλη μια ευκαιρία στον  TILEMAHO δοκιμάζοντας το The Milky Way της Pink Mule.

ΘΑΥΜΑ - ΘΑΥΜΑ -ΘΑΥΜΑ απο την Παρασκευή το απόγευμα απολαμβάνω το υγρό μου χωρίς καμμία διαρροή. Επιτέλους θα διαπιστώσω τι εστι TILEMAHOS.



spyros1

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1377 στις: Απριλίου 03, 2016, 11:36 »
Επανερχομε με κατι που διαπιστωσα μολις τωρα.
Οσο χρησιμοποιουσα βαση που δεν ηταν παχυρευστη μετα το γεμισμα επρεπε ανοιγοντας τα υγρα να γυριζω τον ατμο αναποδα για να μην εχω διαροες. :(
Σημερα που εβαλα παχυρευστη βαση και για να γινω συγκεκριμενος την Εliquidfrance γεμισα και ανοιξα κανονικα τα υγρα (χωρις να "ζαλισω" τον μαχο)...  
Τυχαιο ;
Οχι τελικα τα παντα παιζουν το ρολο τους στο "δρομο" για την επιτυχια...     :) ;) :D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1378 στις: Απριλίου 03, 2016, 12:45 »
Ρε παιδια θα εχουμε θεματα με τους κλωνους που αγοραζουμε;Μηλαω για θεματα υγειας,επειδη πολυ μιλανε για χαλια υλικα.Εγω εχω 3 και με ζαλισαν οτι ειναι χαλια απο θεμα κατασκευαστικων υλικων.Για πειτε.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1379 στις: Απριλίου 03, 2016, 12:56 »
Εξαρτάται ποιος σε ζάλισε, τι γνώσεις έχει επί των μετάλλων και τι επιχειρήματα είχε για να στηρίξει την άποψή του.
Εμείς εδώ, αν δεν είμαστε ειδικοί, τι να ξέρουμε να σου πούμε? :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152073 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11290 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345886 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147527 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8260 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209181 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545588 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52750 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed