vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

49 επισκέπτες, 8 χρήστες
anetost, maprix, lagoudakis, Sergios, Giannis.B, ThioVag, Buliwyf, camber

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1140 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:27 »
Αναμφισβήτητα είναι απο τους γευστικούς άτμο, αυτό το διαπίστωσα απο το πρώτο στήσιμο και ας ήταν αρκετά βρόμικος.

Είναι ο μόνος ατμο που έχω στεναχωρηθεί γιατί δεν τα βρίσκουμε με την γεύση που εγώ θέλω να πάρω.

Δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1141 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:30 »
Κανείς δεν τους συνέκρινε με καυφούν, άκουα, δεν άκουα κλπ.

Αχαχχχαχαχααχαχ... πεθαίνω λέμεεεεε :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1142 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:40 »
Μα ακριβώς !
Στο νήμα του αυθεντικού κανείς δεν παραπονέθηκε για γεύση.
Για τους λάτρεις των GG η γεύση της Ιθάκης, Πηνελόπης, Τηλέμαχου είναι δεδομένη.
Κανείς δεν τους συνέκρινε με καυφούν, άκουα, δεν άκουα κλπ.
Άλλη φιλοσοφία τα GG.
Μόλις έγινε προσιτός ο Τηλέ με 20 ευρώ και όχι με 92 άρχισαν εδώ και οι συγκρίσεις.

Αμα ο αλλος εδωσε 92 ευρω,που να τον κατηγορησει μετα,θα του αρεσει με το ζορι  και αν δεν του αρεσει δεν θα τον κατηγορησει για να μπορεσει να τον σπρωξει :))

Μην ξεχναμε οτι εδω μιλαμε για κλωνο του τηλεμαχου,προσιτο με 20 ευρω και οχι γνησιο  8) οποτε λογικα τον συγκρινουμε με ακουα δεν ακουα  :))

Το  placebo γινεται σαυτο το νημα που ακουμε ποσο τρομερος ειναι ο τηλεμαχος και μολις τον παραλαβαμε περιμεναμε τα καλυτερα απαυτον με θετικη ενεργεια,δεν νομιζω εμεις που δωσαμε εστω και τα 20 ευρω να μην θελαμε να μας βγει καλος και να τον κατακρινουμε,ισα ισα επειδη διαβασαμε τοσα καλα σχολια τον πηραμε και τον παλεψαμε οσο πιο πολυ μπορουσαμε με 15 διαφορετικα πλυσιματα και στησιματα αλλα το αποτελεσμα δεν ηταν το επιθυμητο και ετσι μερικοι απο μας απλα τον δωσαμε η παροπλισαμε  ;)
Δεν τον κατηγορησαμε αδικα η με καποιο οφελος.
Δεν μας εκατσε ρε παιδι μου τι να κανουμε,παμε για αλλα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1143 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:44 »
ευτυχώς εδώ είμαστε "On topic"   :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1144 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:45 »
Νομιζω οτι οταν καθε κλωνος ειναι 1:1 και καμια φορα ειναι καλυτερος ο κλωνος ,ειναι απο αμελητεες εως μηδενικες η διαφορες...τα ιδια αρνητικα θα εχεις και στον κλωνο ...τα ιδια θετικα και στον οριτζιναλ...αντε στον οριτζιναλ να παραμυθιαστεις οτι εχεις οριτζιναλ...
ειναι αρκετοι αυτοι που δοκιμαζουν πρωτα κλωνους ,ωστε να αποφασισουν αν τους κανει ο αυθεντικος η οχι...το ιδιο κανω και εγω...γιατι πρεπει να τον δοκιμασεις αρκετα και να πειραματιστεις πριν αποφασισεις...5 τζουρες η 2 παρουσιασεις δεν θα βοηθησουν αν κανει ατομικα στον καθενα ο ατμο...

Στα θετικα του κομπακτ ατμο,ελαφρυς ευκολο γεμισμα ευκολο στησιο ,χωρις διαρροες χωρις καμμενα,
Στα αρνητικα του μικρη χωρητικοτητα,περιορισμος στα στησιματα αφου απο τους ατμιστες-λατρεις προτεινεται συγκεκριμενο στησιμο,προβλημα με το ντριπ τιπ

στο θεμα γευσης αλλοι βρισκουν την ιθακη τους αλλοι ψαχνουν το υγρο τους....

ενας μετριος ατμο για τα στανταρ του GG ,δεν ειναι πηνελοπη δεν ειναι ιαττυ...

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1145 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:52 »
Λοιπον θα σου πω κατι σταυραετε... ειχαμε φτασει τα 247 μνμ και oι δυο ,τωρα εγω εχω 248 ,σε περασα  :)) :)) :))

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2016, 13:46 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1146 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:17 »
ε οχι....και να με περασεις... :hmmm:
και νομιζω ειμαστε απο τους λιγους που υποστηριζουμε για την απωλεια γευσης απο τον τηλεμαχο...ασχολουμαστε ομως μαζι του γιατι μας αρεσει ο σχδιασμος του και στο τελος θα παμε ψυχολογο που οι αλλοι τον βρισκουν γευστικα αριστο ενω εμεις οχι...
θα μονολογουμε περπατωντας:"δεν εχω γευση ,δεν εχω γευση, δεν εχω γευση"...

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1147 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:32 »
Φυσικα και δεν ειναι ο Τηλεμαχος Iatty :yes:
Mακαρι να ηταν..για μενα παντα μιλαω που ειμαι της φιλοσοφιας του iatty περισσοτερο απο τον Τηλε.

Βεβαια αλλαες κατασκευες οι δυο τους αλλα χαρακτηριστικα και φυσικα ''κεραμικο''.
Μακαρι ο GG να αφηνε στην ακρη τις version του τηλεμαχου και να επιανε του Iatty :yes:

Θα εβλεπες χαμογελα κλωνο κατοχων μεχρι το ταβανι :))

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1148 στις: Μαρτίου 15, 2016, 23:48 »
μαζι σου με
Φυσικα και δεν ειναι ο Τηλεμαχος Iatty :yes:
Mακαρι να ηταν..για μενα παντα μιλαω που ειμαι της φιλοσοφιας του iatty περισσοτερο απο τον Τηλε.

Βεβαια αλλαες κατασκευες οι δυο τους αλλα χαρακτηριστικα και φυσικα ''κεραμικο''.
Μακαρι ο GG να αφηνε στην ακρη τις version του τηλεμαχου και να επιανε του Iatty :yes:

Θα εβλεπες χαμογελα κλωνο κατοχων μεχρι το ταβανι :))
μαζι σου με 1000 σαν τον ΙΑΤΤΥ δεν εχει...και πιστευω πως αν δεν εκολουθουσε το ρευμα της εποχης και οπως ευστοχα ειπες απλα ασχολιοταν με τις βερσιον του θα ειχε πολλα να κερδισει...
θεωρω πως ο τηλεμαχος τον gg τον κατεβασε επιπεδο...κατασκευαστικα και ατμιστικα
τελος οσον αφορα το κεραμικο ηταν ειναι και θα ειναι το μελλον του ατμισματος...γευστικα...μην ξεχναμε οτι ηδη εσκασαν οι πρωτοι ατμο με κεραμικο σκετο...

ενοοειται ενας κλωνος ΙΑΤΤΥ ακομα κοστιζει 30-40 ευρω...γιατι ακομα και κλωνος εχει δουλεια...εχει αποδοση ,εχει γευση ...ενας κλωνοτηλεμαχος με 15 ξεκινα και σε κανα εξαμηνο ενα 10αρικακι και πολλα ειναι....
ΥΓ
249 
thomasprevere 

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1149 στις: Μαρτίου 16, 2016, 23:22 »
Τώρα τα μάθαμε όλα,καλύτερη γεύση έχει ο ακριβότερος κλωνος...
Ακόμα καλύτερα αν έχει και πολλά κομμάτια και απαιτεί πολύ δουλειά. Ας μην ψαχνομαστε λοιπον, μακραν καλύτερος είναι ο V4 ώσπου να βρεθεί κανένας με περισσότερα κομματια :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος scarletk

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1150 στις: Μαρτίου 16, 2016, 23:44 »
Παρέλαβα κι εγώ τον δικό μου. Είχα πάρει χωρίς το drip tip αλλά το είχε μέσα, δε με χάλασε καθόλου (το είχα μετανιώσει). No logo, ωραία κατασκευή, μικροσκοπικός. Με πρόχειρο στήσιμο ni200 νορμάλ απόδοση χωρίς διαρροές. Τέρμα ανοιχτός μου θύμισε dripper άνοιξαν τα σαγόνια μου. Πολύ θετική γνώμη μέχρι τώρα.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1151 στις: Μαρτίου 16, 2016, 23:50 »
δεν γινεται να συγκριθει ο ιαττυ με ν4 καυφαν...ειτε κλωνοι ειτε οριτζιναλ...γιατι ακριβως ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας... διαφορετικη εισοδος αερα ,διαφορετικο στησιμο,κεραμικο,διαφορετικη τζουρα...
μοναδικη σχεση που εχουν ειναι το βαμβακι και το συρμα....
δεν μιλησε κανενας για κοματια...ομως οταν πρωτοβγηκε ο ιαττυ ηταν σε κυκλοφορια πολυ μα πολυ λιγοτεροι επισκευασιμοι ..λιγοτερες επιλογες ....ποσο μαλλον σε κλωνοι...για την εποχη του ηταν βασιλιας.και γιαυτο ακομα και ο κλωνος του ηταν ακριβος...γιατι ειχε πανω του δουλεια..για την εποχη εκεινη και ποσο μαλλον στην ελλαδα...
τωρα απλοποιηθηκαν για τους κατασκευαστες ,ο τροπος κατασκευης...ασχοληθηκαν περισσοτεροι ανθρωποι ,νεα εργαλεια νεα τεχνοτροποια περισσοτερες επιλογες...
ο τηλεμαχος εχει παρει λιγο απο καυφαν λιγο απο ταυφαν και λιγο απο πηνελοπη...μιξ γκριλ...

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1152 στις: Μαρτίου 17, 2016, 00:19 »
Πηρα κι εγω τον κλωνοτηλεμαχο απο μέλος του φορουμ για να το δοκιμασω. Τα κομματια του ντεκ μεσα πρεπει να παιζουν ή να ειναι σταθερα; Γιατι σε μενα παιζουν, εχουν τζογο και κουνιουνται λιγο, και μαλλον καποια πατατια εχω κανει...

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1153 στις: Μαρτίου 17, 2016, 00:23 »
Μηπως δεν εχεις σφιξει καλα ολα τα κομματια?Δες το βιντεακι που ειναι για τον γνησιο βεβαια αλλα δεν εχει διαφορα περα απο το χρωμα των μονωτικων!

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1154 στις: Μαρτίου 17, 2016, 00:30 »
Που σαι @ribot καλλιτέχνη με εσωσες ένα βράσιμο με βοτκα ήταν αυτο που χρειαζόταν τελικα ο μαχος να καθαρισει. Σε όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα και δεν παίρνουν γεύση βραστε το σε βοτκα κάνει θαύματα λέμε.

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:41
από ThioVag
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 143 41257 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:39
από Giannis.B
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420710 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158510 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15826 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131360 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 205 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 223 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 231 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 337 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 210 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767809 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966