vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 3 χρήστες
djfloor, ThioVag, Harris

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1155 στις: Μαρτίου 17, 2016, 00:46 »
Μηπως δεν εχεις σφιξει καλα ολα τα κομματια?Δες το βιντεακι που ειναι για τον γνησιο βεβαια αλλα δεν εχει διαφορα περα απο το χρωμα των μονωτικων!

Τελικα επειδη δεν ηξερα ακριβως την διασυνδεση,δεν ειχα προσεξει οτι δεν ηταν σωστα βιδωμενη η βαση του ντεκ στο κομματι που βγαινει στο κατω ακρο του ατμοποιητη...με εσωσες...ευχαριστω...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1156 στις: Μαρτίου 17, 2016, 01:01 »
mamutsis, μην υπερβάλλουμε κιόλας, ο καλλιτέχνης πρωτοτυπεί, εγώ απλώς επανέλαβα την συνταγή την οποία είχα διαβάσει εδώ μέσα και επέμεινα στην περίπτωσή σου, αφού είχα παρόμοια συμπτώματα.
Πάντως εγώ ακόμη δεν είμαι ικανοποιημένος από τη γεύση που έχω πάρει από τον V2. Ωραία τζούρα, ωραία τροφοδοσία, καμιά διαρροή αλλά από γεύση τον περίμενα καλύτερο. Θα δοκιμάσω να βάλω το center post του plus, με τη στενότερη τρύπα του αέρα, γιατί πιστεύω ότι δεν έκανε τυχαία την αναβάθμιση ο Imeo. Είναι πολύς ο αέρας του απλού V2 κι αυτό βλάπτει τη γεύση. Νομίζω ότι ο πολύς αέρας, σ' ένα άδειο ντεκ, με πολύ εκτεθιμένο μέταλο γύρω από την αντίσταση, αραιώνει-αδυνατίζει τη γεύση του υγρού. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1157 στις: Μαρτίου 17, 2016, 01:08 »
Δεν δοκιμαζεις και στησιμο αλα demkoni(αν το εχει κανει καποιος αλλος πιο νωρις sorry!), δηλαδη το φυτιλι μακρυ να καταληγει κατω στο ντεκ και με ενα κατσαβιδακι να το φερεις στις εγκοπες τροφοδοσιας?Σαν Ζ ουσιαστικα για να μειωσεις τον χωρο μεσα και να μην υπαρχει μονο μεταλλο αλλα και απορροφητικο υλικο που διαβρεχεται!
Johnakis αν δεν ειμαστε εδω για να αλληλοβοηθουμαστε και να βρισκουμε σε τι αλλο θα χαλασουμε τα λιγα λεφτα μας τοτε για τι ειμαστε?? :D ;D :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1158 στις: Μαρτίου 17, 2016, 01:16 »
Θα δοκιμάσω κι αυτό που λες και άλλα που μου έχουν έρθει στο μυαλό και βλέπουμε :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1159 στις: Μαρτίου 17, 2016, 01:19 »
To σεταρισμα του dem ηθελα και εγω να το δοκιμασω,
μιας και ισως εδινε και τα πριμα της γευσης γιατι o Μαχος μου φαινεται να δινει εμφαση στα μπασα(τρεχα γυρευε! :laugh1:)

αλλα περα απο την πλακα νομιζω οτι τονιζει τα ηδη εντονα αρωματα σε μια γευση..γι'αυτο ο dem σκεφτοταν το ενδεχομενο μιας φωλιας προς εκμεταλευση του κενου ντεκ και την αντισταση στον αερα.

Αnyway στο θεμα μας..δεν ξερω μηπως με το σεταρισμα του Demkoni παιξει επειτα απο λιγα ml υπερτροφοδοσια :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1160 στις: Μαρτίου 17, 2016, 08:02 »
Ολα πρέπει να τα δοκιμάζουμε, για να αποφασίσουμε τι μας αρέσει ή μας βολεύει, και τι όχι. Αυτό ακριβώς ισως είναι και το σημείο που προκαλεί "τριβές" εδω αλλά και σε κάθε άλλο forum. Κάτι που " βολεύει " εμένα, δεν αρέσει, ή χαλάει σε άλλο σημείο τον άλλον, και εξηγώ τι εννοώ.

Εγώ δοκίμασα το στήσιμο του demkoni, μου άρεσε καλύτερα απο ότι άλλο έχω δοκιμάσει στον Τηλέμαχο, ...αλλά... επειδή ατμίζω υγρό με υποκίτρινο χρώμα, μου " χαλούσε - έβαφε " το ΟΠΟΙΟ "βαμβάκι" εβαζα, σε χρόνο DT
Αποφάσισα λοιπόν να γυρίσω στο "σύριζα" ( :wall: ). :)) :))  :)) , και ας χάνω το κάτι τι πάρα πάνω, απο το αλλάζω "βαμβάκι" κάθε βράδυ, ή κάθε 6 με 7 ml

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1161 στις: Μαρτίου 17, 2016, 12:55 »
Δεν δοκιμαζεις και στησιμο αλα demkoni(αν το εχει κανει καποιος αλλος πιο νωρις sorry!), δηλαδη το φυτιλι μακρυ να καταληγει κατω στο ντεκ και με ενα κατσαβιδακι να το φερεις στις εγκοπες τροφοδοσιας?Σαν Ζ ουσιαστικα για να μειωσεις τον χωρο μεσα και να μην υπαρχει μονο μεταλλο αλλα και απορροφητικο υλικο που διαβρεχεται!



Έτσι ακριβώς βάζω και εγώ το βαμβάκι και είμαι πολύ ευχαριστημένος και από γεύση και από κτύπημα και από κατανάλωση.

Επίσης παρατήρησα ότι πλέον δεν βρίσκω έστω και λίγο υγρό στο εσωτερικό κάτω μέρος της βάσης όπως όταν έβρισκα με το συμβατικό στήσιμο του βαμβακιού ευθεία στις εγκοπές και κόψιμο "σύριζα" :wall: στο σπείρωμα.



Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1162 στις: Μαρτίου 17, 2016, 13:11 »
Πού είναι αυτό το στήσιμο του demkoni να το δούμε ρε παίδες?

Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1163 στις: Μαρτίου 17, 2016, 13:31 »
Σήμερα παρέλαβα και εγώ . Να πω την αλήθεια απο τόσα που διαβάζω τόσο καιρό εδώ τον περίμενα μέσα στην λαδίλα αλλα τελικά είναι πεντακάθαρος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1164 στις: Μαρτίου 17, 2016, 13:35 »
Πού είναι αυτό το στήσιμο του demkoni να το δούμε ρε παίδες?
Σελιδα 27 νημα αυθεντικου!
God bless printscreen!

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1165 στις: Μαρτίου 17, 2016, 14:04 »
Δεν έχει διαφορά στην γεύση το στήσιμο Ζ με το στήσιμο κομμένα τα βαμβάκια σύριζα, τουλάχιστον εγώ δεν είδα καμία.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Σήμερα παρέλαβα και εγώ . Να πω την αλήθεια απο τόσα που διαβάζω τόσο καιρό εδώ τον περίμενα μέσα στην λαδίλα αλλα τελικά είναι πεντακάθαρος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μην περιμένεις να δείς να τρέχουν τα λάδια :), μόλις τον ατμίσεις χωρίς να τον πλύνεις θα την καταλάβεις την λαδίλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2016, 14:13 από dikos »

Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1166 στις: Μαρτίου 17, 2016, 14:17 »
Ωραία ευχαριστώ.



Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Μπορει να ακουστεί χαζή η ερώτηση. Πως τροφοδοτητε με υγρό μέχρι μέσα στο βαμβάκι; Το ρωτάω γιατί βλέπω ότι η καμπάνα βιδώνει απο πάνω και το κλείνει εντελώς και δεν βλέπω κάποιου είδους τρύπα για να μπαίνει το υγρό απο το γύρο γύρο στο βαμβάκι μέσα.



Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2016, 22:27 από sport_billys »

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1167 στις: Μαρτίου 18, 2016, 00:48 »
Εκεί που στρώνεις το βαμβάκι στο ντεκ συνεχίζουν τα δύο αυλάκια που ρουφώντας ανεβάζουν το υγρό στο βαμβάκι και αυτό στην αντίσταση....... Ξεβιδώνοντας την καμπάνα εμφανίζονται τα αυλάκια και γίνεται ο παραπάνω κύκλος που έγραψα.

sent from my Amstrad CPC6128


Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1168 στις: Μαρτίου 18, 2016, 07:40 »
Επειδή βλέπω η καμπάνα καλύπτει εντελώς τα αυλάκια για αυτό παραξενευομαι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1169 στις: Μαρτίου 18, 2016, 08:30 »
Κλειστή καμπάνα = Κλειστά υγρά
Ανοιχτή καμπάνα = Ανοιχτά υγρά


Δεν ατμίζεις με κλειστή καμπάνα,πιστεύω να το έχεις ήδη καταλάβει αυτό,αλλιώς ή πέταξες τον ατμοποιητή 
ή τα καψούλια πάνε κι'έρχονται. :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας! Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1275 218037 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:52
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2918 421467 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 07, 2024, 19:39
από chkontog
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41757 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250392 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158968 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16096 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131619 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 323 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 342 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 344 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 508 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 313 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos