vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 7 χρήστες
tsiv, marauder800, danys620, Giannis.B, maprix, lagoudakis, Sergios

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1125 στις: Μαρτίου 15, 2016, 18:36 »
 :laugh1: έξω από την πλάκα...το πρώτο στήσιμο που έκανα στον Μάχο..(δουλειά του ποδαριού να πούμε..) δεν είχα κανένα πρόβλημα!!! Από την στιγμή που είπα να τον στησω με όλους τους τύπους και με όλες τις τιμές!! Έχω φάει τα κάψουλα της ζωής μου!!!! :laugh1:
Τώρα τον έμαθα επιτέλους (σας πρόλαβα) τον στήνω στα όρθια !!!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1126 στις: Μαρτίου 15, 2016, 19:17 »
Πίστεψε με τον έχω στήσει και σε 2,5 αρι πυρήνα και σε 3αρι και με 0.25 έως 0.40 σύρμα αλλά δεν... Είτε χαμηλά όσο πάει είτε πιο ψηλά ή αντίσταση υστερεί σε γεύση...
Κάποια καπνικα τα αποδίδει καλά αλλά μέχρι εκεί.
Εκτός κι αν είναι αλκοόλα και τη θέλει τη βότκα του!!!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1127 στις: Μαρτίου 15, 2016, 19:45 »
Όσοι δεν παίρνετε γεύση από τον κλωνοτηλέμαχο μην κουράζεστε άλλο.
Επειδή η γεύση είναι 100% υποκειμενικό θέμα αν δεν βρεθεί τρόπος καθαρισμού από το φαινόμενο placebo γεύση δεν θα βρείτε.
Έκανα το τεστ σε φίλο "γευσιγνώστη"
Του έδωσα 2 αυθεντικούς Τηλέ να δοκιμάσει υγρό λέγοντας του πως είναι κλώνοι.
Δεν του άρεσαν καθόλου.
Μετά του έδωσα τον κλώνο λέγοντάς του "άντε ρούφα τώρα τον original"
Αμήν μου λέει . Γευσάρα !


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 748
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1128 στις: Μαρτίου 15, 2016, 19:59 »
Είσαι θεός

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1129 στις: Μαρτίου 15, 2016, 20:00 »
Τωρα φίλε εξήγησε μου σε παρακαλώ και το placebo...  :hmmm:τι να θέλει να πει ο ποιητής??

Αποσυνδεδεμένος zaher

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1130 στις: Μαρτίου 15, 2016, 20:27 »
Φιλέ μου δε πασχω από φαινόμενο placebo και δε συνεκρινα τον κλώνο με αυθεντικό γιατί πολύ απλά δεν κατέχω κάποιον.
 Οι συγκρίσεις μου κυμαίνονται γύρω από Hurricane κλώνο, Aqua v2 orihinal και μόνο.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1131 στις: Μαρτίου 15, 2016, 20:31 »
Nocebo λέγεται σε αυτή την περίπτωση. Placebo λέγεται μόνο όταν έχουμε θετικές επιπτώσεις (οι δύο αυθεντικοί που δοκίμασε και δεν του άρεσαν είναι nocebo και ο κλώνος που του άρεσε είναι placebo.)

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1132 στις: Μαρτίου 15, 2016, 20:49 »
 :hmmm: :hmmm:εχετε διαπιστώσει υγρό να σας έρχεται στο στόμα σας?..έχω βάλει και το original drip tip αλλά μου φέρνει υγρό.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1133 στις: Μαρτίου 15, 2016, 21:13 »
Αν έρχεται λέει :yes:.
Μετά από δοκιμή 2-3-5 drip tips το πέτυχα τελικά :respect:
https://www.fasttech.com/products/1872209
Υγρό στο στόμα τέλος...και από εμφάνιση είναι σαν να έχεις την ενιαία καμπάνα που το έχει ενσωματωμένο επάνω της.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1134 στις: Μαρτίου 15, 2016, 21:22 »
μηπως εχεις σκασιματα και στεκονται στον χωρο μεταξυ ντριπ τιπ και καμπανας?
ο συγκεκριμένος ατμο γευστικα, η τον αγαπας η τον μισεις...διαβαζοντας σχεδον ολα τα ποστ,,,του εδωσα πολλες ευκαιριες και τον εκανα πολλα παιχνιδια...αλλα δεν...θα περιμενω ενα εφαρμοσω και ενα κεραμικο με καποιες πατεντουλες και αν δεν θα ραφιαστει...καπου θα χρησιμευσει στο μελλον
ομως ειναι αρκετα αρνητικο το γεγονος οτι προτεινεται απο τους λατρεις του ατμο ενα συκεκριμενο στησιμο...τρυπανακι 2,5 μμ 6-7 σπειρες 30-35 κανθαλ...κτλπ...διορθωστε με να αν κανω λαθος τις διαστασεις...και φυσικα απο 15 βατ και πανω...
ολα τα παραπανω για να παρουμε την καλυτερη γευση....
οποτε δεν θα παρει την καλυτερη γευση αυτος που ατμιζει με ρυθμιση θερμοκρασιας,αυτος που θελει να ατμισει με λεπτοτερα η ποιο παχια συρματα,αυτος που δεν θελει ψηλα βατ..?. :hmmm:
προσωπικα τον δοκιμασα απο 20αρι συρμα μεχρι και 40αρι με αρκετο στριμωγμα...απο μικροκολια μεχρι και ανοιχτες σπειρες και φωλιες κανθαλ- ριμπον κτλπ...ελαχιστα καλυτερη γευση πηρα μονο στο 20αρι με φωλιτσα στα 1,7 και φυσικα στα 10 watt...κατα τα δικα μου παντα γουστα
οταν προτεινεται  ενα συκεκριμενο και μονο στησιμο σεναν πληρως επισκευασιμο ατμο,ωστε να παρουμε μαξιμουμ γευσης και αποδοσης μονο θετικο δεν ειναι...σε περιοριζει αρκετα...φυσικα υπαρχουν αλλοι επισκυασιμοι που σε περιοριζουν πολυ περισσοτερο...
επισης μονο θετικο δεν ειναι το προβλημα με ντριπ τιπ....δηλαδη να μπορεις να χρησιμοποιησει ο καθενας απροβληματιστα το ντριπ τιπ τις αρεσκειας του και αυτο που καθεται για τον καθενα καλυτερα στο στομα παρα μονο μια συγκεκριμενη κατηγορια ,η μικροπαντεντες....
οσον αφορα το καθαρισμα θεωρω η ισοπροπυλικη και το μπανιο με σοδα και λεμονι...και φυσικα μια καλη μπουγαδα ειναι απαραιτητη ειτε ειναι οριτζιναλ ειτε κλωνος ο ατμο ,και φυσικα θα λυσει καθε προβλημα δυσοσμιας...καλο ειναι επισης να αλλαζονται και τα ορινγκ...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1135 στις: Μαρτίου 15, 2016, 21:23 »
Ηλία το τριπ τιπ που είχε ο κλώνοσ δεν μου άρεσε καθόλου έχω βόλει  ενα ss απο των calix με εσωτερική διάμετρο τρύπας 5 χιλιοστά και ύψος 10 χιλιοστά κουμπωμενο πανω στην καμπάνα ..υγρό δεν είδα ποτε όσο καιρό των ατμιζω ..έχει αναφερθεί και σε παλαιότερα ποστ απο των netsplit οτι ακόμα και στο γνήσιο τριπ τιπ μεγαλώνει την τρύπα στα 4 χιλιοστά ίσως αυτό είναι η λύση στο θέμα υγρό στο στόμα κάνε μια δοκιμή να δεισ..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1136 στις: Μαρτίου 15, 2016, 21:54 »
Όσοι δεν παίρνετε γεύση από τον κλωνοτηλέμαχο μην κουράζεστε άλλο.
Επειδή η γεύση είναι 100% υποκειμενικό θέμα αν δεν βρεθεί τρόπος καθαρισμού από το φαινόμενο placebo γεύση δεν θα βρείτε.
Έκανα το τεστ σε φίλο "γευσιγνώστη"
Του έδωσα 2 αυθεντικούς Τηλέ να δοκιμάσει υγρό λέγοντας του πως είναι κλώνοι.
Δεν του άρεσαν καθόλου.
Μετά του έδωσα τον κλώνο λέγοντάς του "άντε ρούφα τώρα τον original"
Αμήν μου λέει . Γευσάρα !

Δεν νομιζω οτι σαυτο το νημα  υπαρχουν κατοχοι  που εχουν και γνησιο και κλωνο τηλεμαχο και εχουν θεμα γευσης με τον κλωνο,η συγκριση γινεται με αλλους ατμοποιητες,
Ασε που μπορει να τον ειχες στησει καλυτερα τον κλωνο   :))


Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1137 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:09 »
Μα ακριβώς !
Στο νήμα του αυθεντικού κανείς δεν παραπονέθηκε για γεύση.
Για τους λάτρεις των GG η γεύση της Ιθάκης, Πηνελόπης, Τηλέμαχου είναι δεδομένη.
Κανείς δεν τους συνέκρινε με καυφούν, άκουα, δεν άκουα κλπ.
Άλλη φιλοσοφία τα GG.
Μόλις έγινε προσιτός ο Τηλέ με 20 ευρώ και όχι με 92 άρχισαν εδώ και οι συγκρίσεις.


Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1138 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:12 »
Έχω αγοράσει αρκετούς Ελληνικούς γνήσιους ατμοποιητές που άκουγα τα καλύτερα για αυτούς και απλά σε εμένα δεν έκαναν οπότε τους έδωσα.
Στον κλωνοτηλέμαχο έδωσα ιδιαίτερη εκτίμηση γιατί πιό πολύ μου άρεσε ο σχεδιασμός του. Τον έστησα πάμπολλες φορές και τον στήνω ακόμη. Καμένο δεν πήρα ποτέ και διαρροές ούτε μία.
Ατμίζω με klp κλώνο με tiny tank απο S.T. και φτιάχνω μόνος μου το υγρό μου το οποίο είναι το RY4 double, Την γεύση που παίρνω με αυτόν δεν την έχω πάρει με κανένα άλλο εκτός απο τον The Dripper του Leo ο οποίος βέβαια ανήκει σε διαφορετική κατηγορία.
Δυστυχώςςςςςςς..... ο Τηλέμαχος δεν μου έδωσε την γεύση που θα ήθελα.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #1139 στις: Μαρτίου 15, 2016, 22:18 »
"Δυστυχώςςςςςςς..... ο Τηλέμαχος δεν μου έδωσε την γεύση που θα ήθελα."
Νομίζω πως η πρόταση αυτή τα λέει όλα.
Ψάχνουμε την γεύση που θα θέλαμε, που έχουμε συνηθίσει...
Όμως ατμοποιητές διαφορετικής φιλοσοφίας δίνουν διαφορετικές γεύσεις.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249781 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:41
από ThioVag
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 143 41263 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:39
από Giannis.B
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420714 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158511 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15826 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131361 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 205 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 223 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 231 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 338 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 210 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767835 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966