vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

187 επισκέπτες, 2 χρήστες
gfilip, lionor

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #690 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:02 »

Δοκιμασα κ χθες με περισσοτερο βαμβακι κ τζιφος. Εβαλα τοσο που σχεδον σφινωσε μεσα στο κοιλ και επρεπε να ανοιξω 3-3.5 στροφες για να εχω τροφοδοσια. και τα υγρα μεσα τα ιδια.. Τι να πω... λες να φταιει το βαμβακι? Αυτο στις φωτο ειναι pads koh gen do αλλα εχω δοκιμασει κ απλο οργανικο (αυτο που ειναι σε μπαλες). Δεν μπορω να καταλαβω.. Κ ολο αυτο το υγρο ειναι μολις μετα απο 10-15 τζουρες...
Παντως ευτυχως δεν τρεχει το υγρο εξω απο τον ατμοποιητη.. Αλλα κ ετσι ειναι σπαστικο να τον λυνω τελειως (και αναγκαστικα να χαλαω κ το κοιλ) για να τον καθαριζω.. Συν το υγρο που παει χαμενο...  :dontknow:



εγώ το μονο πρόβλημα που βλέπω είναι πως ίσος το coil ακουμπάει στα posts
είναι έτσι?


το υγρό αυτό που φαίνεται μπορεί και να πέσει την ώρα που διαβρέχουμε το βαμβάκι
και το υγρό στην καμπάνα είναι και αυτό normal αφού για να τον ξεβιδώσουμε τον γυρνάμε ανάποδα και το υγρό που έχει μείνει μέσα στα λουκια αναγκαστικά χύνεται μέσα στην καμπάνα


αν δεν έχεις μπουρμπουλήθρες και περίεργα την ώρα που ατμιζεις μην ξεβιδώνεις την βάση για να σκουπίσεις τα υγρά άστα εκεί μέσα

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #691 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:08 »
Οχι δεν ακουμπαει αλλα ειναι οντως παρα πολυ κοντα..


Εχεις ενα δικιο για το υγρο στην καμπανα.. Δεν το ειχα σκεφτει.. Αλλα κ παλι αυτο μετα πεφτει μεσα στη βαση..
Εχει τυχει να μην τον ανοιξω για μερες. Γεμιζα κ ατμιζα. Κ οταν ανοιξα να δω το κοιλ (που ειχε γινει μαυρο κ ηθελε αλλαγη) το υγρο ειχε φταsει στους πολους.. Καποιες φορες μου ετρεξε κ απο το δαχτυλιδι του afc..


Οπως κ να εχει αυτο το πυκνο υγρο ντουμανι του το εχω λατρεψει...

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #692 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:11 »
Μηπως στο περναει μεσα απο τα λουκια-βαμβακι,ωραια ειναι η αντισταση σου αλλα μηπως να την κατεβασεις λιγο ακομα να ερθει προσωπο,δλδ κοιταζοντας μεσα απο τα λουκια να μην εχει υψομετρικη διαφορα κ ετσι το βαμβακι σιγουρα θα κατσει στα λουκια,αλλιως θα ειναι πιο πανω.
Αυτο ειδα απο την φωτο , αλλα για δες το κ αυτο  ;)

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #693 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:12 »
κωστα νομιζω ειναι αρκετο το υγρο που εχει μαζευτει στην καμπανα...ωστε οταν τον ξανατουμπαρει να του κανει διαρροη αν δεν αποροφησει το βαμβακι...δοκιμασε να ντυσεις την πατουρα στα ποστ σε στυλ φωλιας με βαμβακι....και να μαζεψεις λιγο το κοιλ σε μηκος με ενα τσιμπιδακι...αλλιως...πηγαινε τον σε εναν παπα να του κανει ενα εξορκισμο... :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #694 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:12 »
Ioan θελει πιο κατω η αντισταση , ο κυκλος των σπειρων να ειναι στο υψος ανοιγματος που εχουν τα αυλακια .

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #695 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:15 »
Μηπως στο περναει μεσα απο τα λουκια-βαμβακι,ωραια ειναι η αντισταση σου αλλα μηπως να την κατεβασεις λιγο ακομα να ερθει προσωπο,δλδ κοιταζοντας μεσα απο τα λουκια να μην εχει υψομετρικη διαφορα κ ετσι το βαμβακι σιγουρα θα κατσει στα λουκια,αλλιως θα ειναι πιο πανω.
Αυτο ειδα απο την φωτο , αλλα για δες το κ αυτο  ;)


Εχω δοκιμασει κ τελειως κατω στο ιδιο υψος με τα λουκια κ δεν ειδα διαφορα γιατι το βαμβακι το βαζω παντα να πατησει στα λουκια. Δεν αφηνει κενα.


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

κωστα νομιζω ειναι αρκετο το υγρο που εχει μαζευτει στην καμπανα...ωστε οταν τον ξανατουμπαρει να του κανει διαρροη αν δεν αποροφησει το βαμβακι...δοκιμασε να ντυσεις την πατουρα στα ποστ σε στυλ φωλιας με βαμβακι....και να μαζεψεις λιγο το κοιλ σε μηκος με ενα τσιμπιδακι...αλλιως...πηγαινε τον σε εναν παπα να του κανει ενα εξορκισμο... :confused1:


Καλη η ιδεα με το βαμβακι στυλ φωλιας. θα το δοκιμασω δεν εχω να χασω κατι. απο κοιλ εχω δοκιμασει τα παντα. Ανοιχτες, λιγοτερο ανοιχτες, μεχρι κ microcoil. Οσο κ για το υψος τα ιδια. Το σηκωσα λιγακι στο τελευταιο στησιμο επειδη μου το προτεινε καποιο μελος χθες, αλλα κ παλι δεν ειναι παρα πολυ πανω. φαινεται περισσοτερο στη φωτο.


Μαλλον εγω θελω εξορκισμο μπας κ τα παρατησω κ ησυχάσω  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:21 από ioan »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #696 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:24 »
δασκαλε(καθολου ειρωνικο..εισαι δασκαλος στα θεματα ρευματων και οχι μονο) εχω δοκιμασει διαφορα στησιματα διαφορα κοιλ διαφορα συρματακια...αποτελεσμα ιδιο...ναι χτυπημα ναι ντουμανια...καθολου διαρροες...γευση για εμενα οχι και τοσο καλη στο ιδιο υγρο που ατμιζω τοσο καιρο...ισως κανω το λαθος και τον συγκρινω με την γευση που παιρνω απο κλ4..τι να πω...δεν θα τα βαψω και μαυρα...
και υποψιν εχουν αλλαχτει τα τσιμουχακια...και σε θεμα καθαριοτητας εχω ενα θεμα...καταντα σχιζοφρενεια....για εμενα ;D




Δασκαλος...... :))
Να 'σαι καλα Σταυρο μου.

Στο θεμα γευσης , υπαρχει και η περιπτωση της συνηθειας.
Εγω ας πουμε δεν μπορω να χαρω μετα τον Eviva κανενα ατμ/τη.
Οι μονοι ατμ/τες που με γεμίζουν σαν γευση , ειναι οι Genesis και οι κεραμικατοι.


Αναλογικα εγραψα για τη γευση του , αναφερομενος σε εμπειριες απο αλλους ατμ/τες που δεν εχουν κεραμικο.
Να πουμε ομως οτι ο τροπος αποδοσης των ατμοποιητων , δεν ειναι ο ιδιος.
Ακομα και στον Φαινομενον που εχει παρόμοιο σχεδιασμο με τον Kayfun , ειναι διαφορετικη η ατμοποιηση.
Αν καποιος εχει συνηθισει στον Kayfun ή στον Φαινομενον , δυσκολα θα απαλαγει απο τη συνηθεια του στον τσδε ατμ/τη.


Ο Τηλεμαχος με τον τροπο που τον στηνω , μου αρεσε .
Αυτο που αρεσε σε 'μενα ομως , δεν θα αρεσει και στον αλλο....
Αναφερα μια εμπειρια προσωπικη.
Τα γουστα ειναι διαφορετικα και ετσι εχουμε και διαφορετικες απαιτησεις.
Αρα ο καθενας μας θα παρει και διαφορετικο αποτελεσμα , ακομα και απο το ιδιο ακριβως στησιμο.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #697 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:32 »
μαλλον κατι τετοιο μου συμβαινει...οξεια εθιστικη καυφουνιτιδα...οσον αφορα τα κεραμικα...+1.000.000...και μακαρι να σφηνωνε και στον μαχο ενα κεραμικο...ισως να μου εκανε περισσοτερο...τι να πω... :dontknow:


θα του κανω φωλια σε καμπανα και ντεκ μπας και αλλαξει.....

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #698 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:36 »
έχουμε μια μονο αναφορά από άτομο που πήρε v2 και v2 plus και είναι ίδια ακριβώς κατά τα λεγόμενα του
μπορεί να μας δουλεύουν ψιλό γαζί οι κινέζοι και να μας πουλάνε τον απλό v2 ως plus
κάτσε να παραλάβουν και αλλα άτομα και βλέπουμε


Δεν έχουμε μόνο μία. Δεν είναι ίδιοι, έχουν ακριβώς τις διαφορές που πρέπει.
Υποθέτω πως ο πρώτος φίλος που πήρε και τους 2 περίμενε μεγαλύτερες πιο εμφανείς διαφορές, και του φάνηκαν ίδιοι.
Σε κανένα μήνα θα σας πω  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #699 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:37 »

μαλλον κατι τετοιο μου συμβαινει...οξεια εθιστικη καυφουνιτιδα...οσον αφορα τα κεραμικα...+1.000.000...και μακαρι να σφηνωνε και στον μαχο ενα κεραμικο...ισως να μου εκανε περισσοτερο...τι να πω... :dontknow:


θα του κανω φωλια σε καμπανα και ντεκ μπας και αλλαξει.....

KI OMΩΣ ..... , ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΕΡΑΜΙΚΟ....... ;D


Ειναι πατεντα βεβαια και θα πρεπει να ειναι μονιμα σε ενα σημειο.
Εχει γινει ομως...........


Το κεραμικο ηταν απο τον Rose.... ;D :))

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #700 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:38 »

Δεν έχουμε μόνο μία. Δεν είναι ίδιοι, έχουν ακριβώς τις διαφορές που πρέπει.
Υποθέτω πως ο πρώτος φίλος που πήρε και τους 2 περίμενε μεγαλύτερες πιο εμφανείς διαφορές, και του φάνηκαν ίδιοι.
Σε κανένα μήνα θα σας πω  :tongue_smilie:



λάθος
ο γιώργος αγόρασε το αυθεντικό rba του plus

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #701 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 14:56 »
Πάντως η ποιότητα κατασκευής είναι τέλεια, απο τους καλύτερους κλώνους που έχω δεί.
Θέλει πολύ καλό πλύσιμο γιατί βγάζει λαδίλα στην γεύση.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #702 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 15:23 »


λάθος
ο γιώργος αγόρασε το αυθεντικό rba του plus

Το ειχα δει αυτο, αλλα ρε γ@#ώτο με προλαβες και λεω τωρα θα τον ταπωσω... :)) :))

 dikos..
Φοβερος ειναι απο κατασκευη ολα λυνουν δενουν αψογα,ωραιοτατος αλλα το πανω oring βρωμαγε σαν καμμενο λαστιχο καγκουρα!!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #703 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 15:33 »
Παντως και απο καποια σχολια στη fastech στον V2 plus τους ηρθε ο V2...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #704 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 16:31 »
Βάλε τόσο βαμβάκι και αν ξαναδείς διαρροές γράψε μου.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343576 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207364 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542709 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31756 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50926 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12113 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1648 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1704 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios