vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

149 επισκέπτες, 4 χρήστες
chkontog, saltcity, tapantari, Tem

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1185 στις: Μαρτίου 18, 2016, 09:59 »
Κώστα αρχικα το άφηνα και εγώ πανω με το πλαστικό τανκ αλλά διαπίστωσα οτι στο δικο μου κάπου καλούσε  και δεν ξεβιδωνε όπως χωρίς Ορινκ .....σε φίλου κλώνο  Μάχο δεν έβγαζε το Ορινκ και κρεπαρησαν τα πάσα του πλαστικού και είχε διαρροές  σε περιπτωση που δεν είχε Ορινκ μετα επανω .

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1186 στις: Μαρτίου 18, 2016, 11:17 »
 ;D ;D ;D Παρέλαβα μόλις. Λύθηκε και είναι στο μπάνιο. Πάω μια βόλτα για να το αφήσω να καθαρίσει και επιστρεφω δριμύτερος!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1187 στις: Μαρτίου 18, 2016, 12:27 »
Κι εγώ μόλις παρέλαβα housing και center post από esmokeguru κι ετοιμάζομαι να τον κάνω plus μπας και δω φως, γιατί ο απλός V2 από γεύση είναι στο σκοτάδι!

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1188 στις: Μαρτίου 18, 2016, 12:32 »
Περιμενω εντυπωσεις γιατι σκεφτομαι για την αγορα του γνησιου plus αν υπαρχει αρκετη διαφορα στη γευση...

Αλλα καπου κολλαω

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1189 στις: Μαρτίου 18, 2016, 13:09 »
trash πως θα βγάλεις άκρη αν αξίζει ο plus από την άποψη του Ribot αφού δεν του αρέσει η γεύση του Τηλέμαχου ενώ εσένα σου αρέσει :hmmm:
Λίγο παραπάνω θα σε βοηθούσε η άποψη κάποιου που ήδη του αρέσει ο V2 γιατί λογικά δεν θα αλλάξει και δραματικά η γεύση, αλλά και πάλι αν δεν δοκιμάσεις...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1190 στις: Μαρτίου 18, 2016, 13:17 »
H γευση του δεν θα ελεγα οτι αυξηθηκε σε καποιο σημαντικο επιπεδο,

η τζουρα του ομως επιτελους εγινε πιο στρωτη ,με ποιο συμπυκνωμενο ατμο,
ελαφρως πιο σφιχτη τζουρα και γενικα ποιο ποιοτικο ατμισμα σε σχεση με το ''κενο''ατμισμα του v2.

Γνωμη μου βεβαια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2016, 15:15 από teo77 »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1191 στις: Μαρτίου 18, 2016, 13:29 »
Ακριβώς όπως τα λέει ο  Τεό  αυτό  διαπίστωσα και εγώ ενα κλικ γεύση και ποιο σφιχτή τζούρα τίποτα  παραπανω 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1192 στις: Μαρτίου 18, 2016, 14:25 »
Επανέρχομαι μετά τη δοκιμή. Δεν θα άλλαζα ούτε μια τελεία στο παραπάνω σχόλιο του Τεο, εκτός από ένα όμικρον που παίρνει ωμέγα (ελαφρώς) :laugh1:
Για την ιστορία, τον ξαναέστησα όπως ακριβώς τον είχα πριν την αναβάθμιση και έπαιζε τέλεια. NiFe48 0,35mm, σε 2,5mm πυρήνα, 7 σπείρες, ίδιο υγρό και vcc. Και τώρα τέλεια παίζει, αλλά περί γεύσης, τα είπαν όλα ο Τεο κι ο Γιώργος.
Επιφυλάσσομαι για περισσότερες δοκιμές και με άλλα σύρματα. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1193 στις: Μαρτίου 18, 2016, 15:02 »
Γεύση παίρνω και πολύ καλή αλλά δεν μπορώ να συνηθίσω με τίποτα το "πόσο" αεράτος είναι σε σχέση με τον ErlClonigin ο οποίος παραμένει βασικός. 
Ο @Shadockan έχει προτείνει ένα πολύ καλό στήσιμο για τον Μάχο, δοκιμάστε το.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1194 στις: Μαρτίου 18, 2016, 15:15 »
Επανέρχομαι μετά τη δοκιμή. Δεν θα άλλαζα ούτε μια τελεία στο παραπάνω σχόλιο του Τεο, εκτός από ένα όμικρον που παίρνει ωμέγα (ελαφρώς) :laugh1:

:laugh1: :laugh1:Fixed!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1195 στις: Μαρτίου 18, 2016, 15:40 »
Άντε και εγώ από εχθές στην παρέα :)
Λύθηκε εντελώς, μπανιαρίστηκε, στήθηκε και περιμένει δοκιμές μιας και δεν πρόλαβα (είχα και μπανάκι ενός Phenomenon )
Κάπου τι είχα διαβάσει αλλά δεν μπόρεσα χθές να το βρώ, το oring στην βάση το βάζουμε
με το μεταλλικό τανκ, και χωρίς με το πλαστικό, σωστά?


Χρήστο το μαύρο ο-ρινγκ της βάσης καλό είναι να το βάλεις.

Έρχεται και σφίγγει το τανκ ομαλά και όχι απότομα πάνω στη βάση.

Εγώ το έχω από την πρώτη στιγμή και το τανκ βιδώνει και ξεβιδώνει μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1196 στις: Μαρτίου 18, 2016, 15:43 »
Κάτι που ξέχασα και αφορά τις γεύσεις.
Ο Τηλέμαχος και όλα τα παιδιά του GG αναδεικνύει καλύτερα τις καπνικές γεύσεις και ότι περιέχει RY και πυραζίνη.
  Δεν είναι χάλια στις φρουτένιες και στις σοροπιαστές αλλά δεν είναι και στα high του.

Νομίζω ότι εδώ είναι το κλειδί, προσωπικά είδα ότι τα σοροπιαστα δεν τα θέλει όπως λέει και ο netsplit, και έτσι έβαλα ry69 που με συντροφευει χρόνια και είναι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1197 στις: Μαρτίου 18, 2016, 19:02 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα :)
Επειδή κάποιες φορές μου φέρνει καμμένο όσο και να στρίψω την καμπάνα για να πάρει περισσότερο υγρό,
υποψιάζομαι ότι δεν βάζω καλά το βαμβάκι. Εσείς το κόβετε σύριζα στα λούκια ή το αφήνετε
λίγο μεγαλύτερο για να μπει στην αρχή από το λούκι?

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1198 στις: Μαρτίου 18, 2016, 19:06 »
Βρασιμο με νερο και οινοπνευμα, κορεγκα για καμμια ωριτσα. Στριβω 0,32 ατσαλι στα 0,9 ψιλοκλειστες σπειρες.βαζω μπεικον αλλα Γιώργης. Γεμιζω απατσι νοτσιολα. Ανοιγω δυο στροφες  στους 200 το τισι.τραβαω μια βαθια και..........ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ .ΑΛΛΟ ΥΓΡΟ ΑΤΜΙΖΑ; να σαι καλα ρε γιωργη που ψηθηκα διαβαζοντας σε.απο τις 2 εχω κανει τρια τανκ και δινει πονο. Παντωε ρουφαει ο ατιμος :angel:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1199 στις: Μαρτίου 18, 2016, 19:20 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα :)
Επειδή κάποιες φορές μου φέρνει καμμένο όσο και να στρίψω την καμπάνα για να πάρει περισσότερο υγρό,
υποψιάζομαι ότι δεν βάζω καλά το βαμβάκι. Εσείς το κόβετε σύριζα στα λούκια ή το αφήνετε
λίγο μεγαλύτερο για να μπει στην αρχή από το λούκι?

Στέλιο επειδή και γω στην αρχή μέχρι να βρω το κόλπο του παιδεύτηκα λίγο, το βαμβάκι να μην το περνάς σφιχτό.

Κάνε 6 σπείρες λίγο ανοιχτές, με Kanthal A1, 0,32mm σε 2,5mm πυρήνα, βίδωσε το πηνίο και βάλτο να κάθεται μία ιδέα πιο πάνω από τα ανοίγματα των λουκιών.

Πέρασε το βαμβάκι μέσα στο πηνίο ούτε χαλαρά ούτε σφιχτά να πηγαινοέρχεται όταν το πάς πέρα - δώθε.

Τις δύο άκρες του βαμβακιού άπλωσέ τες ευθεία μέσα από τα λούκια και κόψτες 2 χιλιοστά έξω από τα λούκια.

Αφράτεψέ το λίγο με ένα κατσαβιδάκι και σπρώξτο από έξω προς τα μέσα να κατέβει λίγο προς το εσωτερικό του ντεκ.

Μετά με ένα κατσαβιδάκι ανασήκωσέ το και φέρτο να κλείσει τα δύο λούκια χωρίς να βγαίνει πιο έξω από το σπείρωμα.

Διάβρεξέ το καλά και αν χρειαστεί κάνε τις τελευταίες τακτοποιήσεις.

Βίδωσε τέρμα την καμπάνα με το ντριπτιπ επάνω, βίδωσε το τανκάκι, γέμισε υγρό, βίδωσε το δαχτυλίδι με το χοντρό ο-ρινγκ και μετά ξεβίδωσε την καμπάνα 1,5 στροφή.

Αυτό ήταν.

Πες μου τα αποτελέσματα.

Με αυτόν τον τρόπο δεν έχω ούτε υποτροφοδοσία ούτε υπερτροφοδοσία και ατμίζω υπέροχα. :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 190563 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:36
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151839 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11165 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345760 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147420 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8159 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209045 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545324 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33005 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52619 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361069 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed